18351
ATbanner.jpg
  • neevous
    #7480
    Olvasd el.
  • passatgt
    #7479
    az elsőn mi a gond?
    a 2.-on meg nem a kamera tükröződik?
  • G_ArchAngel #7478
    Apple PS Fail...
  • Verseghy
    #7477
    Köszi a tanácsokat!;) Ha otthon leszek megnézem már, hogy mások hogyé adják.:)
  • franc0
    #7476
    A jó hír, hogy az Apple gépeket sokkal könnyebben el lehet adni, mint bármelyik másikat.
    A rossz, hogy a garancia pont lejárt, erre különösen érzékeny a magyar.

    Én 205-ért hirdetném meg, minél több helyen. Ha sürgős, akkor se add 190 alá. Hamar el fog kelni.
  • Pio
    #7475
    Ha nem sürgős eladni, akkor szerintem kezdésnek nyugodtan meghirdetheted 200ért aztán ha nincs rá vevő 2 hetente csökkents egy 10-est.
    Jelenleg igen magas az új macbook bolti ára, ami növeli az eladási esélyeket.
  • Verseghy
    #7474
    Értem. Szerintetek egy tavaly augusztusban vásárolt fehér MacBook (magyar bill, 2,13ghz c2d, 4gb ram, 160gb) ami akkor asszem 280-ért vettem, most mennyiért tudnám eladni? Megkímélt állapot, tiszta, teljesen normálisan néz ki, mint az új:) Csak úgy érdekel a véleményetek:)
  • Pio
    #7473
    Bármilyen használt műszaki cuccot pillanatok alatt el lehet adni, ha (külsőre) jó állapotban van és határozottan olcsóbb a bolti árnál (értsd nem pár % az árkülönbség), ez alapszabály. :)
  • G_ArchAngel #7472
    Nekem a 17-es MBP-re 1 heten belul 12 erdeklodo volt es nem kellett engednem az arbol, mind megvette volna:)
    2 evesen volt meg rajt egy ev gari + csaknem gyari allapotban volt.
  • LoDMaSt
    #7471
    hardverapro.hu-t tudom ajánlani, nézegetni, hogy mi mennyi.
  • Verseghy
    #7470
    El lehet adni a használt Mac-et?:D Van rá érdeklődő? Bár ez még soká lesz aktuális, csak tervezek..:)
  • G_ArchAngel #7469
    ha van is, felejtsd el - sokkal rosszabb aron szamoljak be, mint Te eltudnad adni...
  • passatgt
    #7468
    zaciba
  • Verseghy
    #7467
    Van olyan bolt itthon, ahol beszámolják az előző Macedet?
  • passatgt
    #7466
    amúgy mennyire állat lenne beépített tápos macbook?:)
    van rá esély, mert mostanában macmini meg appletv is ilyen lett
  • grizzly21
    #7465
    Ezzel semmi gond nincs is, es tenyleg sokkal tobb ilyen ember van mint aki jobban ert hozza - foleg ezert nepszeruek az apple termekek - nagyon felhasznalobaratak, hulyebiztosak, egyszeru oket hasznalni. (Nekem csak az nem tetszik, amikor az apple termekek mellett nem ez a fo erv, hanem az hogy csucstechnologia, meg pioneerek, amikor ugyanazt a kinai szart adjak mint mindenki mas, csak szebben van becsomagolva es ezert dragabb).
  • Pio
    #7464
    iSync szinkronizálja akapcsolatokat, az nagyon fasza és telepíteni se kellett hozzá semmit.
    Multimedia transferrel sajnos nem lehet sms-eket kezelni a gépről. :(

    Hihetetlen amúgy, hogy egy ilyen nagy cég, mint a Nokia nem készít egy teljeskörű programot os x-re... :\
  • GregSB
    #7463
    Az itt lévő iSync és Nokia multimedia transfer nem jó?
  • Pio
    #7462
    Apropó, erről jut eszembe: a Nokia sajnos b*szik PC Suite-ot csinálni macra, ami nagyon jó lenne, mert tudnám a telefonomat vezérelni a laptopról.
    Valaki nem tud esetleg egy alternatív programot, amivel lehet rendezgetni mondjuk a telefonom naptárát, smseimet, satöbbit a gépen keresztül?

