18351
ATbanner.jpg
  • Zsoltika 007
    #6599
    Lenne mit...
  • Dzsini
    #6598
    néhány i7 EE-t vagy Xeon 5000-7000-t.
  • passatgt
    #6597
    az a gond, hogy milyen intel procit rakjanak macproba?

    nincs semmi
  • GregSB
    #6596
    "gizdáskodik".

    Ja véletlenül sem dolgozik vele, hanem gizdáskodik. Biztos azt mutogatja a mellette lévő stricinek hogy milyen faszán ki lehet zoomolni a képgalériákból az iPadon.

    Most komolyan: hogy jön ide hogy a 3D renderelést milyen gépen csinálják? Azok a kütyük, amik a rendező munkáját segítik már nem is számottevő IT termékek?
  • G_ArchAngel #6595
    Ez nem is csoda, mert a legerosebb Mac Pro is erosen poros technika lett mara...

    Apple nem er ra a Mac/OSX vonallal foglalkozni a kocsog iPad es impotens iPhone mellett
  • grizzly21
    #6594
    Mar megint elojon belolem a piszkalodas de sebaj:)
    Persze hogy a rendezo, aki nem technikai ember ilyenekkel gizdaskodik, de lattam az igy keszult-eket az 1.,2.reszrol, az ILM-nel, akik a 3d-t csinaltak bizony nem mac-ek futottak, hanem nagyon eros PC-k.
  • GregSB
    #6593
    Ha már volt itt szó nem rég az Apple és filmipar kapcsolatáról:

    Michael Bay a Transformers 3 forgatásán egy iPad 3G-vel:

  • pyrohun #6592
    Szerintem alapból kevés ember vette észre a hibát / vett tudomást a hibáról. Csak a legszőrözősebbje vitte vissza, vagy hívta őket és azok, akiknek tényleg annyira szar volt a telefonjuk, hogy nem tudták rendesen használni.

    0,55%-nál nyilván jóval több hibás telefon van, de ez még mindig nem olyan sok, viszont elég ahhoz (szerintem), hogy az apple foglalkozzon a problémával. Végülis - végre - foglalkozott is vele. És az, hogy csak szeptember 30-ig adják az ingyen tokot, elég egyértelműen jelzi, hogy a problémát már hardveresen orvosolták, csupán kb. addigra fognak kifutni a most gyártásban lévő / már legyártott telefonok. (Vagy ha még nem javították, akkor addigra biztosan javítani fogják.)
  • Verseghy
    #6591
    Baszki, kipróbáltam a 3GSnél és tényleg elmegy a térerő, ha úgy fogom ahogy a videón..:D De még egyszer se tapasztaltam..:)
  • passatgt
    #6590
    amúgy csak eszembe jutott, azért csak 0,55% hívta a supportot antenna úgyben, mert a többi nem tud telefonálni
  • Tikal #6589
  • Zsoltika 007
    #6588
    fapfapfap :)
  • G_ArchAngel #6587
    Itt a komplett anyag, elvezkedjetek:)
  • Pio
    #6586
    Egyetértek! :)

    ArchAngel: én nem féltem a RIMet, legalábbis amíg kanadai cégként messze piacvezetők az USA-ban, addig semmiképp. :)

  • Dzsini
    #6585
    ezért szeretem a kagyló telefonokat - azt kinyitva olyan távol kerül bármilyen kéztől az antenna, hogy nem lehet rosszul fogni.
  • G_ArchAngel #6584
    Ettol fuggetlenul a jel-baratabb design ellenere ugyanugy talalni a RIM, HTC, etc... telefonok kozott olyat, aminek leesik a jele.
    Szar a RIM-nek, mert nem olyan nepszeruek marketinges nezopontbol, mint az Apple, es most a kaki feljott a felszinre.
    Lehet most artatlan arcot vagni es nezni, mint a Kandur a Shrekben, de a RIM is szar es a Nokiakon is anno volt egy matrica, hogy mikent ne fogd meg.
    Az amugy megbizhato, de oreg N73-asom reg nem talal ott jelet, ahol az iPhone 3G-n meg ketto savocska agaskodik.

