18351
ATbanner.jpg
  • Tikal #6558
    pedig feltettek egy két érdekest kérdést...
  • Pio
    #6557
    Innentől rizsa, Steve minden második szófordulata az, hogy "we love our users", aztán jöhetnek a riporterek kérdései, de az első "Hey, Steve, how is your health?" kérdés alapján ez már valami megrendezett izé lehet, tovább nem "kóverolom" az eseményt, a lényeg elhangzott. :)
  • Pio
    #6556
    AchAngel örülni fog, hó végén elkezdik teríteni a fehér iphonet.
    17 új országban is elstartol az iphone a hó végén, Magyarország nincs köztük.
  • Pio
    #6555
    És 10%os "restocking fee" árlevonás nélkül veszik vissza 30 napon belül az iphone 4et.
  • Pio
    #6554
    Amúgy ingyen bumper lett a történet vége, aki már vett annak visszatérítik az árát.
  • Pio
    #6553
  • G_ArchAngel #6552
    Enekeljunk egyutt, bogyokak...

  • Pio
    #6551
    Lol :D

  • GregSB
    #6550
    Az Apple is meg akarta venni a Palmot.

    Durva lett volna ha ők veszik meg. Beépíthették volna a WebOS összes levédett fasza fícsörjét az iOS-be (notifikációk, sinergy, stb..).
  • Pio
    #6549
    Igen kemény cikk a The Wall Street journaltól.
  • Pio
    #6548
    "Ha valami túl szép ahhoz, hogy igaz legyen, akkor az nem igaz." :)
  • Nauron
    #6547
    aha köszi nekem is büdösek voltak:)
  • Dzsini
    #6546
    átverés, már volt róla pár cikk - ilyen "kell egy kis foglaló aztán hozom" jelleggel tűnnek el.
  • Nauron
    #6545
    sziasztok!
    macbook pro-t vagy air-t akarok venni és találtam az express.hu-n sok olyan ajánlatot ahol a 2,6 os 13,3as új macbook pro-t 180 ezerért árulják,ez az ár sokkal olcsóbb bármelyik webshopnál, amit néztem.ezek átverések vagy mik lehetnek a buktatóik?
  • Dzsini
    #6544
    iPhone4GS bemutató
  • passatgt
    #6543
    one more thing
  • Pio
    #6542
    Az tényleg meglepetés lenne, tekintve, hogy azt mondták, hogy az iphone 4 lesz a sajtótájékoztató témája. :)
  • passatgt
    #6541
    vagy bemutatják az új macprot, imacet, itouchot:D
  • G_ArchAngel #6540
    100 USD-vel csokkent akkor az iPhone ara
  • Tikal #6539
    Mi volt pontosan?
  • G_ArchAngel #6538
    2 kommenttel elotted...
  • GregSB
    #6537
    Na! Pénteken sajtótájékoztatót tart az Apple az iPhone 4-ről!

    Na vajon mi lesz? Visszahívás, vagy a sajtó leoltása? Kérem tegyék meg tétjeiket :)
  • G_ArchAngel #6536
    Gizmondosok arcsokkentesben hisznek, mert 3 eve is ekkor lepte meg az Apple :)
  • Pio
    #6535
    BeszéljükMac beszámolók szerint semmit nem változtat a helyzeten a patch csak alapból is kevesebb pálcikát mutat.
    Mindenesetre holnap 10:00-ra (nálunk 19:00) rendkívüli iphone 4 sajtótájékoztatót hívott össze az Apple, még nem tudni, hogy miről lesz szó.
  • passatgt
    #6534
    nem a hivatalos közelményben is azt írták, hogy pár hét múlva jön egy software fix
  • G_ArchAngel #6533
    ket hettel ezelottre volt igerve, nem?
  • GregSB
    #6532
    Most jelent meg a 4.1 első betaja.
  • G_ArchAngel #6531
    Akkor szerintem ez van:

    A telefon eldobja bizonyos korulmenyek kozott, nem mindegyik, nem mindenhol, nem mindenkinek, nem allandoan ERGO bosszanto lehet, de ez nalam eddig minden telefonommal elofordult, csak eddig nem erdekelt.

