18351
ATbanner.jpg
  • neevous
    #7760
    Nyomj fogkrémet az ujjadra és légy kitartó:)
  • franc0
    #7759
    Az enyém is ilyen, szerintem a dohányzással van összefüggésben. Nem tudtam lepucolni, megbékéltem vele. De ha neked sikerült, mindenképp írd meg hogyan.
  • neevous
    #7758
    Azdurva:O
    Aa trackpaden sárgás foltok vannak a leginkább használt helyeken. Azt hittem, kopás, amíg rá nem gugliztam, de gondolom nem volt ilyen bajod az üveg trackpadből kifolyólag.
    Most éppen minimális fogkrémmel próbálkozom több-kevesebb sikerrel.
  • Pio
    #7757
    Ha van kérdésed ne tartsd Magadban. :)
    Ha még mindig gondolkodsz logitech egérben és nem tervezel fps világbajnok lenni macbookról, akkor nagyon ajánlom a Logitech M555b-t, nagyon jó egér, bluetooth-os és nekem már vagy másfél hónapja megvan és még mindig 70%on vannak a hozzá kapott elemek. O_o
  • neevous
    #7756
    Dilemma megoldva:
    Macbook 5,2-es lett 2.0 C2D vel, GeForce 9400M, 4 csigával.
    Bejön, de még magázódunk:)
  • passatgt
    #7755
    elképzelhető
  • Pio
    #7754
    Pontosabban azért, mert a DVI szabványcsatlakozóból többféle van:

    DVI-D: csak digitális jelet továbbít
    DVI-A: csak analóg jelet továbbít
    DVI-I: mindkét jelet továbbítja

    Ahhoz, hogy a dvi átalakítóra kötött vga átalakító működjön vagy dvi-a vagy dvi-i kéne, sajnos a mini displayport-->dvi átalakítók egytől egyik dvi-d-k. :(
  • Lacee
    #7753
    most biztos hülyeséget mondok (mindig összekavarodom az átalakítókkal), de nem lehet a digitális-analóg különbség miatt?
  • grizzly21
    #7752
    lol :)
  • pyrohun #7751
    Rendeltem egy mdp -> hdmi atalakitot - tokeletesen mukodik.
  • passatgt
    #7750
    amúgy az érdekes, hogy a minidisplay-dvi átalakítóba ráraktam egy dvi-vga átalakítót, és úgy nem megy:)
  • Gabor1990
    #7749
    Köszi mindenkinek, már licitáltam is egyre.
  • Dzsini
    #7748
    ahogy írták is - digitális jelnél nem kell foglalkozni a gyártóval - az aranyozott, árnyékolt csoda-DVI kábel a világ egyik legjobb lehúzása, kár, hogy nem én találtam ki...
  • Pio
    #7747
    Szintén vga-s, ajándékba kaptam valakitől, aki passatgt kedvenc helyéről, a dealextreme-ről vásárolta. Tökéletesen működik.
  • passatgt
    #7746
    én vga-sat használok, az teljesen jó:)
    a dvi meg digitális, szerintem ott nincs különbség a gyári meg a sima között, vagy átmegy a jel vagy nem
  • Gabor1990
    #7745
    Használ valaki utángyártott mini display port to dvi átalakítót? Érdekelne hogy mennyire jó a képe ezeknek.
  • Zsoltika 007
    #7744
    Click to flash is tud letölteni.
  • Dzsini
    #7743
    ezer weboldal van, amit el lehet tenni bookmarkletként - keepvid, downloadyoutubevideos...

    meg van beépülő minden létező böngészőbe is - Opera, Safari, Firefox...

