18351
ATbanner.jpg
  • passatgt
    #8200
    és így már passzol a 11-es kijelző
  • passatgt
    #8199
    aha:D

    nálam 24px magas az usb, annak a vonalába 545px a gép, 545/24 * 12 az durván 270mm:)
  • Dzsini
    #8198
    szélesség / USB * 12 mm? :D
  • passatgt
    #8197
    az én méréseim alapján 270mm széles:D
  • Dzsini
    #8196
    10,1-es? arra biztos rászórnak minimum egy 1366-os képernyőt, érdekes kis ultraportable gép lesz belőle (viszont 23 centire már zsúfolni kell kicsit a billentyűzetet)
  • GregSB
    #8195
  • Gabor1990
    #8194
    Nekem is ugyan az van VLC-nél, másnál edig nem vettem észre.
  • pyrohun #8193
    erre senki?? Másnál nincs ilyen vagy hasonló gond?
  • passatgt
    #8192
    elképzelhető, van valami olyan is hogy flash memória lesz benne, és így eyből bekapcsol a gép vagy mi:)
  • Pio
    #8191
    Az ott felül akar lenni az új, memória kinézetű ssd?
  • passatgt
    #8190


    pár akksi beficcen, kb mint ipadba, lehet bírja majd 20 órát:D
  • GregSB
    #8189
    Az engadgeten feltűnt modell 13.3"-as. Persze simán lehet fake...
  • Dzsini
    #8188
    a proci ha jól látom ugyanaz, mint az előzőben (2009 nyár óta) van. (van még 2.13-as)
  • Pio
    #8187
    Engadgeten 3,1-es model NO-s air, szóval szinte biztosra vehető, hogy lesz egy ilyen specifikációs gép:

  • G_ArchAngel #8186
    triplája
  • Dzsini
    #8185
    van persze, de én arra hoztam példát, hogy 11-2 colon már van bőven normális erejű notebook is (természetesen magasabb áron, mint a netbookok) - az Air pedig valószínűleg ez a kategória lesz, nem akar versenyre kelni a netbookokkal.

    a netbook jelenleg túlnyomó többségben az Atom procira és a hozzá tartozó architektúrára épülő gépet jelenti ÉS általában 10" körüli méretet (van néhány kivétel: AMD NEO, ARM mittudoménmennyi, stb., ahogy van 12 colos EEE is, de nem ebből van a legtöbb)

    ajánlom a szövegértelmezésnél a "nem feltétlenül", a "többség", és a "netbook" és a "notebook" kifejezések figyelembe vételét, nem kell belekötni valamibe azért, mert létezik kivétel egy általánosság alól.
  • Pio
    #8184
    Ezek önkényes, szubjektív fogalmak, nincs adva valami egzakt definíció arra, hogy mi a netbook. Van EEE PC 12.1 colos is és az EEE PC-ket netbooknak szokás hívni.
    Nálunk egyetemen rengetegen netbookon programoznak, mert pici.

    Mondjuk elkezdtem olvasni a wikipedia informális netbook definícióját:
    Netbooks are a category of small, lightweight, and inexpensive...
    És az utolsó szónál abba is hagytam. Az Air ez alapján tuti nem lesz netbook. :D
  • Dzsini
    #8183
    azért a 11,3" már bőven a használható méret, nem a 7-10"-es netbook kategória. egészen minimálisan kisebb a billentyűzet a 13"-asnál (bár láttam olyat, aminél pontosan ugyanakkora, csak kiért teljesen a peremig), a képernyő abban a kategóriában már 1366x768 tud lenni - és gyártanak már jó ideje nem Atom-procis notebookot akkorát (régen ha jól rémlik subnotebook volt az ilyesmiknek a neve, és a Sony prémiumkategóriában árulta a belevalót, ma már van sokféle gép)

    a 11,3" már nem feltétlenül netbook (sőt, inkább nem az), simán belefér optikai meghajtó nélkül egy normális erejű gép.
  • GregSB
    #8182
    *ez meg legalább duplája lesz.
  • GregSB
    #8181
    Dugnám.

    ha ez így kijönne akkor nem lenne kérdés, hogy ezt venném vagy az iPadot.

    Mondjuk az is igaz hogy utóbbi $500-600-ért hozzádvágják, mert meg legalább duplája lesz.
  • GregSB
    #8180
  • GregSB
    #8179
    Az a baj hogy nem csak a sajtó nyomatta ezt. Maga Jobs az iPad bemutatóján mondta, hogy kell valami az okostelefon és noti közé, és a netbook az nem jó. Mert összenyomorodott, kicsi a billentyűzete, lassú (gyenge HW), stb...

    Erre most mégis kiadnak egyet? Bár ha olyan lesz mint a képen, akkor ahogy látom megkapja a MBP-k majdnemhogy teljes méretű billjét, csak mindent levágnak körülötte.

    Ha ki is fog jönni, és ilyen formában, ők tuti azt fogják hangoztatni hogy ez nem netbook :)
  • Pio
    #8178
    Már nagyon régóta tele vannak a rumor szájtok azzal, hogy jön a netbook méretű air, szerintem ez majdnem tényként kezelhető.

