18351
ATbanner.jpg
  • Bercy #8120
    Én a gekkóra szavazok!
  • Pio
    #8119
    Inkább arról theorycraftolnátok, hogy mi lesz benne... Ez nem biológia topik. :D
  • Tikal #8118
    nem hiszem :D
  • Dzsini
    #8117
    pontosabban fordítva, mert a szokás a dél-amerikait tartja inkább Pumának, az északit Cougarnak
  • Dzsini
    #8116
    akkor a 10.1 Puma volt az észak-amerikai változat, a 10.8 Cougar meg a dél-amerikai lesz (az is ugyanaz, csak kicsit más a színezése) :) és akkor máris lehet ugyanazt elsütni újra :D
  • Tikal #8115
    öö nem érted.. ezért mellékeltem képet :) hagyjuk már a fajokat, nemzetségeket, szaporodást...
  • Dzsini
    #8114
    ami pedig pontosan ugyanaz a faj, mint a normál foltos leopárd, csak melanintúltengése van (sötét alapon még sötétebb foltjai vannak) :)
    még egy területen is élnek, párosodnak egymással, - ott nincs a színek miatti gyűlölködés, de pl. fekete szülőknek lehet sima foltos kölyke
  • I.C.ram
    #8113
    A fodrásznál...

    Nem emlékszem már, hogy hol olvastam, de valami nagyobb oldalon az tuti.
  • Tikal #8112
    és ezt hol hallottad? a piacon? :)
  • I.C.ram
    #8111
    Azt amúgy hallottátok, hogy az iPad szoftvere a következő frissítés után már nem lesz ingyenes? Kíváncsi vagyok, mikor vezetik be ezt az üzletpolitikát az iPhonera is.
  • neevous
    #8110
  • Tikal #8109
    ja...ugyan nem látok bele steve jobs fejébe, de ott a panther-rel rá gondolhattak... persze ettől még lehet igazad...


  • Dzsini
    #8108
    illetve ott is a Panther a nagyobb csoport hivatalos megnevezése, a Leopard a rendes név, de a közbeszéd simán átfedésben használja, ahogy a Cougart és a Pumát
  • Dzsini
    #8107
    Panther és Leopard is volt már, az is ugyanaz :)
  • Tikal #8106
    Egyébként 11-től szerintem jöhetnek a ragadozó madarak :)
  • Tikal #8105
    és szerinted egy állatnemről nevezték el aztán meg magáról a fajról is elfogják?
    a hópárduc hólepoárd már más kérdés....
    szerintem a cougar mint OS név kilőve...
  • Dzsini
    #8104
    nem biztos, a Puma az lehet az állatnem:
    Rend: Ragadozók (Carnivora)
    Alrend: Macskaalkatúak (Feliformia)
    Család: Macskafélék (Felidae)
    Alcsalád: Macskaformák (Felinae) - tehát a normál méretű macskák közelebbi rokonai, a hiúzzal, a gepárddal és a vadmacskákkal együtt
    Nem: Puma
    és két faj tartozik bele, a Cougar (Puma Concolor, magyarul Puma vagy hegyioroszlán, de még hegyipárduc is) és a Jaguarundi (Puma yaguarondi)

    persze mivel az összes ilyesmi név azelőtt lett kitalálva, hogy a latin nevezéktan szerint besorolták őket, így most tök jól el lehet szórakozni, hogy mi micsoda, és minden nyelven más a megszokott elnevezés :) (lásd még leopárd, párduc, jaguár, vagy OSX-et nézve hóleopárd vagy hópárduc)
    a köznyelv úgyis keveri, az angol meg tök másképp használja.
    itt futottunk rajta egy-két kört
  • passatgt
    #8103
    mondjuk valszeg macbook air lesz bemutatva
  • Tikal #8102
    cougar=puma
  • passatgt
    #8101
    az ios integrálós oprendszer meg lehet valami everék, pl pumapard, leopon:)
  • I.C.ram
    #8100
    Vagy lehet még Liger is.
  • Verseghy
    #8099
    Lion után Hot Lion?:D
  • Bercy #8098
    Pink Panther még belefér szerintem :)
  • Mnemomic
    #8097
    Most nézem csak sima SATA vinyó van benne? Nem is érdemes SATA2-öt venni?
  • Dzsini
    #8096
    ki fognak fogyni a cicákból...
    a béta még maci volt (Kodiak), aztán Cheetah, Puma, Jaguar, Panther, Tiger, , Leopard, Snow Leopard
    most jön a Lion, le volt foglalva a Lynx és a Cougar, azt még elővehetik és 10.9-ig megvannak - a 11.0 pedig átmegy más állatcsoportra.

    vagy jöhet a 10.10 Hello Kitty

  • Tikal #8095
    iPhone-nál deauthorize??
  • Dzsini
    #8094
    és mit csinál az oroszlán a hegyről? 'lájön'

    (bocsánat, fáradt vagyok)
  • GregSB
    #8093
    A képet elnézve oroszlán lesz :)
  • GregSB
    #8092
  • Verseghy
    #8091
    És azt hogy kell?:)
  • passatgt
    #8090
    okt 20 új osx:o
  • Lacee
    #8089
    szerintem de-authorize aztán restore, esetleg fordítva. :)
  • Verseghy
    #8088
    Hupsz, ezt nem ide akartam, hanem az iPhone topicba. Bocsánat.:)
  • Verseghy
    #8087
    Ha el akarom adni a telóm, akkor milyen lépéseket kell csinálnom iTuneson? Restore gondolom, meg lehet valahogy törölni az accountom és a telóm közötti köteléket? Ha egyáltalán van..:D
  • Tikal #8086
    Nekem 7200 van, meleg ahol a vinyo van, de nem vészes... nem hangosabb egyébként.. legalábbis az enyém, Hitachi.
  • Mnemomic
    #8085
    Hi!

    Macbook alu-ba akarom a merevlemezt kicserélni mert ez a 250 Gbyte-os Fujitsu kapacitásra is kevés meg tesztek alapján a gyorsasága is elmarad egy WD-től.

    Most egész jó árban van WD 500 Gbyte a 7200 fordulatos. Az érdekelne, hogy ilyet rakot már valamelyőtök a gépébe és ha igen, akkor nem melegszik nagyon a wincsi? De lehet elég lenne a 5200-es is.


    Ja és ha vennék a disk utility image szolgáltatásával vigyem át rá a rendszert? A time machine is megy de az a Snow Leopard telepítése után nem állított mindent vissza mert a felhasználónév egyezéssel volt gondja. Meg most telepíteni sincs kedvem :)
  • Tikal #8084
    ugyanannyi :)
  • grizzly21
    #8083
    kivancsi vagyok mennyi lesz
  • Dzsini
    #8082
    azoknak, akik a pirosat szeretik, a magentát kevésbé
  • I.C.ram
    #8081
    Valakit érdekel esetleg egy Mac OS X Panther és eg Tiger? Eredeti mindkettő, dobozos.