18351
ATbanner.jpg
  • grizzly21
    #6919
    2008-as 2.2ghz 15.4 MBP, 2GB ram, 500gb hdd
  • Pio
    #6918
    Jó az, de pontosan milyen gépbe akarsz ramot venni?
  • grizzly21
    #6917
    64bitesen 4GB rammal mar jo akkor ? Mert akkor inkabb veszek, most nem akarok mindent ujrarakni, mert arra ramenne 1 napom..
  • Pio
    #6916
    ÉS 32 bites rendszerhez elég is lesz a 2 gigaram, az én win7em alatt is 2 gigaram volt jó sokáig és mindent vitt tökéletesen. Csak aztán nagyon olcsó (6500 forint) volt még 2 gigaram (Corsair DDR2-es 800-as), szóval belevettem, tettem egy 64 bites oprendszert, most azért jobban bírja, ha sokminden fut egyszerre, de a 32 bitessel se volt soha semmi hiszti.
    Álltsd be, hogy rendszer vezérelje a virtuális memória méretét és nem fog nyöszörögni. Én 4 gigánál nem is adok virtuális memóriát, 2 gigánál 1-et adtam.
  • Pio
    #6915
    32 bitest tegyél fel, az lesz a gond, 2 gigaram mellé senkinek nem ajánlott a 64 bites rendszer.
  • grizzly21
    #6914
    hat nem tudom, lehet - de egeszen mostanaig semmi gondom nem volt vele. osx-en (vagy akar xp-n) meg volt nyitva akar 3 nagyobb program (2-300MB RAM) plusz egy csomo kicsi (firefox, skype, zene, ftp) es popecul ment minden. Most hallottam eloszor panaszkodni a gepet a keves ram-ra, hogy feltettem uj os-t meg CS5-t..
  • Pio
    #6913
    Aha, VLCben állítani is lehet, hogy így legyen vagy ne, szóval tuti, hogy szoftvervezérelt dologról van szó.
  • Pio
    #6912
    Mondjuk van, ami ezt csinálja, van, ami nem, szóval tartok tőle, hogy ez szoftverfüggő. :(
  • Pio
    #6911
    Azt meg lehet oldani valahogy, hogy ha valamit teljes képernyőn futtatok és két monitorom van, akkor ne sötétítse ki a másikat? Elég gáz ez így. :)
  • Pio
    #6910
    32 bites OS-en kevesebbet foglalnának, ennek fő oka az, hogy 64 biten több helyet foglal a memóriahelyek címzése.
  • Pio
    #6909
    Teljesen jogos, megszoktam a 32bites windows korlátait. :)
  • G_ArchAngel #6908
    azert a mai op.rendszerek es programok mellett egy hozzad - hozzank - hasonlo embernek, aki szinte hozza van nove az 'amitogephez, a 2 GB eleg nagy batorsag...
  • grizzly21
    #6907
    A beszereles menni fog, HDD-t is nemreg csereltem ki. ijoe-n azt irja beszamitjak, attol fuggoen mennyiert lehet hogy ott veszem, aqua arai is jonak tunnek
  • grizzly21
    #6906
    Nezem a windows task manager-t, a legtobb program 32 bitben fut. Ezek ugyanennyit ennenek 32 bites os-en is ? (Most 64bites win7 van fenn). Az a baj hogy a 2gb rambol 1 elmegy kb az OS-re...ha elinditok 2-3 nagyobb progit mar kiirja neha hogy keves a ram, noveljem a virtualis memoriat (megtettem) vagy zarjak be programokat. Erdemes lenne a 4GB gondolom..
  • Ability
    #6905
    Tud az annál többet is. :)
  • Pio
    #6904
    Szerintem akkor nem érdemes átnyomnod hacsak nem főleg olyan programokat használsz, amiből van külön 64 bitre megírt verzió, mert akkor azok a programok elképzelhető, hogy gyorsabban fognak futni.
    Mivel Neked sincs külön videókártya memóriád (ha jól tudom), ezért a 4 gigából alig jön le vlamennyi (néhány mega L1, L2 és HDD cache), viszont ennél sokkal többet vesztenél akkor, ha minden 64 biten futna, programja válogatja, 10-30%kal több ramot esznek a cuccok 64 biten.
  • G_ArchAngel #6903
    azt kell szerintem merlegelni, hogy a programok, amiket hasznalsz, mennyire tamogatjak a 64bit-et
  • passatgt
    #6902
    most elindítottam 64bitban, kíváncsil leszek, látok e valami változást, egyenlőre minden ua:D
  • Pio
    #6901
    Meg kell tanulni az objective-c-t és xcode-ban írsz magadnak játékokat, ott van ipad emulátor. :D
  • passatgt
    #6900
    4 gb ramom van
  • G_ArchAngel #6899
  • Pio
    #6898
    A szokásos válasz ilyenkor az, hogy a ramod mennyiségétől függ.
    A 32 bit legnagyobb hátránya, hogy csak 4 gigabyte memóriát tud címezni. Ebbe beleszámít minden, a hdd és a cpu cache memóriái, a videókártya, a ram. Ha ezekkel határozottan túlcsurogsz a 4 gigás limiten, akkor mindenképp érdemes, amúgy annyira nem, mert a 64 bites címzés miatt 1-1 programnak határozottan több memória fog kelleni, mint 32 bites címzés esetén.
  • passatgt
    #6897
    inkább kéne ipad emulátor, és pár billel is irányítható játékkal azért ellehetne játszogatni, 1024x768-ban:)
  • Pio
    #6896
    Asztali gépnek nálam marad a windows, pláne amíg még játszogatni is kedvem támad a gépen néha. Egy alkatrészenként összevásárolt asztali gépből nagyon bika teljesítményt ki lehet hozni akár már 100ezer forintból is.

