18351
ATbanner.jpg
  • Dzsini
    #8160
    :)
  • pyrohun #8159
    windows-on minden szar, ami apple (qt, itunes, stb. - talán mégsem, mert a bonjour-féle nyomtató megosztás az egészen jól tud működni :)
  • Tikal #8158
    oh, ez viszont kéne... belső hang...
  • Tikal #8157
    basszus, tényleg, és kiszúrta a szemem...ez jó is lesz
  • Tikal #8156
    áá, nem tudtam :D
  • franc0
    #8155
    Szervusz!

    Én is vinyócserén gondolkodom, ezért utánaolvastam a dolgoknak.
    A te MacBook szériád volt az első, amit SATA2-vel szereltek. Ugyanakkor ez nem jelent sok extrát, kivéve ha SSD-t akarsz beletenni. A sima HDD-k a SATA1 elméleti maximumától is messze elmaradnak. Ez persze nem jelenti azt, hogy nem kell SATA2-t venni, de nem emiatt. Az újabb vinyók nyilván gyorsabbak, és ezeket már mindet SATA2-vel szerelik. Szóval mókusvakítás.
    Mivel sokan panaszkodnak a 7200rpm-es vinyókra (főleg a rázkódás és a hangja zavaró), ezért megnéztem melyek a leggyorsabb 5400-asok.
    EZ gyorsabb, mint sok 7200-as, ezalól persze a WD 500 gigás BEKT nyilván kivétel. Ha nem akarsz ennyit költeni, akkor EZT ajánlom.
  • Dzsini
    #8154
    na, akkor csak kiderült miért írnak külön progikat :)

    (a szemetelős poén a windowsra rendszeresített fura quictimera vonatkozott, ami franciául köszönget (bonjour), meg még ezer dolgot pakol fel maga mellé :) )
  • pyrohun #8153
    Igen meg a QT azt hiszem, hogy nem tud csak egy ablakot, vagy adott képméretet felvenni, csak fullscreen-t.
  • pyrohun #8152
    Tisztára, mint a webkettes weboldalak :)))
  • passatgt
    #8151
    na akkor ezért tud többet a másik progi
    meg gondolom a minőséget lehet állítani, mert itt csak annyi van hogy magas vagy szar:)
  • pyrohun #8150
    Ja igaz, valóban. Nekem pont a saját belső hang felvétele hiányzott 2x :(
  • passatgt
    #8149
    ja és a leállítást szépen felrakja az óra mellé, előtte még meg is mutatja hogy hol kell leállítani, szépen elsötétül a képernyő és egy tooltip-be odaírja alá:)
  • passatgt
    #8148
    hangot tud mikrofonról
  • pyrohun #8147
    Tök egyszerű és MŰKÖDIK. Pont mint ahogy általában az Apple :)
  • passatgt
    #8146
    foglamam nincs, quicktimeban annyi, hogy File-news screen recording-megnyomod a piros pöttyöt és veszi:D
  • pyrohun #8145
    mi szemeteli tele a rendszert? Feltelepitesz egy osx-et, alapból lesz benne QT, ami alapból tud felvenni. :)
    Hangot nem rögzít asszem, de képet simán. 27-es iMac-en 2560x1440-es felbontásban is elég jól tolja :))
  • Dzsini
    #8144
    tudom, "there's an app for that"

