18351
ATbanner.jpg
  • I.C.ram
    #7920
    Nem azt mondom, hogy fölösleges, hanem azt, hogy ENNYIÉRT EGYELŐRE még SZAR VÉTEL. Majd, ha lejjebb megy az ára.
  • pyrohun #7919
    Nem csak az elérési idők (amely SSD esetében a nullához konvergál) csökkennek....
    Mutassatok már olyan elérhető árú vinyót, amely tartósan képes 280MB/sec sebességgel ÍRNI. Mert a legújabb SSD-k ezt tudják. Mindezt melegedés nélkül, tökéletesen hangtalanul.

    Aki szerint csak érzésre gyorsít, annak elmondom, hogy az iMac bootolási idő SSD csere előtt már 70 másodperc volt, SSD-vel 19 másodperc - de ekkorra már 6-7 programot is betöltött a gép. Ez szerintem nem csupán "érzésre" gyorsulás, hanem konkrétan több, mint 3x-os sebességnövekedés, amit igazából kicsiben minden programindításnál / mentésnél / stb. ugyanúgy lehet érzékelni. Gyakorlatilag nem kell várni soha a gépre, amit eddig akármilyen csúcshardverrel SEM mondhattam el eddig, mert a vinyó mindig megmaradt sajnos szűk keresztmetszetnek. :)
  • Bercy #7918
    Hát szerintem jelentősen fokozza a gép gyorsaságának érzetét az SSD.
    Eddig pl az iTunes megnyitásakor szabályosan sokat kellett várni amíg a loading itunes library csík végig ért. Most ez a csík meg se jelenik...

    Ez szubjektív, hogy ilyen dolog valakinek megér-e ennyi pénzt, de szerintem erről vitatkozni fölösleges.
  • Dzsini
    #7917
    a cikkből (véletlenszerű írás, olvasás tesztek egy új generációs, 10000rpm-es vinyóval):
    Olvasásban a VR200M mindent letarolt (350 olvasási művelet), az előző VR-nél közel 35%-kal volt gyorsabb (260 művelet), a leggyorsabb 7200-as HDD-ket pedig 60-70%-kal verte el (210 művelet). Írásban is hasonlóan jól szerepelt a VelociRaptor (500, 370, 270), de ezt is vártuk tőle. Kérdés, hogy ez mit jelent a gyakorlatban. A leglassabb SSD-k olvasásban kb. 5000 műveletre képesek másodpercenként, ez több mint tízszerese a VelociRaptor eredményének.

    érdemes ám végigolvasni, elég sok emberközeli tesztet is csinálnak a jelenleg leggyorsabb HDD-kkel összevetve, nem csak szintetikus méréseket.
  • Zsoltika 007
    #7916
    Ja és az ssd Intel X25-M 160 gigás. Az olcsó trágyák közt van sok ami tényleg lassú. De egy normális ssd-re azt mondani hogy alig gyorsít na olyat még nem láttam a neten se...
  • Zsoltika 007
    #7915
    Nem.
    Ezt én még win 7 alatt csináltam az asztali gépemen. Elindítottam egy vmware win7-et amin ment valami és tényleges host rendszeren futtattam a symantec enpoint prot. scanjét. Mellette meg ment film (720p vagy 1080p azt már nem tudom) + ugye skype, msn, ventri, chrome, steam meg az apróságok . Volt már raid tömb is a rendszervinyóm, hidd el nem szar!
  • Pio
    #7914
    Nem lehet, hogy az előző vinyóddal volt baj? Elég szélsőséges, amit írsz, nekem is volt olyan vinyóm, aminek már félig-meddig tönkre volt a csapágya, az tényleg folyton megaasztotta a rendszert.
    Az én laptopom azonnal reagál, pedig csak 5400rpm-es hdd van benne.
    Ahol várni kell az az, amit leírtam: programok elindulása, bootolás, ezen dob rengeteget az ssd és ez nagyon látványos dolog, nem mindegy, hogy eddig 2 perc alatt indult el a rendszer+böngésző+mail kliens+torrent+akármi most meg fél perc alatt megvan, de azért egy átlagember munkafolyamata nem folyamatos programindítgatásokból áll és mondjuk egy 3-4 órás számítógépes dolgozgatásban nem jelentős az idő, amit az ssd megspórol egy átlagos embernél.
    Persze ezt embere válogatja, plakátszerkesztőknek biztos maga a megváltás egy ssd.

