18351
ATbanner.jpg
  • Lacee
    #8320
    egy barátom készítette:
    annoying PC
  • Dzsini
    #8319
    te csak ne akarj beállítani dolgokat:
  • pyrohun #8318
    "2.: Az ablakok mostantól az összes sarkuknál fogva átméretezhetőek lesznek, nem csak a jobb alsóval (pezsgőbontás)"

    Köszönjük, Epöl, hogy 2011-ben megadod nekünk ezt az alapvető funkciót... -.-

    "Ez állítólag azért változott, mert az iOS-hez hasonlóan a legtöbb program mostmár nem fog futni a háttérben, hanem az Autosave-autoresume-al fog élni."

    Tetszik! Csak lehessen beállítani, hogy mit hogyan akarok futtatni (megjegyzem: iOS-nél is minimum elvárható lenne ez a beállítási lehetőség)
  • Pio
    #8317
    Persze, hogy ki van találva, csak kell tenni egy pipát a "Nagyobb SSDvel (+200 USD)" mellé a rendeléskor! :D
  • Dzsini
    #8316
    hát a működési "elv" az megvan - bezárásnál nem close megy, hanem elmenti valahogy a szoftver állapotát, és megnyitáskor pont ott folytathatod (megnyitott fájlok, stb.) - több szoftvernél (pl. böngészők közt az Operánál biztosan, win-en a Notepad++) már megoldott ez, kurzorpozíciót, még undo-listát is mentenek bezáráskor. Gondolom ezt terjesztik majd ki OS-szintű támogatással mindenre.
  • Tikal #8315
    nekem sehol se foglaljon helyett, ne csak SSD-n, a HDD-men se :D... de igazad van, várjuk ki...
  • GregSB
    #8314
    Szerintem ne írjuk le a 3.-at amíg nem tudjuk pontosan hogy működik. Egyelőre elég kevés info van a működési elvéről. Gondolom az Applenél nem hülyék dolgoznak, biztos ki van találva ez SSD-re...
  • Tikal #8313
    1. tetszik
    2. eddig se hiányzott, de legyen..
    3. ezt nem értem... most pl ha fut az aperture és elkattintok meg vissza akkor folytatom ahol abbahagytam, ha meg kilépke belőle akkor valoszinuleg azért mert már nincs szükségem rá, nekem ne foglaljon semmit a meoriábol... lépjen ki és kész... azért ne csináljanak már mobil platformot a mac-ből...
  • Dzsini
    #8312
    valószínűleg csak az fog autosave/resume-ot játszani, amit felkészítenek rá - nem lehet csak úgy egy program teljes memóriatartalmáról snapshotot csinálni, ha a program nem készült fel rá (arról nem is beszélve, hogy az OS-en belüli memóriacímzést eléggé meg kell hozzá reformálni)
    ...viszont mókás tárhelyfoglalás lesz itt, ha több program is elvackolja magát különféle állapotokban a vinyón, így még érdekesebb egy Air-es kicsi SSD :)

    a hibernálás Win alatt valamennyire így működik, de ott egy-egy program elméletileg nem veszi észre, hogy közben le volt állítva, hiszen ugyanott folytatódik (csak az óramutató ugrik egyet).
  • GregSB
    #8311
    3 újítás a Lionban, amire nem tértek ki tételesen a keynoteon, de azért érdekes:

    1: Scroll barok eltűntek, iOS-es átlátszó fekete csík mutatja hol állunk az oldalon:



    2.: Az ablakok mostantól az összes sarkuknál fogva átméretezhetőek lesznek, nem csak a jobb alsóval (pezsgőbontás)

    3.: Eltűntek a kis állapotjelző lámpácskák a Dockról, ami azt mutatja hogy melyik program fut:



    Ez állítólag azért változott, mert az iOS-hez hasonlóan a legtöbb program mostmár nem fog futni a háttérben, hanem az Autosave-autoresume-al fog élni.



