18351
ATbanner.jpg
  • Dzsini
    #7960
    de hogy adna bárki bármilyen garanciát egy 6 éves, használt eszközre? próbálja ki, ha működik vegye meg, ha fél attól, hogy tönkremegy, akkor pedig ne... miért vállaljon az eladó garanciát arra, hogy esetleg 6 év után valami zűr lesz vele?
  • Pio
    #7959
    Lehet, hogy nektek a bőrötök alatt is pénz folyik, de egy átlagembernek 57ezer forintért több, mint 2 hetet kell dolgozni.
    Ha szerintetek "filléreskedő" dolog az, hogy egy ember szeretné bebiztosítani magát, ha elkölti 2-3 hetes fizetését, akkor irigylem a szociális helyzeteteket.
    Pont az ilyen stílus miatt mondanak rosszakat az Apple fogyasztókra...
  • pyrohun #7958
    Az a baj, hogy ez nem csak a Vaterán van így. Szerintem az átlag magyar ember (sajnos) ilyen "két forintért meg....ná a saját anyját is" - már elnézést. Unodrító ez a filléreskedő fos hozzáállás. Oké tudom: nem mindenki engedhet meg magának drága cuccokat, de a másik embert akkor sem kellene teljesen hülyének nézni.
  • I.C.ram
    #7957
    Pedig itt is írtam, hogy eladó. De lehet addig idegesít a vevő, amíg leszarom, és nyomok rá egy negatívot vaterán.

    direkt írtam, hogy nincs rá garancia, mert miért lenne. Én nem vagyok szerviz, hogy ingyen megrendelem a gyártótól a cserealkatrészt.

    De utálom a vaterát.
  • Zsoltika 007
    #7956
    Ebayen csak amerikában találtam de 3x annyit kellene fizetni a postáért mint amennyit a gépért kérnek. -.-
  • Zsoltika 007
    #7955
    Hírdethetted volna itt is. Én pont ilyeneket keresek! :(
    Vagy egy G5-ös Powermac vagy egy Xserve kéne.
  • passatgt
    #7954
    :D
  • I.C.ram
    #7953
    Eladtam vaterán a régi PowerMac G5-ösömet 57ezerért, erre ilyen szövegekkel basztatnak, hogy adjak rá 1 hónap garanciát.... Hol élnek ezek? A vadonatúj félmilás gépekre ad az Apple 1 év garanciát, én meg adjak rá 1 hónapot egy 57ezres gépre, ami kb 6 éves... Elmennek ezek a fillérbaszó majmok a picsába.
  • LoDMaSt
    #7952
    Újra lett egy problémám, van egy Canon gép, 30D, ha kell a típus is hozzá, és amikor rádugom a gépre, iPhoto/Aperture felismeri, de én finder alatt szeretnék képeket másolni róla, de valamiért az nem látja. :S Mi lehet a megoldás?
  • Gabor1990
    #7951
    Vaterán vettem, meg nem volt túl drága, ugyhogy mind1.
  • neevous
    #7950
    Ha 72 órán belül vetted vidd vissza és cseréld ki.
  • Gabor1990
    #7949
    Ha valakit érdekel esetleg mini dvi to dvi átalakító az írjon, mert sikerült ilyet vennem mini display portos helyet:D
  • pyrohun #7948
    agility 2 az elég jó, de a simával is ég és föld lesz (lenne?) a különbség.
  • franc0
    #7947
    Illetve ez még durvább lehet, de az én gépembe ha jól sejtem ez már fölös lenne. (sata1)
  • franc0
    #7946
    Én is nyálazgattam az SSD kínálatot, én EZT venném meg most. A feleekkora változata 31 500 ugyanitt.
  • pyrohun #7945
    jó a cikk!
  • neevous
    #7944
    *Köszi.
  • neevous
    #7943
    Ezt akkor vasárnap megejtem:)
  • Pio
    #7942
    Töltsd maxra, hagyt töltőn pár órán át (közben használhatod a gépet), utána mindenképp kapcsold be a gépet, húzd ki a töltőt, majd használd folyamatosan, szünet nélkül a gépet (ha másképp nem megy indíts el egy videót és hagyd magára) addig, amíg le nem merül teljesen és ki nem kapcsol magától.
    Ezután hagyd így legalább 5-6 órán át, majd kösd rá a töltőt és hagyd teletöltődni, kapcsold be, majd nézd meg, hogy mi a helyzet.
    Ezzel újrakalibrálod a számlálót.
  • neevous
    #7941
    Srácok az normális, hogy egy hét alatt az aksim healthje 88-ról leesett 83-ra?
  • Pio
    #7940
    Ez mondjuk jogos, bő 2 éve nem ott dolgozom, azóta nem vagyok naprakész. :(
    Mondjuk passatgt olcsó ssd-k iránt érdeklődött, azok pedig lehet, hogy még küzdenek ezzel a gonddal.

