18351
ATbanner.jpg
  • Aquir
    #7520
    ext. chrome-osoknak:)
  • G_ArchAngel #7519
    Nekem ugye ez korlatlan 3G-vel nem szokott megfordulni a fejemben
  • Dzsini
    #7518
    viszont mekkora móka, mikor a mobilnetes előfizetésedet a dropbox megeszi reggelire :)
  • G_ArchAngel #7517
    Szerintem nem, de ugye a telefon 8/16/32GB (iTouch 64GB), ezzel szemben a free dropbox meg 2GB, szoval akar tarolhatna is a fileokat a telefonon...
  • Pio
    #7516
    De telefonra ugye nem szinkronizál le automatikusan minden file-t, csak a listájukat? Ott azért elég limitált a tárhely... :)
  • GregSB
    #7515
    Dropboxnak is van iphone / ipad kliense. Ahogy nézem majdnem mindent tud amit ez a box app (bár kommenteket nem lehet fileokhoz fűzni)

    Én pl minden nap használom a dropbox appot iphoneon, nagyban segíti a munkámat.
  • G_ArchAngel #7514
    Nalam sajnos a net szuk keresztmetszet jelenleg, igy minden lassu - 16 helyett 1-1.5 mbit-et kapunk, igy felmondas alatt all a szerzodes a Sky-jal. Remelem O2 jobb lesz...

    (A BT altal bemerve 11mbit-re alkalmas a vonalunk)
  • joebacsi
    #7513
    Ahogy mondod, nem dvdrip-re kell használni, és akkor teljesen kielégítő a sebessége. Plusz ha engedélyezve van, akkor helyi hálón is szinkronizál közvetve. Zseniális egy szolgáltatás. Ha beledobsz valamit és megvan a zöld pipa, akkor a nyakadat teheted rá, hogy azt bárhonnan eléred.

    Ha mégis valami ok miatt conflict van, akkor azt a részletes verziókezelésnek hála könnyű kibogozni, és tuti nem veszett el semmi.

    Én speciel Onenote (tudom, ezt elég nagy eretnekség leírni ebben a topikban :)) szinkronizálásra is használom, erre is tökéletes, csak akkor tudom megszivatni, ha lehúzom mindkét gépet a netről, és úgy módosítok párhuzamosan mindkét helyen. (Igaz a 2010-es verzió óta már ott van a kicsi puha saját felhőtárolója a skydrive, amivel még ez sincs, de még lusta voltam migrálni).

    Üzleti felhasználásra viszont úgy néz ki a box.net jobban passzol, ehhez az innovatív "papírmentes ügyvitel az ájpeddel" projecthez is azt használták:


    Ezzel a kombóval végre tényleg fel lehetne számolni a papírtologatást, csak jelenleg egy ilyen megoldáshoz azért még szegények vagyunk és azért gondolom a kezdeti hiphiphurrá mellé még vannak gyerekbetegségek szép számmal, csak ezekről nem nagyon esik szó.
  • Pio
    #7512
    Ennek örülök, remélem itt se lesz másképp. :)
    Sebességről tapasztalatok?
  • Pio
    #7511
    Ezt mondjuk nem tudom igazán tesztelni, a kábé 70K-ra képes feltöltésemet simán kihasználja, de azért a letöltésem olyan 1400K-t bírni szokott, ő ebből viszont csak olyan 750-1000-et használt, szóval ez nekem is gyanús.
    Mondjuk amire én tervezem használni, arra nem olyan nagy gáz ez, annak viszont igen, aki így akar mondjuk egy dvdripet megosztani valakivel.
  • G_ArchAngel #7510
    3 eve hasznalom es semmi bajom vele...
  • oroy_
    #7509
    egy a gond a Dropbox -al, szerintem lassú.
  • Pio
    #7508
    Höhö, most látom van itt "reklámtopik" is neki, akkor jól sejtettem. :)
  • Pio
    #7507
    Többször esett már róla szó, úgyhogy egy kis élménybeszámoló:
    Végre rászántam magam a Dropbox feltelepítésére. A szolgáltatás maga már első hallásra is nagyon szimpatikus volt.
    Az egyetlen visszatartó erő az volt, hogy elég sokfelé olvasni azt, hogy a program elcseszi a rendszert, a win fagyogat tőle, az osx nem tud sleepbe menni és hasonlóak. Ha jól emlékszem itt is panaszkodott valaki.
    Illetve bíztam abban, hogy az Apple ingyenessé teszi a MobileMe-t, elég sok netes pletyka szólt erről, de elfogyott a türelmem. :)
    Jelentem nálam semmi efféle probléma nem jelentkezett, szóval öröm, boldogság.
    A program használata végtelenül kényelmes, kapsz egy mappát, amit oda beraksz azt felszinkronizálja a netre, illetve az összes olyan gépen, ahol fel van téve a dropbox beletölti a mappába automatikusan. Ennél egyszerűbb nem is lehetne.
    Ha valamit meg szeretnél osztani a világgal, akkor van egy public mappád, amit oda beraksz azon jobbklikk (vagy ctrl+klikk) és "Copy public link" és már linkelheted is bárhová. Baromi kényelmes.
    Remélem később se fognak jelentkezni anomáliák, de ha neadjisten mégis, akkor uninstall és akkor is ott lesz egy nagyon kényelmesen használható 2 gigás webes tárhelyem, már csak ezért is megéri, a regelés semmiből nem áll, név, email, jelszó és kész is.

