18351
ATbanner.jpg
  • Pio
    #8440
    Mondanál néhány példát a nyúlásokra? :)
  • grizzly21
    #8439
    en konyveket szoktam foleg, azok nincsenek itt, de mostanaban bluray filmeket, ps3 jatekokat is, sokkal olcsobban kijon mintha itthon vennem.
  • grizzly21
    #8438
    egy uj rendszer mindig gyorsabb, nekem sem lassult az osx sokat, de nem is pakoltam fel ra csak alig. Windows azert lassul be foleg, mert tele rakjak az emberek szemettel, toredezettsegmentesiteni, mert tisztitani azt is lehet ujrainstall elott
  • GregSB
    #8437
    Közben szép csendben én is áttértem Macre. Mostmár 1 hete nyúzok egy MBP-t (unibody előtti széria).

    Egyelőre csak csodálkozok az egész rendszeren (OSX), hihetetlen gyors és olajozott az egész. Ahogy fedezem fel a fícsöreit úgy döbbenek rá hogy mennyi mindent nyúlt a Microsoft a Win7-be belőle... persze ez nem baj, csak sokról én azt hittem hogy eredeti ötlet :)

    Amire a leginkább kíváncsi vagyok, hogy mennyire fog belassulni masszív használat után. A Win7-et egy régebbi laptopomra pont 1 éve telepítettem fel, és emlékszem akkor iszonyat gyors volt. Most kb össze sem lehet hasonlítani a notimat azzal az állapotával, pedig rendszeresen karbantartottam. Van hogy perceket kell várnom rá hogy egyáltalán el tudjak indítani egy programot. Iszonyatosan ráfér egy újratelepítés.

    Állítólag OSX-nél ilyen nem lesz, kíváncsi vagyok...
  • Tikal #8436
    Világos, de szerintem ilyen kis értéknél csak akkor van értelme usabol rendelni ha máshol nem kapható... Mondjuk egy két műszaki cikk is vammentes, szamtech cuccok talán, mar pontosan nem emlékszem...
  • Nauron
    #8435
    köszi
    de nekem olyan "use audio port for.." nincs - csak a csuszka meg a szintmérő van, alatta meg kimeneti hangerő.
  • Dzsini
    #8434
    esetleg a .de -ről, németeknek is van bőségesen készletük (ugyanez igaz az ebay-re is, bár abból most már itt a magyar - igaz csak normál fixáras boltokkal, licittel egyelőre nem)
  • grizzly21
    #8433
    com-rol is lehet, kb 100, 120 dollar alatt nem vamoljak meg, es amazon.com-on joval tobb minden van mint co.uk-on. Ha arban kb ugyanaz es megvan angolon is akkor onnan erdemes, mert gyorsabban is itt van.
  • Tikal #8432
    Angol amazonrol rendelj...mert az usabol csak gond lenne a vammal.. Ugyanaz mint eBay csak nincs licit:)
  • ddany7
    #8431
    Amazonon rendelt már valaki? Ha igen,akkor az illetőtől kérdeznék pár dolgot majd pü-ben. köszi
  • passatgt
    #8430
    egész pontosan 315.900 volt
  • passatgt
    #8429
    ok köszi, akkor sokat nem esett az ára, mert picivel 300 fölöttért vettem
  • Tikal #8428
    240-250et simán ér a gép, ha jó állopatban van tényleg, az a kis karc az alján szerintem nem gond... doboz meg telepitok cd meg vannak? Az átalakítok más tészta, ha kell a vevőnek akkor külön számold :)
    Én hasonlót cserét hajtok most végre, 230ért egy nap alatt elvitték az enyém, de nem volt tok, meg távirányító, minden másban szerintem ugyanaz a konfig mint a tiéd ( 2,26, 4GB RAM, 160GB HDD)... és garim sem volt már... és úgy vitték el egy nap alatt hogy utána még 7-8 ember jelentkezett...
    beszmec-en hirdess, nekem mindenki onnan jelentkezett...
  • passatgt
    #8427
    egy 2009 late-es 13-as pro-t mennyiért lehet eladni szerintetek?
    van hozzá ilyen kék párnás tok, 3 féle minidisplayport átalakító, 4 giga ram, távirányító és kb hibátlan állapotban van, az alján van egy 2 centis karc valamiért, de az meg kit érdekel

    leakarom cserélni egy 27-es imac-ra meg egy ipadra, az bőven elég nekem:)
  • passatgt
    #8426
    beállítások-audio és alul a Use audio port for-t állítsd Sound Input-ra
  • Nauron
    #8425
    sziasztok lenne egy problémám..nem a beépített mic et szeretném használni mert annak eléggé ilyen garázsból beszélős hangzása van szóval bedugtam egy felhallgatós mikrofont és átállytottam line-in re de még így is beépítettet használja mintha be se dugtam volna semmit..valakinek valami ötlet?
  • Pio
    #8424
    A csöngőhang azért nálam is visszafogottabb. :D