    ha mindenképp külső program kell, akkor pl. JDownloader, az le tud tölteni az összes létező szolgáltatótól meg filemegosztótól, nem csak tecsőről.
  • Pio
    #7742
    Ha firefoxot használsz, akkor addon: downloadhelper
    Azért jó, mert nem csak youtube, hanem bármilyen streamelt tartalmat le lehet kapni vele.
  • Verseghy
    #7741
    Milyen progit használtok YouTube videó letöltéséhez? A Get Tube egész szimpatikus, de nem működik valamiért.:/
  • Magoo
    #7740
    Köszi mindkettőtöknek. A projectjeimről én is mindig mentek, de most már hozzá veszem a documents és a library mappákat :) De most hogy felkúszott végre a rendszer megnézem újra a TM beállításait. S aztán most jöhet a nagy meló. Több gigás progik felrakása, pluginek, stb...hurrá :D mindegy...ezt a napot erre szemeltem ki
  • pyrohun #7739
    Én használom a time machine-t is ÉS a saját mentést is. time machine-nak hetente átlagban egyszer hasznát veszem, amikor gyorsan kell 1-1 törölt fájl, vagy mondjuk egy javascript módosítás előtti változata, stb. De WORK folderem általában magamtól is mentem mindig.
  • Tikal #7738
    a beállításai között meg tudod adni hogy mit NE mentsen... egyszerűen felveszed listára a képek mappát a másik vinyórol...
  • Magoo
    #7737
    még annyi kérdésem lenne, hogy most 2 belső winyó van a gépben. egy 650GB-os meg egy 2TB-os. Hogy lehe beállítani a Time Machine-t hogy csak a fő winyóról mentsen képet?
    Bár lehet leszokok a time machineról, mert inkább a főbb mappáimról mentek heti - vagy napi - rendszerességgel backupot külső winyóra...
  • Magoo
    #7736
    Na én is a külső winyós megoldást használtam és végre frankó! Köszi a válaszokat! :)
  • pyrohun #7735
    nálam is hasonló volt a probléma, de nálam a gyári olvasó fel sem ismerte az osx install discet :D mondjuk most már nem is érdekel, amióta ssd csücsül a helyén, az usb-s régi dvd íróm soha nem hagy cserben.
  • pyrohun #7734
    looooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooool :))
  • Pio
    #7733
    A clean install nem formázza le a vinyót, csak a rendszermappákat törli le?
  • franc0
    #7732
    Nekem is volt már ilyen gondom, jó ideje USB-ről telepítek már. Levágtam a külső vinyómból egy tíz gigás szeletet erre a célra. Mondjuk a Time Machine-t nem szoktam használni, mindig clean installt tolok. A fontos dolgaimat 1 mappában gyűjtöm össze úgyis.
  • Magoo
    #7731
    Ma újra akartam rakni a Snow Leo-t a MacPro-n. Januárban vettem, azóta a gyári van rajta. Mostanában a ProTools-om rakoncátlankodott és miután mindnen javító progi befuccsolt, gondoltam újra rakom.
    Nem sikerült! 3szor sem! És utána jártam, sok helyen írták hogy baj van a Mac-ek olvasóival és/vagy az instal lemezekkel, mert nem szeretik egymást. Most épp a Time Machine-nal rakom vissza a régi cuccost, de csak annyira hogy egy USB flashdrive-t bootolható instal lemezzé varázsoljak. Ezzel már működni fog szerintetek? Sokan ezt írták megoldásnak...bízom benne nálam is menni fog. Előre is köszi minden tanácsot, ötletet, javaslatot.

    u.i: aki azt írná hogy RAM probléma, szólok, hogy nem mert minden gyári és nem nyúltam a ramokhoz.
  • Pio
    #7730
    Arra is figyelj, hogy ha véletlenül air-ed van, akkor elég komoly probléma adódhat az USB bedugásával!

  • franc0
    #7729
    Ezen én is testeltem már egy pár órát :) oszt vettem egy wirelesst.
    Amúgy sok helyen olvasom mindenfele hogy "fú olyan jó ez a tacspad hogy már rég elfelejtettem az egeret". Hát másfél éven keresztül én is így voltam vele, aztán valamiért elkezdtem újra egerezni. Ég és föld az egér javára...(gagyi 4000es Microsoft!!!, bezony)
  • neevous
    #7728
    Akartam ma venni egy Logitechet, de jó, hogy nem tettem, mert eszembe sem jutott. Majd legközelebb berakok egy centit a zsebembe.
  • Gabor1990
    #7727
    Na angol win7-el megoldódott mindem problémám:)
  • Lacee
    #7726
    ha megnézed, a teljes OSX balkezes felépítésű, hogy az egéren kívül csak a színes gyöngyök elhelyezését említsem :)
    (szerintem ezért is lehet, hogy sokan a kreatív tevékenységet összekötik a macekkel, önkéntelenül is beleszól a lateralitás)
    érdekesség, hogy Jobs jobbkezes, Bill Gates viszont balkezes, a "saját" oprendszerük mégis fordított.

    nekem mindegy, alapvetően a jobbat használom, de az egeret csak a ballal tudom rendesen kezelni...
  • Pio
    #7725
    És balkezes laptopjúzereknek! :D

    Meg talán Air használóknak, azon úgy tudom jobb oldalon van az 1 szál usb. :)
  • passatgt
    #7724
    mighty mouse-t a billentyűzethez csinálták, annak meg ott van az oldalán az usb, tehát nem kell neki hosszabb kábel:)
  • Bercy #7723
    Már már kezdtem elfelejteni milyen bűnronda ez a májti máúz... :)
  • Pio
    #7722
    Jobs balkezes lenne? :)

  • Gabor1990
    #7721
    Van itt olyan, aki magyar win7-et tett mac-re? Mert ahogy olvasgattam magyar win7-nél mással is előfordult, hogy nem ment fel a driver.
    Ha a cd-n megkeresem a drivert és telepíteni akarom, akkor valamilyen hibát ír ki a nyelv miatt.