18351
ATbanner.jpg
  • Sn00thy
    #8520
    Hali!
    Tudnátok mondani egy jó konvertáló progit? Videót kellene más formátumba tenni meg a hangsávot kimenteni mp3-ba
  • I.C.ram
    #8519
    Közben találtam az XMSnél. Remélem, hogy ez az.

    http://xms.hu/apple.php?t=extremecard
  • I.C.ram
    #8518
    Apple cucc kéne inkább, azért mégis valahogy kinézzen. :)
  • passatgt
    #8517
    akkor #8515, itthon is lehet biztos kapni:)
  • I.C.ram
    #8516
    de nekem itthon kéne ilyen, rendes boltból, mert ajándék lesz :)
  • passatgt
    #8515
    vagy ami egyszerűbb, veszel egy usb-s filléres wifi-t, bedugod hátra és kész:)

    10$ postával
  • passatgt
    #8514
    http://shop.ebay.com/?_from=R40&_trksid=p5197.m570.l1313&_nkw=airport+mac+pro&_sacat=See-All-Categories
  • I.C.ram
    #8513
    Szeretnék venni egy MacPro-ba (ASZTALI!) egy Apple Wifi kártyát, de nem találok sehol, csak a notiba valót. Tudna valaki segíteni?
  • Tikal #8512
    Ezért nem értettem mi a libraries, mert ilyet tudok én is, ahogy le írtad.... egyébként én minden képet behányok a picturesbe, szoval még szűrögetnem sem kell... a saját fényképeimet meg aperture-ben rendszerezem, ami mondjuk úgy tudom tud indexelni külső tárolot is, ha nincs felcsatolva akkor is látom, persze szerkeszteni akkor nem lehet...
  • Pio
    #8511
    Igen, elég hasonló a kettő filozófiája.

    Egy lényeges különbség van, a windows tényleg csak linkeli a fájlokat, tehát ha a library-ból törölsz egy fájlt, az eredeti helyen nem esik baja, míg a smart folders az tényleg egy keresés végeredményét mutatja, tehát ha abból törölnél egy fájlt, akkor az ténylegesen is törlődik az eredeti helyéről.
    Bár szerintem ezerből 1 ember ha használja ezeket, akkor sokat mondtam... :)
  • GregSB
    #8510
    Nem. A Libraries arra jó, hogyha szét vannak szóra fileok a Winyón (pl fotók) akkor egy helyre aggregálja őket. A fileok ott maradnak ahol vannak, csak a Libraries\Photos mappában el tudod érniaz összeset (kvázi shortcutként).

    Tökéletesen ezt a célt szolgálja az OSX alatt a Smart Folder. Finderben odamész hogy File-> New Smart Folder, és olyan szűrési kritériumot adsz meg neki amilyet akarsz. Ha a Win7-es fotó-library-t akarod helyettesíteni, akkor megadod szűrési kritériumnak, hogy csak pl a .jpegeket rakja oda. Ha tovább akarsz menni, akkor még azt ismegadhatod, hogy X méret felett (hogy csak a fényképeket rakja oda, kisebb screenshotokat ne), Y helyekről, 2007-2008 között készült fileokat, stbstb, szinte mindent be lehet állítani.
  • Pio
    #8509
    Sajnos ilyet nem tud (szerintem), amiért be is kaphatja a májkroszoft.
    Ha fel van ténylegesen elérhető az adott, csatlakoztatott mappa, akkor azt látom, amúgy azt írja, hogy "this folder is unaviable".
    Erre egy WinCatalog Light nevű ingyenes programot használok amúgy, az tökéletesen ellátja ezt a feladatot.
  • Tikal #8508
    Tehát látom ezeket a tartalmakat akkor is ha pl nincs felcsatolva a kulso vinyo, de a libraries segitségével tudok keresgélni köztük, és ha kell vmi akkor rácsatolom? ezt jelenti?
  • pyrohun #8507
    Mondjuk ha csak fájlmegosztásról van szó, akkor a Dropbox szerintem jobb, mint a MobileMe, de az utóbbival viszont kellemes a wireless sync bármilyen 2 apple aszköz között...
  • pyrohun #8506
    Fotóim mind az iPhoto-ban vannak, mindenhonnan (iPhone, digigép, stb) oda szinkronizálok mindent és iTunes-on keresztül a lehető legegyszerűbben tudom az adott albumokat elérhetővé tenni az iPhone-on, vagy iPad-en.

    Zenéim mind iTnes-ban vannak, szintén igaz amit fent leírtam a fotóknál.

    Dokumentumokat nem tárolok sehol, csak az iMac-en.


    Én speciel utálom, ha 8 helyre vannak szétszórva a dolgaim, sokkal jobban szeretem, ha van egy (két) program, amivel mindent pofonegyszerűen tudok szinkronizálni. Semmi pénzért nem térnék vissza ahhoz, amit Windows-on csináltam pl. a 18 ezer MP3 fájlommal iTunes nélkül - őrültség volt.
  • G_ArchAngel #8505
    Mondjuk leulsz az en Win7-es gepem ele es onnan - barmilyen segedprogram, netes felulet - nelkul elered a filejaid?
    Tehat ez teljesen mas, mint a mobil.me, amivel tenylegesen barhonnan elerem a dokumentumokat, kepeket, videokat?
  • GregSB
    #8504
    Az előbb említett Smart Folders-el ugyanúgy egy helyre tudod gyűjteni a fileokat mint a Libraries-al. És akkor visszatértünk oda, hogy igazából mindkét rendszeren meg lehet csinálni ugyanazt :D

  • Pio
    #8503
    Nekem nagyon jól jön, mert vannak fényképek a digitális fényképezőn, a mobilomon, a megosztott dokumentumaim között, a saját mappáimban, a család többi tagjának megosztásai között és még a külső vinyón is és ezeket mind egyetlen "mappában" láthatom a Libraries segítségével.
    Ugyan így a dokumentumokat is egyetlen mappán keresztül elérem, bárhol legyenek.
  • Tikal #8502
    Esetleg kifejthetnéd bővebben, mik is az előnyei...
  • pyrohun #8501
    Szerintem meg Te nem érted meg, hogy miért mondjuk erre, hogy megfelel nekünk.
  • Bercy #8500
    Nekem az "alap" spotlight (cmd + space) a NAS tartalmában nem keres, azonban ha finder ablakban a jobb felső sarokban keresek akkor tudok a NAS-on is keresni (csak ott kell lenni vmelyik könyvtárban).

