18351
ATbanner.jpg
  • franc0
    #17219
    Hiszen az Apple csak olyanokkal beszél, akit alkalmazottnak akar.
    És aki az Apple-el beszél, remegve kérdezi hol írhatja alá a munkaszerződését.

    Ha Apple alkalmazott lennél, szimplán azt mondanám öntelt fasz vagy.
    Így csak simán nem értem, ha szíjat hasítanak a hátamból akkor se. Vallási fanatizmus.
  • GregSB
    #17218
    A Tesla CEO-ja randizott néhány Apple fejessel

    Remélem lesz ebből valami, poén lenne ha Musk vezető szerepet kapna a cégnél.
  • passatgt
    #17217
    Videót tudsz felvenni gyári quick time playerrel, hangot meg át tudod irányítani a Soundflower-el, utána felvételkor quicktime-ban ki tudod választani a Soundflower forrást, az lesz a system hang: http://cycling74.com/soundflower-landing-page/
  • Verseghy
    #17216
    Sziasztok!

    Tudtok ajánlani programot, amivel fel tudom venni ami mutat a képernyő, a hanggal együtt? Néztem pár Screen Recorder alkalmazást, de kurvasok van és reméltem, hogy ti megmondjátok a tutit! :) Köszönöm!
  • passatgt
    #17215
    áá, elvittem szervizbe, pár óra alatt megvolt. Valami keret kellett hozzá, de pontosan nem tudom hova rakták, mert a dvd még mindig megvan.
  • G_ArchAngel #17214
    sajatmagad? a vinyo vagy a DVD helyere? vettel tappancsokat es szetszedted otthon?
  • passatgt
    #17213
    pár hete raktam ssd-t 21-es imacbe, ráadásul nem is olyan drágát és azóta is idegesít, hogy nem raktam már bele évekkel ezelőtt:)
  • G_ArchAngel #17212
    Lehet esszerubb lenne egy GPU csere az iMac eseteben es belerakatni egy SSD-t?

    A laptopcsere fontosabb mindenkepp, mert sajnos USB2-es es mivel MBP-re fotozok nagyon sok ido mire atmennek a Nikon D800 70Mbyte-os RAW file-jai, holott a Nikon USB3-as.
  • Dzsini
    #17211
    Az SSD miatt sokkal pörgősebbnek tűnne az új gép, egyébként nem hiszem, hogy lényeges ugrás lenne olyan téren, ahol használod.

    Persze, a sok gigás Photoshop műveleteknél meglenne a processzorgenerációnként 10-15% gyorsulás, azt nem tudom mennyire éreznéd meg (5 perc helyett a 4 nagyon feltűnik, de 3 másodperc helyett a 2,5 nem).

    Az SSD viszont hatalmas ugrást hoz felhasználói élményben. Archiválni pedig gondolom úgyis külső tárolóra szoktál, úgyhogy nem kell a gépbe az 1 tera, ami most van az iMacedben.
  • G_ArchAngel #17210
    Most van egy eloregedett 27", i7 2.8, Radeon 4850 512MByte, 16 GB, 1TB iMac-em.
    Mekkora eloreles lenne az alabbi Mac Mini egy szinhelyes, profi kijelzovel? (valoszinuleg megvarnam a termekfrissitest)

    2.6GHz Quad-Core Intel Core i7
    16GB 1600MHz DDR3 SDRAM - 2x8GB
    256GB Solid-State Drive
    Apple Wireless Keyboard - British
    Magic Trackpad

    Az iMac-kel semmi bajom nem lenne, ha nem jelentkeztek volna az eloregedes jelei. Gondolkodtam, hogy veszek melle egy masik monitort, de mivel nagy valoszinuseggel az Ati szarakodik, azon is csak savozodast latnek.

    Mivel a munkam miatt 2 eszkoz kell (studioban fotozas vagy kulso helyszinen, igy a MacMini melle lenne egy 13-as MBP is, most is van, de kesobb vennek ujat.


    Vagy:

    Kockaztatok es csak a legerosebb 15-os MBP-t vennem meg, igy egy szamitogepem lenne egy kulso monitorral.


