18351
ATbanner.jpg
  • neevous
    #7640
    Meggyőztél;)
    Voltam ma bent WestEnd iStyleban (kifogtam egy nagyon jópofa eladót...nem baj, legalább tudom, hogy legközelebb nem sajnálom a plusz utazást és elugrok az XMS-be), ő is mondta, hogy hülyeség ez a kijelzőkülönbség. Azt mondta, hogy annyi a különbség, hogy a pro automatikusan szabályozza a kijelző háttérvilágítását, a sima meg nem.
    Egy IPS panelnek jobban örülnék...nah mindegy. Régebben azon ment a rinya, hogy sokat eszik az IPS panel, de ez addig hihető, amíg rá nem tol egy 32-es TN paneles Samsung tévét a fogyasztásmérővel és össze nem hasonlítja a fogyasztást egy ugyanakkor IPS paneles LG-vel, Panával.

    Ha kétszázért menne a macbook, akkor nagyonis vevős lenne.
  • Dzsini
    #7639
    arról nem is beszélve, hogy földeletlen konnektorba dugva az MBP extra szolgáltatásokat is nyújt :D (lásd nem túl rég itt a topicban)
  • oroy_
    #7638
    megéri a plusz pénzt a Pro, van fehér műanyag verzióm igaz hogy több mint 3 evés, de több ponton is be van repedve a borítása (nem volt le ejtve, 2 eve csak a párom hasznaja), a mostaniak lehet jobb műanyagból készülnek nem tudom és nem akarom azt mondani tied is olyan lesz, de ha biztosra akarsz menni mar csak azért is megéri plusz pénzt.
  • Pio
    #7637
    A jelenlegi árkülönbségnél szerintem is elég egyértelmű a dolog. A macbook és a pro akkor különülnének el igazán és lenne az egyik a belépő, a másik a professzionális kategória, ha 200ezer körüli árra lenne az előbbinek (akár a jelenleginél kicsit gyengébb hardverrel), így igazából szerintem csak az vesz macbookot, aki rá van gerjedve a színére. :)

    Ez a színmegjelenítős különbség viszont nem tudom, honnan jön, úgy tudom mindkettőben (macbook és a legalapabb pro) ugyan az a LED háttérfényű képernyő van (sajnos csak TN paneles) és ugyan az a videókártya (geforce 320M) is.

    Jelenleg amúgy a különbségek pontos listája (a dizájnon kívül)
    - a macbook nagyobb (jelentéktelen mértékben)
    - a macbook nehezebb (jelentéktelen mértékben)
    - a macbookban fele annyi ram van
    - a macbookon nincs háttérvilágítása a billentyűzetnek
    - a macbookon nincs firewire, kártyaolvasó

    Ha a macbookba beleveszed a +2 gigaramot, akkor máris ott vagy, hogy egy nagyobb, nehezebb, billentyűzetvilágítás, firewire és kártyaolvasó nélküli pro-d van, ami karcolódik 10-20 ezerrel olcsóbban.
  • Pio
    #7636
    Én kiemelném a pro-nál a billentyűzet háttérvilágítást, én se hittem, hogy ennyire fogok örülni neki, pedig de, nagyon hasznos. Persze ha valaki mindig éget 4-5 villanykörtét maga körül, akkor talán mégse annyira.
  • Tikal #7635
    Macbook pro csakis...
  • Pio
    #7634
    Ma elnéztem az Ikeába megnézni a táskát és vele jöttem ki onnan. :)
    Röviden, tömören, k*rvajó táska. Akinek egy nagy, masszív hátizsák kell sok zsebbel és külön laptopnak való hellyel, annak kábé álom kategória, elég sokfelé nézelődtem mostanában, de őszintén mondom 1-2 15-20ezres Targus táskától eltekintve a nyomába se ér egyik se. Ha nincs rajta összesen legalább 15 legalább részben elkülönülő hely, akkor egy se. És ha mégse kell ilyen nagy táska valahová, akkor egy mozdulattal kér kisebb táskává (egy nagyobb, masszív kevés zsebes és egy kisebb sok zsebes, mindkettőben külön hely laptopnak, bár a kicsibe nem hiszem, hogy be merném tenni... :) ) alakítható, így gyakorlatilag 3 táskatípus az egyben és ebből egyszerre kettő is használható.
    Abszolút nem tolvajcsalogató a külseje, de aki mégis félne annak örömére az összes cipzár úgy van kialakítva, hogy külön lelakatolhatóak.
    És tagsági kártyával (ilyenem nincs, de kértem egy ismerőstől) kőkemény 6ezer pénzbe került, ami szerintem komolytalan összeg ezért a táskáért. :)

    Azt persze, hogy mennyire időtálló nem tudtam letesztelni, remélem annak bizonyul.

