18351
ATbanner.jpg
  • grizzly21
    #7800
    Vistanal nagyobb mint a 7-nel ?
  • GregSB
    #7799
  • Bercy #7798
    Elvileg a két 800-as is downclock-olnia kéne. De mint írtam próbáltam azt is, hogy egy 800-as 2GB mellé egy 667-es 2GB modult tettem és úgy se indul.
    Csak akkor hajlandó elindulni ha bent van egy gyári 512MB-os modul.
    Ha hazaérek megpróbálom mit csinál ha csak 1 gb modult teszek be és a másik slot üres.
  • passatgt
    #7797
    pont ez a gond, a 800mhz-s ramot csak akkor downlockolja, a mellette felismer egy 667-eset is, ha kettő 800-as van akkor halott ügy:)
  • Bercy #7796
    Értem.
    Hát szerintem megpróbálok túladni a modulokon és beszerezni egy másik gyártmányt ami működik a kényeskedő macbookban.
  • Tikal #7795
    geil, és ha jol emlékszem ezek direkt apple gépekhez voltak...neten rendeltem, semmi gond nem votl velük...
  • Dzsini
    #7794
    sajnos memóriája és gépe válogatja - nekem egy (iga ASUS) laptoppal kb. 5-6 memóriából sikerült megtalálni azt a 2 512-es modult, amivel beindult :)
  • Bercy #7793
    Ja azt is próbáltam már :)
    Boltba beraktam 2x2GB kingmax modult, semmi, aztán 2x2GB kingstone modult és szintén semmi...(más márkájú sodimm ddr2 nem volt nekik).

    Ezek szerint elég egyedi esettel lehet dolgom.

    Esetleg van itt valaki aki upgradelte a macbbokját és ha igen milyen gyártmányú memóriákkal?
  • Dzsini
    #7792
    RAM-okat csak párosával, lehetőleg azonos típusút (sebesség, gyártó, rajta levő modulok) kell venni, mert ilyesmik történhetnek - sajnos előfordul, hogy bizonyos memóriamodulok nem viselik el egymást egy-egy gépben (egy másikban pedig igen).

    Ha meg tudod oldani vidd el magaddal a gépet, és kérd meg az eladókat, hogy próbáljátok ki vásárlás előtt, hogy a két modul bírja-e egymást.
  • Bercy #7791
    Az egyik 800-as a másik 667-es. Bírnia kéll a 800 asokat is, csak egész egyszerűen 667-en futtatná őket.

    Ha berakom a 800-as 2GB-t és mellé egy gyári 667-es 512 est akkor bebootol és megy, használja.
  • neevous
    #7790
    Na.
  • neevous
    #7789
    http://www.wired.com/images_blogs/gadgetlab/2010/02/il_fullxfull120580891.jpg
  • neevous
    #7788
    Kell.
  • passatgt
    #7787
    hány mhz-es ramok?
    mert 800mhz-set nem bírja, csak a 677-et
  • Bercy #7786
    Sziasztok!

    Következő problémába ütöztem:
    Macbook santa rosa (core 2 duo 2ghz).
    Gyárilag 2x512 ram volt benne. Upgradelni akartam 2x2048-ra, vettem is modulokat, de ha beteszem őket, akkor fekete képernyő, sleep led visszajelez de nem bootol. Ha az egyik 2GB modul mellé beteszek egy gyri 512 est akkor bootol (mind2 2GB vel próbáltam és jó volt külön külön). A ramok megfelelelőek a santa rosa elbír 4 GB-ot.
    Találkozott valaki hasonló problémával?
    Külföldi fórumokon se nagyon találtam megoldást, egy helyen azt írják, hogy "minőségibb" memóriával próbálkozzunk. Nekem most 2 db kingmax modul van de kingston modulokkal is próbáltam , de semmi.
  • Dzsini
    #7785
    Miranda-t használok kb. hetente egyszer :) (ráadásul azon sincs kameralehetőség)

    leszoktam már egy ideje az IM-ekről.
  • Pio
    #7784
    Megy a sok webcamsex random tinisrácokkal chat.hu-ról mi? :)
  • Dzsini
    #7783
    webcam nincs (ez eléggé döntő), hanghívás nincs, játékok nincsenek, kézírás mód nincs.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_instant_messaging_clients#Features
  • Pio
    #7782
    Fájlátvitel nálam baromi lassú szokott lenni.
    Illetve ebben nem vagyok biztos, de talán hang/videóbeszélgetés nincs benne. Azért nem vagyok benne biztos, mert életemben nem használtam még ilyesmire. :)
    A Microsoft Messengert osx-re viszont veltettem és be se bírt jelentkezni 10 percen át, úgyhogy töröltem és el is felejtettem. :)
  • passatgt
    #7781
    adium nevű im kliens mindent tud msn-el
  • Dzsini
    #7780
    akkor ez az! az MSN-nek (Live Messenger vagy mi a neve mostanság) nem működik minden funkciója OSX-en :D

