18351
ATbanner.jpg
  • Dzsini
    #7560
    jaa, értem :) akkor nem szóltam semmit

    biztosan megcsinálták már, csak egy frekventáltabb almás fórumon kellene utánanézni...
  • Pio
    #7559
    Akkor még mindig nem világos.
    Nem az a célom, hogy a szitálást megváltoztassam, arra általában rá se szoktam nézni, hanem az, hogy az os x úgy kezelje a hagyományos billentyűzeteket, ahogy el vannak készítve. :) Ehhez amúgy nem kell semmi más, csak egy megfelelő keyboard layout fájl, ami nagyon egyszerűen elkészíthető, csak baromira sok idő. Azt hittem, hogy valaki valahol már elkészítette egyszer, mint ahogy elkészítették a Hungarian PRO kiosztást is programozóknak, hogy ne kelljen a rendszeresen használt speciális karakterekhez 3 gombot nyomkorászni egyszerre.
  • Dzsini
    #7558
    matricakészlet és átmatricázás?

    (vagy a régebbi ötlet alapján filctoll és színes ujjak :D )
  • Pio
    #7557
    *control=cmd :)
  • Pio
    #7556
    Az, hogy az alt és a control/win billentyű fel van cserélve nem különösebben zavar és át is lehet állítani szerencsére mindkét rendszerben, inkább az imént leírt dologról beszélek.
  • Pio
    #7555
    Arra gondolok, hogy a speciális (winen altgr-es, macen alt-os) karakterek tök máshogy vannak a mac karaktertáblájában, mint ahogy fel vannak szitálva egy átlagos magyar billentyűzetre.
    Remélem így már tiszta.

    2 random példa:
    { - magyar billentyűzeten Altgr+y-ra van felszitálva, macen Alt+7
    < - magyar billentyűzeten altgr+í-re van felszitálva, macen shift+alt+y
    Satöbbi, satöbbi, szerencsére az alap és a shifttel behozható szerencsére megegyezik.

    Mondjuk ahogy elnézem elég könnyen csinálható saját karaktertábla is, de hátha van erre megoldás...
  • GregSB
    #7554
  • grizzly21
    #7553
    a gombokat meg tudod valtoztatni nem? En amugy annyira megszoktam hogy a mac-en a CONTROL (vagyis amit ott a mac gomb jelent) a space mellett van balra 1-el, hogy attettem windows-on is, igy konnyebb ctrl-c ctrl-v zni
  • Verseghy
    #7552
    Gondolom arra gondol, hogy CRTL+C legyen a copy, meg stb.. Mert a billentyűzet Windowsos, amin Windows jel van stb..
  • G_ArchAngel #7551
    llyet meg nem hallottam, hogy windowsos...
    magyar vagy angol vagy egyeb, de magyar windows?
  • Pio
    #7550
    Elérhető valahol egy magyar windowsos billentyűkiosztás os x-re? A külső billentyűzetemhez kéne.
  • Dzsini
    #7549
    akkor már csak a túloldalt kell felkészíteni az ébresztésre :)
  • Tikal #7548
    logmein-re esett a választás, tud wake on lan-t, és bárhonnan elérhető, még iPhone-ról is, igaz azért már fizetni kell :)
  • Dzsini
    #7547
    akkor van rá lehetőség, ha a hálózati kártya (vagy az alaplap, ha integrált) ismeri a "wake on LAN" funkciót - ezt engedélyezni kell, és akkor el lehet neki hálózaton küldeni egy ébresztő jelet. Utána bootolás után csatlakozik a hálóra, és működik.
    (az ébresztő jel 'broadcast'-ként terjed a belső hálózaton, így minden gépet megtalál, nem kell célozni IP címre - hiszen az nincs a kikapcsolt hálókártyának)
  • Tikal #7546
    logmein elméletileg tudja... :)
  • Tikal #7545
    Közben megtaláltam a Remote Desktop for Mac-et a windows-tól, és müködik.... teamviewert is kipróbáltam, az is jó... kösz

    Olyan lehetséges hogy be is kapcsoljam a gépet?
  • G_ArchAngel #7544
    Teamviewer?
  • passatgt
    #7543
    pc-n engedélyezed a távoli asztalt, majd mac-en a "Chicken of the VNC" nevű programmal csatlakozol hozzá és kész:)
  • Tikal #7542
    Szeretném elérni a PC-met Mac-ről, látni a képernyőjét, és irányítani, lehetséges ilyen? :) ( Igazából egy programot szeretnék használni, de nem tudom mi lenne a legjobb megoldás, távoli elérés vagy crossover, wine )
  • GregSB
    #7541
    + kisebb teljesítményű akksi került bele. ( 5.25 W/Hours vs 3.44 W/Hours)

    Bár a táccsnak nem kell állandóan fent lenni GSM hálózatokon, szal lehet ezzel a kisebb akksival is sokáig bírja.

    Egyébként a touch mindig is egy "ócsóbb" kivitelezésű iPhone volt. A 3. gen touch is sokkal olcsóbb anyagokból volt összerakva mint az iPhone 3GS, ezt már a home gomb kattanó hangjából is le lehetett szűrni.
  • Pio
    #7540
    Mégse telefon nélküli iphone a touch, inkább egy telefon nélküli, butított iphone.
    magyarul

