18351
ATbanner.jpg
  • GregSB
    #6518
    Ez nem egy kis hiba, amit az ember elvisel. Ha nem tudsz telefonálni egy telefonnal az azért nem olyan jellegű hiba amit kibírsz.

    Szal ez nem buta csúsztatás.

    Abban viszont igazatok van, hogy annyira fel van már fújva az egész, hogy az Apple mostmár tehetetlen, akaratlanul is meg lesz bélyegezve a telefon.
  • Pio
    #6517
    Nem mindenki mond le 1-1 készülékről egy hiba miatt, itt van az én monitorproblémám is, meg se fordult a fejemben, hogy visszavigyem/eladjam, elviselem, kibírható probléma, de attól még elvesztette a bizalmamat az Apple.
    Könnyen lehet, hogy sokaknál ugyan ez a helyzet, buta csúsztatás ez, hogy "nem viszik vissza tömegesen a telefont úgyhogy nincs komoly baj".
    Lehet, hogy a hiba tényleg nem ösztönzi az emberek tömegeit, hogy visszavigyék, de attól még vezethet az Apple reakciója egy általános bizalomvesztéshez na nem a fanboyok körében, hanem az érdeklődők, "középen állók" körében. Ez pedig nagy veszély, hisz az okostelefonpiac hamarosan milliárdos embertömeget fog érinteni, ehhez pedig nagyon fontos a semleges, szkeptikus tömegek meggyőzése.
    Szóval szerintem ha "bajt" okoz ez a hiba, akkor az hosszú távon lesz érzékelhető és nem maga a hiba fogja okozni, hanem az Apple cinikus viszonyulása az ügyhöz, a hivatalos fórumok cenzúrázása (úgy néz ki ezzel kapcsolatban is robbanni készül egy bomba, egyre több felé olvasni háborgást ezzel kapcsolatosan), satöbbi. Ezek a dolgok vezethetnek ahhoz, hogy a "szürke tömeg" bizalma csökkenni fog.
  • Dzsini
    #6516
    Jelenleg már mindegy, hogy milyen hírekkel és milyen valós eladásokkal van tele az internet, és hogy mennyien nem viszik vissza a telefont - az iPhone4 akkor is a "hálózateldobós" telefon lesz (ahogy például a Vista a "bukott oprendszer", a Firefox meg a "biztonságos böngésző"), és természetesen (ahogy látszik) a konkurencia ezt megragadva fog reklámozni.
    Elég hírt olvastam én is arról, hogy nincs komoly baja - nem is erre akartam rámutatni a reklámmal.
  • GregSB
    #6515
    Aki nem akarja végigolvasni az egészet (nem árt), annak érdemes elolvasni csak az utolsó mondatot, mert abban benne van a lényeg:

    "I'm not saying there's no fire near this smoke, but I'm still convinced that if this were a deal-breaking problem, Apple stores around the world would be filled with people trying to return their iPhone 4's. That isn't happening, is it?"
  • GregSB
    #6514
    http://www.engadget.com/2010/07/13/yes-the-iphone-4-is-broken-no-the-iphone-4-is-not-broken/
  • Dzsini
    #6513
    azért a "rendes" filmnézéshez ma már a 4:3-as képarány nem ideális (de ezt már túltárgyaltuk megjelenés előtt is, és már akkor megegyeztünk benne, hogy egy szuper eszköz arra, amire kitalálták)
    itt az érdekes az, hogy a "legjobb film élmény"-ként titulálják, sztereó hangszóró és szélesvásznú kijelző nélkül. Erre azért van alternatíva - a többi funkcióra így összerakva nincs.

    és persze, van máshol is csúsztatás bőven, de ez itt az Apple társalgó :) (és szerintem senki nem sértődik meg azon, hogy ilyesmiket is linkelünk)
  • pyrohun #6512
    Az ipad csaláshoz csak annyit akarok hozzáfűzni, hogy itt van mellettem a ketyere és qrva jó rajta videót nézni (is). Függetlenül attól, hogy az apple hogy marketingeli (mintha más reklámban nem lennének ennél kb. 10 ezerszer nagyobb csúsztatások - gondoljunk csak a nokia N telefonok szuper animációira, stb...)