    Summa summarum nagyon köszönöm a tippet!
  • neevous
    #7633
    Kis változás...:)
    Már a fehér unibody macbook között és a 13-as MBP között vacillálok. Ahogy nézegettem benchmarkokat, nagyjából a teljesítényük azonos. Talán ha szimplán optikailag nézzük nekem a fehér jobban bejön. A Pro fekete billje nekem nembegyere (lehet kövezni).

    -a fehér ugye olcsóbb, viszont műanyag:

    "Here's the thing about that gloss plastic, though: while it's not the fingerprint magnet we expected it to be, it scratches like crazy."
    -engadget

    Alapvetően nagyon vigyázok a cuccaimra (az ipodomat sem rakom le az asztalra, hanem rárakom a tokot az asztalra és csak arra teszem le), pont ezért érint rosszul, ha valami mindegy igyekezetem ellenére karcos lesz.

    -Elvileg a Pro 60%-kal több színt tud megjeleníteni, de fényképnézegetésre van itthon az IPS-e Dell monitorom.

    -nagyjából 50k a különbség

    Nehéz ez...
  • pyrohun #7632
    Érdekes nekem nem kell nagyítani semmin, ha elforgatom vízszintesre, akkor az 1024 pixel széles kijelzőn minden tökéletesen olvasható - direkt így is lett kitalálva. A 13-as notinak ugyan nagyobb a kijelzője, viszont jóval nagyobb a felbontása is, ergo majdnem ugyanott vagy, sőt, még lehet, hogy kisebbnek látod a betűket a notin, bár most nem kezdek el ppi-t számolni :)

    Az URL gépelésnél nem tök mindegy, hogy mennyit takarsz ki? Akkor URL-t gépelsz, lényegtelen, hogy látod-e közben a weboldalt, amiről éppen most készülsz elnavigálni szeintem :) Kattintásnál dettó.

    "hosszú szövegnél nem tudom kurzorral/kijelöléssel folyamatosan jelölni, hogy hol tartok úgy, hogy közben az ujjam ne legyen útban."

    WTF? Te így szoktál weboldalakon szöveget olvasni? :)
  • Dzsini
    #7631
    ez megint a böngészési szokások kérdése - ha van 4-5-(10) kedvenced, amit elérsz a könyvjelzőkből, vagy akár külön ikonja van az indítórészen, akkor nem kell szórakozni a címsorral, elvétve kell gépelni egyáltalán valamit, ami több, mint 1-2 mondatnyi kommentár.

    sok szöveget olvasni te úgy szoktál, hogy kijelölgetsz, más nem - ha be van állítva egy jó méretre, akkor csak görgetni kell, az pedig kényelmes.
    néhány linkre rányomni - pl. híroldalon kiválasztani 1-1 hírt és azt elolvasni nem kellene billentyűkombinációk, stb...

