18351
ATbanner.jpg
  • Pio
    #7079
    Solid-state drive, gyakorlatilag olyan vinyó, amiről sokkal gyorsabban lehet adatokat olvasni, mint a hagyományos hdd-kről ezáltal sokat gyorsít az adatok memóriába juttatásán, tehát a bootolási/programindítási/adatbeolvasási időkön.
    Nem is olyan régen elég hosszan tárgyaltuk ki az előnyeit/hátrányait, ha érdekel oda lapozz vissza, volt ott egy nagyon részletes elemzés is linkelve. :)
  • Dzsini
    #7078
    memóriaalapú háttértár a vinyó helyett: SSD
  • Verseghy
    #7077
    Öööm. Tudom, elég buta és tájékozatlan vagyok. De ez mi is?:D
  • Dzsini
    #7076
    hát igen, a századakkora elérési idő csak jelent valamit :) sok örömet a használatához!
  • pyrohun #7075
    Na fent van az új rendszer az SSD-n, hát ez valami leírhatatlan :)

    A bekapcsolástól (hang + fehér képernyő) a teljes betöltődésig (amikorra elindult a mail, chrome, ical, photoshop cs5, illustrator cs5, forklift, utorrent) összesen 19-22 másodperc... - látom és nem hiszem el, egyszerűen brutálisan gyors :) Aki teheti, cseréljen mindenképpen, mert elképesztő, olyan, mintha kb. a három-négyszeresére gyorsult volna az amúgy sem lassú gép! Szerintem - és ebben több teszt is megerősít - egy SSD sokkal nagyobb teljesítmény többletet ad, mintha gyorsabb procit / több ramot választasz.
  • Aquir
    #7074
    igen, mac->win-re gondoltam.
    mert pl MSoffice máshogy kezelte az openoffice-t, kisebb elcsúszások voltak ugye a szövegben, stb.
  • Dzsini
    #7073
    vagy OpenOffice mindenhol :) (az én igényeimnek bőven megfelelt az új verzió, és elég gyors is volt - erre sokat panaszkodtak régen)

    de akkor lehet, hogy tényleg félreértettem...
  • Pio
    #7072
    Szerintem Dzsini félreértette a kérdést és nem openoffice-ban akarsz dolgozni, hanem az iWork és az Office átjárhatóságáról érdeklődsz.
    Ha én értettem félre, akkor szorri.

    A Pages nagyjából ugyan az lesz de a Keynote és a Numbers egészen más sajnos.
    A Keynote-nál azért, mert teljesen más animációk vannak a két rendszerben a Numbers pedig más felfogásban működik, mint az Excel. Excelben "végtelen" méretű sheetek vannak, amiken dolgozhatsz akárhány adattáblával, Numbersben pedig alapjáraton méretezed, hogy mekkora legyen 1-1 tábla és mindent külön kezel. A Numbersben létrehozott táblák 1-1 külön sheetet fognak eredményezni Excelben.
    Sajnos az átjárhatóság az iWork és az Office között csak papíron létezik. Mivel nincs iWork windowsra ezért javaslom, hogy vadászd le winre az office 2010-et, macre az office 2011 bétát, az a kettő már valóban átjárhatónak bizonyult néhány próba alapján.
  • Aquir
    #7071
    ok
  • Dzsini
    #7070
    ha .odt -ként (szövegdokumentumnál) vagy valamelyik saját dokumentumformátumában mented, akkor az platformfüggetlen, ugyanúgy néz ki minden rendszeren. a .doc meg .docx mentési képessége viszont néha egészen fura dolgokat művel :) (inkább csak betölteni tud nagyjából problémamentesen)
  • Aquir
    #7069
    Azt hadd kérdezzem már meg, hogy én már használtam openofficet, ugye ott eltérések vannak ahogy az elmenti a Win dokumentumokat. A Mac teljesen ugyanúgy el tudja menteni őket, hogy nem lesz különbség ha win szoftverrel megtekintjük vagy kinyomtatjuk?
  • lampard99
    #7068
    Eladó egy Apple iPod shuffle 2GB (feher) Irany ara 15.000 ft
    Erdeklodni lehet: msn:[email protected], email: [email protected]
  • pyrohun #7067
    Nem fog, ez a cucc hardveresen csinalja meg azt, amire a szoftveres trim valo :)
  • G_ArchAngel #7066
    Irtam, remelem visszaadjak, koszi a segitseget.
  • passatgt
    #7065
    elvielg visszaadják, de googlezzál rá a appstore refund szavakra:)
  • G_ArchAngel #7064
    koszi, bar azt nem talalom, hogy csalodast kelto app arat is visszaadjak-e, inkabb csak azoket, amivel mukodesi gondok vannak...
  • passatgt
    #7063
    elvileg ott van egy form amit kitöltesz, beírod a rendelés számát aztán csókolom

    de itt van akkor a webes elérhetőség:
    http://www.apple.com/support/itunes/
  • G_ArchAngel #7062
    oke, es akkor mi tortenik?
    mert nem tudom kivalsztani, ami nem tetszik, csak van egy lista es kesz...:(
  • passatgt
    #7061
    amúgy facebookon lájkoljátok xms-t, és lehet nyerni ipod táccsot:)
  • passatgt
    #7060
    Username hover->account->purchase history->report a problem
  • G_ArchAngel #7059
    Sracok,

    Vettem egy app-ot, ami majdnem 4 GBP volt es szart sem er, allitolag vissza lehet igenyelni a penzt ilyenkor, de hogyan?
    Nem talalom...@.@

    thx!
  • GregSB
    #7058
    Ja, ez egy saturnos reklám...
  • GregSB
    #7057
    Naja. Kiváncsi vagyok mit fog tudni az ipad 4-es software. Ugye azt ígérték ősszel jön a multitask ipadre. Nem lepődnék meg viszont ha ezzel a frissítéssel belepakolnának még + pár új fícsört.