    Csak a kedvedért kipróbáltam amúgy, parallelses win7ben elindítottam egy víruskeresést (windows malware anyámkínját, mert nincs rajta vírusirtó), mellé osxben egy 720p-s videót, nem volt vele baja, most is fut, instant tudtam áttabolni ide és megírni ezt a postot. :)
    Persze 1 perc volt, mire eljutottam oda, hogy fusson a virtuális gép és abban a víruskereső, aztán volt egy kábé 10 másodperces szenvedés, mire ment a videó osxben, ez ssd-vel nem lett volna, de amikor minden elindult, bekerült a memóriába annak, aminek ott a helye már rendben voltak a dolgok.
    Örülök is ennek, hogy az osx szeret mindent átokádni a memóriába azonnal, mert így ha már elindult minden, ami kell nem szokott akadozni a rendszer engem pedig annyira nem zavar, hogy az xcode mondjuk ~10 másodpercig "indul", naponta úgyis legfeljebb egyszer teszi.
    Persze jobb lenne, ha azonnal indulna. Asztali gépet szerintem jövő év végén fogok vejleszteni és ha addigra bejön az, amit lentebb jósoltam, akkor abba már tuti, hogy ssd fog menni.
  • Zsoltika 007
    #7913
    Leírva ez kevésnek hangzik, de mégis a gyakorlatban bazi nagyot ugrik a rendszer reakció ideje. Arra sem tértél ki ha sok párhuzamos dolgot csinálsz egyszerre pl megy egy virtual pc windows 7-el közben antivirus scan és még zenét is hallgatsz vagy filmezel. Na ezt próbáld ki ssd nélkül! Engem nem érdekel mit gyorsít meg mit nem. Azt látom hogy ha kattintok azonnal történik minden. Nincs kerregés meg lassulás. Mintha az oprendszer a ramból futna teljes egészében. Ez az amit meg kell fizetni és meg is éri azt a 30-40 ezret.

    "Azt felejtsétek el, hogy az SSD tényleges teljesítménynövekedést eredményezne."

    Leírtam hogy nem lesz a 2 magos gépedből 4 magos tőle, de mégis 2-3x megdobja a gép reakció idejét és nincs malmozás homokóra meg kis karika minden AZONNAL megtörténik! Mintha egy teljesen új gépet vettél volna. Annyira visszafogja a vinyó a mai modern gépeket hogy gyakorlatilag bármibe rakod ki fogja szúrni a szemed a különbség és mindenki még a casual pc userek is egyből észre veszik hogy ez most sokkal jobb.
  • Keroz1n
    #7912
  • Dzsini
    #7911
    igen, és ez le is van írva a tesztekben: az elérési idők csökkennek drasztikusan (és ezt érzik meg a legtöbben, legjobban - ettől érződik pattogósnak a rendszer), és a párhuzamos olvasás/írás sebessége gyorsul fel.
    a maximális folyamatos olvasási-írási sebesség hasonló.
  • Pio
    #7910
    Annyira nem merültem bele a dologba, de mintha spotlight nélkül nem is lehetne keresni az os-xen. Vagy tévedek?
    Mintha nem talált volna meg semmit azon a pendrive-on, amin letiltottam az indexelést...
  • Pio
    #7909
    Azt felejtsétek el, hogy az SSD tényleges teljesítménynövekedést eredményezne.
    Swappelési (töltési) időket csökkent.
    Ez annak, aki a munkája során folyamatosan bazi nagy fájlokat olvas be látványosan gyorsíthatja a munkamenetet, de annak, aki nem körülbelül annyit fog jelenteni, hogy gyorsabban indul el a program, ami aztán ugyan úgy működik, mint eddig.
    Ha valaki pedig sokat ír fájlokat, főleg ha rengeteg apró fájlt annak lassabb lesz a munkafolyamata. Ez szerencsére a legtöbb felhasználót nem érinti.