    Szerencsére a kapcsolatokat nagyon faszán összeszinkronizálja automatikusan a mac és a nokia között.
  • Pio
    #7461
    Tényleg fura ez az egész, mert ha wines gépe van, akkor pont ugyan úgy kellett itunes-t telepítenie, mint nokia pc suite-ot kellett volna (nekem is az van :) ), szóval fura, hogy attól elzárkózott.
    Win7-es gépen már ezzel sincs igazából gond, mert akár kábelen, akár bluetoothon azonnal felismeri a win7 a telefonomat és megjeleníti háttértárként.
    Az viszont nagyon meglepett, hogy macen is ugyan ez a helyzet. Sokfelé olvastam, hogy a hardverekkel hadilábon áll a gép, de a Nokia mobilom és a hp multifunkciós készülékem is azonnal, makulátlanul működött vele.

    Egyébként sok embernél érzem (szerencsére nem itt) mindenféle rossz szándék nélkül, hogy annó volt egy wines gépük win 3.1-től vagy jobb esetben 95-től kezdve és hiába jöttek az újabb winek, mindig az az első dolguk, hogy beállítsák a klasszikus nézetet és még véletlenül se akarnak megismerkedni az új tudásával a rendszernek.
    Aztán amikor eljön a switch, akkor mivel teljesen új rendszerbe kerülnek mindent hajlandóak újra felfedezni, megtanulni és így minden modern dolgot megismernek és rácsodálkoznak, holott könnyen lehet, hogy az adott tudással már a winjük is bírt, csak épp ott ragaszkodtak a megszokott dolgokhoz.
  • GregSB
    #7460
    ITS regisztrációt saját magának csinálta, szóval nem teljesen hülye a gépekhez, de miután megmutattam neki hogy kell torrentezni csak fintorgást láttam az arcán :D

    Volt más telefonja (valami Nokia), azzal még odáig se jutott el hogy zenéket tegyen rá :D Amikor azt kérdeztem tőle hogy PC Suite (Wines gépe van otthon, nem Mac) akkor csak bambán lesett hogy az mi? :)

    Jó persze tudom ez csak egy kiragadott eset és nem kell általánosítani, de azért szerintem még mindig több az ilyen ember (aki épp hogy csak konyít valamit a gépekhez és a kényelmesebb utat választja), mint geek.
  • Pio
    #7459
    Az hagyján, de a Piratebay őshazája sárga????!?!?!!!! :D
  • Pio
    #7458
    a legnépszerűbb böngészőt és torrentklienst tekintve:
    1. Firefox: Tools/Options, Applications fül, TORRENT file mellett "Use uTorrent (default)"
    2. uTorrent: ctrl+P, directories fül, "Put new downloads in" kipipál, mappát kitallóz

    Ezt most winen néztem meg, macen cmd+, és utána szerintem a menük stimmelnek.

    Innentől kezdve egy kattintás letölteni egy torrentet.
    Iphone-ra pedig azért nem egy mozdulat felmásolni, mert nem működik pendrive-ként, nehogy már a torrent rendszer hibája legyen az iphone fogyatékossága.
    Esetleg mondd el a rokonnak, hogy az Apple-nek köszönje azt, hogy szívni kell itunes-ba importálással is és ha venne egy tetszőleges nem Apple márkájú mp3lejátszót vagy mobiltelefont, akkor ezzel sose lenne gondja.

    Ráadásul ha az utorrent egyszeri feltelepítése (nyomni kell 2 nextet talán? Nem emlékszem) olyan körülményes, akkor mi volt akkor, amikor a rokonnal itunes-ban kellett regelni és bankkártyát megadni? Merthogy a torrentet ádámtól és évától kezded, de a macek se regisztrált bankkártyával gurulnak le a gyártósorról...
  • GregSB
    #7457
    A görögöket manapság már lehet inkább a feketék közé kéne sorolni :D
  • G_ArchAngel #7456
    Akkor Gorogorszag miert sarga es Szlovenia miert nem?:)
  • Tikal #7455
    Lehet számolgatni, melyik terjesztési mód jó a zenésznek...
  • grizzly21
    #7454
    igy van! errol beszelek. Ahol van penz ott minek szarakodni
  • G_ArchAngel #7453


    (tudom... Csehszlovakia..., de nem ezert linkeltem)
  • GregSB
    #7452
    Téged meg az ainti-appleizmus (de szép szó :D) fertőzött meg. Nem tudom mennyit vesz le az Apple a $0.99-es számeladásokból, de nekik is fent kell tartani valamiből magát a Storet, ami mögött nem kicsi szerverpark + humán erőforrás állhat. Ráadásul rivális online boltokban (Amazon, 7digital, stb) is ugyanennyibe kerülnek a számok, szóval ők is ugyanannyit vonnak le "gonoszan" mint a a világ leggonoszabb cége, a zenészeket legjobban lehúzó Apple...
  • GregSB
    #7451
    Renben van, akkor maradjunk a kényelemnél: németországban élő rokon (40+ éves, nem egy számtech zseni), aktívan használja az iTunes Storet, onnan vesz zenéket. Amikor itthon volt megkért hogy mutassam meg neki a torrentezést.

