18351
ATbanner.jpg
  • grizzly21
    #8480
    nekem meg pont win alatt gyorsult fel amikor visszaalltam. Kezdjuk ott hogy az osx-es egerkezelessel ami nekem 2 ev alatt sem volt megszokhato meg ugy sem hogy vettem ezt segito programot (steermouse). Az hogy egy klikkre fullscreenbe vagy felkepernyore rakok egy ablakot az is nagyon jo.
    CTRL-x hianya szinten gond, konyvtar felulirasakor torli az eredeti fajlokat

    szoval sok dolog van, az elejen nyilvan az ujdonsagoknak orul az ember, aztan megszokja. Vegeredmenyben az szamit hogy ami programot hasznalsz hogy mukodik az meg jo esetben os fuggetlen dolog.

    Ezen kivul a stabilitas az az osx oldalan van, bar hozzateszem egyenlore a win7el meg vagyok elegedve, letisztultabb is, de ez is izles kerdese, es a windows is skinelheto. En pl meguntam hogy osx-en minden szurke, most kifejezetten jol esik hogy szineket is latok.
  • Dzsini
    #8479
    viszont nem tudsz úgy kivágni-beilleszteni, több elemet kijelölni (ctrl x-c-v, shift+click), ahogy "logikus" lenne, nincs meg a 7-ben profin megcsinált libraries rendszer...
    a hardver meg megint más tészta, van külön zoomgombos egér, van multigesture-os egérpad is, a zoom csúszka helyett meg ha a fentiek nincsenek, akkor ott a ctrl+egérgörgő - azért, mert neked az előző gépen nem volt, most meg van, arról nem az Apple tehet :)
    Persze, számodra nagyon jól jönnek funkciók, és a te munkádat felgyorsította, viszont bőségesen vannak kényelmetlenségei is, ami másnak meg csak gondot okoz. Nagyon egyéni a dolog.
  • grizzly21
    #8478
    ne a monitor szelet nezd munka kozben (plane ne a gepet ami alul van), hanem a pixeleket rajta ;)
  • GregSB
    #8477
    Itt most nem csak arról van szó, hogy elájulok 1-2 fícsörön, aztán 2-3 nap múlva már meg is szokom őket. Sokkal gyorsabban / gördülékenyebben tudok dolgozni rajta mint Win7-en. Pont az előbb említett quickview-quicklook: én munkám során naponta többször nézek rá megosztott excel fileokra, word doksikra. (a bennük lévő adatokra :) A win7-es quickview-panel, ami az intézőben bekapcsolható a jobb oldalon iszonyat bugos és lassú tud lenni. Amikor nyitva van a háttérben egy 2003-as excel file compatibility módban, akkor volt hogy 10-15 mp-et kellett várnom hogy kihozzon valamit. Volt olyan hogy egy excel restartig nem csinált semmit se. Stb. Ehhez képest macen rábökök a space-re, és egyből kidobja a filet. Ha bele kell zoomolni csak "pinazoomolok" egyet a trackpaden, nem kell az egérrel keresgélni a zoom-csúszkát.

    És ez csak egy példa a sok közül, reggelig írhatnék a különbségekről, amik az én work-flowmat felgyorsították (ilyen még pl a sokkal gyorsabb / gördülékenyebb user-profile váltogatás, amit szintén napi szinten használnom kell).