    Csak nekem van deja vu érzésem? :)
  • neevous
    #7908
    Kevés ember tárolja a 1080P-s poreszt a notebookján.
  • Dzsini
    #7907
    Seagate-nek van már, de csak 4 giga, és egy elektronika figyeli, hogy milyen fileokat (pl. ami bootoláshoz kell) rakjon át az SSD részre... nem pont erre gondoltam, de nem rossz ötlet, ha ügyes az algoritmus.
  • Zsoltika 007
    #7906
    Még anno a vista premierjénél akartak egy ilyen elgondolást az ms-nél de nem lett belőle semmi. Aztán hogy valaki felkarolja-e az ötletet az passz.
  • Zsoltika 007
    #7905
    Nem úgy kell nézni hogy milyen kevés cucc fér rá és mégis milyen drága, hanem hogy ú bazze ezzel olyan gyors lett a laptopom mintha egy mac pro-m lenne! Gyakorlatilag egy komplett gépcserét lehet vele megspórolni! Én is most raktam át a macbook pro-mba (előző generációs 2,4-es 2gb rammal)És sebességben veri még az asztali gépemet is. Persze ettől nem fog 10x gyorsabban renderelni. De meglepő hogy egy mac pro-t is legyorsul simán sok dologban.
  • Dzsini
    #7904
    Én azt várom (és volt már bemutató is róla, de talán boltokba nem került), hogy kiadjanak hibrid eszközt - notebookba ideális lenne. Mondjuk 40 giga SSD + 300 giga HDD egy csatlakozón - rendszernek és adattárolásra.
  • Zsoltika 007
    #7903
    Nem is fogod soha megérteni ha mindíg a vinyókhoz hasonlítgatod őket. Mert nem ugyanaz a kategória! Egy mai modern számítgépbe amin dolgoznak és nem csak netezgetnek meg emailezgetnek igen is elkél egy ssd. Mindíg azok értetlenkednek akik még életükben nem láttak egyet se működés közben. Akinek van mind egyetért ebben. Notebooknál meg hatványozottan igaz.
  • Dzsini
    #7902
    tesztelték a leggyorsabb (10000rpm)-es vinyókat - az SSD-k továbbra is állva hagyják őket. Itt századakkora elérési időkről van szó - és fele/harmadakkora bootolási, betöltési időkről, főleg ha több dolgot kell egyszerre tölteni.
    http://prohardver.hu/teszt/wd_velociraptor_itt_a_masodik_generacio/
    "Következő a helyzet: a 7200 rpm-es HDD-k és az SSD-k közti űrt egy átlagfelhasználó szemszögéből a VelociRaptor aligha tudja betölteni, mert ahhoz egyrészt túl drága (ki vesz HDD-t 90 000 Ft-ért?), másrészt nem elég gyors. Gyorsabb, mint a többi HDD, de az SSD-khez képest még mindig lassú. Ebből kifolyólag azon a véleményen vagyunk, hogy a rendszer felgyorsítására továbbra is az SSD a nyerő választás (nem kötelező 120 GB-osat venni), emellé pedig betársíthatunk egy nagy és akár gyors merevlemezt, így adott a sebesség és a tárterület kombinációja."
  • pyrohun #7901
    Spotlight-ot szerintem azonnal kapcsold is ki az SSD-n. Az állandó indexelés igen csúnyán csökkenti az SSD-k élettartamát.
  • I.C.ram
    #7900
    Nem is mondtam, hogy muszáj elbaszni mint a 200 dollart...
  • passatgt
    #7899
    igen, de 2000gb-ot soha nem használnék fel, ellenben 120gb ssd-t igen:)
  • I.C.ram
    #7898
    200 dolcsiert 2 terát veszel.
  • passatgt
    #7897
    120 gigger is listing for $189.99