    Dzsini látom adott naprakész infókat is. Régebben is az volt amúgy a baj velük, hogy nyugalmi állapotban nagyon sokat fogyasztottak, ez látom valamelyest megmaradt, de persze rengeteget mérséklődött.

    3-4 éve amúgy a gagyi ssd-k érezhetően csökkentették az akkuidőt. Azért persze nem drasztikus csökkenésről volt szó.

    Ez a hibrid dolog pedig nagyon jó megoldás lehetne, remélem rákapnak. Bár talán már felesleges, szerintem max 2-3 év és tényleg jönni fognak a hagyományos HDD-kel szemben ár és kapacitás szempontjából is versenyképes SSDk. A Dzsini által linkeltek alapján akkuidőben már bőven versenyképesek, a sebesség pedig sose volt kérdéses.
  • Aquir
    #7939
    jó kis cikk!
  • Dzsini
    #7938
    ezt a cikket olvasd át szerintem (és ne csak a képeket nézegesd)
  • Dzsini
    #7937

    iControlPad
  • passatgt
    #7936
    és ehhez van Pio áltaál említett hardveres trim? vagy azt külön kell megvenni?:D
  • Dzsini
    #7935
    a mai SSD-k fogyasztása gyakorlatilag egyenlő a HDD-kkel.

    "Fogyasztás és melegedés terén nem tudnak túl sokat hozzátenni a már meglévő értékekhez, hiszen energiaigényük elhanyagolhatóan alacsonyabb notebook HDD-s társaiknál, és a komoly használat ezeket a tárolókat is ugyanúgy bemelegíti."
    (ez 1 éves cikk)
    tehát a melegedéssel kapcsolatban én is tévedtem, de az biztos, hogy hangtalanok :)

    Bár lehet ügyesen trükközni egy kicsi SSD-vel pl. netbookokban:
    http://prohardver.hu/teszt/kicsim_meddig_birod/akkuteszt_ertekeles.html
    160 gigás vinyó + 8 gigás SSD a rendszerrel a vinyót lekapcsolva (menet közben le lehet egy gombnyomással állítani pl. netezéshez, stb.) 16,5 órás készenlét, 720p-s videólejátszás 9 órán át.

    "..nyugalmi állapotban egy fejlett, Intel Centrino 2 platformos gép SSD-vel 6 watt környékén fogyaszt. A Wind kikapcsolt winchesterrel beérte kevesebb mint 3,5 wattal, míg az Aspire One 6,3 wattot, az Eee PC pedig majdnem 7 wattot fogyasztott. Videolejátszás közben a Wind energiaigénye 6,3 wattra emelkedett a GPU használatával, a CPU-ra támaszkodva pedig 8,8 W körüli érték jön ki. Ugyanehhez az Aspire One-nak kicsit több mint 10, az Eee PC-nek pedig majdnem 11 wattra volt szüksége."
  • Zsoltika 007
    #7934
    Ha nem baszott volna ki velem a kedves upc akkor már tegnap írtam volna hogy ne egy 2008-as cikkel támaszd alá mert azóta már 2-3 generáció lement ssd fronton. :)
  • GregSB
    #7933
    Megjelent az AutoCAD WS (Autodesk) iOS-re (iPhone es iPad)




