18351
ATbanner.jpg
  • Pio
    #7400
    Mondjuk nekem is fura, hogy valaki azért harcol, hogy hadd fizessen ki félévente 200ezret. :D
    Amúgy durvább műszaki karokon ez úgy megy első év után, hogy az, aki összeszed két félév alatt kábé 2×15 kreditet és van közte legalább 1-2 2-esnél jobb is az már tuti, hogy át fog kerülni államira, mert rengeteg olyan ember van, akit felvesznek aztán semmit nem teljesít és 1-2 év után abbahagyja.
    Egyszer tartottam elsőéveseknek gyakorlatot műegyetemen, tényleg nagyon nyomasztó, hogy milyen emberek keverednek oda. Matek volt ha jól emlékszem villanykarosoknak, az évfolyamnak több, mint a fele megbukott és ahogy hallottam más tárgyakból se volt jobb a helyzet. Ott tuti nem volt nehéz a leggyengébb 15%nál jobban teljesíteni. :)
  • kabel15
    #7399
    Igen de én 3 olyan helyet jelöltem meg ami államilag finanszírozott.
    Szóval most nem fizetek érte. és amilyen szakra megyek oda +200 pontban vagyok.
  • Dzsini
    #7398
    hogy pontosak legyünk: félévente a költségesek felső maximum 15%-a ugyanazon a szakon helyet cserélhet az államisok alsó 15%-val, ha azoknak rosszabb a tanulmányi eredménye a legjobb költségeseknél. (ez onnan vicces, hogy ismerős szakján 6-an voltak, +1 költséges - és hosszas háborúzást kellett tartani a dékánnal, hogy ne kerüljön át az az 1 költséges államira - ő is így akarta, de alig tudott lemondani erről a "jogáról")
  • kabel15
    #7397
    Szerintem sima skype lehetőség lehet rajta.
  • Pio
    #7396
    OFF ez itt, de a legtöbb felsőoktatási intézményben ha jó a tanulmányi eredményed 1 év után átsorolnak államira akkor is, ha fizetősként mentél oda, szerintem erről érdemes informálódni. Bár 1 év se olcsó...
  • Dzsini
    #7395
    akkor meg felbontják/elvész útközben/leejtik/stb...
    ha meg értékbiztosítással, védetten adja fel, akkor kifizeted mégegyszer az árát a postázási költségre, ha futárral jön, akkor szintén.

    Csak úgy ér(heti) meg, ha valaki épp jön haza, és hozatsz vele egyet. Akkor csak 230v-os töltőt kell venned hozzá itthon.

    a HD videorögzítés mellett az igazán mókás a HD fotózási képesség :D
    az már kiderült, hogy pontosan hogy lehet valakit fel facetime-hívni touchon? valami külön regisztráció kell hozzá, vagy itunes usernév vagy...?
  • Pio
    #7394
    FaceTime-ot ismerősökkel használod, nem egyedül. Magyar embernek magyar ismerősei vannak alapvetően, tehát 4. generációs iphone/touchos ismerősök is kellenek ahhoz, hogy használhasd a technológiát. Erre gondoltam, remélem így már érthető.