    Szóval venni kell ipad-et, használni, aztán az ember nem azzal foglalkozik, hogy az apple mit mondott, hanem azzal, hogy élvezi az ipad nyújtotta szórakozást.
  • Dzsini
    #6511
  • Pio
    #6510
  • Dzsini
    #6509
    az elöl álló 2 figura nem fordul egymáshoz képest, a háttér meg jelentősen arrébb mozdul és a falak is összébb húzódnak? - valószínűbb, hogy manipulálták a képet, hogy legalább ne lógjon ki a fél feje szegény vulkáninak.
    http://imgurfun.net/imgurfun/136-ipad-is-cheating-5-pics.html
  • neevous
    #6508
    Nem lehet, hogy az ipad tud dinamikus nyújtást, mint a 16:9-es tévék, ha analóg 4:3-as képet kapnak?
  • passatgt
    #6507
    az nem lehet, hogy a screenshot máskor készült?
    mert a kékruhás faszi belóg a háttérben lévő öltönyös majdnem közepéig, a bal oldali képen meg pont a szélénél van
  • Dzsini
    #6506
    nem, összébb tolták a képet (a háttérben álló figura jóval közelebb áll a bal oldali archoz, a fal vonalai is sűrűbbek...)
  • Pio
    #6505
    Meg mert jóval ratyibb minőségű. :)
  • passatgt
    #6504
    azért fake, mert az ipadon jobbrább van a kép kinagyítva?
  • Tikal #6503
    Mintha lenne ultimate best.. azért ne légy nevetséges... igények vannak, kinek mi a jobb, ennyi...
  • Dzsini
    #6502
    én döntöm el, és pénzfeldobással... izé komoly tesztek alapján, amihez kérem minden gyártó szolgáltassa be ingyenesen az eszközt.

    ...ígérem leszek annyira tudományos, mint a többiek.
  • Tikal #6501
    És ezt mi vagy ki fogja eldönteni hogy jobb egyik a másiknál? Ez mindkét oldalról nevetséges...
  • Máté94
    #6500
    Na igen, két totálisan ellentétes dolog.
  • Dzsini
    #6499
    "elvakult" és "belátás" - ezt hogy is gondolod?
  • Máté94
    #6498
    Mármint annyira, hogy még az elvakultak is belássák,hogy van náluk jobb mobil.
  • GregSB
    #6497
    Miben legyen jobb az Android? Bizonyos szempontból már most jobb (widgetek, testreszabhatóság), bizonyos szempontból meg soha nem lesz jobb (GUI gyorsasága, animációk folyamatossága)

    Kinek mi a fontos. Minden szempontból soha nem lesz jobb egyik a másiknál...
  • Dzsini
    #6496
    "The best way to experience the web, email, photos, and video. Hands down."

  • Dzsini
    #6495
    pillanatok alatt feloldják az esetleges disszonanciát - mint bárhol máshol: "nem." - "de ha mégis..?" - "akkor sem."

    egyébként nagyon egyszerű a megoldás - közismert-közkedvelt-látogatott blogok hozzászólásait nem érdemes olvasni, a legtöbb esetben semmi érdemi információ nem származik belőle. RSS-ben megnézni a bejegyzéseket, és ennyi.
  • Máté94
    #6494
    Annyira várom már azt a napot amikor tényleg igazából, minden tekintetből lenyomja a droid az iPhone. Már nem azért mert szar vagy ilyesmi, hanem, hogy lássam az ilyeneknek a megnyilvánulását majd:DDD
  • Pio
    #6493
    Láttam, hogy a kép a handras.hu-ról van, gondoltam leküzdöm az ellenérzést és felnézek, ha már ennyit van emlegetve.
    Legutóbbi post egy android fikázás, ebben nincs semmi extra.
    De alatta egy komment:

    "
    ezt most végig caps lockal írom h értsétek:

    1, AZ ANDROID ÖNMAGÁBAN SZAR
    2, 10 FÉLE MÁRKA GYÁRTJA AZ CSAK EGY OS, AMITŐL MÉG LEHET SZAR A TELEFON, ÉS LEHET MINDEN BAJA, HOGY MŰANYAG ÉS DARABOKRA ESIK AZ EGÉSZ
    3, MIVEL AZ ANDROID ELÉRHETŐBB, OLCSÓBB, VAN MINDEN SZOLGÁLTATÓNÁL, MEG FÜGGETLENÜL, EZÉRT SOKAN EZT VÁLASZTJÁK, DE ETTŐL MÉG NEM JOBB

    4, (ÉS IDE MOST DUPLA CAPSLOCK KÉNE VAGY VASTAG BETŰ)

    RÉGEN MIDENKI MONDTA, HOGY TELEFON=NOKIA, MOST MINDENKI TELEFON=AKKOR ANDROID SAMSUNG NOKIA..
    NAH ÉS ITT NYÍLVÁNUL MEG, HOGY AKI ILYET ÍR AZ NEM IS ÉRT HOZZÁ ÉS AZ EGÉSZ GONDOLATMENETE SZAR, EZT CSALÁDON BELÜL IS ELMONDOM, HOGY A SUZUKI MEGBÍZHATÓ, JÓÓ… DE BAZDMEG ATTÓL MÉG JOBB AZ A KURVA MERCEDES, ÉS HIÁBA HAGY OTT MONDJUK 2X ÉS A SZAR SUZUKI 1X SEM, ATTÓL MÉG A MERCI 100%-BAN A NAP MINDEN NAPJÁN JOBB ÉS NINCS VELE ANNYI BAJ MINT A SUZUKIKKAL ÉJJEL NAPPAL BASSZAMEG.