    Smart Foldereket használtok? Az is nagyon hasznos tud lenni...
  • Pio
    #8499
    Szerintem Ti még mindig nem értitek mi az a Libraries, de szerintem hagyjuk is, ez nem win7 topik. :)
  • pyrohun #8498
    így igaz :)

  • G_ArchAngel #8497
    meg ki is huzhatod a side bar-ra, hogy gyorsan meglegyen, vagy csinalhatsz neki mappakat a dockra, mint az Application/Downloads/Documents...
  • GregSB
    #8496
    Nekem nem hiányzik a Wines Libraries. Ugyanúgy meg van minden mappaa Finderben is (Pictures, movies, documents) a /Usernév alatt.
  • Dzsini
    #8495
    bizony, nagyon hasznos - a már Vistában bevezetett (aztán visszafele is megírt) modernebb indexelős keresővel megvan a metaadatokkal való könnyű keresés, és a több helyen tárolt azonos fajta adatok egy helyen való kezelése is (pl. külső vinyók, stb.)
  • Tikal #8494
    hát ez fantasztikus :)
  • Pio
    #8493
    Akkor csak simán nem tudod mi a libraries.
  • Tikal #8492
    akkor beszéljunk a legujabbrol, amit mult héten kellett használnom... nincs változás... bocs, de nem látom a különbséget...
  • Pio
    #8491
    Az a baj, hogy Te a több, mint 9 éves windowsról beszélsz, Dzsini pedig a legújabbról. :)
  • Tikal #8490
    huu, most épp xp-t használok, de nem látom sehol a fantasztikus libraries rendszert... agyhalált kapok ezektől a mappáktol.. :)
  • Dzsini
    #8489
    iigen, azok a .DS_Store mappák, ahányszor osx közelében járt valami vinyóm vagy pendriveom, mindig megjelentek rajta :) (ahogy desktop.ini-k a windowstól)
  • Pio
    #8488
    De ha rálátsz, akkor indexeli is, az indexelést külön tiltani kell, az osx amúgy alapértelmezetten mindent indexel, még a hálózati meghajtókat is (és mindent telehány a saját fájljaival, amik unix alatt rejtettek, de winen látszanak).

    A lenti történettel annyi a gond, hogy olyan nagy indexet csak a rendszermeghajtók generálnak a rengeteg file/tartalom miatt, egy külső meghajtó ÁLTALÁBAN (tartalomfüggő) nem generál ekkora indexfájlt, nekem a macbook indexfájlja olyan 1 giga, ha ráindexelem a 2 külső meghajtót (1,5 tera), akkor szökik fel talán 2-re. De még egyszer, ez nagyon függ a meghajtó tartalmától.
    Ezt leszámítva viszont én is így tapasztaltam, ami nincs indexelve az bizony a spotlight számára láthatatlan...
  • passatgt
    #8487
    nekem van egy webdavos meghajtó amin fejlesztek, azon simán keres
  • Dzsini
    #8486
    már vista alatt is a win gombot megnyomva (billentyűzeten) rögtön lehetett gépelni, és pár betű+enterre már indult is, ami kell :) (és ott is indexből dolgozik, villámgyorsan)

    de ha valaki mondjuk elvétve használja a metaadatokban keresést, akkor nehogymár kötelező legyen egy böhömnagy indexfájl fenntartása - főleg mondjuk SSD-n.

    ...plusz hálózati helyeken hogy tud keresni? például egy hálózati tárolón vagy egy másik gépen, ha meg vannak osztva ott fájlok?
  • Bercy #8485
    Hát igen, az indexelés ilyen tekintetben nagyon jó.
    Én osx alatt szoktam rá a kereső használatára (programokat is így indítok).
    Win alatt nagyon sokáig tartott a keresés, kellemetlen volt használni, itt viszont szinte azonnali eredménnyel jár.
  • passatgt
    #8484
    passz de eddig nagyon nem érdekelt, így legalább ha beírok valamit már egyből dobja a találatot, nem zseblámpázik:D
  • Dzsini
    #8483
    másikfórumról: "Csak hogy egy példát mondjak, az osx nem hajlandó olyan meghajtón keresni, amit nem indexel. Nekem van egy 750 gigás külső vinyóm millió kis fájllal. Az osx-nek ahhoz, hogy ezt indexelje 2 gigára (!!!) van szüksége az amúgy is nagyon kicsi (120 gigás) beépített vincseszterből. Ha tiltom az indexelést, akkor viszont nem kereshetek a külső meghajtón. Agyhalál."

    nincs normál find file?
  • Pio
    #8482
    Csináld úgy, mint én, használd mindkettőt egyszerre! :)
    Féltem tőle, de miután csináltam egy wines billentyűkiosztást osx-re semmi gond nem volt, teljesen jó így.
  • Pio
    #8481
    Bannerbe vele! :D