    Arban a Mini, 13-as MBP, monitor es a 15-os MBP + monitor is hasonlo kategoria.
  • Tikal #17209
    pl legyen hajlított képernyő? :)
  • I.C.ram
    #17208
    Oké, csak ehhez hozzájön az is, hogy kb semmi komolyabb újítás nincs a Samu-féle "n-szer erősebb az előzőhöz képest" hülyeségeken kívül. Szóval így nekem inkább úgy tűnik, hogy nem igazán tudják hasznosítani az így felhalmozott tudást, és inkább csak kétségbeesetten kalimpálnak.
  • GregSB
    #17207
    Pontosan.

    Pl az iPodon lévő OS / Software sem saját fejlesztés volt anno, hanem egy kissebb cégé akiket felvásároltak. Ugyanígy felvettek egy csomó mérnököt / projektmanagert akiknek volt már tapasztalatuk mobileszközök kifejlesztésében.

    Az hogy most felvettek egy csomó szakembert / céget a divat- és fitnesz- és egészségügy világból arra bizonyíték hogy egy hordható eszközön dolgoznak.
  • Tikal #17206
    A cégek ugyanolyan nyersanyag mint bármi más. Az Apple megszerzi a nyersanyagokat amire szüksége van és létrehoz belőlük majd valamit ami még nincs a piacon.
  • G_ArchAngel #17205
    Nem ertem az osszefuggest.
    Ha en ki akarok talalni mondjuk egy egyedi jatekgepet/konzolt, ami mas utat jar be, akkor nem hivnam az innovacio hianyanak, ha elkezdenem felvasarolni a reszletmegoldasok alapjait fejleszto cegeket. Az innovacio soha nem azt jelenti, hogy valamit a neuronoktol kezdve epitek fel, hanem meglevo dolgokat fejlesztek, teszek jobba, hasznalhatobba, logikusabba es ezeket gyurom ossze valamive, ami eloremutato.
    Tehat ha valakinek van egy jo technikaja, ami egyedi es szerintem jo alap egy uj iranyitohoz, akkor meg fogom venni a konkurencia elott.
  • GregSB
    #17204
    Ebből nem igazán látszik, iPod és iPhone kifejlesztése előtt is felvásároltak csomó céget.
  • I.C.ram
    #17203
    Ebből látszik, hogy mennyire kifogytak a saját innovációból.
  • GregSB
    #17202
    Egy jó összeállítás arról kiket vett fel az Apple.

    + utóbbi 1 évben 21 céget vásároltak fel. Történelmük során ez volt eddig a legtöbb (1 év alatt).
  • passatgt
    #17201
    Ebben hol írja, hogy idén lesz?:) Annyit mond csak, hogy dolgoznak új termékkategóriákon
  • GregSB
    #17200
    Ugyanakkor Tim tegnap a WSJ-nek ezt mondta:

    "Thursday, Mr. Cook reiterated that Apple plans to enter a new category this year. Apple watchers are speculating about wearable devices or a new television platform.

    "There will be new categories. We’re not ready to talk about it, but we’re working on some really great stuff," Mr. Cook said. When asked whether a new product category could mean an improvement on an existing product like an iPad Air, a lighter version of its tablet computer, or new services such as mobile payments, Mr. Cook declined to comment.

    He said that anyone "reasonable" would consider what Apple is working on as new categories."
  • Tikal #17199
    OFF

    Dzsini, talán emlékszel írtam egyszer hogy nem vagyok elégedett a mediacenter levelezőjével, 8 karakteres jelszó, meg ugy egyébként is elég alap, ami nem is lenne gond, mert nem egy levelező szolgáltató. A lényeg hogy elhoztam onnan a levelezésem egy igazi email hosting céghez, és a következő beszélgetés zajlott az ügyfélszolgálatossal a mediacenternél: persze, semmi probléma, de ez egy felesleges döntés volt részemről, mert nekünk olyan rendszerünk van mint senkinek az országban, vagyis 10 rossz próbálkozás után zárolja a fiokot a rendszer, vagyis 4 karakter is elég lenne és teljesen felesleges a 10 vagy több karakteres jelszó.... Mondom erre, hogy ez oké, de legalább akkor lenne két lépcsős.... erre Ő: hát az egy felesleges rendszer.