    A KOVETKEZMENY:

    Erre par geek magazin rakapott es mivel tudjak produkalni a jelenseget, ezert ujra es ujra megcsinaljak.
    Nem arrol irnak, hogy napi hasznalatban milyen a telefon, hanem hogy addig fogdossak, amig elmegy a jel.
    Nem azert megy el, mert telefonalnak vele, hanem mert ismernek egy hibat, amit tudnak reprodukalni.

    Nem az a bajom, hogy kommunikalnak egy letezo hibarol, mert elkussolni sem illik, de azzal felfujni, hogy szandekosan eroltetjuk a jelenseget, egy kicsit gusztustalan.
  • Pio
    #6530
    Akkor ez lesz a különbség, mert én nem arról beszéltem, hogy mit gondol/terjeszt a bulvármédia és a szennylapok a hibáról, hanem arról, amilyen valójában a hiba, márpedig az szerintem piti és ezt alá is támasztja az, hogy nem mennek vissza tömegek a készülékkel. :)

    Az én problémám súlyossága pedig a felhasználótól függ.
    Én például nem szenvedem kárát, ahogy azt írtam is, számomra piti, ahogy számomra az iphone 4 gondja is az lenne.
    Viszont például tudom, hogy a testvérem mindig lehajtja a laptopját résnyire, ha elmegy tőle 1-1 percre. Gondolom munkahelyen rögzült cselekvésről van szó, nem szeretné, hogy mások lássák, amíg nincs ott, a lényeg, hogy ő bedilizne, ha magától leesne a monitora és készenléti állapotba menne a gép, mert akkor "eldobja a hálózatot :D".
    Szóval emberfüggő, mint ahogy az iphone 4 problémája is, az, aki nem ott fogja a telefont, az, akinek minőségi szolgáltatója van (bármilyen meglepő, a t-online ilyen, tehát elvileg minden magyar), az, akinek nem izzadós a tenyere nem is találkozik vele, ráadásul itt írta ArchAngel, hogy nem is minden készüléknél jelentkezik a gond.

    Persze a média azt akarja éreztetni, hogy valami óriási, hatalmas, gigantikus szívás használni az iphone-t, de ez nem apple-ellenesség, a média az ilyen.
    A lényeg, hogy én a valós helyzetet próbáltam megítélni, nem pedig azt, ami a csapból is folyik.
    És azt is hangsúlyoztam, hogy ha ez bizalomvesztéssel jár, akkor nem a hiba tehet majd arról, hanem az Apple impotens viselkedése.

    Szerintem akkor csak szimplán elbeszéltünk egymás mellett. :)
  • Tikal #6529
    a valami pedig az hogy nem igazán jön el ő tömegesen a probléma...
  • Tikal #6528
    "Nem mindenki mond le 1-1 készülékről egy hiba miatt, itt van az én monitorproblémám is, meg se fordult a fejemben, hogy visszavigyem/eladjam, elviselem, kibírható probléma, de attól még elvesztette a bizalmamat az Apple"
    A te monitor problémád a piti. Ezért valóban nem vinnék vissza tömegek a telefont. Na most a sajtó próbálja a térerő eldobást kurva nagy hibaként beállítani, ami az is, ha épp olyan készüléked van...Szerinted ezért még nem fognak vásárlók tizezrei visszarohanni a boltba, szerintem meg ha tényleg olyan nagy a probléma akkor igenis visszaviszik... de nem teszik valamiért...