    Orulok a meseknek, de hinni annak hiszek, amit tapasztalok es sajat szememmel latok...

    Itt egy ujabb erdekesseg a 'masik vilagbol' - erdemes a kommenteket is bongeszni:)
  • Pio
    #6583
    Megmondtam vagy megmondtam? :)

    RIM reakciója, lényegileg annyit ír, hogy az Apple találta ki magának ezt a dizájn, vállalja méltósággal a következményeit és ne próbáljon másokat is belerángatni a saját hibájába.
    "Apple's attempt to draw RIM into Apple's self-made debacle is unacceptable. Apple's claims about RIM products appear to be deliberate attempts to distort the public's understanding of an antenna design issue and to deflect attention from Apple's difficult situation. RIM is a global leader in antenna design and has been successfully designing industry-leading wireless data products with efficient and effective radio performance for over 20 years. During that time, RIM has avoided designs like the one Apple used in the iPhone 4 and instead has used innovative designs which reduce the risk for dropped calls, especially in areas of lower coverage. One thing is for certain, RIM's customers don't need to use a case for their BlackBerry smartphone to maintain proper connectivity. Apple clearly made certain design decisions and it should take responsibility for these decisions rather than trying to draw RIM and others into a situation that relates specifically to Apple."
    - Mike Lazaridis and Jim Balsillie


    Nokia reakciója, érdekes, hogy őket nem is fikázta az Apple (ha jól tudom), mégis fontosnak érezték, hogy hozzászóljanak, úgy fest nekik se tetszett az, hogy az Apple más cégek lejáratásával akarta elfedni a hibáját.
    A lényeg: az egy dolog, hogy minden telefont lehet úgy fogni, hogy leessen a jele, de nem mindegy, hogy milyen fogás kell ehhez. A Nokia rengeteget kutatja az emberek telefontartási szokásait, hogy a lehető legoptimálisabb helyre tegye az antennát, például felülre és alulra is egyet-egyet, ha szükséges. Összességében náluk is funkcionalitás>dizájn.
    "Antenna design is a complex subject and has been a core competence at Nokia for decades, across hundreds of phone models. Nokia was the pioneer in internal antennas; the Nokia 8810, launched in 1998, was the first commercial phone with this feature.

    Nokia has invested thousands of man hours in studying human behavior, including how people hold their phones for calls, music playing, web browsing and so on. As you would expect from a company focused on connecting people, we prioritize antenna performance over physical design if they are ever in conflict.

    In general, antenna performance of a mobile device/phone may be affected with a tight grip, depending on how the device is held. That's why Nokia designs our phones to ensure acceptable performance in all real life cases, for example when the phone is held in either hand. Nokia has invested thousands of man hours in studying how people hold their phones and allows for this in designs, for example by having antennas both at the top and bottom of the phone and by careful selection of materials and their use in the mechanical design."
  • pyrohun #6582
    Lehet hogy rosszul tudom, én így hallottam. Valaki próbálta cserélni és elhajtották, de egy próbát megér.

    Természetesen ha veszel külön egy fülest, akkor arra van gari :)
  • I.C.ram
    #6581
    Nekem azt mondta a t-mobile még régebben, hogy minden tartozékra van gari, mert az ipod kábelem nekem is megtört, és azt cserélték volna, csak aztán tesóm hozott nekem ipad kábelt, ami masszívabb. Csak nem tudom, hogy elhiszik-e, hogy nem miattam jött-e le a gumi, hanem szar volt eleve.
  • LoDMaSt
    #6580
    miért csak a telóra lenne? és ha pl magában veszek egy fülhallgatót?
  • pyrohun #6579
    csak a telefonra van a gari, az ilyen tartozékokra elvben nincs
    enyém már teljesen lejött (gumikarika), meg a kábel is megtört vagy 2 helyen...
  • I.C.ram
    #6578
    touchpadre gondoltam... :P
  • Pio
    #6577
    Szerintem arra gondolt, hogy a kurzor nem veszi be azt, ha kattint a touchpad-on, máskülönben tényleg elég fura lenne.
  • G_ArchAngel #6576
    Nem, a MacBook Pro nem csinal ilyet, de az eger szokott...