  • Dzsini
    #8423
    volt barátnőm a kagylótelefont is simán kinyomta alvás közben szundira, sőt ha felhívtam megcsinálta azt is, hogy kinyitotta, rányomott a "hívás fogadás" gombra majd becsukta - mindezt úgy, hogy utána nem emlékezett rá, hogy hívtam volna :)

    igaz nem riadószirénát használt ébresztőhangnak :)
  • Pio
    #8422
    Ezért kell kagylótelefont venni.
    A sima lecsapós ébresztőt én is kinyomtam álmomban, ahogy a hagyományos mobilt is, de ezt még soha.
    Mondjuk az ébresztő hangom egy riadó sziréna, lehet ez is közrejátszik. :D

    Valami ilyesmi:

  • GregSB
    #8421
    Nálam isismétlődő ébresztés van beálltva, a biztonsá kedvéért beálltottam egy régi Nokiamat is hogy ébresszen, de jó időben csilingelt az iPhone is...
  • Bercy #8420
    Nekem jól működött, pedig ismétlődő ébresztések vannak beállítva.
    2 db is mert hajlamos vagyok olyan simán kinyomni a telefont, hogy nem is emlékszek rá. Múltkor már odáig jutott, hogy ki is kapcsoltam álmomban :)
  • Dzsini
    #8419
    http://beszeljukmac.com/index.php/weblog/comments/nem_mukodik_helyesen_az_iphone_ebresztooraja_a_teli_idoszamitasban/
    http://appleblog.blog.hu/2010/11/02/az_europai_felhasznalokat_is_megszivatta_az_iphone
  • Dzsini
    #8418
    ha jól olvasom az a módi, hogy ha az óraátállítás előtt beállítottál egy ébresztést ismétlődőre (pl. hétfőtől péntekig), akkor az figyelmen kívül hagyta az óraváltoztatást, és vidáman egy órával később ébresztett...

    Már Új-Zélandon anyáztak rajta egyet a userek, mikor náluk volt az átállítás (bár ott nyárira álltak, így korábban ébresztett). Az Apple tud róla, de csak erre a hétre várható a javítás, mert Ámerikában most hétvégén van az átállás, és az ottaniaktól már félnek :) az a pármillió európai iphoneos/touchos meg le lett... sajnálva.
  • Pio
    #8417
    Igen, de a mai volt az első nap, amikor korán kellett kelni munkába és meggajdultak az ébresztőórás programok.
    Legalábbis ha ugyan az a helyzet, mint annó volt nem is tudom hol. Úgy néz ki azóta se sikerült elhárítani ezt a problémát.
  • grizzly21
    #8416
    mi tortent? oraatallitas vasarnap volt nem?
  • Dzsini
    #8415
    nekem "túlmelegedett a videokártya" villódzásnak tűnik, még régen a Voodoo3-am csinált ilyesmit, amíg rá nem tettem egy ventilátort a passzív bordákra...
  • Dzsini
    #8414
    kinek sikerült elkésnie reggel a furcsára sikeredett óraátállítás vs. ébresztőóra bug miatt?
  • Pio
    #8413
    keződik
  • passatgt
    #8412
  • passatgt
    #8411
    [IMG]http://handras.hu/uploads/1-475x378.png[/IMG

    így azért elég korrekt az air akksija:)
  • Bercy #8410
    Mik vannak :)
    Köszi!
  • Pio
    #8409
    EZ egy PrefPane, amiben beállíthatod a sípolás hangerejét. A beállítás utáni első bekapcsoláskor még nem működik, de utána mindig.
  • Bercy #8408
    Azt hogy lehet kikapcsolni?
  • Verseghy
    #8407
    :DDDD:DDDD
  • passatgt
    #8406
  • Dzsini
    #8405
    nekem meg Asus laptopom van, és évek óta elromlott benne a DVD, az se ad ki hangot beeee :P

    (és nem hiányzik)
  • Pio
    #8404
    Nekem nem ad ilyen hangot és a sípolás is ki van kapcsolva, bleee! :P
  • Bercy #8403
    Igen, másnak is ilyen, ez nomrális.
    És más is akarta már kikapcsolna de nem lehet... (max ha hardveresen eltávolítod a dvd-t)
  • passatgt
    #8402
    nem lehet valahogy kikapcsolni? úgyse használom, és idegesít amikor bekapcsolom és ilyen szar hangja van:D
  • passatgt
    #8401
    de izé

    hangosabb mint a zene ami megy bekapcsoláskor:D mármint a meghajtónak a zaja:)