18351
ATbanner.jpg
  • oroy_
    #8280
    Apple -nel mindig is USA/Canada volt a megcélzót piac, a többi csak úgy van.
  • neevous
    #8279
    Most lehet, hogy az egész Apple topik hülyének fog nézni, de mostanában az olyan programok (Aperture, iMovie stb..), amik jobban igénybe veszik a vasat (ha lehet ezt a szót az én esetemben használni) egyszerűen kifagynak és force quitelni kell őket. Most érdemes lenne újrarakni a hóleopárdot vagy ez csak rossz windowsos beidegződés?

    (Onyxozni szoktam)
  • I.C.ram
    #8278
    tehát? Nálunk az egyik legmagasabb az ÁFA :) A felsorolt országokban is kb ilyen áron mennek az apple cuccok.
  • Pio
    #8277
    Még be is lehet regelni online. :)
  • passatgt
    #8276
    gondolom ez az egyik oka, hogy védelem nem igazán van rajta, gyakorlatilag valaki lemásolta azt ami a dvd-n van, és bármelyik gépen megy bármilyen crackelés nélkül

    ha komolyan gondolnák, legalább valami serial-numberes dolgot raknának rá, hogy megnehezítsék a dolgot

    ja és az update is simán megy rá ha esetleg jön egy frissítés
  • G_ArchAngel #8275
    Nem is erdemelnek mast, dugjak fel maguknak, iden vettem 2 gepet a 9-essel, most mi van? Upgrade Canada/USA only, tobbiek fizessenek a teljes valtozatert.

    Kurva'nyad Apple, egyre jobban tele van a tokom veletek.
  • passatgt
    #8274
    na ilife már van warezen:D
  • Dzsini
    #8273
    hát, ha nincs jobb dolguk pörögni (pl. csak konnektorról használják a gépet)...

    Chrombe-ba viszont már be van építve, az nem támaszkodik külső flash jelenlétre.
  • GregSB
    #8272
    Lol, mindenki azon pörög, hogy az új MacBook Airen nincs alapból telepítve a Flash Plugin (eddig ugye stock jött minden Mac-el).

    Holott Win-en soha nem is volt, és senki soha nem sírt miatta :D

  • Dzsini
    #8271
    ugyanúgy 25%, mint Dániában, Svédországban, Norvégiában, Izlandon, 24% Romániában, 23% Horvátországban, Finnországban, Görögországban, Lengyelországban(januártól)... és az EU többségében 20% vagy felette van, 15% alatt pedig csak a Kanári szigeteken és Svájcban (bár az nem EU)
  • pyrohun #8270
    Srácok, hát a FaceTime Mac-en ZSENIÁLIS!!! Nemsokára írok róla egy rövidebb szösszenetet... :)
  • pyrohun #8269
    És szerinted a kereskedő haszna pl. hol van? :) nyilván az még a differenciákból lejön, ráadásul az Epöl szerint ami kint 999 dollár, az az EU-ban 999 Euro hivatalosan, szóval :(
  • I.C.ram
    #8268
    Ha egy országban sok az adócsaló, akkor magas az ÁFA.
  • I.C.ram
    #8267
    Hát ez annak köszönhető, hogy nálunk az egyik legmagasabb az áfa az egész EU-ban, és kb pont ennyi is a különbség.
  • neevous
    #8266
    EU-ban nincsenek nagy eltérések, azt tudom, de akkor is zavaró, hogy ennyivel többe kerülnek az apple cuccok itt.
  • passatgt
    #8265
    európai árat nézd és ahhoz viszonyítsd
  • neevous
    #8264
    Értem én, de akárhogy is nézem:

    11-inch 64GB

    999 * 1,25 = 1249usd = 247k huf 21% differencia


    11-inch 128GB
    1199 * 1,25 = 1499usd = 296k huf 15% differencia


    13-inch 128GB
    1299 * 1,25 = 1624usd = 321k huf 21% differencia


    13-inch 256GB
    1599 * 1,25 = 1998usd = 395k huf 21% differencia
  • I.C.ram
    #8263
    Konkrétan majdnem akkora mint az iPad. Sokkal egyszerűbb lett volna az iPad OS-t kicsit felturbózni, hogy menjen rajta pár OSX progi is.
  • I.C.ram
    #8262
    Annál jobb, mert akkor oda lehet rendelni Delaware-ből meg Oregonból, ahol nincs ÁFA, szóval csak a nettót kell kifizetni :)
  • GregSB
    #8261
    U[URL=http://www.engadget.com/2010/10/20/macbook-air-11-6-inch-first-hands-on/]11"es air unboxing és hanfs-on. [/URL]

