18351
ATbanner.jpg
  • G_ArchAngel #6959
    hatranya, hogy legalisan nem megy rajta az OSX, valoszinuleg nem olyan halk, mint egy iMac/Mac Mini es kicsit csunya...
  • Pio
    #6958
    Ezeket gyűjtőnéven úgy hívják, hogy Barebone PC-k, párat szereltünk, baromi jók, mert szinte teljesen kusztomizálhatóak, mégis kevesebb helyet foglalnak, kényelmesen hurcolászhatóak.
    Nekem egy CM690es van, ennek az az előnye, hogy piszok kényelmesen szerelhető, minden meghajtónak külön fiókja van (ami a rezgéstől is védi), kábelcsipeszek a ház belsejében, satöbbi.
    Viszont a Barebone PCk is megdöbbentően jól vannak kitalálva belül, legalábbis az a 15-20, ami járt nálunk a szervizben, nekem baromira tetszettek. Szinte mindegyiknek volt külső digitális állapotkijelzője, volt, amelyiknek előlapi potméterrel akár a CPUját is lehetett tuningolni. :)
  • Dzsini
    #6957
    shuttle xpc :) nekem egy ilyen kiépítésű gépem volt (sn41g2) vagy 4-5 éven át, nagyon szerettem.
  • G_ArchAngel #6956
    nekem egy kis torony kellene, vagy vmi hasonlo, akar dupla magassaggal, mint Mini, vmi i7-es procival 8/16 GB Ram-mal, ket SSD-vel, jo videokartyaval, 4 USB-vel, 800/400 FWire portokkal, 2 display porttral, 200e-rel olcsobban, mint egy iMac...
  • Dzsini
    #6955
    nekem még mindig hiányzik egy középkategóriás desktop gép a palettájukról - a macmini túl kicsi (meg nincs belőle i3/i5-ös) - belépőnek jó, de utána felfele talán az i3-as iMac van csak, de ott meg nem választható meg a monitor, 21,5-es meg 27-es van. a macpro meg más világ.
  • Pio
    #6954
    Otthoni felhasználóknak az imac és a mac mini van szánva és azokban szerintem benne is van a forradalmi dizájn, nekem nagyon tetszenek, ha a pár napja leírtak miatt nem wines pc maradna az asztali gépem, akkor egészen biztos, hogy a kettő közül választanám valamelyiket, pyrohun tapasztalatai miatt valószínűleg a mac minit.
  • Pio
    #6953
    Laptopot picit másnak érzem, még ha van is átfedés, hisz az a kezed ügyében van folyamatosan, ott már tényleg játszanak olyan szempontok is, hogy kényelmesebb, kézreesőbb, tovább bírja, satöbbi, ezen felül laptopot szerintem az ember nem elsősorban teljesítményigényes feladatokra vesz és a kép ár/teljesítmény vonalon támadt, illetve korábban ki is osztottam-szoroztam itt a fórumban, hogy az alap laptop esetében annyira nem világrengető a felár, 20-30% körüli többletről van szó, itt viszont több, mint kétszeres árakról szigorúan a teljesítményt tekintve.
  • grizzly21
    #6952
    En mar reg kiszalltam az ilyen vitakbol, mert soha senkit nem tudtam meggyozni, es igazabol minek is? Aki nem sajnalja ra az kifizeti erte azt a +100K-t, amivel dragabb mint egy ugyanolyan teljesitmenyu PC, mint ahogy en is kifizettem (meg te is:)).
  • Pio
    #6951
    Persze meddő az egész téma, ezek a gépek nem csóró gamereknek vannak szánva, hanem olyan célközönségnek, akitől elkérhetik az árát, mert belefér a sokmilliós költségvetésbe. Nem is csoda, hogy a legnagyobb nem is kerül majd bolti forgalomba.
    Aki szerint ezek a gépek ár/teljesítmény szintjén jó árban vannak, annak tényleg nem tudok mit mondani, az illető nagyon nincs tisztában a mai hardverárakkal, vagy a viszonyítási alapja az apple store árait jelenti, de ez van, meggyőzni senkit nem akarok, csupán egy vicces képet tettem be, de elnézést azoktól, akiket ez ilyen mélyen érintett.... O_o
  • Pio
    #6950
    Azért egy asztali számítógépet egy autóhoz hasonlítani elég erős. :) Egy autóban benne ülsz, rábízod az életed, rajta múlik a kényelmed, egy asztali számítógépet bekapcsolsz. Soha életemben nem volt még baj az alkatrészenként összevásárolt számítógépeimmel, a power on gomb kézre esik rajta az pedig, hogy az asztal alatt milyen doboz van nem különösebben érdekel.