    Persze gondolom egy PS, Logic Pro, Final Cut, stb fog rendesen futni a háttérben, ez csak a kissebb progikra lesz érvényes.
  • G_ArchAngel #8310
    iTunes kerdes:

    Vettem zeneket anno notebookon, de most az iMac-en is latni akarom oket, hogy lehet legegyszerubben szinkronizalni a ket iTunes-t, ugy, hogy csak a kivalasztott fileoket tegye at.
    Termeszetesen boritoval, a Purchased mappaba, nem csak siman masolva.
  • ballor
    #8309
    iPad-hez milyen tokot használtok?
  • Pio
    #8308
    Boccs, kis kötekedés ON :)

    Ez nem azért van, mert ez mac, hanem azért, mert unix alapú rendszer, az összes ilyenen (tehát minden linuxon) ez a logika.
    De ettől még nem törvényszerűség, hogy akkor mindenképp törölnie kell a tartalmat, elég sok linux disztroban meg tudták oldani, hogy az elvárt működést produkálja az, hogyha egy mappa mellé helyezel egy azonos nevűt (vagyis összefésülje a tartalmukat). Igaz nyilván a háttérben ott is valami átnevezéses trükk kell, hogy történjen, de a lényeg, hogy megoldható.

    Az pedig nem előny/hátrány, hogy a mappák külön jelennek-e meg vagy nem, csupán más logikai megközelítés. Tehát a winen nem azért rendeződnek alapból előre, mert bár ez így rosszabb, de nem tudják másképp megoldani, hanem logikusabbnak, "jobbnak" érzik a fejlesztők.
    Amúgy Winen is el lehet érni, hogy a mappák fileként rendeződjenek, ahogy os x-en is el lehet érni, hogy előre kerüljenek a listán.
    Én ez utóbbit használom is, mert megszoktam winen, hogy elől vannak de persze aki pedig úgy szokta meg, hogy a mappák és a fájlok együtt rendeződnek annak az a kényelmesebb.
  • passatgt
    #8307
    ez az egyik nagy különbség win és mac között, hogy mac-en a mappákat is lényegébe fájloknak tekinti, ezért nem lehet egy mappa és egy bármilyen fájl ugyanolyan nevű
    előnye, hogy fájl rendezésekor a mappákat is beleveszi(pl dátum vagy név szerint), míg winen a lista elejére vagy a végére egymás alá berakja a mappákat

    mindkét megoldás jó lényegébe, csak más, kinek melyik tetszik:)
  • Pio
    #8306
    Először is azonnal hagyd abba a gép használatát.
    Amikor törlődik egy fájl a gépről, akkor valójában nem törlődik fizikálisan, csak unlinkelődik, ami azt jelenti, hogy az oprendszer számára úgy fog tűnni, mintha üres hely lenne és másolhat rá bármit.
    Ha a vinyónak pont arra a részére, ahol ezek a videók tárolódtak már íródott valami, akkor sajnos keresztet vethetsz rájuk.
    Ha nem, akkor vannak recovery toolok, amivel megpróbálhatod visszamenteni az unlinkelt fájlokat vagy azok megmaradt töredékeit.

    Sajnos csak winre ismerek erre nagyon jó toolokat, mert os x-en még nem adódott ilyen gondom, de lehet találni a neten párat. Keresgélj úgy, hogy "os x data recovery" vagy "restore files os x", satöbbi.
    Több helyen ajánlják EZT, érdemes megpróbálni.

    U.I.: amúgy ezt én is tapasztaltam, hogy ha van egy X nevű mappád, benne egy Y nevű fájl és ugyan oda másolsz egy másik X nevű mappát benne egy Z nevű fájllal akkor törli a hülyéje az Y fájlt, mert nem hajlandó csak szimplán mellé tenni a másikat és csak fájlok nevének ütközése esetén rinyálni... :\
  • G_ArchAngel #8305
    nem voltak meg time machine-on most ertem vissza Londonba, es kulso vinyon levo filmeket masoltam
  • Dzsini
    #8304
    time machine? erre találták ki elméletileg...
  • G_ArchAngel #8303
    elbasztam vmit, hlp plz!

    Movies konyvtarra masoltam movies konyvtaramat, de filmek kulonbozoek voltak benne, de erre nem kiegeszitette a tartalmat, hanem torolte a cel Movies mappat...

    Hogy tudom visszahozni?
  • Pitkany
    #8302
    Sziasztok!