    Megmutattam neki lépésről lépésre az egészet, hogy mit kell neki otthon csinálnia a gépén. uTorrent letölt, torrent oldalra felmegy, tartalomra rákeres, torrent file letölt / megnyit uTorrenttel, kijelöli hova töltse le, utánna iTunesdban Add to library és már mehet is fel a zene az iPhonejára.

    Szerinted mit használ most? Az iTunes Storet, mert ott beírja a jobb felső sarokba a zene nevét, kidobja, rányom a Buy gombra, megadja a jelszavát és már jön is le a zene, DRM mentesen, jó minőségben. És mivel pénzben nem szűkölködik nem is kérdéses hogy melyiket fogja továbbra is használni.

    Kényelemben, számítástechnikában laikus embereknél és azoknál, akiknél nem okoz gondot havonta €30-40 elkölteni zenére egyértelműen az ITS nyer. (mert az emberek alapból lusták és a könnyebb megoldások felé hajlanak).

    Itthon már más a helyzet, de mint írtam ez így van rendjén. Teljesen normális, hogy Kis Pista a havi netto 80-jából nem fog €10-s albumokat vásárolgatni a neten, hanem megkéri a kis pistikét, aki ért a számítógépekhez, hogy szedje le neki a Balázs Pali új albumát.
  • Pio
    #7450
    Itt senki nem azt mondja, hogy az illegális letöltés a helyes út, csak hogy nem annyira rögös.
    Valójában nagyon sokan pont azért választják az illegális utat, mert kényelmesebb bárminél.
    És grizzly írása alapján nem is feltétlenül csak a beszerzés részre értendő, bár ebbe én nem megyek bele, mert halvány lila sejtelmem sincs, hogy az itunes rendszerén vásárolt dolgokkal mit lehet és mit nem lehet csinálni.

    Csak kíváncsiságból megírnád, hogy mi az az album, amit keresel? Jó kis versenyt lehetne rendezni, hogy ki tudja megtalálni és még Te is jól jársz. :D
  • grizzly21
    #7449
    nem a vadkapitalizmus, csak az apple fertozott meg. annak a penznek a joresze az apple-nek megy, aki semmit nem csinalt erte. raadasul nem tudom most mik az aktualis allapotok, de lehet hogy meg mindig amit letoltesz, azt nem tudom pl mp3-ba atteni barhova mashova ahova szeretned, csak trukkozessel? ha a zeneszeket tamogatod vedd meg a cd-t amazonon.

    Ezt a szar az egesz orszag szoveget pedig semmi ertelme szajkozni attol nem lesz jobb, masreszt pedig amig ilyen adok es fizetesek vannak ne varjon senki semmit. Sok penzbol nem nagy dolog nehany dollart elkolteni zenere
  • GregSB
    #7448
    Najó, feladom. Európának ezen szegletében gyökeresen más az emberek gondolkodása, de ez így is van rendjén. Úgy látszik engem megfertőzött a "fogyasztásorientált vadkapitalizmus" amikor kint éltem 1.5 évet, mert pénzt akarok adni zenészeknek akiket szeretek :P

    De nem akarok itt álszenteskedni, meg hittéríteni, én is rengeteg zenét torrenteztem már le, és valószínáleg fogok is, csak rá akartam mutatni hogy olyan országokban, ahol az emberek nem a kiskapukat keresik folyamatosan, ott egy nagyon jó szolgáltatás lesz ez a Ping, lesz neki létjogosultsága.