    Hardver: a 3. genben 833 megahertzes cpu van (bár mintha valahol olvastam volna, hogy mesterségesen vissza van fogva 600 mhz-re, hogy ne legyen túl nagy az ugrás az előző generációhoz képest), a 4-ben 1 gigahertzes, minimális különbség.
    A játékoknál fontos videókártya pedig pontosan ugyan az (PowerVR SGX 535) mindkét készülékben.
    Ezen a téren ami igazán előrelépés az szerintem a kétszer annyi ram.
    És persze a 720p-s kamera, amit mondjuk én nem tudok értékelni, mert sose kamerázok, de aki kihasználja, annak tuti jól jön.
  • kabel15
    #7393
    Egyébként a PSP met áldoznám be érte. Főiskolán már úgysem játszanék vele. A net meg nem valami élvezhető rajta ezért gondoltam hogy kéne egy touch. Mondjuk az új touch ot már csak a telefonálási lehetőség választja el az iphone tol. Egyébként meg csak bejárok majd órákra. Mert nem arra vettek fel amire szerettem volna. Vagyis fizetősre felvettek volna simán de én támogatottra akartam menni. A lényeg hogy csinálok madj egy emelt éretségit hogy legyen + pontom és jövőre újra felvételizek. ha megint nem jön össze a támogatott akkor átmegyek fizetősre. Szóval ezért kéne a touch :D
  • G_ArchAngel #7392
    FaceTime jelenleg wifi-hez van kotve, igy ugyan akkora elvezetet jelent hasznalni UK-ben, USA-ban vagy Magyarorszagon: otthon, suliban, kavezokban, Open WiFi hotspot-okon.
    Amugy erosebb hardver -> jobb jatekok.
    Ez azert is fontos lehet, mert ugye az iPhone/iPad/iPod Touch egyfajta portable jatekkonzol is.
    Es ott a HD videorogzites, ami nem baj, ha zsebben van.
  • Pio
    #7391
    Órán figyelni kell vaze! :D
  • kabel15
    #7390
    De ha póstán küldi akkor fizetni kell értem.
    vagy ha megkérem hogy bontsa ki és egy dobozba rakja be és úgy küldje haza akkor nem kell?
    Amúgy ami nagyon tetszik benne az a 720P kamera. Én az előző változatokból is azt hiányoltam. Egyébként meg főiskolára kéne órák közbe netezni.
  • Dzsini
    #7389
    megoldható, de akkor is ki kell fizetni rá, hiszen kereskedelmi cikk - akkor nem kell, ha saját eszközként, mint általa használt tárgyat hozza be (pl. felbontva)
  • Pio
    #7388
    Mi olyan csábító az új touchban és a régiben nincs meg? Mert funkcionalitást tekintve úgy tudom csak a facetime az előrelépés az pedig Magyarországon szerintem nem használható ki igazán (már aki akar videótelefonálni O_o), mivel nem sok embernek van negyedik generációs iphone/touch.
    Nem érné meg inkább lecsapni kifutó áron egy 3. generációs készülékre? Jó, nem retina display (munkahelyen láttam iphone 4et ráadásul iphone 3g mellett, tényleg szép, de azért kicsit nagyobb a füstje, mint a lángja) de előreláthatólag mintegy 30%kal olcsóbb most a raktárkészletek kipucolása miatt az pedig nem kis különbség.
  • kabel15
    #7387
    És az nem megoldható hogy kint lévő ismerős egyszerűen haza küldi?
    Vagy ilyenkor nézik azt hogy mi van benne meg minden? Még sose rendeltem semmit külföldről ezért nem vágom a témát. De nagyon megtetszett ez az új touch csak 70 ezret nagyon sajnálok érte.
  • Lacee
    #7386
    az a gond, hogy megállítják a határon és kifizettetik az ÁFA-t. Szám.tech. eszközre vám nincsen, de a forgalmi adó mindenre vonatkozik... Még az a járható út, ha van esetleg ismerős, aki az USA-ban jár, hogy vele megveteted és behozatod a csomagjában.
  • kabel15
    #7385
    És olyat nem tudok csinálni hogy amerikából megrendelem?
    Inkább kifizetem azt az 5000ft os postát (csak mondtam egy árat fogalmam sincs mennyi)
  • Pio
    #7384
    Jó, hogy szólsz, hogy 229 nekem valamiért 219 rémlett. Előző generáció 199 volt, szóval akkor nem is 10, hanem 15% a drágulás.
    A magyar ára 70ezer volt, illetve most az új generáció miatt lement 60ra. Szerintem minimum 70 lesz az új gen de inkább talán 80.
  • Dzsini
    #7383
    229 dollár az ideát lendületből 229 euro + 25% áfa - így számolj.
  • kabel15
    #7382
    229$ nak néztem az 50000ft durván gondoltam magyarok rádobnak még 10k-t és akkor kijön 60 ra. De 77 ért nem veszem meg. Max karácsonyra valami akció keretében.
  • Dzsini
    #7381
    Szegény új touchnál ha nem mennek rá a rettenetes vékonyságra (7,2mm), akkor:
    1: kényelmesebb lenne fogni, ez már kicsit zavaró, főleg játékgépnek (és nem titkolják, hogy fontos számukra)
    2: a 40/7 óra audio/video lehetne 60/10 könnyedén, és akkor se lenne sokkal több 1 centinél - sőt.

    ja, az előadáson elsütött "nekünk több eladott játékunk van, mint psp-re és ds-re összesen" csak úgy igaz, hogy az entertainment + games kategóriát összeadták - így meg a számokba beleszámít minden apróság is a fingógéptől a dobókocka-szimulátorig.
  • Pio
    #7380
    Ja és a touch nem szokott igazán késni, legfeljebb 1-2 hét és lesz itt is szerintem.
  • Pio
    #7379
    Mivel a beugró modell drágult az amcsiknál 10%kal ezért a magyar ár is kábé ennyivel ugrani fog szerintem, szóval nagyjából 77, 93 és 120 ezerbe fognak kerülni.
  • kabel15
    #7378
    Sziasztok.
    Az új TOUCh hazánkban mikor lesz kapható? És milyen árban kb?
    Erre gondolok.
  • Dzsini
    #7377
    az alsó részben van a védőfólia, hogy az 4-es iPhone-ra ragasztva ne dobja le a hálózatot :)

