18351
ATbanner.jpg
  • grizzly21
    #6999
    ja, de ez windowson sem sokkal bonyolultabb, csatlakozol a homegroup-hoz es kesz
  • passatgt
    #6998
    Van egy macbookom, ami wifin csatlakozik a netre. Összeraktam egy régi pc-t, pendriveról elindítottam live ubuntut, és ugye nincs net. Fogom Ethernet kábelt, összekötöm a kettőt, majd mac-en beállítások, internetmegosztásnál pipa ethernethez, és ubuntun megy a net:D

    Nem gondoltam volna hogy ilyen egyszerű:D
  • Pio
    #6997
    Nincs. Van valamiféle megoldás amihez virtuális gépben kell futtatni egy win7-et, de annyira nem ástam bele magam.
  • Zsoltika 007
    #6996
    Sajnos jelenleg nincs megoldás.
  • Dzsini
    #6995
    ahogy ők sietnek az újdonságok felvételével, majd 3-4 év múlva...

    amúgy linuxos/unixos alapú Trim nincs? azt csak fel lehet berhelni valahogy OSX-re nem?
  • Zsoltika 007
    #6994
    Vagy legalább az Intel kiadhatná mac-re is az alkalmazást ami megcsinálja ezt.
  • Zsoltika 007
    #6993
    Csak az a gáz hogy nincs támogatva a Trim. Előbb utóbb be fog lassulni. Nem is értem mire vár az Apple..
  • G_ArchAngel #6992
    lama vagyok hozza, de mivel emlitettel SSD-t beepitokerettel, arra tippelnek
  • ballor
    #6991
    iPad: Ausztriában mennyire bonyás venni? Ha felkerekedünk, akkor van esély, hogy kapunk is?
  • pyrohun #6990
    Na mi van itt? :)))

  • G_ArchAngel #6989
    iOS4.0.2 toltheto...
  • passatgt
    #6988
    szerintem igen, nem lenne értelme, hiszen még csomó helyre el se jutott az ipad...
  • I.C.ram
    #6987
    Mintha hallottam volna olyat, hogy szeptemberben jon a frissites. Ez csak pletyka?
  • Dzsini
    #6986
    cutting edge technology :)
  • Pio
    #6985
    Pedig a 2008-as volt az első hivatalosan 4GBramig bővíthető MBP, szóval annyira nem triviális dolog ez. :) A 3 évvel ezelőtti modellek még csak 3 gigáig voltak bővíthetőek, a 2006 októberben piacra dobott modellek (vagyis kevesebb, mint 4 évesek) pedig még csak 2 gigát tudtak kezelni.
  • G_ArchAngel #6984
    ha a 5 eves HP-m tudta kezelni, akkor talan a 2 eves MBP-dnek is menni fog:)
  • grizzly21
    #6983
    itt van
  • grizzly21
    #6982
    most win-t futtattam de kozben 1 kerdes: Az icememory milyen szerintetek?
  • Pio
    #6981
    Ez már egy érdekesebb kérdés.
    Menj az "About this Mac"-re bal felső menüben, ott More Info...
    Rögtön az első lapon Model Indentifier-nél ott lesz a pontos verziószámod (például nálam: macbookpro7,1), azt írd be IDE, ott lesz a modelled, kérd a részletes adatait. Bár ha minden igaz Neked macbookpro3,1-ed van, ami hivatalosan 4, nemhivatalosan 6 gigaramot támogat.
  • grizzly21
    #6980
    Amugy a laptopom tutira tud 4GB-ot kezelni nem? ezt irtak vissza, hogy ha nem tud akkor barmit teszek bele nem lesz jo, de megneztem az alaplapot es tamogatja
  • Dzsini
    #6979
    Valami olyasmi lehet benne (csak gondolom), hogy a Kingston ram-ok jelentették régen a "biztos minőséget" - mert ők árultak elérhető áron memóriákat összetesztelve párosával, biztosan húzható memóriákat, meg ilyesmiket. Aztán megjelent a Kingmax, és az nem volt párosával - és valami okos kitalálhatta, hogy akkor ezek a saját, nem profi memóriamoduljai. És ez szépen berögzült a kevésbé odafigyelőknél :) (pl. nálam)

    (azt már csak zárójelben jegyzem meg, hogy arról is volt régen szó, hogy a Kingston nem is gyárt saját ramokat, hanem más gyártók memóriamoduljait teszteli, és a "Kingston" megjelölés, az a "Kiváló Áruk Fóruma" pecsétet jelentette, nem egy külön gyártót - az, hogy már akkor is a Samsung meg a Hynix meg pár egyéb cég gyártotta mindenkinek a chipeket, az legkevésbé sem volt zavaró :) )
  • Pio
    #6978
    Fura amúgy, mert nagyon sok embertől hallottam és hallom azt, hogy a két cégnek köze van egymáshoz, valamiért rájuk ragadt. Talán a név hasonlósága miatt.
    Nyomozgattam az interneten, hogy miért lehet ez, de sehol nem találtam erre utaló dolgokat, szóval úgy néz ki ez a Kingston Kingmax összekapcsolás egy igazi hungarikum, legyünk rá büszkék! :)
  • Dzsini
    #6977
    köszi a javítást, egy hibás információval kevesebb :)
  • Pio
    #6976
    Nem jól tudod, teljesen különböző cégekről van szó. A Kingston amerikai cég, a Kingmax tajvani. Mindkettő elég jó minőségű memóriákat gyárt. Bár ez a legtöbb cégre igaz, egy memórián nem nagyon van mit elrontani.