    nem hatékonyabb a netezés (arra pl. Opera kellene az egygombos kezeléssel, vagy legalább egy összetettebb böngésző, stb.), hanem kényelmesebb. az, hogy kinek melyik jelenti azt, hogy "jobb", az végképp szubjektív - ahogy írod, neked a hatékonyság fontosabb.
  • Pio
    #7630
    iphone-nál viszont szerintem is jobb lehet. ÉN csak legelső generációst használtam huzamosabban (azt, amelyik nem jelent meg nálunk) és azon egyáltalán nem szerettem netezni, azért az ipadnál ez nem így volt.
  • Pio
    #7629
    Miből áll a "jobb"sága? :)
    Én amikor használtam, akkor annyi tűnt fel, hogy egy csomó honlapon nagyítgatni kell, hogy élvezhető legyen, ami már önmagában rosszabbá teszi a rendszert egy nagy monitoros asztali gépnél vagy akár egy 13-as laptopnál és ahhoz, hogy új url-t gépelhessek ki kell takarnom a fél képernyőt, továbbá ha "kattintgatni" akarok akkor is kitakarom a felületet, hosszú szövegnél nem tudom kurzorral/kijelöléssel folyamatosan jelölni, hogy hol tartok úgy, hogy közben az ujjam ne legyen útban.
    Annak, aki tud vakon gépelni, tudja a fontosabb billentyűkombinációkat fejből és kényelmes az asztali gép/laptop előtt a széke nem tudom elképzelni, hogy miért jobb ipaden böngészni, mint asztali gépen.
    Viszont például a gépelés menete nekem meglepően kényelmes volt, pedig tartottam tőle, hogy sz*r lesz az érintőképernyőn gépelés.
    Persze fenntartom, hogy valamit figyelmen kívül hagyok, hisz nem sokat használtam, illetve továbbra is erősen szubjektív ez a téma.
  • pyrohun #7628
    Így van, én annak idején notin vagy iPad-en gondolkodtam. iPad lett belőle, mert a fontosabb munkáimhoz úgyis az otthoni gép kell, minden másra meg megfelel az iPad. Nekem a hordozásával sincs bajom: könnyű, sokkal kisebb, mint egy noti, szerintem jóval hordozhatóbb is. Nekem van hozzá Apple gyári tok, abban simán kézben is vihető. Meg sem nézik az emberek, mert annyira nem feltünő, hogy észre sem veszik. Olyan, mintha egy mappa lenne nálam :)
  • oroy_
    #7627
    én is úgy vagyok vele, iphone mar csak simán telefonalasra van, vagyis volt, múlthetén oda adtam egyik családtagnak. Nálam a laptopot is leváltotta, komolyabb dolgokra ott a nagy gép, mobilitásban meg ez per pillanat legjobbak közt van.
  • I.C.ram
    #7626
    Pedig tényleg jobb. Ha nem csetelni akarsz, hanem csak híreket olvasni, akkor jobb az ipad.
  • I.C.ram
    #7625
    Tényleg nagyon jó rajta netezni, csak a hordozásával vannak bajaim. Nem sokkal foglal kevesebb helyet, mint egy noti, akkor már inkább azt viszem magammal. (mindkettőhöz legalább +1 táska kell, hiába kisebb az ipad.)
  • pyrohun #7624
    Őőőő... hát én éppen ellenkezőleg: amióta megvan az iPad, az iPhone-omat csak telefonálásra használom.
    Összehasonlíthatatlanul kényelmesebb / szebb / jobb rajta netezni, email-ezni, játszani, videót nézni, stb.
  • GregSB
    #7623
    Szerintem meg nem. Már rég nem hat újdonság erejével, ahhoz nyomkodtam eleget.

  • neevous
    #7622
    Ohh...értem.
    Haveré most eladó és igencsak elgondolkoztam rajta, hiszen nem akaródzik sokszor a 15-ös Dell Studiot cipelni, és amire nekem útközben kell, arra kis túlzással egy netbook is elég lenne (jegyzetelés egyetemen, esetleg útközben filmnézés, netezés és nagyritkán PS). A jobban összerakott netbookok ahhoz képest, hogy mit tudnak, szerintem drágák és még mindig jobban járok egy ismert előéletű használt MB-kal.
  • franc0
    #7621
    A unibody óta nem nagyon láttam erre panaszkodni senkit.
    Vásárlástól számított 3 évig cserés, de csak a topcase.
  • franc0
    #7620
    Ez nem érv. Szerintem inkább azért nyúlsz érte, mert neked nincs / még újdonság erejével hat.
  • GregSB
    #7619
    Jaja, a netbookok piaca nem tudott tovább nőni az utolsó negyedévben.
  • Pio
    #7618
    Mondjuk a PC HUMOR-ba épp most linkelt kép alapján a vécé kipipálva laptopoknál is. :D
  • Pio
    #7617
    Ez viszont teljesen így van, de ez szerintem inkább a "hol" és nem a "hogyan". Tehát netezni jobb egy laptopon, viszont helyileg kötöttebb, mint egy tablet.
    Pontosabban szerintem a tabletek "forradalma" nem az internetezés "hogyan"jának a forradalma, hanem elviszi az internetet a nappaliba, a konyhába, a vécére, satöbbi.
    Ezt mutatja az is, hogy a pc-s piacra semmilyen jelentős hatással nincs az ipad, az továbbra is él és virul és hozza a szokásos 15-20%os növekedéseket.
    Mondjuk egy bizonyos szegmensére (netbookok), ahol már a "hol" fontosabb tényező a "hogyan"nál úgy tudom érezhető hatással van.
  • GregSB
    #7616
    Pedig bizonyos élethelyzetekben kényelmesebb rajta netezni mint egy laptopon. Mint ahogy írtam havernál ha vagyok, ülünk a nappaliban és valamit meg akarok nézni / mutatni, akkor már rég nem caflatok be a szobájába a laptopért és hívom őt oda, vagy viszem ki a nappaliba a notit, hanem csak rámarkolok az asztalon csücsülő iPadra és azon megy minden.

