18351
ATbanner.jpg
  • Pio
    #7159
    Toast nevű program Utilities->Mount disk image
  • LoDMaSt
    #7158
    bin/cue fileokhoz milyen programot ajánlotok?
  • oroy_
    #7157
    Új verzió Plex + iPad,iPhone App
  • Dzsini
    #7156
    7151-et véletlenül se olvasd el, akkor nem tudnál kötözködni.
  • I.C.ram
    #7155
    taviranyitos headsettel mi a francnak vakon iranyitani?
  • Pio
    #7154
    Végül is én is "telefont" irányítok... :D

  • Pio
    #7153
    Nekem Cowon mp3lejátszóm van, ilyen volt előtte is, mert bazijó és olcsó, elég jól ki van találva a kezelőfelület, simán vezérelhető zsebből, ha emlékszem, milyen mappákat tettem rá még azokban is kényelmesen elnavigálok, szóval mindenki a saját mp3lejátszójából induljon ki! :)
  • Tikal #7152
    gombokkal én is elirányítom vakon a telefont vagy bármit, de a clickwheel azért vakon nem megy :)
  • Dzsini
    #7151
    ebben van valami :) a füleses dolog nem jutott eszembe, soha nem volt olyasmim.

    (bár én simán mászkálok a menüben is vakon, tudom mi hol van, de a gombok kellenek hozzá)
  • GregSB
    #7150
    Vakon zsebben max számot léptetsz, vagy hangerőt szabályzol, azt meg tudod a fülesen lévő gombokkal csinálni (majd ehhez is olyat adnak). Ezektől bonyolultabb műveletekre most is elő kell venni a zsebből az mp3 lejátszót, szal nem látom hol probléma a touch screen.
  • Dzsini
    #7149
    kényelmes lesz zsebbe nyúlva vakon irányítani... azért vannak olyan eszközök, ahol nem árt a fizikai gombok jelenléte szerintem.
  • LoDMaSt
    #7148
    Jól fog törni a kijelzője. :)
  • Tikal #7147
    a clickwheel szerintem zseniális egy ekkora kütyüre... ez így elég érdekesen néz ki... majd meglátjuk...
  • passatgt
    #7146
    ultra gáz
  • GregSB
    #7145
    Egyre több jel utal arra, hogy így fog kinézni az új iPod Nano:

  • Pio
    #7144
    ntfs-be formázzad és osx-re telepíts macfuse és az ntfs-3g nevű programokat.
  • Sn00thy
    #7143
    Hali!

    Hogyan/mivel formázzam meg a külső vinyómat úgy, hogy osx-el és windows-al is használható legyen és lehessen rátenni 2gb-nál nagyobb fájlokat is rakni?

    Köszi
  • Pio
    #7142
    Ja ha épp itt vagy legyen még egy kis türelmed, a Te leveled az itteni postolásod után 5-7 perccel jött meg lehet ezzel se lesz másképp.
  • Pio
    #7141
    Válasz ment. Volt benne azért pár file, amire nem volt értelme a dolognak, mert az egész 1 soros volt, de elvileg megvan minden.
  • passatgt
    #7140
    hát megköszönném ha megcsinálnád, átküldtem privátban
  • Pio
    #7139
    Azért fura ez a hibaüzenet, mert az utóbbi parancsban már egyáltalán nem is szerepel . mégis azt kifogásolja (az előbb nem vettem észre, hogy van egy . a végén :) ).
    Nem lehet, hogy a 2-es és 4-es közé pontot tettél véletlenül?
    Ha .-tal van a baja, akkor valahol kell lennie egynek. :)
    Más ötletem tényleg nincs, akkor marad a manuális, egyesével módszer vagy valaki ajánl egy másik programot, esetleg ha nem túl nagy (méretre) a pakk összetömörítve, akkor küldjed el és megcsinálom. :)
  • passatgt
    #7138
    ezt írj ará:
    sed: 1: "109.asx": invalid command code .

    a manuálból meg egy szót nem értek:D
  • Pio
    #7137
    esetleg próbáld meg úgy, hogy készítesz magadnak egy biztonsági másolatot a mappáról és akkor a programnak már nem kell szóval megpróbálod anélkül:
    sed -i '2,4d' *

    Valószínűleg valami más unix verziód lehet és a stream editor más sorrendben várja a parancsokat.