    ami bent volt a gépben az meg jó usb-s vinyónak tárolni rajta filmet, zenét stb:)
  • I.C.ram
    #7896
    Mármint tele van a piac baromi gyors vinyókkal, amik 1/10 annyiba kerülnek.
  • I.C.ram
    #7895
    akkor sem értem, hogy éri meg most SSDt venni. Iszonyat drága. Egy 512-es a 400ezret surolja... és azért lehet kapni nagyon gyors vinyókat is.
  • Pio
    #7894
    Szépen megy lefele az SSD-k ára, ha ilyen ütemben haladnak tovább, akkor jövő nyárra már egész korrekt áron lehet majd hozzájutni az emberi méretű modulokhoz is.
    Ez volt a dvdíróknál, a hdd-knél, a ddr2-es memóriáknál is. Viszonylag sokáig kitartottak egy adott áron, aztán amint kiforrott lett a szabvány és megjelent az igény a tömegek részéről elindult meredeken lefelé az ár, a minőség/technológia/sebesség pedig ezzel párhuzamosan felfelé és alig 1 éven belül harmadannyiba kerültek a 2-3-szor olyan jó modulok.
    Szerintem ugyan ez kezdődött meg mostanában SSD fronton is.
  • Bercy #7893
    Én ma szereltem be egy SSD-t. Hát ütős, pedig nem is egy felső kategóriás amit vettem.
    Szinte alig tölt a gép, spotlight villámgyors.
    A disk utilitinek köszönhetően meg telepíteni se kell, régi vinyót usb-n rákötöttem, arról bebootolt majd restore az SSD-re.
    (ha a régi vinyódon több adat van, mint amit az SSD-re át akarsz tenni akkor a carbon copy cloner ingyenes programmal is megoldható a másolás).
  • Aquir
    #7892
    enjoy
  • Pio
    #7891
    Igen, áprilisiak.
  • Pio
    #7890
    Igen, észrevettem, jól jön az néha. :)
  • Sn00thy
    #7889
    Hali!
    Az uj szériás macbook pro-k 2010-es gyártmányúak ugye?

    Köszi
  • neevous
    #7888
    Pio, észrevetted, hogy a dropbox a LAN-t is használja szinkronizálásra, vagy csak nekem új?:)
  • Dzsini
    #7887
    http://en.wikipedia.org/wiki/Stereoblindness
  • neevous
    #7886

    Lehet upgradelek...
  • Pio
    #7885
    Akkor kisbaba vagyok? Vaze, tudtam, hogy valami nem kóser! O_O
  • Lacee
    #7884
    a kisbabákon kívül, aki tud mélységre kuszálni, képes látni a sztero képeket is :)
    hiszen csak annyi a trükk, hogy máshova nézzen az ember.
  • Pio
    #7883
    Igen, ezt már elég sokan sokféleképp elmagyarázták, mégse sikerült soha. :(
    Olyan lehet ez, mint a fülmozgatás vagy a nyelv U betűvé alakítása: vagy benne van a génjeinkben a képesség, vagy nincs.
    Előbb-utóbb majd felfedezik a bandzsa 3d-s látásért felelős kromoszómát. :D
    De azért kössz, hogy megpróbáltad. :D

    U.I.: Az imént említett két szuperképességgel viszont rendelkezem! :D
  • Dzsini
    #7882
    a mintás könyv az a párhuzamosan nézős 3d :) Az egészhez annyi kell, hogy a képernyőt mindkét szemeddel élesen lásd, és - átmenetileg - képes legyél "kiengedni" a fókuszból a képet. A párhuzamos nézésnél az segít, hogy túl közel kerül a kép, és te egy távoli, nem létező pontra meredsz (ugyanis itt a szemek közel párhuzamosra állnak, és így kerül fedésbe két képrészlet), a másiknál pedig közelre kezdesz nézni (pl. az orrod hegyét, ezáltal a két szemed keresztbe áll, és így kerül fedésbe két majdnem egyforma képrészlet) - mindkét esetben a kis különbségeket az agy 3 dimenziós információként dolgozza fel, hiszen éles a kép, és "más irányból" látod ugyanazt - ezen alapul egyébként a normál térérzékelés :)
  • Pio
    #7881
    Szerintem valamelyik nap ejtsd útba a szemészt, biztos, ami biztos. :)

    Mondjuk nekem már azok a "távolíts el szép lassan az idióta pacától és meglátsz valami fasza 3D képet" cuccok se mentek soha. :(

    Viszont nekem legalább megy 720p-ben akadás nélkül a pcmen (macen holnap kipróbálom), ha más nem, ennyi öröm nekem is jár. :)