    ja, meg a használati utasításos CD, meg a tisztítókészlet, meg a 16 nyelvű garanciaoklevél, meg az iTunes kód a bonus contenthez, meg...
  • passatgt
    #7376
    miért van ekkora doboza?:)
  • Verseghy
    #7375
    Ez jó!:)
  • Dzsini
    #7374
  • ballor
    #7373
    ...olvashatjuk handrás blogján.

    Nekem 19-ig éves hűség, addig ráérnek. :)
  • Pio
    #7372
    Megjegyzem hülye voltam, a Nintendo nyilván nem dollárban adja közre az éves bevételét, hanem jenben. :D
  • Pio
    #7371
    Ez legalább nem sikkadt el, mint az iPad. Szerintem azért karácsonyig az is ki fog jönni.
  • I.C.ram
    #7370
    Ezt eddig is tudtuk...
  • REPS0L
    #7369
    Megvan az iPhone hazai launch dátum! Pontos napot nem mondhatok, de szeptember végén mehet mindenki a T Mobile üzletekbe beszerezni az új telefonját.

    Ennél többet nem mondhatok! :)

    Na jó, még annyit, hogy Telenornál nem lesz Vodafone készül rá.
  • Pio
    #7368
    Na igen, PSPből "csak" 60millió darabot értékesítettek eddig szemben a DS 140 milliójával. Hihetetlenül nagy számok ezek még a sikertelenebb mellett is. Ha az iPad relatíve sikertelen lesz ezekkel szemben és mondjuk akár csak az ötödét produkálja eladásokban már az is felfoghatatlan mennyiség.

    A Nintendó meg... másfél TRILLIÓ dollár éves árbevétel, b+, beteg állatok. :D Az Apple éves árbevételének majdnem negyvenszerese csak játékiparból. :)
  • Dzsini
    #7367
    A casual játékosok piaca már jelenleg az egyik legnagyobb pénzforrás, jól látszik az Apple Store játékeladásain, a DS félelmetes sikerén (és a PSP, ami egy komolyabb játékokra készített kézikonzol viszonylagos sikertelenségén), és a PC-s Mac-es kisjátékok piacán (5-20 dolláros játékok, százezres-milliós mennyiségben eladva). Persze, hogy minden cég szeletet akar belőle, ott van a Live Arcade Xboxon (és lesz Windows Phone 7-en), a Wii Virtual Console, a PS3-nak is van valami ilyesmije, PC-n pedig ezernyi disztribútor, még a Steamnek is van kisjáték részlege.