    Amúgy meg ez inkább annak az önmagukat "szakértőnek" mondó "elemző" rétegnek egy pofon, aki televisítozta az internetet azzal, hogy az ipad eladások csődbe döntik az egész laptop- és/vagy netbookpiacot.
    Az Apple most egy "hülyék vagytok, még hogy halódik a netbook piac, ez marhaság, mi is abba fektetünk be, mert nagyon is erős, érdemes jelen lenni benne" üzenetet küld majd nekik. :)
    Most majd televisíthatják az internetet azzal, hogy "mégis haldoklik a netbookpiac az új Air miatt".
    Én azt hinném, hogy ezt az örökös "háború van" és "minden közé jobb/rosszabb relációt kell tenni" kényszert az emberek úgy 15 éves korukra kinövik, de nem... :(
  • Verseghy
    #8177
    Ugye most linkeltem nemrég, hogy jön Macre a Civ V. Még előtte bátorkodtam írni egy szívhezszoló levelet nekik, hogy adják ki Macre is, és így két hét múlva válaszoltak:

    Dear Versegi,

    We do appreciate your feedback, there are currently no plans to bring Civ V to the Mac. Do keep checking our web site for information on this if/when it becomes available.

    Kind regards,
    Robert

    Technical Support

    Most akkor kinek lehet hinni?:D
  • pyrohun #8176
    Valaki nem tudja, hogy miért van az, hogy pl. a VLC (meg azt hiszem az MPlayer OSX is ilyen) nálam egy ideje azt csinálja, hogy ha nem CMD + Q -val lépek ki belőle, hanem a dock-on nyomok jobbklikk + close -t, akkor egészen addig nem záródik be az app, amíg újra rá nem nyomok az ikonra (sima balklikk), vagy magára az appra. Régebben Opera is ezt tolta, meg a uTorrent is... Elég idegesítő és nem tudom, hogy mitől kezdik el ezt játszani egyes alkalmazások.
  • grizzly21
    #8175
    Ezt jo volt megnezni
  • Ability
    #8174
    Így vagy úgy, azért mégis érdekes és egyfajta példaértékű a története. Tetszett a vidi, gondoltam lementem magamnak, itt van ha másnak is kellene.
  • passatgt
    #8173
    nemhiszem, sztem csak egy sima 13-as air jön csak megkapja amit a macbook pro tud
  • GregSB
    #8172
    A Cnet szerint jön a 11.6"-os MacBook Air.



    Mondjuk nem értem, ezzel nem magukat lőnék tökön? Ez már netbook kategória, ahelyett meg mint tudjuk van az iPad. Vagy most akkor mégsem? :)
  • GregSB
    #8171
    Csak evangelistáknak:

    Bloomberg 50 perces összeállítása Steve Jobsról.
  • GregSB
    #8170
  • Pio
    #8169
    Hoppá, a Kész Átverésben Labancz Lilla, hivatásos főp*csa Steiner "homokszem" Kristóf Álom.net filmjéből ájfón 4-gyel a kezében hisztériázik, mert kutyát etettek vele egy kínai étteremben! :)
  • Dzsini
    #8168

    itt nevelik a leendő OSX verziókat :)
  • ddany7
    #8167
    az istyle-nak írtam e-mail, válaszoltak is.

    "Az AppleCare kiterjesztett garancia Magyarországon nem elérhető termék, ezzel szemben ha rendelkezik egy olyan géppel amin van ilyen garancia akkor az minden itthoni hivatalos szervizben érvényes és probléma nélkül elfogadják / elfogadjuk, azonban fontos hogy megvásárláskor be kell regisztrálni."

    Ez a bereigsztrálás hogy néz ki?(USA-ban való vásárláskor)Esetleg tudja-e valaki?
  • Pio
    #8166
    Igen annyi és csak saját szervizben fogadják el (legalábbis nekem ezt mondták).
  • Zsoltika 007
    #8165
    Ami itthon van az nem a rendes hanem az itthoni forgalmazó szervízének sajátja. Tehát az itthoni apple care nem jó külföldön.
  • grizzly21
    #8164
    itthon is kaphato apple care szerintem, es csak a laptop veteltol szamitott 3 (?) honapon belul tudod megvenni
  • ddany7
    #8163
    sziasztok!

    Kicsit elmélyültem ebben a garanciális dolgokban az Apple-nél,és van 1-2dolog miben segítségre szorulok.

    Azt szeretném kérdezni,hogy akkor hogy is van ez az Apple Care Protection Plan?
    -Azt értem,hogy ez +2 év garancia a gépre,és azt is értem,hogy ez nem ugyan az mint amit itthon a kereskedők "kiterjesztett garancia néven adnak".(legalábbis ahogy informálódtam)

    Viszont írtak mindenhol mindenfélét,ezért majd e-mail-ezek egyet 1-2 itthoni bolttal,hogy mi is van,mert volt kai azt írta,hogy Apple Care-t 1-2 viszonteladó és szervíz nem vállal javítani.
    Na de akkor jöjjön a kérdésem:

    1.-Ha USA-ban veszek 1 macbookpro-t és a vásárláskor apple care-t,akkor hazahozva be tudom rá regisztrálni a +2év garit és minden rendben lesz vele?

    2.-Ha USA-ban veszek macbookpro-t,de apple care-t csak majd 1éven belül neten valahonnan,akkor mi a helyzet?

    Ezeket azért kérdezem,mert ha itthon javítható AC-el,akkor miért nem kapható itthon?!...

    köszönöm a segítséget,és bocs ha kicsit érthetetlen

  • Pio
    #8162
    Viszont ha már oroszlán, akkor most Lady Gaga helyett szerepelhetne a Streetlight Manifesto. :)

  • Mnemomic
    #8161
    Köszi :) Most végülis memória lett belőle mert a 2gbyte-ot is keveslem. Külső wincsit is várom hozzá így lesz hely a fujin, de le fogom cserélni ettől még, mert sebességtáblázatban szinte az utolsó, és ez sokszor érződik is.