18351
ATbanner.jpg
  • Gabor1990
    #7039
    Hát ha úgy vesszük, hogy majdnem 100ezerrel több lenne magyar billentyűzettel, akkor én kibírnám a német betüket:D
  • Dzsini
    #7038
    van hozzá matricakészlet, a gombmennyiség ha megegyezik, akkor nincs vele gond.

    ...de ha jól rémlik hosszú í vagy hosszú ű gomb sincs :)
  • Verseghy
    #7037
    Át. De attól függetlenül még ä lesz írva az é helyére. Vagy hova..:D
  • Gabor1990
    #7036
    Magyar billentyűzetkiosztásra át lehet állítani?
  • passatgt
    #7035
    jó lenne csak ugye német billel sokra nem megyek
  • Gabor1990
    #7034
    Osztrák Media Markt-ban 800 Euro a legújabb Macbook csak ma, hátha valaki ebben gondolkodik.
  • Dzsini
    #7033
    plusz mókás lesz angliában iTV-n nézni az ITV-t :)
  • G_ArchAngel #7032
    UK-ben sincs HD tartalom iTunes-on, az Apple mindig is amerikai piacban fog elsodlegesen gondolkozni...
  • GregSB
    #7031
    Kevin Rose: Jön az iTV

    Én csak attól félek, hogy ez mind nagyon szép és zsír lesz, de Magyarországon - mint mindig - ez a szolgáltatás se lesz rendesen elérhető.
  • Verseghy
    #7030
    Majd figyelek rá.:)
  • Tikal #7029
    Telefon, macbook, ugyanaz számomra ez ügyben, nagyon sokat van az ölemben a laptop, és sokszor merítem 10%ra és csak akkor dugom töltőre... tulajdonképpen naponta legalább egyszer felére merítem :)
  • Pio
    #7028
    Ja, telefonokat nem használja napokig töltőről az ember, úgyhogy ott nem igazán van mire ügyelni, legfeljebb arra, hogy ne csak akkor tedd tölteni, ha zéróra merült.
    Meg alapvetően laptopnál sincs gond, ha az a napi rutin, hogy munkában/iskolában töltő nélkül használod otthon pedig feltöltöd.
    Olyanoknak kell kicsit odafigyelni, akik az idő nagy részében töltőre kötve használják, mert ha sose dolgozik az aksi és szobahőmérsékleten van teletöltve, akkor ki fog kristályosodni és konyec.
    Amúgy az akkumulátorok hálátlan dögök, főleg a régi NiMH-sok, azok olyanok voltak, hogy 1 hónapig nem azt csináltad, amit kell és meg is purcant max teljesítményről. De azért szerintem ha egy 100%ra töltött li-ion aksit tartasz 2-3 hónapig szobahőmérsékleten használat nélkül (vagyis mindig adapterről használod a gépet) akkor ugyan ez a sors vár rá.
  • Pio
    #7027
    Az a legjobb, ha töltőről használod, viszont ügyelsz arra, hogy hetente egyszer legalább olyan 75%ig lemerüljön.
    A hivatalos ajánlás Li-ion aksikra a havonta egy recharge cycle, vagyis havonta egyszer merüljön legalább 100%nyit összesen.
    Ha ennél többet merül, az nem tesz jót, de li-ionnál ez már szinte semmi hátránnyal nem jár. Inkább úgy mondom, hogy minimum ennyit merüljön, felső határ nincs.
    Fontos még, hogy a li-ion aksiknak nem tesz jót az, ha teljesen lemerítjük őket, ezért ez kerülendő!
    Ahogy passatgt írta, néhány havonta érdemes egyszer lemeríteni és feltölteni, hogy újrakalibrálja a százalékos kijelzést. Viszont ettől a néhány havonta egyszeri alkalomtól eltekintve igyekezz kerülni a teljes lemerülést.
    Nagy ellenség még a hő, ezért ne tartsd a gépet tűző napon, radiátoron, satöbbi. Ha nagyon vigyázni akarsz rá és tudod, hogy napokig töltőről fogod használni a gépet, akkor ki is veheted az aksit 50% körüli töltöttségen és beteheted egy hűtőbe, így akár hónapokra is tárolható minőségromlás nélkül. Ez persze macbooknál necces, (már csak azért is, mert az Apple 2008 óta korlátozza a gép teljesítményét, ha nincs benne aksi), inkább akkor jöhet jól, ha egy mozdulattal eltávolítható az aksi.
  • Tikal #7026
    Én erre egyáltalán nem figyelek... ha hazaérek ráteszem a töltőre akármennyire is merült le, hogy fullon legyen mikor elmegyek, aztán lehet a töltőn is hagyom, mert elfelejtem.. van hogy nem is töltöm fel teljesen csak egy gyors töltést csinálok... igazából nem vettem észre hogy jobban merülne mint mikor új volt, most másfél éves a teló és csak azóta merül jobban mióta 4.0 van fenn Kapja be Jobs, de leginkább azért mert tesomnak elment a wifi az upgrade-del...
  • passatgt
    #7025
    nem árt neki, ha állandóan töltőn van, mert ha feltölti teljesen, utána nem az akksit használja, viszont pont ezért érdemes legalább havi egyszer csutra lemeríteni
  • Verseghy
    #7024
    Az apple aksiknak melyik a jobb?
    1. Ha feltöltjük, lemerül majdnem fullra aztán megint feltöltjük?
    2. Vagy ha állandóan a töltőn van, csak amikor úgy alakul veszi le az ember és viszi el valahova.
  • Dzsini
    #7023
    -Miért homorú ennek a monitornak a képe? (nézi a 30-as Cinema Displayt)