    passatgt: a "Xeon inside" kábé minden inteles gépre igaz manapság, rég volt az, hogy ez kizárólag a szerverprocesszorokat jelölte. Az általam összerakott gépbe egy Yorkfield Q9550-es processzor került, ami a Xeon 3300-as széria egyik tagja.
  • Dzsini
    #6949
    ugyanez pepitában a Dacia - Renault (autót azért nagyon kevesen raknak össze otthon, alkatrészből... ráadásul sokkal szigorúbbak a követelmények, hogy kimehess vele az útra) :) - meg ezért írtam kiegészítésnek azt, amit.
  • passatgt
    #6948
    bocsi, első linket a kétmagosat össze tdutam rakni, ami applenél 3500$, itt meg 3200$ lett
    300$, de legalább szarul néz ki, gagyi a hűtés, stb...

    mondom, ez a macpro most nagyon jó árban van
  • G_ArchAngel #6947
    Az az erdekes, hogy autos forumokon ez mar nem divat, pedig a Skoda userek az autojuk arat oda dorgolhetnek a VW-sek orra ala, hogy ugyanazt, kevesebbol megcsinaltuk.

    Aztan megsem ugyanaz hosszabb hasznalat utan...
  • passatgt
    #6946
    azt hogy raktad össze?
    xeon proci nincs egyik konfigurátorban sem amit linkeltél
  • Dzsini
    #6945
    az is tény, hogy összerakott gépet ilyen teljesítménnyel, brand-el nem lehet kapni, de a poénos kép se egy DELL-t rakott a baloldalra, csak összeadta a piaci árakat.
  • Dzsini
    #6944
    a legkisebb gépnél a Xeon 2,8-as proci 314 dollár, a Radeon 155 dollár, 3x1 ECC ram 3x30 dollár, vinyó 80, Superdrive (a második 100 dollár, vegyük az elsőt is annyinak) - ez idáig 550 dollár, ehhez jön az alaplap, a ház, az OS, az egérke, stb. plusz 1950 dollárért - és ez csak a legkisebb gép.

    a procinál a legnagyobb 6 magos Xeon 1100 pénz, ők 1200 dollár felárért adják, és így tovább.

    Tényleg pofátlanul magas az ára :)
  • Pio
    #6943
    Figyelj, ezeknek a gépeknek piszkosul magasak az árai, ez a poén alapja. Összeraktam a legkisebb új Mac Prot az imént linkelt configuratorban, 2500 dollár helyett 970 jött ki, azért ez simán van olyan árkülönbség, amire már lehet poént alapozni.
  • passatgt
    #6942
    egyinél sincs xeon processzor
  • G_ArchAngel #6941
    humornak altalaban letezik gyokere a valosaghoz, a pofatlan hazugsag/csusztatas nem vicces...
  • Pio
    #6940
    ITT még nagyobb a választék és lehet venni a gépbe mindenféle világítós izéket is. :)
  • Pio
    #6939
    Annyiért sehol, mert a kép egy POÉN, de ITT például tesztelgetheted, hogy mennyiért jön ki. :)
  • Dzsini
    #6938
    és mennyi volt, amikor a kép készült?
  • Pio
    #6937
    24 colos LED monitor beépített hangszórókkal 266 dolcsi. :)
  • Verseghy
    #6936
    Hol adnak egy ilyen PC-t ennyiért? Mert akkor megyek és veszem!:D
  • Pio
    #6935
    Csak egy szót mondanék: HUMORÉRZÉK. Jesus...
  • G_ArchAngel #6934
    Ez annyira szar es dilettans abra, hogy mar kiakadni sincs kedvem...