    Video a képek alatt... Bazz ez már betegesen kicsi és vékony O.o
  • G_ArchAngel #8260
    de olyan is, ahol nincs Apple termek:)
  • I.C.ram
    #8259
    Van olyan állam, ahol nincs is SZJA.
  • G_ArchAngel #8258
    se pick teli szalami, se gyulai kolbasz, de meg badacsonyi szurkebarat sem jutott nekik - nezd az elet napos oldalat:)
  • pyrohun #8257
    Pffff......
  • GregSB
    #8256
    Jó 20-25%-al drágábbak itthon (a nettó árakat kell nézni, mert az apple oldalán is azok vannak feltűntetve. Szóval a legolcsóbb az nettó $999, és erre jön még az államonként különböző áfa).

    Így is durva az árkülönbség, ha meg azt nézzük hogy van olyan amcsi állam, ahol 4-5% körüli az adó (a minimálbérek meg a miénk sokszorosa), akkor elsírom magam...
  • neevous
    #8255
    Az úgy volt...



  • Pio
    #8254
    Az a része többé-kevésbé megjavult. Önjavító gép vagy mi a fene... :)
    Olyan 3-4 centiről továbbra is szép lassan le tud menni néha, de olyan 1-másfél centi magasságban mindig megáll.
    Szóval puszika jár sztív bácsi pocijára!
  • pyrohun #8253
    és magától csukódik :)
  • passatgt
    #8252
    na bluetooth és wifi kuka, máris sd méret:)
  • passatgt
    #8251
    hát nekem nyílik vele a gép is:D
  • Pio
    #8250
    Bizony nyílik az 1 ujjal, ha nem túl csúszós a felület alatta. :)
  • GregSB
    #8249
    A facetime működik faszán szifon4 és macek között. Usa-ban lévő ismerőst hívtuk macbookról, ő ip4-en volt, és tökéletes volt a hang-, és képminőség is.

    http://www.apple.com/mac/facetime

    Innen lehetvleszedni a klienst macre.
  • G_ArchAngel #8248
    Kerdezd Pio-t, neki az MBP-je is nyilik egy ujjal:)
  • Dzsini
    #8247
    CF méretben már van bluetooth+gsm+wifi modul, SD-ben nem találtam :)
  • passatgt
    #8246
    hát megnézem hogy nyitja így fel 1 ujjal, meg egyáltalán hogy tartja így 2 ujjal:)
  • Pio
    #8245
    Erre a reklámra se költöttek valami sokat... :)

  • passatgt
    #8244
    valamelyik elmés cég csinálhatna gsm modulos sd kártyát(ha már wifis van)
  • Dzsini
    #8243
    ja, egy ekkora gépre meg lehetett volna (micro)SIM slotot is tenni :)
  • G_ArchAngel #8242
    ne felejtsd el: 2 USB + SD card slot

    twice as amazing!:)
  • Dzsini
    #8241
    persze, erre nem való - de egyetemre járni, pár dokumentumot megírni, netről ezt-azt leszedni + filmet nézni elég a 11,6-os is.

    a fansite jóslatok mindig túloznak, de egy 7-8 órás valós üzemidőt elviseltem volna - akkor azt mondom, igen jó gép, még i3 nélkül is (az még gondolom nem áll rendelkezésre náluk ebben a különleges tokozásban, ráadásul van valami a grafikai vonallal is, mintha nem lehetne bármi mellette...)

    az meg, hogy állóhelyzetben 30 napig nem merül le... hát tényleg hurrá :)

    az appstore megvalósításra kíváncsi leszek, azt kizártnak tartom, hogy a külső szoftvereket lezárnák, abból népharag lenne - inkább az lesz, hogy egy egyszerűsített telepítési/upgrade/feedback lehetőséget nyújtanak, akár bevizsgált szoftverekhez (mint pl. a Steam játékokra)