    de ha egyszer olyan érzés egy CRT után :)
  • passatgt
    #7022
    apple boltban, true story:

    -Ez egy számítógépes bolt?
    -Nokia telefonokat árulnak?
    -Közép kategóriás wifi-t árulnak 3000 forintos ár körül?
    -Internettet árulnak?
    -Ez milyen windows? (nézi az OS X-et)
    -Maguk mit árulnak? (közben nézi a gépeket)
    -Ezek a gépek mar windows 7-tel jönnek vagy meg xp-vel?
    -Kérhetnék egy körülbelüli árajánlatot ezekre az ilyen tokokra vagy táskákra?
    -Ez az új iPhone? (közben nézegeti az iPod Touchot) (Ezt napi 10-szer megkérdezik.)
    -Ez az Apple valami új cég?
    -N95-höz előlapot árulnak?
    -iMacet lehet venni monitor nélkül?
    -Klasszikus: Mijaz az XMS?
    -Maguk az Apple?
    -Én ezt az iPhone minit keresem. Van?
    -Windowst lehet tenni az iPhone-ra?
    -Ezeken a gépeken Office oprendszer fut?
    -Miért homorú ennek a monitornak a képe? (nézi a 30-as Cinema Displayt)
    -Házimozit árulnak?
    -Feltöltőkártyát árulnak?
    -Ez így az egész ez mennyibe kerül? (félkörívet leíró karmozdulattal egyszerre rámutat a Mac mini, Mac Pro, Cinema Display, iMac pultra. Ezt kizárólag betérő roma családok tagjai kérdezik)
    -Áfa nélkül árulnak e?
    -Azt meg lehet csinálni, hogy egy user se legyen a gépen? (Home könyvtárra gondolt)
  • Zsoltika 007
    #7021
    Ez férfi bébi!!
  • neevous
    #7020
    PhotoshopDisasters?
  • Verseghy
    #7019
    Csak a csaj túl nagy..:D
  • Dzsini
    #7018
    jön az iPad mini:
  • joebacsi
    #7017
    logmein

    Persze az is számít, hogy pontosan mit is akarsz.
  • Pio
    #7016
    Nyilván nem felfele nyílik magától, azért a gravitáció rá is vonatkozik... :)
    Itt van egy videó a hibajelenségről, mondjuk itt írja a srác, hogy nála sérült meg, de azért ebből már látható, hogy nem lehetetlen a dolog.
    Amúgy nekem nem ennyire gyenge csak ha majdnem fejjel lefelé tartom akkor nyílik ki, táskában még nem nyílt ki szerencsére.


