18351
ATbanner.jpg
  • Gabor1990
    #7440
    Köszi, felraktam, de a wifi most se jó:(
  • Pio
    #7439
    Utolsó a legmókásabb. :)
    Volt amúgy egy jópofa kép a pc humorban, aki akarja ITT megtalálja, de fanok csak óvatosan kattintsanak! :)
  • Dzsini
    #7438
    kíváncsi vagyok hány per indul majd:

    Ping may also refer to:
    Ping (social network), a social network for music, created by Apple and built into iTunes.
    Ping (blogging), used for blogs, RSS, and related web services
    Ping, one of the official pronunciations of PNG (Portable Network Graphics), a lossless bitmap image format
    The short form of Partimage Is Not Ghost.

    Ping (video gaming), the network latency seen between a game player's computer and the game server (or another player)

    Ping project, a European Molecular Biology network (EMBnet) mean to evaluate network efficiency
    Ping (golf), a brand of golf club (nem mellesleg övék a ping.com, a látogatottságuk szerintem megugrott egy cseppet)
    Ping! (internet show), an internet show in Microsoft MSDN Channel 9 hosted by Laura Foy and Max Zuckerman
  • Pio
    #7437
    Ne szomorkodj, ott a facebook, a twitter, a youtube, a myspace, a lastfm, mindegyikben bejelölheted a kedvenceidet, nem csak a Pingen. Sőt, a legtöbbnek még akár saját honlapja is van! :)
  • Verseghy
    #7436
    Csak Mo.-n nem lesz egy hamar:(
  • GregSB
    #7435
    Nem hülyeség ez a Ping egyébként, csak még nagyon kevés együttes regelt be rá.

    Viszont akik fent vannak azok elég aktívak, az egyik kedvenc bandámnak véginéztem milyen zenéket lájkolt be, és találtam 1-2 teljesen újat ami tetszik. Szóval az alapötlet jó, és hasznos cucc lesz ez, ha jobban beindul.

    Viszont: csak olyan zenét lehet postolni / lájkolni / feltűntetni, ami benne van az iTunes Storeban. Szóval qrvára nem igaz amit Jobs mondott, hogy ez egy Facebook ami a zenére koncentrál. Ha az lenne, akkor ki tudnám benne postolni azt a mixet is, amit ma délután hallgattam, de nincs benne az ITS-ben.

    Szóval ez így nem a "zene facebookja", csak egy szociális kiegészítő az iTunes Storehoz, arra viszont tökéletes, és van benne potenciál.
  • kabel15
    #7434
    Ez jobb ez
    Amúgy meg mióta ez az új google kép kereső van nem találok normális méretű képeket :S
  • passatgt
    #7433
    mac telepítő dvd berak, és winen is telepítsd fel a bootcamp-et
  • Pio
    #7432
    Nem adnak hozzá szíjat. Egy csíptető van a hátulján, amivel rácsíptetheted a táskádra és mindenki láthatja a kedvenc, épp hallgatott deathmetal együttesed albumának a borítóját. Az élmény egy ILYENNEL utazni a mellkasodon a 4-es 6-oson: megfizethetetlen.
  • kabel15
    #7431
    Amúgy adják hozzá a szíjat? vagy csak valaki poénból csinálta?
    Még nem olvastam utána. Gondoltam megkérdem itt. De szerintem elég bugyután néz ki. legalábbis nem az én stílusom.
  • Gabor1990
    #7430
    Valaki megtudja mondani, hogy mit kell feltelepíteni vagy letölteni, hogy a macbook-on bootcamp-el a windows 7 rendesen menjen? Most fel van rakva a windows, de nincs net, mert hiányzik a driver.
  • Pio
    #7429
    Azért szerintem erre kicsit túlméretezett, de azért jó poén.
    Meg aztán például ébreszteni se tudna, legalábbis úg tudom nincs rajta külső hangszóró. :)
  • passatgt
    #7428
    dealextreme.com-on van 50 féle ilyen már 3 éve:D
  • GregSB
    #7427
    Ha most 12 éves lennék, akkor minden álmom lenne egy ilyen, és tuti karóraként hordanám :DDD
  • GregSB
    #7426
  • passatgt
    #7425
    ennél több nekem nem is kell:)
  • passatgt
    #7424
    hát én meg the unarchivert használom, rákattintok rar-ra és kicsomagolja kérdés nélkül oda, ahol a rar van:D
  • pyrohun #7423
    amióta felraktam, a rar fileokat automatikusan az nyitja meg és tökéletesen kitömöríti. Betömöríteni meg soha nem szoktam, csak zip-be, egyébként tényleg nagyon jó, ftp-re is azt használom, stb, stb.
  • Pio
    #7422
    A forklift nagyon jó cucc, én még finder helyett is azt használom filekezelésre, csak ajánlani tudom én is, bár archívumok kezelésére nem használtam, jó tudni, hogy erre is képes.
  • pyrohun #7421
    én a forklifttel
  • Dzsini
    #7420
    http://www.kekaosx.com/hu/
  • Pio
    #7419
    Sajna annak megfelelő tudásszintű tömörítő nincs (vagy én nem találkoztam vele). Cserébe itt az összes nagyon egyszerű, rákattintasz az archívumra és tömöríti is ki, belehúzol pár fájlt és tömöríti is be.
    Én amúgy Rucksack-ot használok.
  • kabel15
    #7418
    Winrar?
  • passatgt
    #7417
    The Unarchiver
  • Sn00thy
    #7416
    Hali!

