18351
ATbanner.jpg
  • Pio
    #8240
    ...és azt se feledjük, hogy az az 5 óra "Apple időben" értendő, szóval inkább max 4 lesz az. :)

    Amúgy egész korrekt kis felhozatal. Az Air nagyon alulmúlta a fansite jóslatokat (10 órás üzemidő, 128 gigás ssd, 4gbram, i3as proci a beugró modellnél max 1k usd áron), de aki 2 lábbal a földön áll az szerintem valami olyasmi hardverre számított, amilyen Steve bejelentett.
    Viszont ez a készenléti üzemidővel "reklámozás" szerintem elég gázos.

    Appstore megvalósítására kíváncsi vagyok, jól is elsülhet. Viszont őszintén kétlem, de ha neadjisten az iphone-hoz hasonlóan tiltanák a nem appstore-ban beszerzett appokat, akkor van egy eladó macbook prom... :)
  • G_ArchAngel #8239
    Nekem nem kellene az Air, 3 hetet toltottem egyutt a 13-as MBP-vel, hasznalhatatlan szar, pedig eromu az Air-hez viszonyitva.
    A kepernyojen eselytelen kepeket feldolgozni, felbontasa gyaszos - legkozelebb 15-os matte MBP lesz, inkabb elviselem a sulyat.
  • Dzsini
    #8238
    persze az airben levő 35Wh-hoz képest odaát 62Wh-s az akkumulátor. erre vonatkozik a #32-es hozzászólás, ez így nagy csalódás.
  • Dzsini
    #8237
    Acer Timeline 1810T 11,6" 1366x768, 284×202×30mm, 1440 gramm, 8+ óra bekapcsolt wifivel, 500GB vinyóval (2009 eleje)
    Macbook Air 11,6" 1366x768, 299x192x17mm, 1060 gramm, 5 óra bekapcsolt wifivel, 64GB SSD (2010 vége)

    még az apple-féle pótlékot beleszámolva sem ér 400 usd pluszt a fele vastagság és a 400 gramm súlykülönbség, ha 3 órával kevesebbet megy (és azóta az Acert is fejlesztették, de ezt használtam hosszabb ideig, így pontosan tudom mit bír)
  • G_ArchAngel #8236
    Az alapja? Az akksijuk nagyobb, mint a 13-as MBP-nek!:)
  • Dzsini
    #8235
    hát ja - 999 dollárért ráadásul
  • passatgt
    #8234
    lófaszt:)
  • Dzsini
    #8233
    mondom, az Acer, Asus, stb. 11,3-11,6-osok 8 óráig könnyedén mennek maximum fényerőn, szintén bekapcsolt wifivel - persze, azoknak az alapja vastagabb, mint ez, de ez így mit ér?
  • Dzsini
    #8232
    megint sikerült a használhatóságot feláldozni egy kétes presztizs és a design oltárán


    ...de majd túlesnek rajta, mobiltelefonoknál is ment egy ideig a "kinek vékonyabb", aztán a Samsung lement 6 mm alá, rájöttek, hogy hülyeség ezen pörögni, és azóta megnyugodtak a kedélyek.
  • passatgt
    #8231
    régi teszttel lett volna 8 óra gondolom:D

    de így legalább reális
  • Dzsini
    #8230
    és elkeserítőbb, hogy ekkora ló akkumulátorokkal (tudom, vékonyak) 5 órát sikerül működnie... vicc.
  • passatgt
    #8229
    így faszább:)
  • Dzsini
    #8228
    4 napja és 40 hozzászólással ezelőtt ugyanígy nézett ki, bár akkor még nem voltak az aksik lefújva mattszürkére.
  • passatgt
    #8227


    ez azért kicsit profin néz ki
  • Dzsini
    #8226
    a kedvencem az Air csomagolásánál a "Software reinstall drive":


    (amúgy nálam teljesen rendben van az oldal)
  • passatgt
    #8225
    kicsit széjjel van esve apple weblapja:D
  • Dzsini
    #8224
    "Elképesztően vékony, elegáns, könnyű, sokáig bírja, a teljesítménye is megfelelő, ezért jött létre annak idején a MacBook Air."

