18351
ATbanner.jpg
  • Pio
    #7840
    Ez így van, de az akkumulátornak nem optimális a teletöltött, szobahőmérsékletű állapot, hanem a félig töltött, 0 Celsius körüli a nyerő. :)

    Tikal: azért ugyan olyan állapotúak, mert minden akkumulátornak van egy kezdeti értékesése. Kijön 100%osként aztán az első pár ciklus után kiköt valahol 80 és 99% között és az lesz nagyjából a statikus állapota.
    Valószínűleg ha passatgt most elkezdené szénné kínozni az aksit és naponta futna 2 load cycle-t akkor se esne már drasztikusan a kapacitása.
    Egy nem hibás akkumulátornak az első 10-30 ciklus után felvett értéket nagyjából tartania illik legalább 500 cikluson át.

    Hozzátenném még azt is, hogy a diagnosztikában szerelő mAh egy becsült érték. A becslés menetét nem tudom pontosan.
    Nekem például 92 és 95% között ingadozik attól függően, hogy épp milyen kedve van.
  • passatgt
    #7839
    szoktam itthon is használni pont ezért simán akksiról, havi egyszer kb:)
  • Tikal #7838
    A tied valószinű azért van ugyanolyan állapotban mint az enyém, mert az se tesz jót az akksinak ha nem használják... néha meg kel mozgatni a lötyit benne :)
  • passatgt
    #7837
    de én úgy tudom, ha feltöltöd az akksit és hálózatról használod, akkor már nem fogja az akksit piszkálni, hanem másik áramkört használ, ezért is lehet az, hogy 3-4 napo után 1-1%-ot csökken a töltöttség még akkor is, ha hálózaton vagy
  • Pio
    #7836
    Nem tudom, hogy félreértetted-e vagy nem, de azért biztos, ami biztos leírom, hogy nem kell teljesen lemerülnie 1 cycle-hez. Ha 10szer meríted 90%-ra az kábé pont ugyan annyit ér.
    A lényeg, hogy amikor hálózatra van kötve a gép, akkor egyáltalán nem használódik az aksi semmire.
    Sokan csinálják azt, hogy ha tartósan csak hálózatról használják a gépet, akkor az aksit 50% körüli töltöttségen beteszik a hűtőbe, mert úgy biztos nem csökken az élettartama.
    Maceknél ez sajnos nem járható út, mert egyrészt nehéz kiszerelni az akksit, másrészt az Apple valamiért úgy döntött, hogy ha kiveszed az aksit, akkor lekorlátozódik a gép teljesítménye (hogy mennyire azt nem tudom).
  • passatgt
    #7835
    kb ez a helyzet nálam is, ha viszem valahova még sosem merült le csutra
  • Pio
    #7834
    A ciklusok száma kis túlzással pontosan azt jelenti, hogy hányszor mozgott 100%nyi "áram" az akkumulátorban.
    Ha valaki főleg hálózati áramforrásról használja a gépet, annak kisebb lesz ez a mutató, akkor is, ha amúgy sokkal többször használja a gépét.

    1. Józsi az egyetemen minden órán divx filmezik. Napi átlag 5 órája van, szóval fut napi egy átlagos 1 load cycle-t.
    2. Béla napi 8 órán át dolgozik a macbookján, de hálózaton tartja, estére viszont hálózat nélkül sleepben hagyja, ami visz napi 5-10%ot.