    Van pár eladó apple cuccom ha érdekel valakit:

    Shuffle Itt nézhetitek meg
    Magic mouse Itt nézhetitek meg
  • Tikal #8301
    Következő monitor vásárlásomnál ez is szempont lesz :DD
  • Dzsini
    #8300
  • Tikal #8299
    Hogyan tudok .mov file-t elforgatni 90fokkal? Mintha QT proban lett volna ilyen...
  • Bercy #8298
    Most már el se merem árulni, hogy chrome-ot használok
  • passatgt
    #8297
    ne ezt, hanem a safari oldaláról:
    https://extensions.apple.com/#productivity
  • Bercy #8296
    Köszönöm!
  • Zsoltika 007
    #8295
    KATT
  • Bercy #8294
    Szó volt itt arról, hogy le lehet játszani a flash videókat (youtube pl) beépített quicktime lejátszóval.
    Hogy kell ezt megoldani?
  • Pio
    #8293
    Ezt csak te tudod eldönteni. Az olcsóbb 13 colos összevetve a legkisebb pro-val:

    hátrányok:
    - drágább
    - nincs benne ethernet
    - nincs benne optikai meghajtó
    - nincs billentyűzet háttérvilágítás
    - gyengébb a processzora
    - nincs firewire
    - feleannyi ram van benne
    - feleakkora tárkapacitás
    - 30%kal kevesebb akkuidő

    Előnyök:
    - jobb képernyőfelbontás
    - kisebb méret
    - SSD háttértár miatti jóval rövidebb töltési idők

    ????
    - nem tudom, hogy a FaceTime kamera jobb-e az iSight-nál
    - ha a benne levő SSD nem rendelkezik a korábban kitárgyalt hardveres trim-szerű rendszerrel, akkor elképzelhetőek ebből adódó gondok a későbbiekben, főleg ha többé-kevésbé tele van a meghajtód, ami 128 gigánál elég könnyen előfordulhat
    - esetleges konstrukciós típushibák (például előző generációs zsanértörés) még nem derülhettek ki

    Ez utóbbi 3 dolognak érdemes utánaolvasnod. Illetve a legutolsó majd csak pár hónap múlva fog kiderülni, de szerintem nem nagyon kell tartani tőle és ha mégis, akkor azt cserélni fogják.
  • Dzsini
    #8292
    attól függ mire kell - az Airnek megvannak azért a korlátai, bármennyire is jó masina... elsősorban az akkumulátor terén.

    Plusz ahogy írják nincs billentyűzetvilágítása, ami meg a pro-ban megvan.
  • lele
    #8291
    Én azon gondolkoztam hogy április környékén lenne esedékes, de azért egy picit meglepett hogy karácsonyra nem érkezik érdemleges frissítés az egyik legsikeresebb modellhez.
    Most igazából azon filózóm hogy melyik gép érné meg jobban, macbook air 13"3-as picit jobb dolgokkal vagy sima 13-as macbook pro.
    Mert már itt az ideje beújítani egyet :D
  • Pio
    #8290
    Jövő áprilisban esélyes legkorábban, addig szerintem ne számíts komoly dolgokra, mivel idén elég komoly ráncfelvarrást kapott a gép.
    Akkor pedig esélyes lesz egy gyengébb i3-as processzorra való átállás és ha bejön nekik ez az ssd-s air móka, akkor talán az is.
    IPS panelre szerintem továbbra se lehet számítani.
    Nagyon nagy kérdőjellel még egy geforce 330m-est is hozzá tennék.
  • lele
    #8289
    reméltem lesz a sima 13"macbook pro-nak frissítés, de nem lett, szerintetek mikor frissíthetik?
  • G_ArchAngel #8288
    Augusztusban nyilt, en sem voltam meg, de jovo heten kell vennem egy iPadot egy magyar ismerosomnek, akkor majd megnezem.
  • I.C.ram
    #8287
    Nem tudtam. sose jártam még Angliában :)
  • neevous
    #8286
    Lehet, hogy szétkapom és kipucolom, mert ez még úgy van,a hogy a kínaiak összerakták. Köszi a tippet.
  • Pio
    #8285
    ÚJrarakás segíthet egy unix rendszeren is mindenképp.
    Ha biztos vagy benne, hogy nem a hardver öregszik (sok por miatti forrósodás és a forrósodás miatti deformálódás nagyon rossz hatással vannak a teljesítményre), akkor szerintem tegyél egy próbát.
  • G_ArchAngel #8284
    nem
  • I.C.ram
    #8283
    Ami ráadásul éjjel nappal is nyitva van.
  • I.C.ram
    #8282
    nem a NYi a legnagyobb?
  • G_ArchAngel #8281
    Eddig UK is kiemelt volt, nemhiaba ott van a legnagyobb Apple Store is...