    Bár ma olvastam valahol, hogy állítólag hegesztik a gyorsabb grafikus kezelést a 10.6.4-hez, meglátjuk, hogy mi fog kisülni belőle.

    2 év múlva esedékes asztali gép bővítés, ha addigra játékplatform is lesz az os x, akkor meggondolom.
    Konzolok nekem nagyon nem állnak kézre. :(
  • G_ArchAngel #6895
    nekem a PS CS5 miatt igen...

    amugy ha valami nem indul, mert csak 32bit-es modban mukodik, az adott applikacion nyomsz egy Get Info...-t es ott bejelolod a Start in 32 bit mode vagy hasonlo negyzetet
  • Pio
    #6894
    Itt a legegyszerűbb megoldás
  • passatgt
    #6893
    na itt a válasz az én kérdésemre is:)

    és akkor érdemesebb 64-bitben indítani a gépet?
  • G_ArchAngel #6892
    Alma -> About This Mac -> More Info... -> Software-en belul 64-bit Kernel and Extensions: Yes/No
  • G_ArchAngel #6891
    Ezt talaltam, remelem biztonsagos, akkor atirom...
  • passatgt
    #6890
    azt hol tudom megnézni, hogy most 32bit-en vagy 64-en megy a gép?
  • pyrohun #6889
    "A kovetkezo gepem biztos Mac Pro lesz, nem Apple monitorokkal:)
    Vagy a legerosebb MBP, szinten nem Apple kijelzovel:)"

    DETTÓ! :)

    Elvben ilyen fél64bites módban fut alapból, vagy mi a szösz :D
  • Dzsini
    #6888
    "(utalom is a DVD-ket rendesen, sok kepem orokre elveszett)" - nekem járt az adatmentőknél emiatt DVD-m, és azóta 2 külön helyen tárolt HDD-re archiválok. Volt olyan vacak CD-m meg DVD-m is, ami kb. fél évvel írás után már olvashatatlan volt, viszont a régi 40 meg 120 megás(!) vinyóm még gond nélkül működik. Az optikai archiválás nálam felejtős.
  • G_ArchAngel #6887
    Tudod mennyit szoptam, de azota - kopp-kopp - semmi gaz...

    - az eger eszi az elemet, de mintha tobbet is hasznalnam es szivesebben, mint anno a Logitechemet (akar G5, akar VX), igaz nekem mellette sokat kopik a Wacom Pen hegye is...
    - PS gyors mint mindig, igaz folyamatosan frissitve is van, kb. minden heten jelent meg vmi Adobe aprosag...
    - DVD-vel semmi gaz, mostanaban napi 1 korongot irok is, egyedul bajom, hogy regi DVD-ket sajnos sem az iMac, sem a kulso olvasom nem viszi mar (utalom is a DVD-ket rendesen, sok kepem orokre elveszett)
    - taviranyitoval annyi gondom volt, hogy elfelejtettem parositani, igy neha ebresztette az MBP-t:)
    - SSD-tol bevallom felek, de majd egyszer notebookba kiprobalom

