18351
ATbanner.jpg
  • Magoo
    #7600
    Én is úgy tudom, hogy 3,5-ös van benne. Ezt 90%-ra mondom, de majd szétszedem a biztonság kedvéért. :)
    Köszönöm a választ! Akkor egy gyors csekkolás után meg is rendelem. :)
  • Zsoltika 007
    #7599
    Mac Pro-ba normál 3.5 vinyó megy nem?
  • Tikal #7598
    Itt azt kéne megnézned hogy a méretei nem térnek e el a normál 2.5"os HDD-ktől... általában ezek már magasabbak és lehet amiatt nem férne be, egyébként meg az OS részéről rendben van a 2TB....
  • Magoo
    #7597
    Egy kis segítséget kérnék. Szeretnék venni egy 2TB-os belső winyót a MacPro-mba. Remélem nem gond ha megkérdezem, hogy gond nélkül letudja e majd kezelni az én Mac-em ezt a méretü winyót?

    Íme a gépem leírása:
    Model Name: Mac Pro
    Model Identifier: MacPro4,1
    Processor Name: Quad-Core Intel Xeon
    Processor Speed: 2.26 GHz
    Number Of Processors: 2
    Total Number Of Cores: 8
    L2 Cache (per core): 256 KB
    L3 Cache (per processor): 8 MB
    Memory: 8 GB
    Processor Interconnect Speed: 5.86 GT/s

    A winyó típusa amit vennék: Western Digital 2TB SATA2 64MB WD20EARS

    Előre is köszönöm a segítséget!
  • Pio
    #7596
    Tényleg nagyon jónak tűnik, szerintem valamelyik nap el is megyek az Örsre megnézni, kössz a tippet.
  • Lacee
    #7595
    nem tudom, neked mennyire passzolna, de egy ismerősöm nagyon dicsérte ezt a táskát, a belső része a laptopnak jó, a külsőbe belefér akármi más, és szét lehet cipzárazni két vékony hátizsákká, ha valamelyikre nem lenne szükség.
  • Dzsini
    #7594
    vagy kell powered hub-ot használni, amit konnektorba (is) kell dugni - otthon nem zavar az elosztóban, és gond nélkül leadja az 500mA-t minden eszköznek, ami igényli.
  • Pio
    #7593
    Ez így van sajnos.
    Sajnos ez a probléma bármilyen hubnál előjöhet amúgy, ezért érdemes a legnagyobb áramigényű USB eszközt (tipikusan a 2.5-ös vinyót :) ) közvetlenül a gépre kötni, elvégre a hub csak az egyik usb slotot foglalja le.
    Ezen kívül elég sok usb-s vinyóhoz eleve olyan kábelt adnak, ami két helyre is beköthető egyszerre, ez általában elég szokott lenni.
  • Pio
    #7592
    Azért köszi szépen, hogy foglalkoztál a gondommal.
  • passatgt
    #7591
    semmi gond nincs vele, mondjuk ez nem usb hub, hanem elosztó szerintem, tehát usb-s vinyó lehet nem fog menni vele(nekem külön áram van usb vinyóhoz, azzal megy), de olvasd el a kommenteket
  • Tikal #7590
    Laptop hátizsákom még nem volt, csak olyan amibe fotos cucc is fér, szoval nem tudok ajánlani mást... most meg válltáskám van, laptop meg iratok férnek bele...
  • grizzly21
    #7589
    nincs vele semmi gond ugye? (gondolom nem ajanlanad ha lenne:D)

    ja, altalaban kulfoldrol tobb ido mig ideer, de nem surgos ugyhogy nem baj
  • Pio
    #7588