    Józsinál 200 munkanap után 200 cycle lesz, Bélánál viszont csak 10-20, pedig utóbbi többet használja a gépét.
  • Tikal #7833
    na bocs, rossz szó használat :D szóval teljesen lemerítem, néhány százalékosra...
  • Tikal #7832
    majd mindennap csurig merítem egy éve 93% VS. 1 év alatt 23 ciklus 94%
  • neevous
    #7831
    Az elhasználódottság nagyon függ a használat milyenségétől.
  • Tikal #7830
    Nem sokat használod akkurol úgy látom...
    az enyém is egy éves, de 250 ciklussal...ezek szerint nincs összefüggés a töltési ciklusok és az elöregedés között :)
  • Pio
    #7829
    Bettet touch toolal állíthatod az érzékenységet.
  • passatgt
    #7828
    nekem simán beveszi
  • I.C.ram
    #7827
    Másnak is előjött, hogy a touchpad a macbook pro alig veszi be a klikkelést? Tök erősen meg kell nyomni a gombot, hogy bevegye. A sima érintéses klikk működik, csak ha pl drag n dropolni akarok valamit, akkor idegesítő, hogy izomból kell nyomni a gombot.
  • passatgt
    #7826
    23 ciklus, 94%, tegnap volt 1 éves:)
  • neevous
    #7825
    Battery-Loadcycles: 144
    88%
  • Zsoltika 007
    #7824
    Leszarom az akkut, nagyrészt bent van asztalon. Heti pár alkalommal viszem akkor is max 20-30 percet kell mennie a telepről. Annyit meg mind a mai napig bír.
  • Tikal #7823
    az akksit használni kell, formában kell tartani :)
  • Pio
    #7822
    Ja, viszont a magától lecsukódás, amiért garanciába vittem a gépet szinte teljesen elmúlt, aminek nagyon örülök. :) Már csak akkor csinálja, ha át van melegedve (gondolom hőtágulás miatt).
    Csak a halk kattogás maradt lecsukáskor, azt viszont már annyira megszoktam, hogy kifejezetten hiányozna. :)
  • Pio
    #7821
    Nekem 92% 14 ciklussal. :DDD
    Haveromnak 40 ciklussal 72%, vitte garanciára, valamit néztek a sorszámán meg valami tesztprogramot használtak aztán kijelentették, hogy nem hibás... :D
  • Tikal #7820
    sosem kapcsolom ki, csak ha újra kell indítani egy update után... most 93%-os egy év után, 250 ciklus...
  • franc0
    #7819
    Persze lehet növelni az e-penis-t az ilyen uptimeokkal, de az akkudat hamarabb kinyírod. Én csak ezért kapcsolom ki éjjelre.
  • Zsoltika 007
    #7818
    Nekem általában 2-3 hét uptime is van :) Mi csak lecsukjuk.(sleep) Néha mikor már lassú akkor adunk egy restartot.
  • neevous
    #7817
    Ugyanaz a rutin, mint nálad.
  • Pio
    #7816
    Aha, köszi az infót.
    Mondjuk a lassú programinduláson kívül nekem sincs bajom vele (leszámítva azt a pár induláskori hibalogot a konzolban, de azt linuxról is megszoktam :) ), de az meg szerintem betudható az 5400rpm-mel "hasító" gyári vinyónak.... :\
    Nekem még azért megvan az a beidegződés, hogy estére kapcsoljam ki a laptopot, úgyhogy naponta egyszer el kell ezt viselnem, bár mindenki azt mondja, hogy ne tegyem. Ki hogy van vele amúgy?
  • Zsoltika 007
    #7815
    Nem. Én vettem egy Macbook Pro-t majd használtam 1.5 évig. Újra installáltam és alig volt különbség. Így!
  • Pio
    #7814
    Saját tapasztalat: megvettél egy macet, tesztelted a sebességét, majd nyomtál egy full formatot, reinstallt és úgy is tesztelted a sebességét és a kettőt tudatosan összehasonlítottad? Mert ezt másképp nem nagyon lehet megtapasztalni. :)
    Osx is lassul amúgy, mint minden unix rendszer, amit desktop oprendszernek használnak, mert telehányja magát felesleges cache-ekkel. Főleg a betűtípusok cache-ei hatnak rá rosszul. És elvileg a chmodok elállítódása is lassítja a rendszert (erre van önjavítás is a disk utilityben, ha nem lenne jelentősége nem tennék bele a lehetőségét).
    Szerencsére ott az onyx. :)
  • GregSB
    #7813
    Annyi féle gép. A lenti felmérés alapján a Vista kevesebb háztartásban szerepelt jól :). Az tény, hogy sokkal nagyobb a gépigénye, mint a 7esnek.

    Azt szerintem nem vitatja senki, hogy a Vista sp2 egy rendes asztali vason stabilan működik. De egy 3-4 éves laptopon az a vicc hogy a 7-es sokkal gyorsabb. Lehetvezért kap jobb user review-kat.
  • Zsoltika 007
    #7812
    Én saját tapasztalat alapján nem értek egyet vele. A mac os alig lassul az idő folyamán.
  • Pio
    #7811
    Ezt mondjuk mondták nekem már ketten macről is, hogy állítólag megvétal után érdemes azonnal nyomni egy formatot és újrahúzást.
    Én mondjuk nem tettem meg, nem is fogom már szerintem, csak 10.7 kijövetelekor talán.
  • Dzsini
    #7810
    ahány ház... :)
  • GregSB
    #7809
    Az én alapból Vistás laptopomon sokkkkal gyorsabb a Win7. Leírhatatlanul. Amikor megvettem, gyárilag lassab volt rajta a Vista mint most a 7-es leterhelve ésctelepakolva szoftverekkel.
  • Dzsini
    #7808
    a mókás az, hogy a 7-ben belül egészen kevés dolog változott a Vista SP1-hez képest, szinte csak külső csinosítás, meg új grafikus alrendszer és pár funkcióváltoztatás került bele - mégis mindenki meg van vele elégedve :)