    A kovetkezo gepem biztos Mac Pro lesz, nem Apple monitorokkal:)
    Vagy a legerosebb MBP, szinten nem Apple kijelzovel:)


    Amiben ellenben segitseg kellene - inditasnal 64-et nyomva ugyebar 64bit-es modba kapcsol a gep, mivel PS is tamogatja ez jo, kiveve egy szurot, ami ilyenkor nem mukodik, csak ha a PS 32bit-es modban indul.
    A bajom, amit nem ertek, hogy miert nem indul az OSX automatikusan 64-ben?
    Ha ujrainditasnal elfelejtem nyomni a szamokat, akkor 32bit-ben vagyok. Idegesit...
  • Pio
    #6886
    Kingstont érdemes venni, de nem maces boltban, ott nagyon drága. Már ha be mered vállalni azt, hogy magadnak beszereled.
    Kötve hiszem, hogy beszámolnák az 1 gigás moduljaidat, hisz az a legkisebb, szerintem hegyekben áll nekik is.
  • Pio
    #6885
    Agyaltam egy Icon7-en (S450 Bluetooth) én is, de azt hiszem Te vagy valaki más mondta, hogy nem 100%, hogy minden okés macen is vele, ezért nem mertem kockáztatni, maradtam a logitechnél, arról írták, hogy nagyon pöpec a maces szoftverük.
    Ennek sincs látható fénye, illetve akkor ad fényjelzést, ha merülőben van az elem (tetején egy apró pötty kéken villog), de jelen merülési tempó mellett erre még legalább 3 hónapot várni kell. :)
  • Lacee
    #6884
    a Kingston jó lesz bele, de ha nem számít az üzlet, akkor pár ezressel olcsóbban is meg lehet úszni ugyanazt: pl. az Aqua webboltjában 11900 és 13700 között vannak a 2 gigás modulok.
  • Dzsini
    #6883
    nekem a pirosszemű logitech (force feedbackes :) - volt kb. 2 játék, meg 5 program ami kezelte) egeremet csak a piros, csillogós műanyag vagy papír tudta megzavarni, pedig az volt már vagy 10 éve - már akkor is nagyon tudtak.

    most icon7 egerem van, de ez is gyakorlatilag hibamentes - ráadásul nem is világít (látható fénnyel) - és ugyanúgy nem zavarja meg semmi furcsa felület.
  • grizzly21
    #6882
    Lehet hogy banalis kerdes, de erre esetleg valaki? #6855

    ijoe-nal latok 2GB Kingstone-t, 16K/db, akkor 32 lenne a ketto, nehany ezresert gondolom beszamolja a regiket, mondjuk kerulne akkor kb 25be az upgrade.. ez nagyjabol jo ar?
  • Pio
    #6881
    Bemész bármelyik hipermarketbe és max 200 forintért van mindenféle színben textil egérpad, szerintem k*rva jó, pontos rajta az egér, nagyon kényelmes, jól tapad az asztalhoz. Picit koszolódik, én nagyjából 1-2 év után ki szoktam dobni és befogom a következőt, egyszer volt 75 forintért, akkor vettem 6ot, az kitart egy ideig. :)

    Ez a kopás dolog gázul hangzik pláne ilyen árkategóriánál. Logitechnél soha nem tapasztaltam ilyesmit, pedig az olcsó termékeiket szoktam venni. A vékony talpféleség egy idő után leeshet róla, bár az alapból le is szedhető, az előzőről le is szedtem, anélkül is tökéletesen működik bármilyen felületen és ez szó szerint értendő, a logitech egerek bármin használhatóak, fán, csempén, papíron, bőrön, üvegen, műanyagon, tükrön, direkt tesztelem, hogy mivel tudok kiszúrni vele de eddig nem jártam sikerrel. :)
  • Dzsini
    #6880
    például itt, de biztos van máshol is, szoktak tartani ilyesmit a boltok. nekem az előző egeremen ismerőstől az a Revoltec szalag volt (két csík, a fenti oldal alsó harmadában), és egy sima párszáz forintos egérpadot használok, a mostaninak még kitart a talpa. Nincs szükségem nagyon profi egérpadra/egérre, úgyhogy nekem ez bőven megfelel.