    a Sega meg nem pusztult el - bár otthonra már nem gyártanak konzolt (nekem itthon van egy Dreamcastom :) ), de játéktermi hardverben és játékfejlesztésben még mindig erősek. Persze sehol nincsenek a Nintendohoz, de már nem is konkurenciái egymásnak (nem véletlenül jelentek már meg Mario and Sonic játékok :) )
  • Pio
    #7366
    Az biztos, hogy az Apple totálisan megy egy a popkultúra, a szórakoztató elektronika irányába egy ideje.
    Lehet, hogy csak az én fantáziám túl nagy, de az a tegnapi kiszólás a handheld konzoloknak elég durván utalt arra, hogy mi az egyik fő célpiac jelenleg.
    Ez viszont mindenképp egy nagyon izgalmas meccs lesz. Egyelőre szerintem nagyon messze van attól az Apple, hogy a Nintendo foglalkozni kezdjen vele, de előbb-utóbb eljön az az idő, amikor ez nem így lesz és az egész elektronikus ipar messze legkiélezettebb, legvérremenőbb piaca a játékipar, a konzolpiac, ahol még egy olyan óriás is elpusztult, mint a Sega.
    Aki jól szórakozott a régebbi Microsoftos vagy a mostani Google-s, RIMes, Nokiás adok-kapokon annak egy Nintendo-Sony-Apple front maga lesz a Kánaán. :D Pláne nekem, mert én hardveres vonalon a Nintendot tartom minden idők leginnovatívabb cégének és az Apple is nagyon ott van a toppon, szóval nem semmi cuccok sülhetnének ki egy ilyen "háborúból".
  • Dzsini
    #7365
    erről beszélek.
  • Pio
    #7364
    Szerintem totál értelmetlen a régi tablet vonalat hasonlítani az újhoz, egyszerűen másról szóltak azok a gépek.
    A régi tabletek inkább olyanok voltak, mint egy hagyományos pc. Semmi komoly újragondolás, forradalmasítás nem állt a háttérben, kitalálták, hogy csinálnak ilye kompakt PCt is érintőképernyővel aztán kész.
    Ezeken a gépeken hagyományos asztali oprendszer (többnyire winxp) futott és sokan ezeket a tableteket kis állványokon használták odahaza, rákötöttek egeret/billentyűzetet és asztali gépként funkcionált.
    Egy szó, mint 100 inkább voltak ezek kompakt, technológiai erőfitogtatásnak szánt PCk, mint a popkultúrának szánt szórakoztatóelektronikai cuccok.
    Ezzel szemben az ipad kis túlzással kizárólag egységsugarú júzereknek szól, a popkultúra része akar lenni és szerintem közelebb áll egy kézi konzolhoz, mint egy PChez, de mindenképp valahol a kettő között helyezkedik el (~webböngészésre alkalmas kézikonzol). Ilyen szempontból pedig szerintem több létjogosultsága van egy nintendo DS-hez mérni a sikerét (mint ahogy azt mintha tette volna a minap Steve is, amikor a handheld játékok piacáról beszélt az iOSsel (ezáltal az iPaddel is) szembeállítva), amiből immár 6 éve fogy havi átlag 2 millió+ darab egyetlen generációból.
  • Dzsini
    #7363
    továbbiak: volt már ötlet az átlátszó vagy akár átlátszatlan képernyőről, amelyiknek a hátulja érintésérzékeny (mind mobil eszközöknél, mind ölbevevősnél), és így már nem takarod ki a felületet - ez is lehet egy útirány pl. az iPad utódoknál.
    A kamerák most már olcsóak, feldolgozóteljesítmény van, nem lesz gond kettőt odatenni a képernyő fölé, és a szemmozgást, fejmozgást, kézmozgást lekövetni, szintén használható gépkezelésre (valamint megadja a lehetőséget a szemüveg nélküli 3D képernyők pontos beállítására - lásd kicsiben Nintendo 3DS)
  • Dzsini
    #7362
    Microsoft Surface

    Az új Windows kiszivárgott tervrajzain is kiemelt fontosságú az érintőképernyők jobb kezelése (bár a Media Center már egész korrekt, de van még mit fejleszteni): itt vannak képek, alapvetésnek veszik a multitouch képernyőt - az OSX és a sokak által sejtett asztali gépbe helyezett iOS is errefele halad.

    És hogy jó irány vagy nem - az egész tablet dolgot se tartotta senki jó iránynak (belebukott pár cég pár típussal), amíg végre valaki nem a programozó/geek irányból közelítette meg, és létre nem hozták az iPad-ot... aztán most mindenki újra nekiugrott, csak már Androiddal meg iOS-el meg a hasonló minimalista rendszerekkel. Az ebből szerzett tapasztalattal már sokkal okosabbak lesznek a következő OS-eknél.
  • Pio
    #7361
    Akár aksit fejleszthetik, akár a hardver energiaigényét. Egyelőre utóbbi folyik csak nem túl hatékonyan.
    Laptopoknál elkezdték azt, hogy azonos célra több hardvert tesznek a gépbe és igénybevételtől függően a kisebb/nagyobb teljesítményű dolgozik ez által csökkentve az energiaigényt. Ezt szerencsére az Apple is átvette, macbookokban már 2 videókártya van.
    Nem tartom elképzelhetetlennek, hogy további alkatrészzsugorodással valami ilyesmi le fog játszódni az okostelefonok piacán is.

    Dzsini
    Én ezt amúgy nem tartom annyira jó iránynak. Az érintőképernyő nem asztali konfigurációkhoz való, egyszerűen kényelmetlen/pontatlan, útban van az ember keze, satöbbi. Ez kézbe/ölbe vehető, ágyban fekve használható kütyükhöz nagyon illik és ezekre nagyon jól rá is fekszik az Apple.
    Valószínűbbnek tartom azt, hogy a mostaniaknál sokkal komolyabb touchpadek fognak jönni amikről már tisztesságesen lehet majd vezérelni a számítógépet. Volt is itt korábban valami koncepciós videó egy erre épülő oprendszerről.
    Esetleg valami taperolós asztalt tudnék elképzelni, asszem a Microsoft csinálgat is valami ilyesmit.

    Akárhogy is, lassan szerintem bejelentik, hogy mi lesz a következő OS X a snowleo után és abból remélhetőleg már ki lehet következtetni az irányvonalat.