    ...és persze az, hogy mire megjelent, már 3 éve gyártották hozzá a drivereket, így nem volt gond velük.
    (aki emlékszik még, ez volt az XP-vel is, mikor megjelent - mindenki anyázott rajta, hogy használhatatlan vacak, hogy semmi sem működik... aztán mikor megjött az SP2, mindenki boldog lett - persze, addigra már 3 éve gyártották hozzá a drivereket)
  • 5c0rp330n
    #7807
    a vistanal nagyobb hanyadek fost en meg nem lattam. tobbet szoptam vele mint minden mas OS-el osszesen, pedig osszesen nehany orat toltottem el azt hasznalva, kenyszerbol. volt hogy ujra kellett telepitenem, sp1 valtozat volt, teljesen tiszta felrakas utan legelso bootnal egy perc fekete kepernyo mielott barmi elindult volna. undoritoan lassu, hasznalhatatlan fosadek, emberiseg elleni buncselekmeny volt kiadni.
  • Dzsini
    #7806
    igen, bár ez köszönhető annak is, hogy óriási ellenkampányt kapott.

    másik furcsa példa: múlt évben ismerős vett laptopot (Acer Timeline sorozat), előtelepített Vistával, és ingyen Win7 upgrade kuponnal - ki is küldték az upgrade lemezt, driverek is vannak hozzá, mégis a gép folyamatosan szédeleg, lehal, nem tud visszajönni sleepből/hibernálásból... a Vistát visszatéve tökéletesen működik.

    ha nem saját szememmel látom, nehezen hiszem el. Először az upgrade-re gyanakodtunk, de tiszta installból is ugyanezt műveli.
  • Pio
    #7805
    Persze, a személyes tapasztalatot semmi nem múlja felül. :)
    Általában aki JÓ előtelepített vista-s gépet vesz a boltban és tényleg nincs vele gondja az eltűri, neadjisten szereti.
    De olyan embert, aki abból él, hogy hálózatokat telepít még tényleg nem hallottam dicsérni vista-t. :)
    Szervizbe mondjuk vista-s gép nem nagyon jött be szoftveres gonddal, szóval a butaságbiztos rendszere bevált.
    Persze ennek szimplán az is lehet az oka, hogy Magyarországon a Vista az XP elterjedtségének az egytizedét se igazán tudta elérni.
    Ezzel szemben a 7 már most túl van az egyötödön.
  • Dzsini
    #7804
    én feltelepítettem, amikor elérhetővé vált MSDNAA-n, és azóta gond nélkül üzemel egy olyan (most 5 éves) laptopon, amihez még csak hivatalos driverek se jöttek ki (a speciális gombokhoz az XP-s driver van fent, a többi összetevő működik)

    persze, tapasztalata válogatja, nekem nem volt az ismerősi körömben senkinek se problémája vele, aki anyázott miatta az soha nem használta.
  • Pio
    #7803
    *vistávan=vistával

    Ugyanakkor a win7 nagyon szuper lett minden szempontból. Annak pedig külön örültem, hogy mindegyiken alapból ott figyel a powershell (ideje volt, Apple-nél is szériatartozék az applescript editor).
    Becslésem szerint az a görbe igen meredeken fog tovább növekedni.
  • Pio
    #7802
    Azért az, hogy vistávan semmi baj nincs erős túlzás.
    Egyszer kellett összeraknom egy 20 gépes vistás hálózatot ("előtelepített" vistákkal, ami azt jelenti, hogy a hardverek felének normális működéséhez 120millió workaroundot kellett elolvasnom, kipróbálnom...), amiben nem minden gépen ugyan az a verzió volt (sőt, volt pár xp-s gép is a hálón), illetve be kellett üzemelni pár hálózati meghajtót, nyomtató, faxgépet, szünetmentes tápot.
    Röviden, tömören: __soha__ többé... O_o
  • Dzsini
    #7801
    2009 július/októberben jött ki a 7, úgyhogy a 2010-es értékbe jobban beleszámít - ott pedig már megy felfele elég erőteljesen.
    Ezzel szemben a Vista 2006 novemberében/2007 elején jött ki, úgyhogy az is rossz helyre van nyilazva - megy is lefele :)

    A Vistával mellesleg egy normális gépen semmi baj nincs, a nagy ámerikában úgyis kész, előre telepített gépeket vásárolnak főleg, azzal sokan meg lehettek elégedve.

    statisztikával mindent, és mindennek az ellenkezőjét is be lehet bizonyítani.