    de ha valaki ír valami programot, azt azért szokta, mert valami hiányérzete van - mi a hiány a QT-ben?
  • passatgt
    #8143
    mindenből van 5000 féle amit alapból tud osx:)
  • Dzsini
    #8142
    fujj, apple cuccot használni milyen már?! :) főleg kviktájmot, az teleszemeteli a rendszert és különbenis :D
    (de akkor minek van pár ingyenes és ezernyi fizetős alternatíva? mit nem tud a qt?)
  • pyrohun #8141
    A QuickTime tudja, ami alapból az OSX-ben van ugye :)
  • Dzsini
    #8140
    valami az export formátumokkal van - gondolom licencdíj miatt.
  • Tikal #8139
    ez elég pofás is kösz...
    amit nem értek hogy a pro miért kerül 15dollár/évbe... előfizetős program, fura?
  • Dzsini
    #8138
    http://krut.sourceforge.net/ - vagy ez, Java-ban - java runtime kell neki, de az van macskOS-re is :)
  • Dzsini
    #8137
    http://www.techsmith.com/jing/ - ezt írták pár helyen, mint egyetlen jól működő free lehetőséget (fizetősből többet találtam)
  • Tikal #8136
    Keresek olyan progit amivel rögzíteni tudom ami éppen az asztalon történik, illetve a monitoron, tudtok ilyet? ( nem ártana ha free lenne :D )l
  • pyrohun #8135
    Amúgy meg, ha végre nem csak arról szólna egy szoftverfrissítés, hogy mittudomén a google maps-ben van terrain nézet, akkor simán fizetnék is érte :) OK, mondjuk ipad esetében pont most lesz a jóság a multitaskkal, stb...
  • GregSB
    #8134
    Csak kétévente kell majd fizetni:

    "Apple will provide you any iPad OS software updates that it may release from time to time, up to and including the next major iPad OS software release following the version of iPad OS software that originally shipped from Apple on your iPad, for free.

    "For example, if your iPad originally shipped with iPad 3.x software, Apple would provide you with any iPad OS software updates it might release up to and including the iPad 4.x software release. Such updates and releases may not necessarily include all of the new software features that Apple releases for newer iPad models."

    Szóval ha megveszed x évben azbipadot, akkor az x+1.-ik évi sw updatet még ingyen kapod, csak a 2-vel újabb verzióért kell majd fizetni. 2 évente meg úgyis lecseréled majd az ipadedet a tvájsz ez öméjzing újra :) vagy kifizetsz $5-10 az updatere. Vagy ha nagyon leet haxxor leszel, akkor jailbreakeled és felteszed ingyen. Vagy veszel más márkát (ahol örülsz ha 1 évig kapsz majd sw updateket).

    iPhone-nál egyelőre maradt minden ahogy eddig is.
  • Mnemomic
    #8133
    Kiváncsi vagyok, milyen lesz az új oprendszer.

    Közben utánanéztem sima sata a winyó a gépben, én azt hittem sata2 már.
  • pyrohun #8132
    OSX 10.8 Leptailurus -.- :))
  • G_ArchAngel #8131
    Nem kell ketsegbeesni, van eleg macska:)
  • LoDMaSt
    #8130
    félsiker, köszi! :)
  • Bercy #8129
    Működik az a shift + katt kijelölés csak NE ikonos nézetben csináld.
  • LoDMaSt
    #8128
    de ezzel csak egyesével jelölgetem ki őket, nekem olyan kéne, hogy egyszerre/egy kattintással a két szélső ikon közti összeset kijelölje, mint win-alatt a shift-klikk.
  • Tikal #8127
    a CUT alapvető elvekkel ellenkezik :D
  • Pio
    #8126
    Esetleg... csak halkan merem kimondani... Cmd+x (cut) lehetőség Finderben? O_o
  • Tikal #8125
    Ez működik.
    A CMD+kattintás kijelölés is működik.
  • LoDMaSt
    #8124
    pl, hogy ha belemegyek egy mappában, amiben van egy csomó file, rákattintok egyre, majd shift+katt egy tőle több mint 2 egységgel arrébb lévőre, akkor az összes file-t kijelöli, ami a 2 ikon közt van. Vagy van ilyen, csak én nem találtam meg?
  • Tikal #8123
    ez mit jelent?
  • LoDMaSt
    #8122
    "rendes" kijelölés a shift-et, és a ctrl-t használva! :D
  • Dzsini
    #8121
    de az kit érdekel? :)

    sikerül megint az elmúlt 1-1,5 év technológiáját támogatni (esetleg már eljut hozzájuk az SSD-k híre), meg esetleg kibővítik az OSX táccsos lehetőségeit, valamilyen együttműködést építenek ki az iOS-es cuccokkal (profibb adatáramoltatás oda-vissza), a belsőre úgyse lehet tippelni se nagyon - valamint lesz további felületcsiszolás, javított ezmegaz - azért egy 10 éves rendszerről van szó, még ha komoly változásokon is esett át párszor.