    Greg hozzászólása: 6518
  • Tikal #6527
    Pedig a hiba az én példámhoz jobban hasonlít... különben nem lenne róla szó már majdnem mindennap... pio, te valamit nem értesz, vagy félreértesz, a hiba nem piti...
  • Pio
    #6526
    Idézem: "ha minden alkalommal mikor az unibody házhoz érsz kikapcsolna a géped, akkor lenne egyenértékű"?
    Szerintem pedig ha a példáddal egyenértékű lenne az iphone hibája, akkor már rég rágyújtották volna a házat Steve Jobsra és meggyalázták volna a szénné égett testét. :D
    Szerintem az, hogy egy akkora felületű telefonon nem szabad megfogni egy 2 milliméteres csíkot, ha gyenge a jeled és izzadós vagy egy nagyon is piti hiba, szerinted egyenértékű azzal, mintha érintésre kikapcsolna egy laptop, szerintem ezen nincs mit tovább ragozni, ennyire ég és föld álláspontok úgyse fognak soha közeledni egymáshoz, részemről lapoztam. :)
  • G_ArchAngel #6525
    Itt az az erdekes, hogy nem mindegyik telefon csinalja ezt, van amelyiknel azonnal leesik ugyanannak az embernek a kezeben, mig azonos helyen allva, azonos szemely kezeben egy masik keszulek nem reagal az antennak osszefogasara...

    Mindenesetre a beigert 4.0.1 igencsak nincs sehol:)
  • Tikal #6524
    "jól esett beszólni"... szerintem mostanában magadnak is mondogathatnád...
  • Tikal #6523
    Nem érted mit írtam... próbáltam rávilágítani hogy a zsanér problémád elég piti az iPhone4 hibájához képest...bocs... kár volt egy vonaleldobáshoz hasonlítanod, semmi más, nem több, ne képzelj bele mást.
    A hiba létezik, ezt senki nem vitatja.
  • Pio
    #6522
    Jeeee, végre előrelépés Safari addonok ügyében!
    Nagyon hiányzott egy ilyen központi adatbázis féleség.
  • Pio
    #6521
    Most már az Apple fanok túlozzák el a hibát cinizmusból?
    Még egyszer tehát a hibajelenség:
    Ha bal alul rövidre zárod a telefont izzadt kézzel vagy fémmel, akkor gyenge jelerősség esetén eldobhatja a vonalat, illetve megakadhat az internetes adatforgalom.
    Tehát nem az van, hogy ha megfogod a telefont, kikapcsol.
    Bár gondolom ezzel Te is tökéletesen tisztában vagy, csak jól esett beszólni, amit köszönök szépen! ;-)
  • Tikal #6520
    a szürke tömeget ez fogja a legkevésbé érdekelni, mármint hogy fórumokat zár be az apple... közel 6 millióra becsülik már az eladott telefonok számát egyébként...
    de volt már az iphone minden, robbanós telefon, melegben nem lehet használni telefon, volt már kődarab is mert nincs benne mms meg multitask meg miegymás, szóval a lejáratás ment és menni is fog, bár ez a hiba eddig a legnagyobb, de szerintem ez is le fog csengeni, hacsak nem akarja majd több millió vásárló visszavinni a telefonját a következő hónapokban, ugyanis ha ez a hiba nagy számban jön elő akkor komolyabb annál mintsem hogy ne foglalkozzon vele ennyi vásárló... ( a monitor problémád közel sem ilyen jellegű, ha minden alkalommal mikor az unibody házhoz érsz kikapcsolna a géped, akkor lenne egyenértékű :)
  • Pio
    #6519
    Tisztában vagy a hibajelenséggel?
    Ha bal alul rövidre zárod a telefont izzadt kézzel vagy fémmel, akkor gyenge jelerősség esetén eldobhatja a vonalat, illetve megakadhat az internetes adatforgalom.
    Ez a hibajelenség.
    Ez messze nem azt jelenti, hogy "nem tudsz telefonálni egy telefonnal".

    Az Apple-t pedig nem kell sajnálni, magának köszönheti, a pénzért árult, előre bejelentett "bumper" kódnevű patch-nek, a "ne úgy tartsd a telefont" stílusnak, a körlevélnek, amiben vérlázító módon kerülik azt, hogy belássák, hogy sz*r van a palacsintában és a hivatalos fórumok cenzúrázásának.
    Hidd el, ha a hiba kiderültének másnapján közlik, hogy "elnézést, adott ez a hiba, a javított készülékek árusításáig ingyen bumper jár minden készülék mellé", akkor nincs ez az őrület.