18351
ATbanner.jpg
  • passatgt
    #7199
    magyar bill sajna tök más mint az usa
  • grizzly21
    #7198
    bill-t lehet cserelni nem? mellesleg onnantol hogy ugyanannyi gombja van tokmindegy, gondolom azon a szinten itt mar mindenki tul van hogy neznie kell a bill-t gepeles kozben..
  • passatgt
    #7197
    http://www.apple.com/ -on lehet majd nézni keynote-ot iphone/ipad/osx safari valamelyikén, csak macen:)
  • passatgt
    #7196
    kellene nyitni usa-ban egy Apple bolt magyaroknak nevű apple store-t, ahol árulnak magyar billentyűset:D

    aztán valahogy beimportáljuk:)
  • Verseghy
    #7195
    Az árak nagyságában közrejátszik az országunk kibaszott szar pénzneme.:)
  • Aquir
    #7194
    ha ez egyre följebb megy, a pénztárcám nem fogja tudni követni :p
  • Pio
    #7193
    Azt a büdös, akkor nem kicsit pörgették fel az árát! :S
    Mondjuk nem értem, elvileg ez a beugró modell, illene határozottan olcsóbbnak lennie a macbook pronál. Amikor vettem az 349ezer volt, 310ezres mb mellett alig van árkülönbség... :S
    Mondjuk ahogy elnézem az mbp árát is pörgették felfelé rendesen.
  • Aquir
    #7192
    ez itt meg 310-et ír itt 266-ért volt régebben
  • Pio
    #7191
    A bolti ár továbbra is 280ezer. Szerintem ez annyira azért nem olcsó, amikor én vettem a prot, akkor is ennyi volt. Mondjuk hogy azóta ment-e feljebb az ára azt nem tudom.
  • Dzsini
    #7190
    sulikezdő akció?
  • franc0
    #7189
    Az feltűnt másnak is, milyen olcsó lett a MB?
    A gép nettó 224K itthon, 1000USD kinn, míg az árfolyam jelenleg (sajnos) 225 :)
  • Dzsini
    #7188
    itt van olyan dvi-hdmi átalakítás, ami visz át hangot - ezért gondoltam, hogy esetleg... (nvidia oldalon is létezik ilyen)
  • Aquir
    #7187
    youtube, élő adás a fehérházból :P

  • Lacee
    #7186
  • Pio
    #7185
    Mini-DVI ponton vérzik el a hangtovábbítás, nem a hdmi-n. :(
    Még a mini-DVI-t váltó mini display se tudott audiot továbbítani a 2010-es generáció előtt.
  • Dzsini
    #7184
    a HDMI - szabvány szerint - tud hangot is átvinni... persze nem minden gyártó használja ki, de előfordulhat (nézz utána, hogy a Mac-ek kimenete küld-e hangjelet is, valamint a tévé tudja-e fogadni)


    illendőség: ha van digitális kimenet, azt kár alakítgatni analógra.

    Egy CRT ráadásul maximum PAL "felbontású" jelet tud megjeleníteni, ami 576 sor, és kb. 768 oszlop (mivel analóg, ez egy közelítő érték) - bármilyen nagyobb felbontás már elmosódik rajta, bár az analóg jelből adódóan nagyon szépen be tudja csapni a szemet, és pl. filmet nézni a DVD időkben jobb volt rajta. A HD kép viszont már jóval nagyobb felbontás, és ha csak HD ready az LCD tévé, az akkor is 1366x768. A digitális jel pedig nem sérül, nem zajosodik, ahogy az analóg igen (szellemkép, ilyesmik). Ezért a világ legnagyobb mókusvakítása az aranyozott HDMI kábel :)
  • franc0
    #7183
    Ő, ez egy Mini-DVI-s 2006 late MB modell. De meg lettem győzve, akkor veszek egy ilyet, és ehhez jön még a szabvány HDMI kábel illetve a hanghoz 3,5mm kábel ha nem tévedek.
  • Pio
    #7182
    Azt valaki meg tudná mondani, hogy holnap ami lesz sajtótájékoztató azon csak zenei cuccok bejelentése várható?
  • Pio
    #7181
    Szerintem ha dolgozni is akarsz vele, akkor LCD. Megkockáztatom, hogy nem is nagyon fogsz találni minidisplay-->rca átalakítót szóval szerintem márcsak ezért is kiesik a crt.
  • Pio
    #7180
    Na jó azt azért nem állítom, hogy bazimagas felbontásoknál és bizonyos monitoroknál nem lesz minőségkülönbség, de azon a szinten, amin én mozgok (értsd fullHD felbontásig) abszolút nincs és amíg minden monitoron, hdtvn, projektoron van vga, ellenben a digitális szabványokkal, addig részemről marad a vga.