    Nézegettem már őket is, valamiért magyar apple körökben nagyon nagy rajongás övezi őket, mindenhol az ő nevükbe futok, de sajnos tényleg nem játszanak, mert egyrészt 3szor olyan drágák, mint egy random minőségi márka, másrészt kétféle táskájuk van:
    - egybetöltős, sajnos nekem legalább 2 fő részre osztott kéne
    - oldalról töltős, ez szerintem nagy ötlet, fényképészeknek például tuti, hogy nagyon beválik, de arra, amire én használnám egyáltalán nem jó. :(
  • passatgt
    #7587
    igen itt vettem, szállítanak, postaköltség nincs(vagyis alapból bene van az árba), cserébe a szállítás 2 hét, de legutóbb miakor innen rendeltem, 5 nap alatt megjött, szóval elég változó:) de 2 hétnél nem szokott több lenni
  • Tikal #7586
    Crumplernél is körül nézhetsz... bár ők elkérik az árát...
  • grizzly21
    #7585
    Ezt itt vetted? szallitanak magyarorszagra?
  • Tikal #7584
    biztosan növeli, bár én így is meg vagyok elégedve az akku idővel... egy HD filmet simán megnézek és még marad egy óra netezés mondjuk, vagy négy óra netezés :)
  • Pio
    #7583
    Én tegnap láttam az Auchan-ban Hannah Montanás matricásat, szerintem olyat vegyél! És hogy teljes legyen az összhatás láttam Hannah Montanás laptoptáskát is, azt se hagyd ki! :)

    Táskákról jut eszembe, laptophátizsákot tervezek venni. Két fontos szempont lenne:
    1. legyen legalább 2 elkülönített nagy része (egyikben a laptopzsebbel)
    2. a laptop zsebe legyen lezárható legalább tépőzárral.
    +1. a márka tökmindegy, két hasonló minőségű közül az olcsóbbat választanám akkor is, ha az egyik Samsonite, a másik FuSi.

    Egyelőre Ő (HP ru350aa) a kiszemelt áldozat, de szívesen fogadok tanácsokat, tippeket, ha valaki használ ilyesmit.
  • grizzly21
    #7582
    Aki ilyesmivel probalkozna a jovoben: mukodik a dolgok, macdrive-al mar latta az osx-es reszt is a sima asztali pc.
  • grizzly21
    #7581
    thx!jol nez ki
  • passatgt
    #7580
    http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.32289

    Nekem ilyen van, baromi olcsó, passzol apple többi csatlakozójához és megy:)
    van rajta egy idióta kék lámpa az elósztónál, de annyira nem zavaró:)
  • grizzly21
    #7579
    ez jo otlet, veszek egyet
  • Pio
    #7578
    A fogyasztást mindenképp növeli, ha olyan dolgot csinálsz, ami használja a vinyót, az pedig nekem nem olyan jó, többször jöttem már haza 10% körüli töltöttséggel.
    Mindazonáltal ha újat vennék bele szerintem én is 7200ast vennék.
  • Pio
    #7577
    Nem kötekedés, csak ötletelés:
    Odahaza simán elfér oda egy USB hub is, 1-2 ezer forintért lehet venni 4-es hubokat és máris van 5 helyed, igazából nem is nagyon láttam még mbp-t használó "power usert" usb hub nélkül (érthetetlen, hogy az Apple-nek miért nem tűnik fel az igény a több USB portra, még minimum 1-nek, de inkább kettőnek lennie kéne egy "professzionális felhasználásra" szánt laptopon...) és akkor nem kell kompromisszumokat kötni. És most nem csak a külső vinyóról van szó, hanem ha be akarsz kötni egy pendrive-ot, fényképezőt, a mobilodat töltenéd, satöbbi.
    Ha pedig nem otthon vagy akkor gondolom nem viszed Magaddal a külső billentyűzetet.
    Én szerencsére bluetooth-os egeret vettem, de a billentyűzet nekem is elfoglal egy helyet, szóval be kell osztanom a maradékot. :) Szerencsére van talonban egy hub, ha hiány lépne fel. :)
  • Tikal #7576
    ezért vettem firewire külső vinyót :)
  • Tikal #7575
    Van külső vinyom kettő is... de ahogy mondod, 7-8Gbos filmek mellett gyorsan megtelnek ezek...

    A gépbe pedig 7200rpm-est vettem, nem igazán lett zajosabb....
  • grizzly21
    #7574
    kozben kiprobaltam, a sima asztali pc-nek teljesen kompatibilis a sata csatlakozoja, ugyhogy radugtam, de csak a windows reszt latja. Erre viszont talan megoldas a Macdrive nevu progi, amit most fogok kiprobalni..
  • grizzly21
    #7573
    en pl azert nem, mert 2 usb van a laptopon, abbol 1 eger, 1 bill ugyhogy igy is mas gepekbe dugom a mobilomat tolteni...