  • Pio
    #7932
    osx-hez szerintem mindenképp olyat vegyél, amilyet pyrohun is vett nemrég, amiben van egyfajta hardveres trim (pyrohun biztos meg tudja mondani, hogy pontosan mi is ez). Ezen ne spórolj, mert évekkel elodázhatja az ssd esetleges lassulását, nagyon jó dolog.
  • Pio
    #7931
    Höhö, kicsit csócsáltam ezt a power consumption témát és látom a japók már kifejlesztettek kereskedelmi forgalomra tervezett, a jelenleginél közel 90%kal kevesebbet fogyasztó, közel 10 gigabyte/sec-es nand flasheket, az lesz ám a jóság! :)
  • Pio
    #7930
    Nyilván fingom sincs az egészről, azért dolgoztam hardverszervizben 2 éven át (pár hete ebben a topikban leírtam az ssd-s tapasztalatainkat is).. :S
    Szerintem is hagyjuk, még mielőtt erőteljesebb személyeskedésbe csap át a dolog. ;-)
  • Pio
    #7929
    Olvasgass.
    Néha nem az SSD gyártó cégek reklámszlogenjei a leghitelesebb források. ;-)
  • Zsoltika 007
    #7928
    Látszik hogy nem értesz hozzá és fingod sincs az ssd-ről, de ezerrel osztod itt az észt hogy nem annyira jó mint ahogy mindenki mondja stb.. Ezek után inkább hanyagoljuk a témát addig amíg nem használsz egyet pár napig.
  • Zsoltika 007
    #7927
    "Laptopba amúgy nem vennék SSD-t, növeli a fogyasztást-->csökkenti az akkuidőt." Na most égetted le magad teljesen :DDD
  • neevous
    #7926
    50k
  • Pio
    #7925
    A macbook pronak körülbelül zéró hangja van, de amúgy alapvetően nem zavar egy számítógép alig hallható duruzsolása (amit megjegyzem inkább a ventilátorok produkálnak, mint a hdd, kivéve ha valami nagyon sz*r ezer éves cuccról van szó, az én asztaliban levő 12ezer forintos 750 gigás nem túl jónak számító Samsungomnak gyakorlatilag semmi hangja nincs).
    Melegedés szintúgy érdektelen, ha a processzort izzasztom, akkor langyos a bal kezem alatt, ennyi, még jól is esik (mint tudjuk kinek a bizsergetés... :) ).
    Amúgy felesleges is sorolni ezeket járulékos "hasznokat", a gyorsabb elérési idő és sebesség ezeknél sokkal többet ér, de azért túlzásokba se kell esni.
    Lehet amúgy, hogy csak azért mondom ezt, mert nekünk programozóknak ez az egyik leglényegtelenebb paraméter, akárhogy is, Bercy írta a lényeget: "ez szubjektív". :)

    Laptopba amúgy nem vennék SSD-t, növeli a fogyasztást-->csökkenti az akkuidőt. Ez a magas árral kombózva pedig pláne haszontalanná teszi. De persze ez is szubjektív, aki folyton tápról használja, annak tökmindegy.
  • passatgt
    #7924
    na akkor ajánljatok macbook pro 13-ba egy olcsó sdd-t, nem kell nagy kapacitás sem, 120gb körül már bőven jó, de ha nagy árkülönbség van, akkor 80-as is elég
  • Dzsini
    #7923
    a terra az a föld (talaj) a lábad alatt :)

    laptopba, asztali gépbe elég az SSD, az otthoni hálózaton meg a pincében van egy akárhány terás (!) NAS jó teljesítményű, hűtött HDD-kkel, arról meg bármit meg lehet nézni, hallgatni, lehet oda letölteni/eltárolni dolgokat.

    Ha csak 1 laptop van otthon, oda nem jó csak SSD-t tervezni. 30 gigás van kb. 20ezerért, 64 gigás 30-ért, azon elfér minden futtatnivaló, tárolni meg NAS-on, vagy vinyón. Jobb megoldás a tempónövelésre, mint a HDD-ket RAID-elni összevissza (a hangról és melegedésről nem is beszélve).
  • Zsoltika 007
    #7922
    30-40 ért már minőségit lehet kapni. Nem ezen kell tárolni a terrákat. Csak az oprendszernek kell.
  • pyrohun #7921
    Kérdés kinek és mire. Internetezéshez, irodai munkára, meg játékra valóban luxus. Ha valaki dolgozik a géppel és mondjuk havonta megkeresi az SSD árának a többszörösét + a munkája során többnyire ki is használja, hogy nem kell állandóan a vinyóra "várni", akkor simán megéri.