    A legjobb persze az lenne, ha létezne mini display-->DVI-I átalakító mert dvi-->vga átalakítóval Dunát lehetne rekeszteni, de persze miért is lenne ilyen, akkor nem kéne 10-10 ezerért külön megvenni a két kábelt... :)
  • franc0
    #7179
    Az van, hogy ezek a tévék régi, szülők által tecsóban beszerzett példányok (mindkettő Orion)...ahogy én látom, a CRT-re csak RCA-val, az LCD-re csak HDMI-vel tudom megoldani. Azt eddig is tudtam melyik átalakítók kellenének, csak az érdekelne melyik lenne a jobb képminőség szempontjából. Annyit már összeolvastam az imént, hogy a CRT-n a szövegmegjelenítés pl full szar lesz.
    Az apple-ös hdmi átalakítón egyébként nem viszi a hangot, de ehhez van kábelem valamerre.
  • Tikal #7178
    lcd-re, DVI
  • Pio
    #7177
    "illendőbb", ez érv a javából! :)
    Nekem 1680×1050es monitorom van, rá van kötve vga kábellel a macbook pro, dvi kábellel az asztali gépem és baromira nincs semmi különbség a minőségük között. :)
  • Dzsini
    #7176
    a VGA analóg jel, azért ahelyett már illendőbb digitálisat használni, főleg nagyobb felbontásoknál - emiatt ha HD minőségű filmet nézel, akkor az LCD, ha retrózol, akkor CRT az ajánlott :)
  • passatgt
    #7175
    Help azoknak, akik esetleg nem tudják, milyen átalakító kell mihez:)
  • Pio
    #7174
    Nincs közös alternatíva? Az eszközök 99%án van VGA port. CRTre gondolom mindenképp azzal kötnéd de nincs VGA port az LCD tévéden is?
    Én pont azért vettem inkább VGA átalakítót HDMI vagy DVI helyett, mert az jelenleg szinte mindennel összepasszol.
  • franc0
    #7173
    Valaki kötötte már TV-re a MacBook-ját? Van CRT és LCD TV-m is. Melyikre érdemesebb rákötni, főleg filmezés céljából? Csak azért kérdem mert ettől függ milyen átalakítót veszek a displayporthoz.
  • Verseghy
    #7172
    Köszi!:)
  • Pio
    #7171
    Köszi, hasznos tipp! :)
  • Lacee
    #7170
    viszont arra érdemes figyelni, hogy 1080p-nél a legtöbb embernek akad a VLC, ez esetben a beállítások között a codecs/ffmpeg részen a "skip the loop filter for h264" részt none-ról át kell állítani valamelyik másikra.
    Az alábbi képen az all-t ajánlják, de ez nagyon lerontja a képminőséget is - nekem a non-ref beállítással már prímán működik.

  • Verseghy
    #7169
    Köszi^^
  • ballor
    #7168
    VLC
  • Verseghy
    #7167
    HD-s filmeket (.mkv-t) milyen lejátszóval nézitek macen?
  • I.C.ram
    #7166
    a lenyegen nem valtoztat :)
  • passatgt
    #7165
    http://burn-osx.sourceforge.net/

    Nem próbáltam, de elvileg a Copy részben lehet bemountolni bin/cue-t
  • Pio
    #7164
    Daemon toolsnak megfelelő kicsi, kompakt, direkt e célt szolgáló alternatíva sajnos nincs vagy legalábbis én nem találkoztam vele, pedig keresgéltem. :(
    Ez a program egy komplett lemezíró alkalmazás, mindent tud, sajnos nem lehet külön a mountoló komponensét beszerezni/feltelepíteni csak egyben az egészet. Talán telepítéskor lehet ezt-azt állítgatni, nem igazán emlékszem.
    Ha találsz kisebb alternatívát akkor ne tartsd Magadban! :)
  • Rag Oil
    #7163
    ha veszek laptopot studiózásra miet vegyek?
  • LoDMaSt
    #7162
    Roxio toast titanium? Ahogy néztem 'Up to 800 MB free disk space to install all components.' nem sok az egy kicsit? Csak mert a Daemon Tools kissebb volt, ahogy emlékszem.
  • LoDMaSt
    #7161
    Köszi!
  • Pio
    #7160
    De ha videó van rajt,a akkor VLC player simán lejátssza, nem kell külön mountolni.