    RAR fájlokat mivel bontok ki?
  • kabel15
    #7415
    Az enyém még itt van az asztalomon.
    De jó hogy írtad felrakom töltőre :D
  • Tikal #7414
    zseniális, de remélem nem te adtad el... ezt már meg kell tartani :)
  • kabel15
    #7413
    nekem egy 4-5 éves ipod om van :D Ilyen.
    Most gondolkodtam hogy talán cserélnem kéne egy újra
    Bár az enyém már eléggé karcos meg megviselt de a dolgát elvégzi :D
  • pyrohun #7412
    ipad-en merészség lenne RD-nek hívni, hiszen a dupla ekkora pixelsűrűséggel sem érné el az iphone4 ppi-jét :)
  • Pio
    #7411
    Az ilyen kivárósok általában sose vesznek semmit, mert mindig várják a következő generációt, ami már még sokkal jobb lesz. Informatikában ez egy nem kimondottan szerencsés út. Vagy ha mégis vesznek valamit, akkor fél év múlva amikor jön a jobb elégedetlenkednek vagy ha van elég pénzük lecserélik. :)
  • GregSB
    #7410
    Ha szerinted a Retina Display nem nagy durranás, akkor nézd meg az Epic Citadelt egy 3GS-en és 4-esen. Ordít a felbontásbeli különbség. Sőt, 4-esen jobban néz ki a játék, mint ipaden. Hiába nagyobb a képernyője az ipadnak, a 4-esen sokkal élesebbek a textúrák a nagyobb ppi miatt. Ezért tudok nagyon egyetérteni azokkal, akik kivárják az ipad2-t, mert az már valszeg RD-t kap.

    Szóval én inkább kiizzadnám az új touch árkülönbségét, mert az RD-n kívül még sok minden másban is jobb, ez nem csak egy sima ráncfelvarrás mint a 2G-3G között.
  • kabel15
    #7409
    Kösz! 69.990
  • I.C.ram
    #7408
    XMSnel mar lehet rendelni.
  • Pio
    #7407
    Mondom, vegyészmérnökiztem, szóval a laboros helyeket még valamelyest meg is értem. Bár megjegyzem nem tudom, máshol hogy van, de a műegyetemen minden labor úgy indult, hogy "na, akkor jövő héten csak az jöhet órára, aki addigra befizeti az 5-10ezer forint laborkárösszeget a titkárságon".
    És persze "okosan" adják ki a feladatokat, amikor elő kell állítani valamit, akkor biztos olyan dolgot állíttatnak elő, amit egy másik laborcsoportnak analizálni kell vagy valamilyen reagens lesz belőle. Nem vész semmi kárba. :) mondjuk orvosin gondolom ez nem működhet így és most inkább mindenkit megkímélek az idevágó morbid poénoktól. :)
  • Lacee
    #7406
    a milliós nagyságrend azért nem olyan sok a zeneművészetin, mert ott egy tanár-egy diák (vagy maximum 4-5) beosztás van, nem úgy hogy a nagy előadóban lezavarják az előadásokat 3-400 embernek és viszlát... Vagy az rovosi képzéseknél, ahol pedig sok a labor-anyag-mittudoménmi költség.
    De a levelezős tényleg érvágás.
  • Dzsini
    #7405
    legdrágább egyetemek - a laborok, stb. fenntartása nagyon drága.

    hallgatótársnak segítés: bölcsészképzés... szerinted milyen konkurencia lesz a másik? :) csak úgy dúl a háború a latintanár/klasszikafilológus helyekért :D
  • Pio
    #7404
    Ez még OFF
    Azt az apró részletet kihagytad, hogy aki kiesett volna miatta annak nagy szívás lett volna (amúgy erre tippeltem, csak túl magas volt a labda ;-) ).

    Amúgy egy régi gyakorlatvezetőm mindig azt mondta, hogy az igazi egyetemista nem segít a hallgatótársának soha semmiben, mert azzal csak a saját konkurenciáját erősíti a majdani munkaerőpiacon. Mondjuk ezen elvek alapján sose volt bent dolgozatok alatt folyamatosan/végig úgyse súgunk egymásnak alapon, szóval... :)

    kabel15
    Másfél millió.... O_o Amúgy már a "szokványos" 200-250 ezer is vicc kategória (mondjuk vegyészmérnökin azért fogyasztottuk a vegyszereket rendesen, de még ott is túlzás szerintem), de főleg az, hogy a levelezősöktől is ennyit kérnek el...
  • Aquir
    #7403
    ahamm.. én is így kerültem át Szegeden év után államira. (111 volt egy félév)
  • kabel15
    #7402
    Amúgy a költségekről.
    Most voltam Gólya táborban ott ép erről beszéltünk.
    A legg olcsóbb 90.000ft a leg drágább amiről tudunk az 1.5millio
    egyébként az egy pesti zeneművészeti iskola. És köze van az orgonához. Többre nem emlékszem
    Na de OFF vége.
    Szóval jól jönne egy ilyen touch.
  • Dzsini
    #7401
    nem mindenki jár ám műszaki képzésre, és nem mindenhol 200k a félévi pénz (viszont tudja, hogy a szaktársa, aki kiesne az állami támogatásból valószínűleg abbahagyná az egyetemet, mert még diákhitellel se engedhetné meg magának, neki viszont nem akkora probléma)