    Én a Corsairt szeretem, de csak mert jól tuningolható ramokat gyártanak és persze mert tetszik az EMBLÉMÁJUK. :)
  • grizzly21
    #6975
    vegulis a lenyeg az lesz, hogy legyen rajta 5 ev gari mint kingston-nal akkor baj nem lesz
  • Tikal #6974
    én anno Geil memóriát vettem a laptopba, mai napig megy, egyebet nem tudok mondani :)
  • Dzsini
    #6973
    igaz nem Apple, de nekem is gyorsabb van benne (mivel lassabbat már nem lehetett szerezni...)

    A Kingmax meg (ha jól tudom) a Kingston "nem minőséggarantált" szériája, általában ugyanolyan jók - de majd egy hozzáértő kijavít.
  • grizzly21
    #6972
    Kingston-on kivul massal probalkozzak? Mindenkepp minosegit akarok bele tenni, mintha a Kingmaxot ajanlgattak volna
  • grizzly21
    #6971
    ja...amugy az lehet meg hogy 800mhz-esek a busz pedig csak 600..pedig elvben ha tobb az nem kene hogy gond legyen.
  • Dzsini
    #6970
    a típus teljesen jó lehet, a konkrét modulok épp nem viselik el egymást a gépedben (ezért is van, hogy párban árulnak ramokat, azok általában össze vannak próbálva)

    bár lehet, hogy ez is csak babona, de nekem, mikor a RAM bővítés volt soron a laptopban, a szervizes srác mondta, hogy hozzam be a gépet, és bepróbáljuk, hogy melyikkel indul el...
  • passatgt
    #6969
    aki mac-et használ szerezze be az SRS iWow plugint itunes-hoz, beszartok olyan jó:)
    Kapcsolgassátok ki-be, és leesett állal nézzetek eddig milyen szarul szólt a zenétek:D
  • grizzly21
    #6968
    Ja, az lesz..Ez a tipus mar nem is lesz jo akkor ugye? Tehat masmilyen ram tipussal kell probalkozzak
  • Dzsini
    #6967
    akkor csere, nem szereti egymást a két modul... vidd el a gépet, és próbálgasd helyben, ilyenkor még szó nélkül cserélniük kell.
  • grizzly21
    #6966
    iranyban csak 1 felekepp passzol, azt nem hiszem hogy el lehet rontani, megprobaltam tobbszor is, benyomkodtam erosen is, volt hogy ha 1-et raktam csak be a kettobol akkor erzekelte, de kettovel sose ment: vagy fekete kepernyo, vagy a boot (halvanykek) kepernyo, melle led villogas...
  • passatgt
    #6965
    valszeg ez is az 1 ipad/év, mint iphone
  • I.C.ram
    #6964
    Iden ugye mar nem jon ki uj ipad?
  • Dzsini
    #6963
    rendesen bepattintottad (helyes irány, stb.)? a notebook ramok nagyon érzékenyek tudnak lenni a pontos érintkezésre.
  • grizzly21
    #6962
    Basszameg..megvettem a 2 * 2GB ram-ot, betettem erre semmi nem tortenik csak a sleep-et jelzo kis led villog. wtf?

    Pontosan ezt vettem:
    http://www.starking.hu/products.php?product=Kingston-KVR800{47}2GB
    (csak nem ebben a boltban, hanem mashol 11K-ert. Probaltam ugy is, hogy csak 1-et teszek be de ugyanugy semmi...
  • Dzsini
    #6961
    az én Shuttle gépem egy 2500+-os AMD Barton-al gyakorlatilag hangtalan volt olyan 3 éven át, utána kellett már egy új ventilátor bele - a Shuttle-k hűtése piszok jól meg van oldva, az újaknak pedig (ha jól tudom) még passzív tápjuk is van, úgyhogy az se zajong. Nekem a barebone-ok nagyon bejönnek, anno azért is vettem azt a Shuttle-t (amúgy nekik van néhány nagyon szép - ld.itt) - előtte igazi naaaaaagy tornyom volt, elegem lett :)
    Az a CM már "nagy", az már a sima kis torony méret, olyat mindenki gyárt :) - a Shuttle barebone kb. harmadakkora... és sajnos tényleg nem megy rajta legálisan az OSX, viszont cserébe lehet, hogy hekkelve sem, mert nem szabványos az alaplap bennük - nem biztos, hogy van hozzá driver.
  • Pio
    #6960
    Osx amúgy megvásárolható boltban külön is egyáltalán? Tényleg nem tudom, hogy amit árulnak az csak frissítés-e vagy a teljes oprendszer-e. Persze a telepítés nem triviális, sose az, ha nem macre teszed.

    Hangja nem tudom, hogy milyen, a szervizben mindig zaj volt. :D Viszont találkoztam olyannal is, amelyiknek az előlapján szabályozható volt a ventilátor. Lehet venni desktop gépekhez is ilyesféle "tuningpaneleket", csak ezeken sokszor alapból van.

    Kinézetre nagyon sokféle van belőle, de azért Apple szintű letisztultságra valóban nem lehet számítani, ezek általában inkább színes-szagos futurisztikus kinézetű kütyük. Persze akadnak letisztult dizájnok is, mint amit Dzsini is linkelt. De a dizájnra egyetlen cég se ügyel annyira, mint az Apple.

    Van egy másik hasonlóan jópofa dizájn is (vagy legalábbis nekem tetszik), nettop néven futnak a cuccok, vékony, magas gépek nem túl nagy teljesítménnyel főleg netezésre szánva. ITT VAN egy elhíresültebb, az ASUS Eee Box.