    :D
    szerintem egy vicc, hogy ma ezt mondja egy webtárhelyekkel foglakozó cég ügyfélszolgálatosa... persze lehet tévedek, és a 4 karakteres jelszó a legjobb megoldás a levelezésem védelmére, de akkor valaki világosítson fel, hogy miért dönt ma már minden email szolgáltató, bank, és más weboldalak a 2 lépcsős beléptetés mellett.
  • GregSB
    #17198
    Ja nekem is ez a fura hogy most jönnek csak a hírek ezekről a dolgokról
  • passatgt
    #17197
    ha most vesznek fel embereket, nem valószínű, hogy még idén lesz belőle kész termék:)
  • GregSB
    #17196
    Dubaiban most járt Tim, ott hamarosan lesz :)

    Más:

    "Apple has published a job listing on its website seeking physiologists and engineers to run tests related to health and fitness data. This job will require the employees to “design and run user studies related to cardiovascular fitness & energy expenditure, including calories burned, metabolic rate, aerobic fitness level measurement/tracking and other key physiological measurements…”"
  • Dzsega #17195
    Sztem sokkal durvább, hogy oroszországban sincs.
  • Tikal #17194
    Dániában sincs...
  • Dzsini
    #17193
    Új-Zélandon sincs, ami talán érdekesebb, mint Izland... 300 ezer ember vs. 4 millió :)
  • G_ArchAngel #17192
    Durva, hogy Izlandon nincs, illetve Dubai-ban es az Emiratusokban.
  • GregSB
    #17191
    Hivatalos Apple storeok:



    Persze APR-ekkel jobb a helyzet, de azért ebből látszik mit tart fő piacnak a cég.
  • GregSB
    #17190
    Wow.

    @verge: Steve Jobs wanted Sony VAIOs to run OS X http://t.co/OqINj5Wchi
  • GregSB
    #17189
    Apple hires sleep research expert Roy J.E.M Raymann from Philips for iWatch team
  • GregSB
    #17188
    1.24.14
  • I.C.ram
    #17187
    Kis odafigyeléssel ki lehet fogni jót. Pl amikor most vettem, sokkal jobb minőségűek a gyárinál. A gyári szar kábelek gumiborítása szétmegy egy két év alatt. Az utángyártott, amit vettem, az sokkal jobb volt.

    Szóval ki lehet fogni jót, csak figyelni kell a leírásra meg a képekre. Márkás cuccot alapból nem veszek ebayen, mert 99%, hogy hamis.
  • Xing
    #17186
    Nekem sem mindig sikerül elsőre tökéletes minőséget vennem de mivel nem sürgős és vissza kapom az árát ha valami gond van, ezért annyira nem érdekel.
    Félreértés ne essék, nem az a vásárló vagyok aki a 150.000-es telefonjára nem bír még pár ezer forintot rászánni, de ezek a kiegészítők nekem nem érnek annyit, mint amennyiért "hivatalosan" meg lehet vásárolni őket.
  • Tikal #17185
    sima USB kábellel se jártam még szerencsével ebayről.. ráadásul az egyiket Belkin-ként hirdette, de egy fos volt. én nem vennék onnan lightning kábelt az tuti.
  • I.C.ram
    #17184
    Sajnos nem tökéletesek. iPhone 5S-hez vettem ebay-en kábelt, mert elegem volt a 30 centis szarból. Vettem egy 2 méterest kb 300 forintért, viszont néha kiírja a telefon, hogy nem megfelelő kellék, és nem tölti. Ha szerencsém van, akkor csak 100%-nál jön ez elő, viszont néha van, hogy rádugom és már 5 másodperc múlva kiírja. Ilyenkor ki-be kell dugnom. Sajnos a zsugori Apple beépített egy "hardverkulcsos" ellenőrzést, hogy kiszűrje a kínai cuccokat a piacról...
  • I.C.ram
    #17183
    Hát az apple töltők nincsenek leföldelve. MacBook Pro is ráz, ha töltőn van.
  • Xing
    #17182
    Ezt észre sem vettem :D
  • Jim Morrison
    #17181
    igen, dzsini észrevette, hogy a világosning akart lenni a lényeg :) (tudom rossz helyen volt a link így nem azt tette hangsúlyossá)
  • Dzsini
    #17180
    Azért a világosning kifejezés nagy királyság :)