    Esetleg írd be, hogy "man sed", az a sed manualja és ott nézd meg, hogy milyen sorrendben várja az utasításokat, fel lesz sorolva, illetve minden infót megtalálsz róla.
    '2,4d' - ez a command
    * - ez a file
    -i - ez egy option (kapcsoló), ami a felülírást intézi, ha mögé írsz egy kiterjesztést akkor azzal csinál biztonsági másolatot.
  • Pio
    #7136
    Akkor passzolom, most kipróbáltam direkt osx-en egy asx fájllal (pontosabban ugyan azzal a fájllal 10 példányban) és nekem probléma nélkül megcsinálta, nincs ötletem, hogy mi lehet a gond, ha pontosan ezt írod be. :(
  • passatgt
    #7135
    innen másotlam be, de beírtam külön is és semmi

    a biztonsági másolatokat megcsinálja, de a fájlokhoz nem nyúl
  • Pio
    #7134
    Simán működnie kéne rá, a hibaüzenet amúgy elgépelésre utal csak az invalid command code után ott szokott lenni a hibás karakter. Mivel nincs ott semmi ezért lehet, hogy egy plusz szóköz van valahol de ez csak egy tipp.
    Nagyon figyelj arra, hogy precízen írd be szóközök, speciális karakterek stimmeljenek:
    sed -i".old" '2,4d' *
  • Pio
    #7133
    -"nem", szóval pont hogy szöveges fájl kéne, hogy legyen. :)
  • passatgt
    #7132
    ez a tartalma:


    <ASX version = "3.0">
    <entry clientskip="no" skipifref="no">
    <REF HREF="asdff.wmv"/><DURATION VALUE="00:00:06.20"/><PARAM NAME="ShowWhileBuffering" VALUE="true"/>
    </entry>
    <entry clientskip="no" skipifref="no">
    <Ref href = "mms://207.250.246.137/ini"/>
    </entry>
    </ASX>
  • passatgt
    #7131
    asx csak egy lejátszólista
  • Pio
    #7130
    Az asx az nem videófájl? Csak mert azt mondtad, hogy 2-4. sort akarsz törölni az pedig nem szöveges fájl kéne, hogy legyen.
  • passatgt
    #7129
    ezt írja az old nélkülire
  • passatgt
    #7128
    pontosabban ezt írja:
    sed: 1: "109.asx": invalid command code .
  • passatgt
    #7127
    megcsináltam és a .old fájlok és az eredeti fájlokban sem történt semmi változás:S
  • Pio
    #7126
    Ja, betallózás:
    alapból a terminal a saját felhasználói fiókodat nyitja meg (/Users/FELHASZNÁLÓNÉV/) és ez az alapértelmezett hely, amit ~ jelez.
    A terminal első sora így néz ki:
    GÉPNÉV:AKTUÁLIS_MAPPA (alapból tehát ~) FELHASZNÁLÓ$
    Neked a legegyszerűbb az, ha csinálsz közvetlen ide egy mappát Finder-ben, oda pakolod be a fájlokat a mappába pedig úgy mész bele, hogy:
    cd MAPPANÉV
    Ekkor az aktuális mappa helyén a mappanév lesz. Az ls paranccsal ellenőrizheted az aktuális mappa tartalmát, ha a megfelelő fájlokat sorolja fel, akkor tuti jó helyen vagy, csinálhatod az imént leírtakat.
  • Pio
    #7125
    Nem kell ehhez segédprogram, a legegyszerűbb a kedvenc terminaloddal megoldani. :D
    Pakold be az összes filet egy mappába, tallózd be terminálban a mappát és:
    sed -i '2,4d' *
    És készen is vagy.
    Ha akarsz biztonsági másolatot az eredetikből:
    sed -i".old" '2,4d' *
    és mindegyik eredetiből kapsz egy .old kiterjesztésű másolatot.

    Na, kezded érezni az Erőt? :) Engedj a Sötét Oldalnak, imádd a terminalt! :)
  • passatgt
    #7124
    tud valaki egy olyan programot, amivel kilehet törölni sok fájlból egyszerre a 2. 3. és 4. sort?
  • Zsoltika 007
    #7123
    Csak usa.
  • GregSB
    #7122
    Egy jó tanács: ha van link, akkor olvasd el az alatta lévő cikket. Ha ezt megtetted volna, akkor nem kérdeznél felesleges dolgokat. Ezért van benne az a szar 2 ipad:

    "The iPads can also control the car's multimedia system, navigation systems, and the built-in telephone system."
  • kabel15
    #7121
    hello!
    apple.com on találtam egy ipod touch ot és azt írják hogy FREE SHIPPING. Ez vajon Magyarországra is érvényes?
    Vagy nem tudtok egy nagyon olcsó boltot itthon ahol meg tudnám venni?
  • joebacsi
    #7120
    Nekem érdekesebb volt az, hogy egy építőipari cég az egész munkafolyamatát átültette felhővel szinkronizáló ipad-ekre.
    iPad at work on dirty jobs