18351
ATbanner.jpg
  • G_ArchAngel #17261
    Nekem Safari, Creative Cloud és Skype szokott beakadni.
  • Xing
    #17260
    Nem pörgeti valami a processzort 100%-on?
  • ddany7
    #17259
    sziasztok
    mostanában arra lettem figyelmes, hogy elég hamar belassul a gép.
    megnézem a memóriát, 8giga van, van hogy akkor is észrevehetően lassul, amikor még van 2-2,5gb szabadon. Sokkal gyakrabban ki is kapcsolom mostanában, de még így is gyakran előfordul. ötletek?
  • GregSB
    #17258
    Az egyetlen jó dolog abban hogy lesz újabb Apple vs Samu per (igen lesz, és megint az Apple perel): nyilvánosságra hozott 2010-es levelezések Steve Jobsal:

    1, 2

    Emlékszem még anno 2012 öszén volt egy vita az iPhone topicban hogy Jobs tuti nem engedte volna hogy kijöjjenek ezzel a hosszúkás 4" mérettel az 5-ös szifonban. Ezebőkl a levelekből viszont kiderül hogy 2010-ben már aktív téma volt az 5-ös és annak hardvere.

  • ddany7
    #17257
    7.1re van mar JB?
  • GregSB
    #17256
    WWDC 2014
  • Tikal #17255
    volt most valami update... nálam a Safari megmakkant... 99% CPU
  • precision
    #17254
    ha gépbe visszarakod a hdd -t látod a tartalmát? ha igen akkor több mint valószínű hogy az usb -s rack kezd haldokolni
  • ddany7
    #17253
    sziasztok!
    A régi hdd-met a gépből kivettem, külső vinyó lett. 1évig ment teljesen jól, most viszont nem akar működni.
    Rádugom USB-re, és a macbook látja a disk utility-ben, viszont a finder ablakban nem jeleniti meg, nem mutatja, nem tudok hozzáférni.
    PC-n meg össze-vissza ki/be kapcsolgat.(mintha ki be dugdosnam az usb-t)
    mi lehet a baja?
  • Tikal #17252
    És a BT router-hez vezetéknélkül csatlakozik mindenki? Nem tudsz egy kábelt behuzni a lakásodba?

    Ha jól emlékszem ASUS-nál láttam olyan router-t ami veszi a vezetéknélküli jelet majd csinál belőle saját hálózatot, és akkor erre tudnál csatlakozni.... vagy nézd meg ezt, hátha ki tudsz hozni belőle valamit : http://www.asus.com/hu/Networking/EAN66/
  • Dzsini
    #17251
    Jelszóval, IP-re korlátozással, ilyesmivel védhetők a NAS-ok, tehát ha másképp nem, úgy biztosan megoldhatod, hogy bár mások látják, mégis csak te férsz hozzá (még akár titkosítható is a rajta levő adat, hogy kihúzva belőle a vinyót se tudjanak mit kezdeni vele) - ha próbálkoznak, akkor feldob nekik egy bejelentkezési oldalt, és megfelelő név-jelszó nélkül coki.

    Az ilyen NAS-okon általában valami linux rendszer fut, általában annak minden lehetőségével - tehát egy file, mappa hozzáférése állítható felhasználói, csoport, de a NAS beállítási felületén át akár IP szinten is, ha állandó IP-t kapsz a routertől.
  • G_ArchAngel #17250
    Kérdésem a következő lenne:
    Megoldható hogy wireless nas vagy akar több különálló HDD elérhető legyen az eszközeimről,műgyűjtő hogy az internet router egy független egység marad, azaz semmi módon nem csatlakozik ra az en privát routerem?

    Tehát van egy BT router, ami a lakáshoz tartozik, minden albérlő innen szedi a netet, ehhez csatlakoznak az en eszközeim is.
    Ez melle szeretnek megy másik routert, amit csak az en eszközeim látnak és HDD-k vannak racsatlakoztatva, ellenben az előbbi router nem latja vagy legalábbis nem érhető el a többiek szamara.
  • G_ArchAngel #17249
    Kis update:
    Ujra szervizben járt az iMac, GPU csere, £300
    Vettem egy 13as retinat, hogy tudjak dolgozni, mert a régin képtelen voltam a D800 képeit retusálni, meg sem mozdult 10 layeres PSD esetén, az újnak 30 felett sincs gondja es tényleg elég szép a kijelző
    Szóval a régi 2009 middle MBP eladó, 2010-ben vettem, újszerű, meg régi HDD van benne, DVD, 8 GB ram, 256mb Radeon, 2.5 C2D, az akksi kibír 3 órát, ami egy 4 éves gépnél nem rossz :)
    Mennyiért lehet eladni szerintetek? EBay-en 400 GBP körül árulják 4Gb ram-mal...
  • GregSB
    #17248
    Tavaszi változások:

    Mai nappal levették iPad 2-t a palettáról, helyére visszajött lightingos iPad 4.