    Szóval én nem azért ájuldozom, mert van exposé, meg csilivili dock, hanem mert leírhatatlanul felgyorsult és leegyszerűsödött a munkám OSX alatt.
  • Dzsini
    #8476
    ez ugyanígy lett volna szerintem visszafelé is - ha világéletedben MacOS - OSX-et használtál, akkor a 7-en találtál volna pár olyan dolgot, amin ledöbbensz :) van mit tanulni a másiktól, pont jó ez így.
  • GregSB
    #8475
    Én most vátottam Win7-ről, és még így is elájzltam 1-2 dolgon. Pedig a Win7 már eléggé jó, sőt...
  • passatgt
    #8474
    ez meg kurvajól néz ki, főleg a cube, ez mellé még egy hardon karbon vagy milyen hangszóró és örömbódottá
  • GregSB
    #8473
    Én szeritem egy 2000-es évek eleji desktop gépre nem tudnám rámondani, hogy hűdeszép mai szemmel...
  • passatgt
    #8472
    mac mini?
  • franc0
    #8471
    Korábban ez tényleg így volt. Én is XP-ről váltottam, mint a többség, és el voltam ájulva az OSX-től. De ma már nekem többet ad kevesebb pénzért a Win7+Ubuntu 10.10 SSD-n, múlt héten el is adtam a gépem.
  • G_ArchAngel #8470
    az adott kortarsakhoz viszonyits...

    a Cube mai napig szebb, mint a mostani hazak 99%-a, pedig nem fiatal:)
  • I.C.ram
    #8469
    De rondán öregszik az Apple Design. Mai szemmel baromi rondák a régi Apple cuccok, egyik sem egy kortalan design.
  • Pio
    #8468
    És azt jól értettem, hogy a szerviz elhajt vele, hogy "majd lesz szoftveres javítás"?
    Mert az azért eléggé fail...
  • Pio
    #8467
    Jól van, meggyőztetek...
  • Dzsini
    #8466
    nem is az ár/teljesítményről van szó, hanem inkább a választékról és a skálázódásról...
    laptopból van - most az új Airrel főleg - gyakorlatilag annyi fajta, amivel le tudják fedni az egyetemista laptoptól a felső kategóriáig nagyjából mindent, viszont asztalon van a kisgép, az erős+monitor és a nagyonerős(bár a nyári frissítéssel együtt sem lett a legcsúcsabb kategória). Nincs közepes erejű gép monitor nélkül, mondjuk ilyesmi:
  • pyrohun #8465
    Én akármennyit költöttem PC-re (rendszerint csúcskonfigokat vettem 2 évente), az soha nem núyjtotta azt a "gördülékeny" munkavégzési lehetőséget / érzést, mint a Mac-em. Ezért PC-ben nem gondolkodom, habár ha csak a nyers erőt vesszük, akkor persze jóval olcsóbb.
  • Pio
    #8464
    Szentségtörés, tudom, de ha asztali konfigot akarsz venni és fontos az ár/teljesítmény mutató, akkor szerintem ne macekben gondolkodj.
  • pyrohun #8463
    Igen. És itt csak egy dolog az ár. Értelme sincs a legtöbb embernek Mac Pro-t venni, még ha simán kifizeti, akkor sem, mert feleslegesen nagy teljesítményt kap. De pl. egy iMac szintű hardvert egy Mac Pro házban + egy szabadon választott monitort sokkal szívesebben vennék.
  • Dzsini
    #8462
    ezerszer átrágtuk már ezt, és továbbra sem értem az almáékat, mióta az iMac kinőtte magát, és desktopból (színes CRT monitorok) prémium kategóriás lett, azóta nincs normális, (mondjuk barebone méretű) asztali gépük.
  • pyrohun #8461
    Az a baj, hogy a LaCie tényleg drága, esetleg MVA paneles Dell is szóba jöhet, ami már barátibb árkategória.
    És igen: a Mac Pro is húzós. Az Apple kijöhetne egy Mac Pro házban lévő olcsóbb konfigurációval, amit lehet fejleszteni. Szerintem vinnék, mint a cukrot.
  • Dzsini
    #8460
    ha jó alkatrészekből van összerakva, akkor teljesen stabil, gyors, és még frissíthető is

    van egy jó nagy wiki, azon a kompatibilitási lista, abból érdemes válogatni, hogy ne legyen gond.
    plusz ott teljeskörű leírás van a telepítéshez is.
  • G_ArchAngel #8459
    ez munkafuggo, ha a szinhuseg es homerseklet nem szamit, akkor jo az Apple - en szopok rendesen az iMac-kel, de nincs penzem Mac Pro + Eizo/LaCie kombora...
  • passatgt
    #8458
    az a baj, hogy ez meg kinézetre nem tetszik, és hogy egész nap ezt kelljen néznem miközbe dolgozok...:)