    Ja és ha már ipad, akkor egy kis lol:



    Nem tudom mi a szánalmasabb: az hogy premium apple resellereknél sem kapható még itthon, vagy az hogy olyan árban adják, mi t a szürkeimportőrök a 3G-s modellt.
  • Dzsini
    #7056
    a leginkább várható következő lépés, és gondolom ide kerül majd be a dual boot iOS + OSX rendszer is - hétköznapokra + munkára.
  • GregSB
    #7055
  • G_ArchAngel #7054
    minden allatfajban mutattak ki olyan egyedeket, akik nem viselkednek a termeszet elvarasainak megfeleloen - az emberek kozott Te vagy az orvosi eset
  • Pio
    #7053
    Számomra a legegyszerűbb ez volt, ez tuti működik, ha egy routeren vagytok:

    1. System Preferences/Sharing
    2. File sharing kipipál
    3. Shared Foldershez +-szal benyomsz mindent, amit elérhetővé akarsz tenni és Users: résznél everyone-t átteszed read&write-ra
    4. ennyi, win látni fogja hálózatban és írhatsz/olvashatsz mindent
    5. ha akarod Options...-nál kipipálod, hogy Ftp is legyen és akkor Ftpként is elérheted

    Másik irány:
    1. finderben nyomsz egy Command+K-t
    2. smb://GÉPNÉV
    3. megadod a célgép felhasználónevét/jelszavát
    4. máris listázza a megosztott mappákat

    Viszont ha a wines géped NTFS fájlrendszerű, akkor érdemes feltenni a MacFUSE-t és az NTFS-+G-t, hogy tudjad írni is a tartalmát.
  • Gabor1990
    #7052
    Ilyen hálózatosra gondoltam, köszi.
  • LoDMaSt
    #7051
    pendrive-on? Külső vinyó?
    vagy
    http://blog.xorp.hu/mac-howtos/mac-osx-pc-halozat-tutorial
  • Gabor1990
    #7050
    Köszi
    Rögtön egy kérdés: hogyan tudom legegyszerűbben a PCmről átvinni a dolgaim?
  • oroy_
    #7049
    használd égéséggel.
  • Pio
    #7048
    Azért én több olyan embert is ismerek, akinél ez nem így alakult. :)
    Nekem pedig még mindig nem sikerült igazán átállnom, az időm 80%ában továbbra is a wines asztali gépet használom, de ami késik nem múlik remélhetőleg. :)
  • grizzly21
    #7047
    mondjuk meg most sem igaz mert mac-en vagyok, csak nem osx-en
  • grizzly21
    #7046
    once you go mac, you never go back - na ez nalam nem volt igaz, bar kellett 2 ev hozza
  • Gabor1990
    #7045
    Na az iPod touch után megvettem életem első apple gépét, egy macbook-ot. Azt hiszem innen már nincs vissza út:)
  • Verseghy
    #7044
    :DDD
  • Dzsini
    #7043
    végül is persze, csak igényesen :)

    a filc azért is jó, mert pár hetente átkopik az ujjadra, és látod melyik gombokat használod gyakrabban.
  • Verseghy
    #7042
    Filctollal ráírjuk..:D:D

    Gabor1990: jogos.:) Én diákkedvezménnyel vettem, de úgyse volt olcsó.
  • Pio
    #7041
    Illetve bocsánat, nem voltam pontos, vannak "accent key"-ek macen is csak éppen egyrészt nincsenek felszitálva a billentyűkre másrészt a magyar karektertáblában összesen ennyi kapott helyet:¨^~· természetesen teljesen logikátlan elrendezésben.
    Ezeknek már nem maradt valamiért: ¢°²`ÿ´½¸
    Pedig keyboard viewer alapján mintegy 60 karakternek lenne még szabad hely.
  • Pio
    #7040
    Amúgy a magyar billentyűzet elég fos, hatalmas feketepont annak, aki megtervezte, szégyen, hogy nincsenek felszitálva rá a speciális karakterek, fejből kell minden jelet tudni, ami nem tagja a magyar ábécének.
    Gyakorlatilag a betűkön kívül ennyi van feltüntetve:'"+!%/=(),?.:-_
    Minden mást fejből kell tudni vagy elő kell venni a karaktertáblát.
    Angolon egy fokkal jobb a helyzet, ott legalább ezek fel vannak tüntetve: []{}@#$^&*<>\|

    Arra se igazán jöttem rá, hogy hogyan lehet speciális ékezeteket könnyen beírni.
    Windowson AltGR+számbillentyű betáplálja a speciális ékezetet, a szükséges betű lenyomásával pedig az ékezetes formát kapjuk, macbookon ilyen lehetőséggel nem találkoztam egyelőre. Na persze ez a legtöbbek számára felesleges funkció, nekem eléggé kéne, mert sokat kell írnom szlovákul.