    Miert nem azt kerdezed, hogy csinal-e olyat az Audi, hogy nem zar be a Crawford garazskapu taviranyitoval...


    Milyen eger egyebkent?
  • I.C.ram
    #6575
    Másnak is produkált olyat a MacBook Pro-j,a hogy az egér nem mindig veszi be a kattintást? Néha tényleg erőből kell nyomni, hogy bevegye, pedig régen nem csinálta.

    Másik:

    Tegnap este észrevettem, hogy mint a radír, foszlik az ájfon headsetemről az a gumi karika. Nem csináltam vele semmit, magától kezdett el foszlani. Szerintetek kicseréli nekem a t-mobil, ha visszaviszem? A telefont kb 9 hónapja vettem, szóval garis még elvileg.
  • Pio
    #6574
    Mai hír amúgy, hogy a Google miután eladta a mostani Nexus One készleteket nem gyárt többet, szóval véglegesen kiszállnak a mobil hardverek piacából, maradnak kizárólat a szoftvernél.
  • Pio
    #6573
    Szerintem nem teljesen érdektelen adat az össz-androidos elterjedtség, hisz ez mutatja a szoftveres piaci részesedést, ami tekintve az appstore-ok irgalmatlanul nagy forgalmát nem lényegtelen szempont.
    A Google úgy döntött, hogy nekik ez az elsődlegesen fontos, a szoftveres piaci részesedés, az Apple pedig jó szokásához híven ezt egybeköti a hardveres részével is a dolognak.
    Ezen egyszerű okból kifolyólag a büdös életben nem lehet hardveres szempontból összehasonlítani őket, maradt tehát a szoftveres szempont, amit én megtettem.

    Az egyébként google-től származó adat, hogy 160ezer aktiválás van naponta, júni 23-án jelentették a "Next generation of DROID" nevű hepajon, előtte május 20-án a Google "keynote"-on mondták, hogy 100ezer fölött járnak. előtte február végén jelentettek 60ezret.
  • G_ArchAngel #6572
    Akkor tegyuk helyre kicsit a dolgokat, mert ugy tunik sok volt az info es belekeveredtel:

    iPhone-t nem hasonlitgatunk Androidhoz.
    Ez olyan, mintha iMac-et hasonlitanal Windows7-hez.
    Valassz ki egy Android telefont es ahhoz hasonlitsd a hardvert.
    Jelenleg a 3GS es 4 van forgalomban ezzel az oprendszerrel. Hivatalosan az iOS4-gyel.
    Ezzel szemben all egy halom low-end Android 1.5 telefon, kulonbozo gyartotol, holott az iPhone-nal csak es kizarolag a HTC es Motorola csucskeszulekeit erdemes osszehasonlitani, azokat is inkabb 2.2-vel.
    Abbol mennyit is aktivalhatnak?

    Legyunk mar kicsit fair-ek, nehogy mar a kovetkezo allitasod az legyen, hogy mire veri magat a Mercedes, sose fogja behozni a PSA konszern eladasi statisztikait.

    Az eladasokrol:
    Volt a launchra egy egyseg legyartva. Eladtak, ket het mulva jott a kovetkezo adag. Most szinten varni kell ra. Rohadt nehez ugy hozni az eladasok noveleset, ha a teljes termeles elore el van adva. Jelenleg 3 het varakozasi ido van ra.
    Itt nincsenek napok - bejelentesre felhalmoztak egy csomo telefont, eladtak, most 2 hetente jonnek egy ujabb adag, ami termeszetesen nem tud annyi lenni, mint a launchra raktarba kerult mennyiseg.

    Androidbol naponta 100ezret aktivizalnak - 40-50 tipusbol?
    Mutass valamit, ahol lathato, hogy nem csak a belejenteskor fogytak az Android telefonok, hanem konstans eredmenyt produkalnak. Nem kell csak a Droid, johet egy osszesitett adat is.
    Nekem Londonban tobb, mint 100 ismerosom van, akiknek okostelefonjuk van. A tobbsegnek Nokiaja es Blackberryje.
    Kisebb hanyadnak iPhone-ja es pontosan 2, azaz ketto embernek Android OS-es telefonja.
    Mi negyen bereljuk (2 par) ezt a lakast, amiben 5 Nokia, 1 Alcatel (iszonyat vorosgyongyhazmetal csajtelefon), 1 Blackberry es 1 iPhone van.