    5c-bol pedig elkezdtek 8GB-ódát árulni 5 országban.
  • GregSB
    #17247
    És egy kicsit jobb demo egy Ferrariban
  • GregSB
    #17246
    Demo Merciben
  • GregSB
    #17245
    Bár csak render, de a Volvokban valahogy így fog ez kinézni:

  • passatgt
    #17244
    Lényegében a fejegység a telefon, a gyári fejegység kijelzője meg a képernyő, szerintem elvben megoldható
  • GregSB
    #17243
    Mondjuk itt nem csak a képernyőről van szó, ha csatalkozik majd a telfon akkor átveszi az irányítást a hangrendszer és mikrofon felett is. Ezt régebbi autókba lehet nem lesz olyan egyszerű belehekkelni.
  • GregSB
    #17242
    Nem tudom mennyire lesz ez levédve, de szerintem tuti lesznek egyedi megoldások régebbi autókba.

    Jailbreakkel meg még izgalmasabbá válhat az egész cucc azoknak akik szeretnek tweakelni, bütykölni, gyakorlatilag itt is jöhetnek egyedi themek, appok, megoldások.
  • passatgt
    #17241
    Lehetséges, hogy régebbi autókhoz gyárt majd valaki adaptert hozzá?
  • GregSB
    #17240
    Ez lehet vicces lett volna 1 éve, de ma már semmi baj nincs az Apple mapsel. Én már itthon is használtam navira, teljesen jó volt, nem téved.

    Az más kérdés hogy Gmaps többet tud, mivel mutat élő forgalom infót, meg Wazeről bejelentett útlezárásokat, baleseteket... szóval még mindig azt jobb használni.
  • GregSB
    #17239
    Szóval nem a kocsik rendszere lesz felül írva - alapvetően egyik kocsiban sem iOS fog futni, viszont iOS eszközt csatlakoztatva az átveszi az "uralmat" a közpoonti kijelző felett. Kvázi mintha airplayen keresztül kiraknánk a telefon képét egy TV-re (jelen esetben a kocsi központi monitorjára), és a telefon átváltana egy egyedi ui-ra.
  • G_ArchAngel #17238
    Szerintem szombat ejjel mar ezt és a Mapst hasznalta a taxis, mert csunyan eltevedt
  • GregSB
    #17237
    Apple has officially announced CarPlay

    Carplay
  • mousee
    #17236
    10.9.2

    Határozottan pirospontos. Nálam javult a tempó, sőt, mintha komoly 3D terhelésnél is kevésbé tekerne a gép ventije (vagy később kezdene rá). Az egész határozottan gyorsabbnak tűnik mint volt.
    Mondjuk az is lehet, hogy csak az újraindítás segített neki, 10.9.1 óta nem volt restart :P
  • GregSB
    #17235
    Tesla CEO Confirms Conversations With Apple, Says Any Acquisition Very Unlikely

    Valószínű egy közös akksigyár felépítése miatt találkoztak.
  • G_ArchAngel #17234
    Három hónapot adnak mindenhol, ha lejárt a garancia, meg az Applenel is. Gari után nincs móka es kacagás :(
  • passatgt
    #17233
    garanciát nem adtak szervizben? nekem macbookban beázott trackpad javításra is adtak 1 évet
  • G_ArchAngel #17232
    Az a baj, hogy en nem étek hozzá és sajnos nem egyszerű a kártya csere, mert forrasztani is kell (hülye nagy laptop az iMac), ellenben a kis szervizek is drágábbak, mint amit szánnék rá, egyszer már javították, az £320 körül volt, most mégegyszer ennyi és el is értem, hogy eladva talán nem veszitek rajta.
  • franc0
    #17231
    Bolti áron nem nagyon éri meg javíttatni, te meg gondolom nem foglalkozol okosítással.
  • G_ArchAngel #17230
    Mergint meghalt az iMac, szintén videokártya, azt sem tudom, hogy érdemes-e rá áldoz nyom, vagy adjam el így olcsón :(
  • Tikal #17229
    hát a QT nem erre van, amit te akarsz arra céleszköz kell :)
  • Verseghy
    #17228
    Az a baj, hogy a quicktime nagyon gyenge fps-sel vesz fel. nekem jó lenne legalább olyan 100-120 fps a lassítások miatt. (gameplay)
  • Jim Morrison
    #17227
    Gondolom fasza kis akksikat csinálna majd...
  • GregSB
    #17226
    Igen, skizo is vagyok.

    Nem, franconak ment mint kiegészítés.
  • G_ArchAngel #17225
    Ezt most magadnak írtad? :)
  • Dzsini
    #17224
    Elon Musk mint Apple alkalmazott? Simán :)
  • GregSB
    #17223
    Ami persze (ha Apple felvásárolja Teslat) nem jelenti automatikusan azt hogy Musk oda is kerülne. Ő eléggé őnálló típus, nem az aki beállna dolgozni egy nagyobb cégnél. Ezért is írtam hogy "remélem", mert nagyon érdekes lenne látni hogy ha mégis beállna akkor milyen szerepe lenne.

    Nem tudom hogy te ebbe hol olvastad bele azokat a dolgokat amiket leírtál, de szerintem kezeltesd magad orvossal, lehet jót tenne a paranoiádnak.
  • GregSB
    #17222
    Most vagy nem voltál képes elolvasni a linkelt cikket a második bekezdéséig, vagy nem tudsz angolul?

    "Apple's head of mergers and acquisitions, Adrian Perica, met with Tesla CEO Elon Musk"

    A "head of mergers and acquisitions" szavak kontextusban való értelmezését próbáld meg, hátha menni fog.