  • G_ArchAngel #7015
    Sracok, en elhiszem, hogy a zsaner gyengul, azaz lecsukodik a gep, azt is elhiszem, hogy konnyebb nyitni (akar erofeszites nelkul), mert gyenge a magnes, de hogy magatol (fel)nyiljon, az szamomra hihetetlen.
  • Pio
    #7014
    Én panaszkodtam erre, illetve nekem a mágnes azért valamennyire fog, viszont ha kinyílik, akkor 10 centire nyílik/csukódik magától.
    Elvittem szervizbe, ők azt mondták, hogy meg kell kérdezniük a központtól, hogy mi a teendő, másnapra megkérdezték a központi applecare-től:
    a mágnes amíg fog addig "jó", akkor foglalkoznak a problémával, ha 45 fokos szögben nyílik/csukódik magától a gép.
  • passatgt
    #7013
    van egy ubuntus gép, amin nincs monitor, és össze van kötve ethernet kábellel a macbookal
    hogyan tudom az ubuntus gép képét a macbookon láthatóvá tenni?:)
  • Lacee
    #7012
    régebben írta valamelyikőtök, hogy gondja volt a macbook összecsukódásával (nem elég erős a mágnes, vagy ilyesm). Az hogy oldódott meg, szervizelni kellett?

    Ma vettem észre, hogy a 2008 végi unibody laptopomnak mintha meggyengült volna a lezáró mágnese: lezárt állapotban sokkal könnyebb résnyire nyitni, kb egy centis nyílásra szinte magától megy szét. Szerencsére ilyenkor még nem ébreszti fel magát a gép, tovább kell nyitni hozzá izomból, de mindenesetre zavaró. Emlékszem, újonnan olyan erősen tapadt össze a két része, mintha le lenne ragasztva...
  • Pio
    #7011
    Már épp kérni akartam! :D
  • Dzsini
    #7010
    előbb irány a sarokba, térdepelni:

  • Pio
    #7009
    Akkor ezúton kérném mélységesen elnézésedet, remélem megbocsájtasz, hogy ekkorát hazudtam. Csak könyörgöm lapozzunk már.
  • Zsoltika 007
    #7008
    "Na még egyszer: van valami workaround virtuális géppel" Ha neked ez nem konkrét akkor nem tudom mi az..
  • Zsoltika 007
    #7007
    De ha semmit sem értesz hozzá minek kommentáltad a 7004-ben?!
    Nincs megoldás jelen pillanatban! Azt lehet hogy a teljes osx vinyót átformázod ntfs-re majd lefuttatod az inteles toolboxot és utána vissza az osx-et. De ez vicc.
  • Pio
    #7006
    Na még egyszer: amit linkeltem nem mondtam, hogy használható és/vagy értelmes lenne, ez volt a google első találata a témában.
    Légy szíves ne rajtam kérd számon a dolgot, semmi konkrétumot nem írtam, csak annyit, hogy hallottam ilyesmiről, ha valakit érdekel, akkor ezen a vonalon induljon el és járjon utána.
    Köszöntem!
  • Zsoltika 007
    #7005
    Amit linkeltél az használhatatlan és értelmetlen. Csak az ntfs partíción működik. A hsf filerendszeren (ami a lényeg lenne) semmilyen változás nem történik.
  • Pio
    #7004
    Na még egyszer: van valami workaround virtuális géppel, de nem ástam bele magam a dologba, mert nem érdekel, ezért nem tudok részleteket. Lehet, hogy kamu, lehet, hogy nem, lehet, hogy nem is VM hanem valamiféle dualboot, ha érdekel a dolog járj utána. Kiindulási alapnak jó lesz szerintem a google első találata, aztán ha ez nem ad választ keresgélj tovább.
  • Zsoltika 007
    #7003
    Az semmit se ér. Közvetlenül kell elérje a meghajtót vmware meg eleve virtuális lemezzel dolgozik.
  • Dzsini
    #7002
    ugyanez, a hálózatkezelés már egy ideje normális mindenhol :)
  • Pio
    #7001
    Ja, ilyenekben nagyon jó a cucc, egy pipa és máris ftp szerverként üzemel a gép, satöbbi, ezt a részt nagyon jól összerakták a srácok. :)
  • grizzly21
    #7000
    mondjuk ezt win-win gepre ertettem, ubuntun nem tudom mi lenne