    de amugy ja, az is jo otlet es nem is draga.
  • Tikal #7572
    más a fájlrendszer?
  • Tikal #7571
    Mondjuk a gépemen van az évek óta gyűjtögetett zenei könyvtáram, 120GB, zenei podcastek az is plus jo néhány GB... aperture könyvtár tele fényképekkel 60GB, ebbe persze családi képek is meg minden más, videozni is szoktam, szóval iMovie könyvtár se kicsi már... aztán jönnek az éppen letöltött sorozatok, minden HDben... és hip hop meg is telt a vinyó :)
    Persze amit tudok külső tárhelyre teszek, de DVD-re archiválni már nem szeretek, szóval valahol tárolni kell a tartalmat :)
  • Pio
    #7570
    Olyasmin nem gondolkodtok, hogy USB-s külső winchester? Nem olyan drágák már azok se (500 gigásak ~20ezerbe kerülnek, de ha valaki figyeli a tesco/metro/auchan újságait el lehet csípni valami raktárkipucolásos 15ezres árat is), elférnek egy mellényzsebbe és bármilyen géphez oda lehet kötni és +500 gigát kapsz, nem +(500-előző)t.
    Mondjuk ha kizárólag egy gépet használnék lehet én is inkább a vinyócserét választanám, de így winchestert kizárólag sebességgondok/technológiai előrelépés miatt cserélnék.
    Illetve a mbp-ban ugyebár 5400rpm-es vinyó van, aminél van gyorsabb is, de szerintem ebbe jobb ez, mert kisebb a fogyasztás és halkabb a gép.


    ArchAngel: a saját felhasználásodból indulsz ki, de mindenki másra használja a gépet. Ha például tömörítetlen videókkal dolgoznál, mert mondjuk filmeket vagdosnál rögtön kevés is lehet az a +500 giga.
    És persze az "illegális" anyagok, sorozatok, filmek is bejönnek a képbe, ez van, ilyen világot élünk. Aki ad a minőségre annak egyetlen 1080p film 10+ giga. Még szerencse, hogy én nem adok a minőségre. :)
  • grizzly21
    #7569
    Az nem jatszik hogy egy sima pc-re rakotom a vincsesztert?:) gondolom mas a csatlakozo
  • G_ArchAngel #7568
    nem tudom Ti mit csinaltok (oke, sejtem), de legalis tartalommal egy ev alatt nem lehet megtolteni 500 GByte-ot:)

    Nekem ahhoz nagyon sok es durva psd-t kell mentenem PS-ben.
  • grizzly21
    #7567
    Tehat ez nem mac specifikus ugye?

    Veszek itt egy 2.5-os, SATA-s, akarmilyen usb-s mobil rack-et, rakapcsolom a macbook-ra, es kulon vincseszterkent ott lesz az asztalon ?
    http://www.argep.hu/trend/USBM/Usb-mobil-rack.html

    Nekem azert kellett cserelni, mert 2 oprendszer volt rajta, es csak 120GB, kicsit keves...most 500-as van.
  • Tikal #7566
    Leginkább hely hiány miatt... nekem most egy 500as Hitachi van benne, de már ez is kevés, én nem értem miért :D

    Hitachinak van egy nagyon jó fajta vinyója, hardveres titkosítás van benne...legközelebb olyat veszek...
  • Pio
    #7565
    Bezony, külső házat vegyél (USB mobile rack, external enclosure a keresési kulcsszavak).

    Amúgy többször olvastam már, hogy valaki vinyót cserél a macbook pro-ban.
    Milyen okból cseréltek benne vinyót, milyet vesztek bele és mennyiért?
  • passatgt
    #7564
    usb-s vinyótartó:)
  • grizzly21
    #7563
    Vinyot csereltem a MBP-mba, de az elozon maradt 1-2 dolog ami kene. Gondolom nincs mas modja annak hogy megszerezzem a dolgokat mint vinyo visszacsere, majd megint csere vissza .. ?
  • Pio
    #7562
    Na, végül ráakadtam egy Ukelele nevű programra, amivel viszonylag egyszerűen csináltam egy sajátot.
  • Pio
    #7561
    Ja, regelek egyet a beszeljukmacre szerintem, de még előtte megkérdezek egy ismerőst, aki szintén programozó és szintén hagyományos billt használ, csak nem tudom, hogy magyart vagy angolt.
    Szerintem amúgy az angolon stimmel a karaktertábla, csak a magyart csinálták meg ilyen szerencsétlenre.