    A Mac oldalan van ket 24-es Led CD, ami 1600 USD (+VAT), a masik olvalon csak legyen vmi egeszen mas, de kb. hasonlo minosegu kijelzo, ami legyen 1400 USD (+VAT) - akkor ez azt jelent, hogy a jobboldali konfiguracio egy hasznalhato gep, a baloldali meg jo szivvel csak egy dummy...
  • passatgt
    #6933
    ez már nem igaz,(már akkor sem volt az:)), de csak példaként, ha két procis változatot kérek a X5670-ből, akkor alapból, csak a két processzort boltban megvéve 1600+1600$, ehhez egy alaplap 600-700$, a ram 6x80$ körül, videó 170$, stb... Ez eddig "csak" 4500$, és ahhoz még jön egy fasza ház, oprendszer, vinyó és egyéb hw apróságok:)

    Az applenél ez a gép 6200$

    Most kivételesen korrekt az ára a macpro-nak szerintem
  • Dzsini
    #6932
    csinos lett - pár apróság, ami igazán belefért volna:
    USB 3.0
    E-SATA külső vinyóport valahova
    Firewire1600 (3200 - ha már lúd)
    A Superdrive-ot Blu-Ray-essé tenni (értem én, hogy az iTunes streameké a jövő, de a jelen még elviselné)
    Egy kis dizájnfrissítés

    egyébként hozza az elvárt tudást.
  • Pio
    #6931
    Ahogy a klasszikus mondja:

  • G_ArchAngel #6930
    az hagyjan, de GBP-ben is 19.xxx valamennyi, szoval megnagyobb lehuzas...

    igaz ez inkabb csak komoly grafikai studioknak kell, egy fotosnak egy alapgep is eleg 16 GB Ram-mal, 2 jo monitorral. Igaz az is nyalja a 10k GBP-t:(
  • passatgt
    #6929
    ha mindent belerakok ami a konfignál van, egy 21,152.85$-os gép jön ki

  • passatgt
    #6928
    van macpro:)
  • Lacee
    #6927
    na persze ez csak a unibody macbookokra vonatkozik, a fehér-fekete modellekhez jó a DDR2 667-800mhz is.
  • Lacee
    #6926
    én is az aquánál vettem ramot-winchestert a macbookba, teljesen oké volt.

    itt egy apple support cikk a memória-kompatibilitásról, ez alapján 1066 mhz-es modul kell bele, nem elég a 800.
  • passatgt
    #6925
    elvileg mennie kell vele, én még nem próbáltam meg nem is néztem mileyn van benne, alapból 4 giga volt
  • grizzly21
    #6924
    Ezt neztem ki:

    aqua

    KB 5K-val olcsobb mint egy mac-es boltban, es az azonositoszama is teljesen megegyezik, tehat ugyanarrol van szo..
  • grizzly21
    #6923
    Tuti amugy hogy ha veszek barmilyen notebook ram-ot (ddr2) az jo lesz a macbook pro-mba? Mert argep.hu-n gyanusan ilyen kategoriakat latok hogy : Apple (Kingston) memoria, meg memoria for macbook 15.4, ibm/lenovo...ez nem szabvanyos, lehet hogy rosszat veszek?
  • Zsoltika 007
    #6922
    Ez már régi. De jó :)
  • Pio
    #6921
    Némileg OFF, de a mostani témához kapcsolódik, 24 SSD-s RAID sebességét tesztelgették a srácok. :)

  • Pio
    #6920
    Oké, akkor nem szóltam, valamiért azt hittem hirtelen, hogy valami asztali gépbe, azokba pedig általában befér 4 modul is, szóval nem kellett volna 2×2-t venni.