    Mai sajto:
    Szerintem sem kellett volna felhozni a tobbi telefont, ez hulyeseg volt.
    Illetve a korai agressziv reakciok sem kellettek volna (Fogd mashogy...).
    Itt jegyeznem meg, hogy Steve Jobs szerint az emailek nem ebben a formaban kerultek ki tole.
    Ami teny:
    A Gizmondo csinalt egy hatalmas negativ hadjaratot, ami gerillamarketingkent az Apple szamara sult el jol, hiszen azok is hallottak a telefonrol, akiket nem erdekelt.
    NYT, Washington Post es tarsai kiemelten foglalkoztak vele. Egy olyan ceg termekevel, amely az IT piacon vilagszinten 5%-ban van jelen (oke USAban es UK-ben nagyobb a reszesedesuk).
    A Toyota-fail kozelsem kapott ekkora nyilvanossagot, pedig az milliardos veszteseg volt es embereletet is kovetelt. Hol vannak a szar Sony akksik? Senkit nem erdekel...
    Az Apple elerte, hogy mindenki ra figyeljen.
    Bocs! Nem is az Apple, hanem a Gizmondo...
    Hisztijuket atvettek es szetszortak, a geekek raugrottak es terjedt, mint a H1N1.
    Ennek az erofeszitesnek a 10%-at nem tettek meg meg egy Androidos keszulek iranyaba. Miert is?
    Mert senkit nem erdekel. Egy Androiddal nem lehet kattintasokat szerezni.
    0,55% hivta az Apple Care-t es 1,5% vitte vissza a telefont (cserelni vagy penzt visszaigenyelni) - ha en lettem volna Steve Jobs, akkor sajtotajekoztato helyett ezt a ket adatot megmutatom es elkoszonok.
    A media meg dugja fel maganak a huvelykujjat es cumizzon utana duzzogva a sarokban.
    Mas cegek 5%-ig le se szarjak a hibas keszulekeket, itt meg paradeznek fel szazalek miatt.
    Baromsag, akinek nem tetszik ne vegye meg vagy kerje vissza a penzt.
    CASE CLOSED
  • GregSB
    #6571
    "Bocs! Nem is az Apple, hanem a Gizmondo..."

    Lehet ezért engedték már be őket erre a konferenciára :D (az iphone 4 bemutatójára nem hívták meg őket)
  • pyrohun #6570
    "Nem gondolod, hogy ha ez így lenne, akkor talán bejelentették volna?"

    Nem gondolom, mert azzal elismerték volna, hogy volt hibás készülék. Pont ezt akarták elkerülni. Olvasd el az almamánián az iOS 4.0.1 cikket: "csendes visszahívás", stb.
  • passatgt
    #6568
    azt számold hozzá, hogy csomó helyen még nem elérhető az iphone 4, andoidból meg trillió féle telefon van, iphoneból meg 1
  • GregSB
    #6567
    6 milliót soha nem mondtam. Mások igen, de ez csak pletyka volt. Ráadásul irreális. Az első hétvégén adtak el 1.7 milliót. A második héten jártak 2 milliónál. 3 millió 3 hét alatt teljesen jó, irreális lett volna ennyi idő alatt + 4 millát eladni. Így is ez a legsikeresebb iPhone eddig, messze.

    És ez nem légből kapott info, mindenhol ki van fogyva. Haver akar most venni, és engem bízott meg hogy skypeon hívogassam a francia és angol applestoreokat. Pont a héten beszéltem velük, és _mindenhol_ ki van fogyva ebben a két országban. Egyik boltban sem tudták garantálni hogyha kimegyek X napra akkor lesz készleten. Elő kell rendelni, és akkor 2-3 hét alatt kiszállítják.

    Szóval nyugi, semmit nem vetett vissza az eladásokban a mizéria, továbbra is viszik mint a cukrot.