    Kicsit reklám színezete lesz a dolognak (szerintem minden dropboxos beszámoló ezzel ér véget :) ), elnézést érte attól, akit ez zavar:
    Ha esetleg valaki a későbbiekben rászánja magát a dropbox használatára és szeretne az ingyenes 2 gigányi tárhely mellé kapni +250 megát mindenféle erőfeszítés nélkül, akkor legyen szíves és EZEN a linken keresztül regeljen. Nem piramisjáték, a rendszeren belül semmi közünk nem lesz egymáshoz, egyszeri eseményként mindketten kapunk +250 megát, ennyi az egész.
  • Pio
    #7506
    Az Aperture 3-hoz valóban volt, iWorkhöz és iLifehoz viszont nem.
    A kérdés az utóbbi kettőre vonatkozott.
  • G_ArchAngel #7505
    Mindig volt update, nem hinnem hogy most valtoztatnanak ezen. Legutobb Aperture 2 es 3 kozott is volt.
  • Tikal #7504
    lesz update ár... nem hiszem hogy a teljeset meg kell venni...
  • Verseghy
    #7503
    :(:(
  • Verseghy
    #7502
    Simpson család 20. évad 7. rész..:) Kis Apple paródia..:D
  • passatgt
    #7501
    office-t is meg kell venni új verziókor:)
  • Pio
    #7500
    Utóbbi.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    vagy akár le is lehet tölteni... :)
  • Verseghy
    #7499
    Akinek van iLife '09-e meg iWork '09-e, annak jön majd a frissítés a '11re, vagy meg kell vásárolni?
  • Tikal #7498
    Van egy java alapú chat ami nem igazán akar müködni safari alatt. A probléma az hogy mikor egy másik tabra megyek, majd vissza, megszakítja a chatet, és újra be kell jelentkeznem oda... Firefox nem csinálja ezt... szar a java safari alatt vagy mitől függhet ez?
  • LoDMaSt
    #7497
    Az az ű már részletkérdés, a lényeget megoldotta a módszer, köszi!
  • Pio
    #7496
    Texteditben cmd+, (vagy ha így jobban tetszik: Preferences)
    Open and Save fül (ennek amúgy mi a hivatalos osx neve? Gondolom nem fül, mert az a wines :) )
    Plain Tect File Encoding résznél az Opening files-t állítsd ét Western (Windows Latin 1)-re, majd lépj ki teljesen a TextEditből és jó lesz.
    Sajnos az ű kalapos marad, azzal nincs mit tenni. :(
  • Dzsini
    #7495
    ha van olyan notepad, amiben tudod állítani a kódolást, akkor igen - windows-1250 körülit keress rajta.

    ez talán?

    vagy Notepad++ Parallels alatt :D
  • LoDMaSt
    #7494
    Windows 7-es gépről elmentett .txt mac-en megnyitva kevésbé olvasható, karakterkódolással valami elállíthatódott, jellemzően az ékezetes betűkkel van gond. Lehet valahogy orvosolni mac alól?
  • passatgt
    #7493
    vodafone-nál lesz még, telenornál nem
  • Inquisitor
    #7492
    Valamelyik informatikai oldalon volt egy hír előző hét közepén, hogy a T-Mobil elveszítette vagy elveszti az EU kizárólagosságot az iPhone4 forgalmazására. Bár ezt azóta nem láttam egyetlen témába vágó oldalon sem ...
  • Pio
    #7491
    Húúú, micsoda izgalmak a tmobile honlapján!!!

  • Dzsini
    #7490
    ajánlott keresőkifejezések: 'mac', 'ipod', 'ipad' (innen van az óriás hölgy, akit már szerepeltettem)

    meg úgy egyáltalán a régiségek átböngészése, vannak igazi gyöngyszemek (még Térhajlító Dobó Kata is)
  • Pio
    #7489
    Be is ment google readerbe. Itt van még egy gyöngyszem! :D

  • Dzsini
    #7488
    mellesleg az egész PsD blog aranyos, elég jókat lehet szórakozni, hogy mik kerülnek ki...
  • Pio
    #7487
    Hát ezek bazijók, eddig ez a beszt, mekkora gyúrós vállai lehetnek már a kiscsajnak! :D

  • Dzsini
    #7486
    csak próbáltam menteni, ami menthető :) igaz, elfelejtettem, hogy már kipróbálgatták...
  • G_ArchAngel #7485
    Touch-on SMS es Call gomb talan felesleges?
  • Pio
    #7484
    A keynote után ki lehetett próbálni, van egy raklap videó a youtube-on róla, ez a kép bizony FAIL.

    Ezen a videón látszik a hátulja és a főmenü is:

  • Dzsini
    #7483
    nem ez az első alkalom, hogy slendrián munkát hagynak kint a főoldalukon :)
    http://techpp.com/2010/09/06/ultimate-list-of-apple-photoshop-bloopers/


    http://photoshopdisasters.blogspot.com/search?q=apple
  • passatgt
    #7482
    az alsó képen az a hangerőszabályzónak a tükröződése
    az első kép meg még mindig kint van az apple.com-on, ha tényleg gond lenne 12 másodperc ps-el leszedhető:D
  • Dzsini
    #7481
    nem lehet, hogy a facetime miatt megjelenik ez a gomb? senki nem tartott még a kezében rajtuk kívül új Touch-ot...