    már csak egy normális energiagazdálkodást kellene kifejleszteniük :( hasonlóan vicc, amit az új iPod touch-al csináltak - ott +1-2 milliméter nem zavart volna (sőt, talán kényelmesebbé is tette volna), és lett volna közel dupla üzemideje.
  • passatgt
    #8223
    akkor most érdemes használt airt venni:D
  • passatgt
    #8222
    régi airbe jobb proci van...
  • passatgt
    #8221
    hát ez gagyi, mármint az a műanyag keretes kijelző tiszta bóvli hatást kelt, ue volt a bajom a régivel is, nemtudom miért nem lehet feketére befösteni
  • Dzsini
    #8220
    az 5 órás 11,6-os Air ciki - a C2D-s kis laptopok (Acer, ASUS volt a kezemben) simán elszaladnak bekapcsolt wifivel és vinyóval(!) 8 órát...

    az oroszlánnál meg a touchos felületet régóta megmondtuk itt (a iOS-kezelőfelület átépítése ide mondjuk tetszik, kicsit olyan, mint a Netbook remix linuxok, vagy a Win Media Center edition volt), az appstore érdekes lépés (hogy ki hogy kerülhet bele, stb. az fogja eldönteni, hogy lesz-e értelme)
  • neevous
    #8219
    C2D:/
  • passatgt
    #8218
    kicsit izgul a csávó:D
  • passatgt
    #8217
    na úgy néz ki lesz macre appstore, végre:)
  • passatgt
    #8216
    ilife van már warezon?:D
  • ddany7
    #8215
    http://beszeljukmac.com/index.php/weblog/comments/uj_macbook_air_friss_informaciok/
  • passatgt
    #8214
    ez a machinarium az egyik legjobb játék mostanában:)
  • passatgt
    #8213
    jól írja az egyik kommentelő:
    "haha you broke it for youtube and only got arround 1,500 views...FAIL!!!!"
  • passatgt
    #8212
    és a kijelzője is milyen szép:D
  • neevous
    #8211
    És még milyen költséghatékony volt szétbaszni...
  • pyrohun #8210
    marha értelmes... de mondjuk írni kb. feleolyan lassan és 2x annyi elgépeléssel tud az ibm-en... grat! :)
  • neevous
    #8209
    :O
  • passatgt
    #8208
    3 napja meg kijött frontrow-hoz addon, amivel lehet nézni a gépen lévő bármilyen filmet, meg van rss, időjárás és netezni is lehet vele:)

    MiRow

    fizetős, próbaverziót nem találtam, de innen-onnan beszerezhető
  • passatgt
    #8207
    de most sokkal jobb, eddig a képarányt nemnagoyn sikerüt megtartania
    meg jobbklikkre rálehet menni youtube-ra, ha esetleg embedelt videót nézel
  • Zsoltika 007
    #8206
    Azt eddig is tudta.
  • passatgt
    #8205
    safarihoz van új clicktoflash:
    https://extensions.apple.com/#productivity

    és a beállításokban van rengeteg minden, nagyon fasza, és a youtubeot is quicktime-al játsza le:)
  • passatgt
    #8204
    Serial number: W8017027FX3
    Group1: MacBook
    Group2: Air
    Generation: 4
    ModelCode:
    Production year: 2000
    Production week: 17 (April)
    Production number: 75 (within this week)
    CPU speed: 1.83GHz
    Colour: Please tell us what colour this MacBook is.
    Factory: W8 (Shanghai China)
    Uitbreidingen: Uitbreidingsmogelijkheden van dit apparaat

    ezt írja arra a számra lol:)
  • Bercy #8203
    Nekem is ezt csinálja a VLC... de nem minden esetben.
  • Dzsini
    #8202
    oda a 11,6 is, az 25,5 centi szélességű (és 15,5 magas) - marad peremnek is pár milliméter :)
  • passatgt
    #8201
    és ha olyan lesz mint a lentebbi képen, kijelenthetjük hogy undorító, tehát nem olyan lesz:)