    Pontosabb adatokat majd jövőhét kedden kapunk, akkor lesz a negyedéves üzleti jelentése az Applenek.
  • Pio
    #6566
    "(amiket most gyártanak, már azok sem hibásak)"

    Nem gondolod, hogy ha ez így lenne, akkor talán bejelentették volna?
    Amennyire emlékszem pont azt mondták, hogy nem változtatnak az ég világon semmin, a problémára a megoldás a tok annak, akinek szükséges, de amúgy ez a smartphone-ok sajátossága, a többi is eldobja a jelet, azt ugyan még nem tudják, hogy a következő generáción milyen antenna lesz, de biztos, hogy ez a történet nem fogja azt befolyásolni.
  • pyrohun #6565
    kell a francnak a gagyi ingyen tok, addigra már 3 revizióval újabb telefonok fognak kijönni, hibamentesen (amiket most gyártanak, már azok sem hibásak), amúgy elég szánalmas ez az egész "mi nem vagyunk hibásak, de azért visszavásároljuk" című dolog. Ha nem hibásak, akkor ne adjanak ingyen tokot és ne vásárolják vissza, ha igen, akkor mondják ki, hogy hibáztunk. Sok ember szemében nőne az Apple azzal a hozzáállással, de ezzel... ehh.
  • Pio
    #6564
    Hehe, nem ez a videó ment a sajtótájékoztató elején? :D
  • Pio
    #6563
    Engem elsősorban az eladási számadat lepett meg.
    Te vagy Tikal írta, nem is emlékszem, hogy már 6 milla felett jár az eladás és az reális adatnak tűnt, erre jön a hidegzuhany, bejelentik, hogy 3 hét alatt 3millió.
    Android május végén 100ezer aktiválás/napot jelentett, június végén 160ezret, még ha csak azt feltételezzük, hogy nem is erősödtek azóta az 3 és fél milliót jelent 22 nap alatt, tehát az Apple még egy új készülék megjelentetésével se tudta lefölözni őket a készülék megjelenésének hónapjában.

    Szerintem ez részben az antennadráma hatása lehet, kvázi "előrendelésben", 3 nap alatt, az antennahisztéria előtt eladtak 1,7 milliót, még sajtóközleményt is adtak ki róla, azóta pedig 18 nap alatt nem bírták még csak megduplázni se ezt a számot.

    A mai sajtókonffal pedig szerintem is az a baj, amit Te mondasz. Ingyen tok, visszavásárlás, ennyi, ha ezzel lépnek le, akkor tuti jó visszhangja lett volna a dolognak.
    Ehelyett ez, hogy görcsösen próbálták végig bizonyítani, hogy ez nem is (csak) az ő hibájuk, ha egyáltalán hiba tuti, hogy negatív szájízt fog hagyni sokakban. Élőben a Blackberryt járatták le, meg is kapták az egyik sajtóstól rögtön a pofont érte.
    Aki nem követte volna az egyik sajtós közölte, hogy ő márpedig nem tudja ezt megcsinálni a blackberry-jével és ott helyben felmegy a színpadra és mutassák meg neki, hogy hogy kell megfogni, hogy lemenjen a térerő.
    Úgy tudom a Blackberry nagyobb őrület Amerikában, mint az iphone, lehet, hogy nem pont velük kellett volna ujjat húzni.

    Viszont reménykedjünk, hogy szeptember 30 előtt megjelenik Magyarországon a telefon, mert csak addig jár az ingyen tok jelen állás szerint. :)
  • GregSB
    #6562
    Ez a másra mutogatás annyira gyerekes... miért nem tudták ezt kihagyni? Enélkül egy tök korrekt sajtókonferencia lett volna.

    Életezik a hiba, de csak kis %-ban. Aki tapasztala a problémát az kap ingyen tokot. ENNYI. Ezen kívül minek kellett ezeket a videókat kirakni más telefonokról?
  • GregSB
    #6561
    Hmmm..... :D
  • Pio
    #6560
    Valóban, úgy fest mégse megrendezett, elég gyorsan át is változott Steve "we love you" Jobs Steve "total bullshit" Jobs-szá. :D
  • passatgt
    #6559
    azért ez komolyan néz ki:)