    Én még mindig fenttartom amit a legelején írtam az iPadról: egy tökéletes kiegészítő a nappaliba / konyhába / házba, utazásokra, de jelenleg itthon (az itthoni fizetések mellett) még 140-160e-ért is luxusnak számít ez egy noti és okostelefon mellé.
  • neevous
    #7615
    Nem tudjátok, hogy mennyire maradt meg a modellciklus során a műanyag macbook-oknak a repedéses problémája?
    Ha jól emlékszem, ezeket anno szó nélkül cserélték, de azt nem tudom, hogy ez a garancián túli gépekre is vonatkozik-e.
  • Dzsini
    #7614
    leginkább attól függ, hogy mire használod a netet - csak úgy olvasgatni, videókat nézegetni néhány szavas-mondatos online jelenlétre sokkal kényelmesebb tud lenni az iPad, esetleg html alapú, böngészős játékokra is. komolyabb gépelgetésre, flash tartalmakra pedig a note/netbook.
    az első fajtából egyre több van, így egyre sikeresebbek lesznek az új generációs tabletek.
  • Pio
    #7613
    Használtam már ipadot, igaz csak pár órán át volt nálam, szóval nem _teljesen_ alaptalanul ítélkezek, ugyanakkor tisztában vagyok a téma szubjektív mivoltával is. :)
  • G_ArchAngel #7612
    Eppigy mondhatjuk, hogy a laptophoz ragaszkodas maradi, ujdonsagtol elzarkozott, kisse szuklatokoru emberek jellemzoje.

    Mondom ugy, hogy ezekkel ertek egyet es nekem sem kellene iPad:)
    (ellenben egy megfeleloen eros MacBook Air igen)
  • Pio
    #7611
    Azért azt nehezen hiszem, hogy jobb rajta netezni, mint egy laptopon...
    De persze nyilván ízlés, vágyakozás az újszerű hatásra és főleg elfogultság kérdése ez, szóval úgyse fog tudni senki meggyőzni senkit. :)
  • GregSB
    #7610
    Há' nemtom, azért más netezni rajta mint iPhoneon. Pl. Index.hu-t olvasod iPadon belátod az egész oldalt, iPhoneon meg scrollozni kell jobbra-balra-lefele.

    Meg vannak rá mostmár tök jó játékok is (Pl Worms-el voltunk el a napokban haverral). Saját tapsztalatom alapján jobb / kényelmesebb netezésre, játékra, casual tartalomfogyasztásra mint a szifon. Mondjuk nem az enyém az iPad, hanem haveré, szal én nem éltem vele együtt hetekig, de azt veszem észre magamon amikor ott vagyok nála, és valamit meg akarok nézni neten akkor nem a laptopjához nyúlok, hanem az iPadért...
  • I.C.ram
    #7609
    Is-is :)

    Próbálgattam egy hónapig (nem ezt, hanem egy 16ost), de rájöttem, hogy ájfon mellett nekem tök fölösleges.
  • Pio
    #7608
    Szerintem csak seftel velük, korábban is emlegette már. :)
  • Verseghy
    #7607
    Nem jött be?:)
  • I.C.ram
    #7606
    Érdekel valakit esetleg egy 32-es 3G-s iPad? Vacsiúj, dobozában. 230k
  • Magoo
    #7605
    Sejtettem, hogy csak félreértette a kolléga. :) Köszönöm mégegyszer. Már leadtam a rendelést.
    S ha már itt vagyok, nem bánjátok ha megkérdezem, manapság melyik a legjobb NAS egység Mac-hez? Stabilnak, nagy tárolókapacitásúnak és csöndesnek kéne lennie. :) (Pl ideális ha 4x2TB winyót lekezel, úgy hogy kettő ebből tükörírásra van állítva backupként) Tudom kritériumok az egekben.
    Ha offtopik kérdés, bocsánat. :)
  • Tikal #7604
    elnézést
  • Tikal #7603
  • Dzsini
    #7602
    nem macbook - nagy mac pro, abba bolondság lenne lassú 2,5-es vinyót tenni. Természetesen 3,5-es van benne, a kérdés inkább azon van, hogy melyik SATA verziót viszi a 4.1-es (de a SATA2 stimmelhet, nem olyan régi az)
  • Tikal #7601
    szerintem nem