    A három komolyabb érvágás:
    - Nem került bele 512 ram, mint az iphone 4-be, hanem maradt a 256, mint a 3gsben/előző touchban.
    - A hátlapi kamera sokkal gyengébb fényképezésre az iphone-nál, kevesebb, mint 1 megapixeles (iphone 4-é 5).
    - a képernyő bár megkapta az iphone 4 felbontását, de érezhetően silányabb minőségű (így is szép a képe). Technikailag ez nem bizonyítható, erre utaló jel, hogy az ipod specifikációs oldaláról lemaradtak azok a dolgok, hogy 800:1 kontrasztarány, 500cd/m^2 fényerő, ujjlenyomattól védő bevonat, csupán a 960×640-es felbontás került feltüntetésre.
  • Pio
    #7539
    Én nem is használom, úgyhogy engem pláne nem érdekel, csak gondoltam ne maradjatok le az új Apple meme-ről, nem tetszik -> továbbgörgetsz. :)
    Mondjuk azért van az az ikon, amit nem szívesen látok, de elég nagy az ingerküszöböm. :)

    Erre viszont tuti kilengett volna az awesome-o-meter mindenkinél! :D Mondjuk lőhetne lézert a szájából, úgy lenne az igazi.
  • neevous
    #7538
    Szerintem teljesen rendben van.
  • GregSB
    #7537
    Nem tárol semmit a telefonon, csak azokat a fileokat amiket becsillagozol.
  • Zsoltika 007
    #7536
    Most őszintén! Ki nem szrja le? Egyesek nagyon ráérnek ilyen apróságok miatt rinyálni. Nevetséges...
  • Pio
    #7535
    Saját twittere van a sokak ellenszenvét kiváltó új itunes10 ikonnak.
  • Tikal #7534
    it just works :)
  • passatgt
    #7533
    megszivatott ez a szar hp f2480-es nyomtató/scanner, mert weblapjukon azt írja, hogy a scannert snowleo nem támogatja, ezért lekellett tölteni hozzá a hp cuccosát de úgy a nyomtató sem ment
    aztán kiderült, hogy csak rádugom gépre, sofwareupdateről leszedte a hp cuccot és most megy faszán...
  • G_ArchAngel #7532
    Sracok, van shortcut, amivel lehet a nyelvi beallitasokat valtani?
    Nekem 'british' az alap, de nem lenne baj, ha egy gyors komboval magyarra tudnek neha valtani.
  • Zsoltika 007
    #7531
    Nekem ilyen nem volt. (unibody előtti van)
  • Tikal #7530
  • Pio
    #7529
    Ja, amit Te írsz, az mindenképp statikus elektromosság, amiről én olvastam az inkább egy folyamatos, enyhe, bizsergető érzés. Állítólag főleg akkor érzékelhető; ha húzza az ember a kezét a házon. Olyasmi, amire Tikal is gerjed. :D
  • Zsoltika 007
    #7528
    Nekem csak télen ráz néha nagykabátban (műszálas ócsó úgyis fogyó eszköz meló miatt) mikor gyorsan bejövök és leülök elé ráz egy jót, aztán kész. Az a lényeg hogy ne a touchpadot fogd meg először, hanem a ház oldalát mert nekem egy ilyen touch érintés és rázás után restartig nem működött. (be is szartam rendesen).
    Ja és rendesen földelt a villany hálózat a házban. Szerintem ez inkább a statikus elektromosság miatt van. És nem a vill hálózat hanem inkább a ruházat miatt.
  • Dzsini
    #7527
    a TV kábelben is van feszültség, azt illendő átvezetni egy túlfeszültség-védett elosztón, hogy vihar esetén ne süsse meg a modemet (és azon keresztül a routert, stb.)
    pl (telefon, koax és UTP védelem van rajta):
  • passatgt
    #7526
    nekem akkor rázott, amikor 1 elosztóra volt kötve a UPC-s modemmel, mert a modembe menő TV kábel rázott, és gondolom átvezette.
    Mióta másik elosztót bedugtam egy másik konnektorba, azóta nem ráz:)
  • Pio
    #7525
    Steve mindenkire gondol, még a mazókra is! :D
  • Dzsini
    #7524
    nem a hosszabbítótól függ, bármilyen fém eszköz rázhat így, ha földeletlen hálózatra van kötve (például 20-30 éve épült házak, ahol még nem foglalkoztak mind a 3 ág bekötésével) - hiába 3 ágú a hosszabbító, ha a falban nincs meg a védőföldelés.

    nekem az albérletben a ~60-70 éves házban a hűtő oldala meg a fém lámpabura is bizsergett így - ez max 230 voltot jelentett, 0,5mA körül (a számítógépen 110-125 volt lenne, a tápegység annyira váltja le). Kicsit zavaró, és nem a legjobb a fémeszköznek, de legtöbbször nincs baj belőle - viszont előfordulhat, hogy pl. nem kapcsol be a gép, elfüstöl a táp, stb... (meg viharok esetén az első, hogy minden földeletlen eszközt ki kell húzni a konnektorból)

    ha a lakásban levő hálózat földeletlen, akkor barkácsmódszerrel is megoldható: egy dróttal össze kell kötni a fémfelületet a radiátor egy olyan részével, ahonnan le van kaparva a festék, bár ettől egy villanyszerelő tépné a haját :) vagy a 0 és a védőföld ágat a konnektorban összekötni - valamennyit segít az is.
  • Tikal #7523
    néha létrejön egy kis felületi feszültség, bizsergés, egész jó, én szeretem :D
  • G_ArchAngel #7522
    Nekem Mo.-n raz, UK-ben nem.
    Igaz itt feszultsegvedelem van a hosszabbitoban, otthon meg a fali konnektorba dugtam.
  • Pio
    #7521
    Hirtelen belefutottam egy olyan infóba, hogy az alu macbook pro-k állítólag ráznak, ha hálózatra vannak kötve. Ez alatt persze nem szívmegállító áramütés értendő, hanem enyhe bizsergetés. Én ilyesmit még soha életemben nem tapasztaltam... Nem tudom, hogy az én ingerküszöböm alacsony vagy ez is csak bizonyos példányoknál jelentkező hiba-e. Más tapasztalta? :)