    (én vettem a fáradságot, bár a képzéshez nem kellett semmi plusz, egy Vistát azért beszereztem - ha már jár :) nem jogtiszta szoftver évek óta nincs a gépemen)
  • Pio
    #7779
    Ugyan már, ez infókaros egyetem, itt nem csinál senki lelki problémát a warezból. :) A diákok 90%a még arra se veszi a fáradtságot, hogy az ingyenes windowsát letöltse, feltegye. :)
    Amúgy az első java-t kódolt eclipse-ben (az van osxre is, bár nem néztem, hogy milyen), a második és a harmadik pedig msn-ezett. :D
    Legalábbis amikor én láttam őket.
  • Dzsini
    #7778
    ez a magyarázat szerintem:
    http://msdn.microsoft.com/en-us/academic/default.aspx

    minden magyarországi informatikus hallgatónak (és oktatónak) jár ingyen:
    Exchange Server 2003/2007
    Expression Blend (2)/Design 2/Encoder 2/Media 2/Studio (2)/Web
    InfoPath 2003/2007
    Microsoft Robotics Developer Studio
    Microsoft SharePoint Portal Server
    Microsoft Visio 2007
    Microsoft Visual FoxPro
    MSDN Library (több)
    Office kiegészítő programok pl: Groove, Project Server…
    Office SharePoint Server
    OneNote 2003/2007
    Project Professional 2002/2003/2007
    SQL Server 2000/2005/2008 Developer/Standard/Enterprise
    Virtual PC 2004/2007
    Visual Studio 2005/2008
    Visual Web Developer 2005 Express
    Windows XP/Vista/7 (pro/business,enterprise/pro)
    Windows Server 2003/2008
    Windows Services for UNIX
    Windows Web Server 2008
    XNA Game Studio 3.0

    és így tovább...
  • Pio
    #7777
    Torrenten fentvan kézikamerás változat, ha tényleg nem zavar a minőség. :)

    Amúgy elkezdtem figyelni programtervezőknél hány mac van az egyetemen. Eddig 5öt láttam, amiből 3-on windows futott. O_o
    Ezt mondjuk tényleg nem értem, eddig minden szükséges eszközt megtaláltam osx-re. Na jó, visual studio nincs. :)
  • Dzsini
    #7776
    lehet - annak a ~70%-nak, aki windowst használ (90% lenne, de valószínűleg kell hozzá egy frissített media player) :(

    nincs a honlapon ahonnan kölcsönöznéd "és macesekkel mi van?!" link?
  • G_ArchAngel #7775
    Amugy ez lett volna. Nem ertem miert nem lehet mindent azonnal kolcsonozni. Ha van kedvem latvanyfilmert ugyis elmegyek moziba, az ilyet meg jobb otthon agybol. De varni nem fogok honapokat, mire iTunes-ban lesz.

  • Dzsini
    #7774
    Nem, ez is csak úgy tudja eltávolítani róla, ha neked amúgy megvan a jogosultságod lejátszani (megvan a licence key) - amit akkor már megtehetsz bármilyen más stream felvevő programmal is, csak ez leegyszerűsíti a feladatot.

    Pár nappal ezelőttig ez volt a módja a Blu-Ray másolásának is - lejátszás+felvétel. Most már képesek dekódolni az eredeti digitális adatot, vagyis minőségváltozás nélkül hozzáférnek az adatokhoz.
  • passatgt
    #7773
    azt értem, de feltörték:)
  • Dzsini
    #7772
    de azok ha jól láttam windowsos (ráadásul XP-s) programok :) úgyhogy csak OSX-en nem nyerő
  • G_ArchAngel #7771
    Windowson igen.
  • passatgt
    #7770
    amit linkeltél oldalt, első pontban van 2 program is ami leszedi nem?
  • Dzsini
    #7769
    mennyi szívás volt az iTunes-al, amíg ők is DRM-eztek... sajnos a Microsoft-féle DRM-es WMV piszok hatékony, így nagyon sok fizetős tartalomhoz használják, pl. online videótékákhoz - letöltöd a filmet bármikor, indításkor fellépsz az oldalra, fizetsz, és utána nézheted. A védett állományt pedig a szerveroldal engedélye (gondolom a titkosítókulcs felét küldik ki ilyenkor) nélkül nem lehet lejátszani.

    (persze biztos feltörték már ezt is - most került ki a közösségbe a Blu-Ray meg egyéb HDCP titkosítás mesterkulcsa is...)
  • G_ArchAngel #7768
    Manapsag csak szopok az OSX-szel: nincs mukodo AutoCAD, most ez a DRM...
  • passatgt
    #7767
    külső vinyóra lehet bootcampet telepítnei?
  • Dzsini
    #7766
    sehogy: http://www.moviesmac.com/wmv/how-to-play-drm-wmv-files-on-mac.html

    először le kell róla szedni a DRM-et.
  • G_ArchAngel #7765
    Mondjatok okossagosat:



    Megprobaltam VLC-vel, Quicktime-mal nem jatsza le a filmet egyik sem (.wmv)
  • oroy_
    #7764
  • GregSB
    #7763
    Jönnek a TV műsorokkal összeszinkronizálható, interaktív appok iPad-re :)

    Már látom is előre a jövőt: Anyuka ül otthon a Maunika só előtt, és amikor abban Gizi megtámadja Pistát (szerelmi affér miatt), felugrik egy quickpoll az iPaden, ahol arra lehet szavazni melyik testrészét rúgdossa szét Gizi a Pityunak. A stúdióban egy nagy LCD-n élőben látják majd a szereplők a nézők által alakított poll eredményét, és folyamatosan aszerint tudnak majd cselekedni. Csodálatos kor elé nézünk! :D
  • Pitkany
    #7762
    Sziasztok!

    Eladó 2 bontatlan Shuffle, fehér. Ár megegyezés szerint. Eredetiek, bontatlanok. Érdeklődni MSN-en és mailben, illetve itt PÜ-ben.
    MSN: [email protected]
    mail: [email protected]
  • neevous
    #7761
    Fórumokon olvastam még az acetonmentes körömlakklemosót, mint megoldást, de annál jobban féltem.