    AZ ÖSSZES ANDOIDOS AKI BESZÓL, HOGY SZAR AZ IPHONE AZ EGY FASZ

    5 HANDRAS TÉLLEG KICSIT APPLE BUZI, DE ÉN IS MIVEL AZ JÓ.

    NAH SZEVASZTOK, NEM IDEGESÍTEM MAGAM
    "


    Na ezen besírtam. :D
    Azt hiszem újabb fél évig skippelem azt a blogot. :)
  • Pio
    #6492
    Tényleg vannak olyan emberek, akiknek ez nem számít.
    Én nem is feltétlenül ragaszkodnék ahhoz, hogy ezek olyan emberek, akik annyi pénzt keresnek, hogy ne számítson. Sok olyan ember van, aki milliós nagyságrendben keres havonta, mégis odafigyel az ilyesmire és van olyan is, aki a spórolt pénze jelentős részét elcseszi ilyesmire, mert nem tudja beosztani, megbecsülni a spórolt pénzét.
    Olyas is ismertem, akit kitettek az egyetemről, mert nem tudta fizetni a tandíjat, de közben iphone-ja volt és 17-es macbook pro-ja.
    Ugyanakkor egy nagyon jó ismerősöm szerintem hetente vehetne magának egy iphone-t mégis ugyan olyan párezer forintos nokiája van, mint nekem.
    Szóval nem annyira fekete-fehér a rendszer, de a lényeg az, hogy van olyan ember nem is egy, aki kiad érte ennyit, ha nem lenne, akkor nem adnák el. :)
    Számomra amúgy már az is megdöbbentő, hogy valaki 200ezret kiad egy mobilért, amiért az átlagember párezer forintot fizet (ma már olyat is kapni fillérekért, amivel lehet netezni), mindenkinek mások a preferenciái.
  • GregSB
    #6491
    És ha tudnád mennyien vannak ilyenek. Haverom (akinek próbáltam a telefonját, iphone topicba már írtam)) hozott haza egyet franciáktól eladásra. 300K-ért hírdette meg, és már aznap bejelentkezek rá hárman. Felsővezetők, jól menő vállalkozók, stb... Nekik ez az összeg nem tétel. Az se zavarja őket hogy 1 év múlva max 100e-ért tudják majd csak eladni. Cserébe nem kell szeptemberig várniuk hogy hivatalos forgalmazótól vegyék meg. Belefér.
  • GregSB
    #6490
    Ennél sokkal több pénzeket adnak ki Vertu telefonokra egyesek, azt se értettem soha... Az ad ki ennyit akinek ennyire nem számít a pénz. Akinek nem számít hogy 2K vagy 4K, mert akár 8K-t is ki tudna erre adni. Nyilván nem proivident hitelből veszik ezeket :D
  • Zsoltika 007
    #6489
    Hát de hogy lehet valaki ekkora balll hogy megveszi?! :D
  • Pio
    #6488
    Kókler, nem kókler, azt írják, hogy a 16 gigás el is kelt, szóval máris keresett 200ezer forintot.
  • GregSB
    #6487
    Ja bocs, ez a 32BM-os, az télleg 200k.
  • GregSB
    #6486
    Hogy jön ahhoz a legyártás költsége, hogy egy kókler mennyiért árulja a 176e Ft-os telefont? :)
  • Pio
    #6485
    Valahol ki volt számolva, azt hiszem 188 dollár a gyártása.
    Amúgy ez nem hivatalos ár, valaki megveszi a franciáknál 200ezerért és eladja itt 400ért.
    Kockablog felvetette, hogy akinek ez megér 400 ezret az inkább vegye meg a franciáknál 200ért, a maradék 200ból pedig vesz magának egy 5 napos repülős nyaralást Párizsba és még világot is láthat. :)
  • Zsoltika 007
    #6484
    Azért ez már erősen a vicc kategória. Mikor 30-40 ezerből megvan a legyártása..
  • GregSB
    #6483


    Akciós! :P
  • Pio
    #6482
    Ki ne hagyjátok! :D

  • Tikal #6481
    És akkor mi van ha több Mac fordult meg a kezed alatt mint nekem? Tiszteletre méltó a pártatlanságod :)
  • Dzsini
    #6480
    ahogy utánaolvastam a piac kb. 70%-át úgyis 5-6 cég gyártja a lent felsorolt márkák részére, úgyhogy tulajdonképpen pont az Alienware jó példa, hiszen nekik olyan típusaik vannak, amelyek nem jelennek meg máshol.
  • I.C.ram
    #6479
    Mi a probléma? Az Alienware régen KÜLÖNÁLLÓ cég volt. Semmi köze nem volt a Dell-hez, aztán valamikor a 2000-es években felvásárolta a Dell, de még így is gyakorlatilag külön márkaként, mint leányvállalat szerepel a laptopgyártók közt. Nem tudom, miért kell nyomni a facepalmot...