    (BTW kipróbáltam az általad említett gúglis módszert, ki is dobott több rapidshare-es linket az előbb említett albumra, de mindegyik link halott volt már...)
  • Tikal #7447
    A torrent csak pénztárca kímélőbb, kényelmesnek nem mondanám...persze már ez is gyorsan megy, de muteromnak már nem biztos, talán még tesom se mozog olyan kényelmesen a torrentek között, pláne ha valami ritkaság kellene.
  • Pio
    #7446
    Ahogy sejthettem, mégis leragadtál azon, hogy melyiken mi a kínálat.
    Még szerencse, hogy az itunes-on a világ összes zenéje elérhető.
    Szerintem ezzel rövidre is zárhatjuk a témát.
  • passatgt
    #7445
    limewire?
    ha csak 1-1 szám kell mindig oda megyek:)
    albumhoz meg google->albumnév + hotfile/rapidshare/megaupload és az első 3 találat közül valamelyik működik:)
  • GregSB
    #7444
    Ja persze, 1 kattintás... akkor ha friss a zene amit keresel, vagy már klasszikusnak számít és sokan seedelik. De tegnap pl. le akartam tölteni egyik kedvenc előadóm 2001-es remix albumáról 1 számot, ami soha nem volt nagy sláger, de én imádom. Magyar trackereken sehol nem volt fent, külföldi, nyitott trackereken találtam meg, volt kb 6 seeder rá, mégis fél órát kellett várnom arra hogy 1db 6MB-os szám lecsorogjon 0,5K / seccel. Nagyon kényelmes és felhasználóbarát, mondhatom.
  • Pio
    #7443
    Én csak Verseghy-nek írtam, hogy a közösségi részét sokfelé megtalálja, ugyanis úgy tudom ez az igazi "újítás", hisz pénzt költeni jelenleg is ugyan úgy 1 kattintással tud az itunes-on keresztül (jól tudom? nem használom) épp ezért nyilván nem ez a lehetőség hiányzik jelenleg neki a rendszerből.
    Engem nem kell meggyőzni, tudom ám, hogy jó az a mai fogyasztásorientált világban, ha minden 1 klikkre és némi kessre van csak tőlünk.
    A torrentezéssel viszont láthatóan nem vagy tisztában, ugyanúgy 1 keresés és 1 kattintás beszerezni valamit, gyakorlatilag fogyasztóbarátabb rendszer az online boltok 99%ánál. Kínálat pedig... van, ami fent van itunes-on, de torrenten nincs, van, aminél fordított a helyzet, ezt nehéz lenne objektíven értékelni szerintem.
  • GregSB
    #7442
    $99 természetesen = $0.99 :D
  • GregSB
    #7441
    Ezen szolgáltatások egyikében sincs úgy beintegrálva a vásárlás mint a Pingnél. A Myspace és a Last.fm is átirányit más oldalakra, ha meg akarod venni az egyik számot ami megtetszik. Pingnél 1 gombnyomás, gépen és iPhone-on / iPod Touchon is!

    Most tegyük kicsit félre azokat érzéseket amiket ez hirtelen felébreszt a magyar emberben, azaz: "Kecsegek, ezzel is csak arra ösztönöznek hogy több pénzt költsünk náluk, meg egyébként is ki vesz mp3-at?", és jusson eszünkbe, ha ezzel a szolgáltatással a zenészek / bandák több klikket / vásárlást fognak szerezni, mint a többi hasonló szolgáltatással - márpedig többet fognak, mert lényegesen kényelmesebb vásárolni itt - akkor több energiát fognak arra fordítani hogy ezt használják, itt osszanak meg infót magukról, akciókat szervezzenek (pl Pingesek ócsobban juthatnak be koncertekre, meg ilyenek), stb...

    + arra is gondoljatok, hogy azokban az országokban ahol van ITS, ott nem téma kicsengetni $99-et vagy €99-et egy számért, vagy $/€10-et egy albumért, és _sokkal_ kényelmesebb iTunesban elkölteni 1 dodót fél mp alatt, mint 5-10 percig levadászni torrentről, és további 5-10 percet kivárni hogy lejöjjön, mert csak 2 seeder van.

    Én használtam sokáig a last.fm-et, kurva jó volt, nagyon sok új zenét ismertem meg általa, de soha nem gondolkodtam azon hogy zenét vegyek rajtuk keresztül. A ping iszonyatosan egyszerűre, kényelmesre van megcsinálva, telefonon is egyből látom hogy melyik haverom éppen milyen zenét likeolt, azonnal bele tudok hallgatni a zenébe, utánna 1 gombnyomás és jelszó megadása után már csorog is le a zene a telefonomra / taccsomra / gépemre. Annyira egyszerű, gyors, kényelmes az egész, hogy elgondolkodtam egy Gift Card beújításán, és azokat az új bandákat, zenészeket akiket fel fogok fedezni általa, és jónak tartok meg fogom tisztelni havonta kemény €2-3-val :P