    amúgy ha valaki használ huzamosabb ideje hackintosht írhatna valamit, hogy mennyire másabb egy gyári apple gépnél, stabil e stb...
  • franc0
    #8457
    Egy 27 colos iMac 535K itthon.
    27 colos monitorok közül én ezt venném. Ugyanaz a panel mint a Cinema Display-ben, viszont nem glossy. Nem tudom hogy gond-e ez neked. A monitor 182, tehát marad 353 papír amit elverhetsz gépre.
    Persze mondanom sem kell, ebből olyan PC jönne ki hogy beszarsz. De ha kell az OSX a kenyeredhez akkor nem szóltam :)
  • G_ArchAngel #8456
    ezen en is gondolkodtam, mert PS-hez a 8 GB-ot Mini-be is berakhatom, de akkor inkabb egy rendes monitort vennek erte, szerintem ennyiert mar ki lehet futni NEC-et vagy kifuto Eizo-t hasonlo meretben, felbontassal...
  • passatgt
    #8455
    nehéz ez:D
  • Dzsini
    #8454
    hogyne, viszont teljesítményben nem lesz ugyanott:
    az imac-ben minimum 3,2-es i3 van, (vagy i5, i7)
    a macminiben maximum 2,66-os Core2Duo
  • passatgt
    #8453
    amúgy most azon gondolkozok hogy veszek egy macminit és mellé egy jó 27-es monitort:)
    így olcsóbban kijönnék, mint egy sima 27-es imaccal nem?
  • Zsoltika 007
    #8452
    Várható volt hogy szoftveres hiba ha restart után megjavul. Mbp is csinált ilyesmi dolgokat anno.
  • Dzsini
    #8451
    valami megborul a driverben és kékhalál helyett ez marad belőle?
  • Pio
    #8450
    Itt van a múltkori Air monitor hibából egy elfajultabb darab. :)



    Apple szerint szoftveres gond, majd javítják.

    forrás
  • Pio
    #8449
    bettertouchtool például tud ilyet is.
    Amúgy szinte minden osx fícsörre van wines program és fordítva.
    Ez is csak azt mutatja, hogy még nagyobb ütemben kéne, hogy menjen az egymástól "nyúlás", mivel rengetegen használják az egyiket és örülnének 1-2 dolognak a másikból (illetve fordítva).
    És így az "OMG EZT NYÚLTÁK !!!!44!4négy!44!!" emberkéknek is van min élvezkedni. :)
  • grizzly21
    #8448
    win7 = jobban konfiguralt windows vista
  • passatgt
    #8447
    arra van valami program mac-en, majd valaki belinkeli:)
  • GregSB
    #8446
    Beálított időközönként váltakozó háttérkép, az intézőben baloldalra kipakolható shortcutok, jobb alsó sarok desktop-peek (ez az exposéből van, de nem értem ha ezt átvették a maradék 3 sarkot miért nem használták ki), intézőben a quicview nézet (ez borzasztó az OSX-es previewhoz képest, lassabb és bugosabb). Most így hirtelen ennyi jutott eszembe.

    Ami viszont jó és eredeti a win7-ben, az az ablakok jobbra, illetve balra igazítása (2 ablak kitöltse a képernyőt). Ez pl a minap épp hiányzott az osx-ből nekem.
  • pyrohun #8445
    Így van, ezt szerettem volna írni én is:

    SSD-vel szinte semmit sem fog lassulni a rendszer.
  • Zsoltika 007
    #8444
    Tegyél bele egy ssd-t és még évekig el leszel vele! Nekem is megtáltosodott a 2.4-es mbp-m. Szintén unibody előtti 2 giga rammal 8600gt-vel.
  • Pio
    #8443
    Jó videó. :DDD
    De most win7-ről volt szó.
  • grizzly21
    #8442
    nekem ez tetszik:

  • Pio
    #8441