18351
ATbanner.jpg
  • Tikal #8600
    nekem se minden rss-nél lenne fontos az azonnali megjelenés, de egy két csatornánál igen...de remélem átköltöznek twitterre és akkor máris jobb lenne, bár ott is elég nehéz volt olyat találnom ami legalább 3 percenként frissit :D
    Pl iPhone-ra nincs is push twitter alkalmazás, elég szomoru pont egy ilyen szolgáltatásnál...
  • GregSB
    #8599
  • GregSB
    #8598
    Az Apple táblagépei- a 80-as évektől napjainkig.
  • GregSB
    #8597
    Haverom a netnewswire-re esköszik Macen. Össze lehet szinkronizálni iPhoneal is. Én még nem próbáltam, én meg vagyok elégedve a Google readerrel.
  • Dzsini
    #8596
    de ha már online, akkor van választék - persze ha valaki aktív google accountos, akkor kényelmesebb oda költözni - abban igazad van, hogy igényfüggő a dolog, számomra fontos, hogy az a pár feed, aminél erre szükségem van, percre friss legyen. Így a reader kiesett. Emellett pl. van olyan is, hogy egy forgalmasabb feed mondjuk visszamenőleg 20 bejegyzést ad csak ki, és mire a Reader ki tudja mikor frissít (és nem állítható, hogy nekem igenis szükségem van gyakori frissítésre), addigra kifutnak olyan hírek, amelyek amúgy megjelentek az oldalon...
    De jogos a dolog, visszavonom, hogy egy rossz vicc - inkább azt mondom, hogy csak az használja, aki tisztában van a korlátaival, és esetleg az alternatívákat figyelembe véve még így is elfogadható számára a GR.

    Operából meg van egy hordozható változatom, azt pendriveon oda viszem, ahova akarom - így elérem a feedjeimet (leveleimet), vissza tudok olvasni, stb.
  • passatgt
    #8595
    és nem is n-es router
  • passatgt
    #8594
    nálam kb 8 méterre van a router egy másik szobában, 40% a signal, de lazán töltök max sebességgel, 2 megával, ennyit tud a upc:)
  • Pio
    #8593
    Igényfüggő. Nekem például sokkal többet ér az, hogy bárhol el tudom érni az rss-eimet mint az, hogy fél órával előbb tudok meg valamit.
    Alapvetően nem is szoktam nézni RSS-t csak esténként, így meg pláne. :)
    Használtam egy ideig azonnal frissítős winmailt, aztán brief-et firefoxhoz, de mindig arra jutottam, hogy jobb ezeket a dolgokat online kezelni, így el fogod érni akkor is, ha nincs géped, akkor is, ha baj van vele, satöbbi. Ha az online erőforrás használatának az az ára, hogy fél órával később jön az rss, akkor ezt az árat hajlandó vagyok megfizetni, de ettől még nem tartom rossz viccnek azt, ami fordított elven működik.
  • Dzsini
    #8592
    gugli reader rossz vicc - attól függően, hogy hányan vannak feliratkozva egy RSS-re frissít ritkábban vagy gyakrabban. Ha olyasmira iratkozol fel, amire kevesen rajtad kívül, akkor 2-3 órás késésben is lehet a Reader, ami azért eléggé zavaró lehet.

    Én az Operát használom RSS olvasónak (is), szabadon állítható 1 perctől felfele a frissítés gyakorisága - feedenként.
  • grizzly21
    #8591
    ez nem olyan egyszeru hogy minnel kozelebb annal jobb, tul kozel sem jo szerintem
  • Tikal #8590
    ok megnézem ezeket. bár közben találtam yahoo widget-et... jó a reader, de nekem olyan kell amire jelez ha uj feed jött, mint OS X-en a growl...

    még megnézek egy safari extensiont.. hátha
  • Pio
    #8589
    Szimpla google reader nem játszik?
    Én nem szeretek feleslegesen programokat telepíteni arra, amire nem kell.
    Google readert aztán bármelyik böngészőn addonnal figyelheted, vagy fel lehet tenni valami google tools szerűséget, ami kiteszi jobb alulra az értesítési felületre.

    Annak idején használtam a Live csomaghoz tartozó Windows Live Mail-t, ez az alapértelmezett, ingyenes megoldása a windowsnak, az is simán tud sűrűbben frissíteni.
  • Tikal #8588
    Tudtok olyan Rss olvasót Windowsra ami nem fél oránként frissit hanem sűrűbben?
  • GregSB
    #8587
    2 éve az első béta van a gépeden? :) a végleges win7 tavaly nyáron jelen meg.

    Mind1, ez nyilván használattól is függ, de nálam iszonyat belassult 1 év alatt a rendszer.
  • Pio
    #8586
    Kábé 1 méterről 93%.
    D-link DIR-300as rúter.
  • oroy_
    #8585
    az rendben van, nálam is 1 méteren belül 55%.
  • I.C.ram
    #8584
    na azt hiszem rájöttem a hibára... így kb 3 óra kísérletezgetés után, pedig már kb az első másodpercben rájöhettem volna, csak egyszerűen nem is gondoltam erre, mint eshetőség.

    Szóval... letöltöttem az istumbler nevű progit, amivel a wifi hálózatokat lehet vizsgálni. A mac pro-n 20-25%os jelerősséget produkált. Közvetlenül a router mellet (értsd 2 centire a routertől) a noti pedig 65-75%ot. Aztán átvittem oda a notit, ahol a macpro van, és letettem közvetlenül mellé, és a notinak szintén 20-25%os jelerőssége volt, és szintén lement a sávszél 13 mbitre (15,8-ról), mint a macpron.

    Az normális szerintetek, hogy a router mellett közvetlenül is csak 70%ig megy fel kb a jelerősség? Elég régi a routerem, kb 8 éves (linksys wrt54g 2.2), gondolom nincs már a topon. Firmware is a legújabb, de 97 óta nem jött ki új.

    Meg tudná nekem valaki nézni, hogy a macbook pro-ja milyen jelerősséget produkál az istumblerrel (www.istumbler.net) a routere közvetlen közelében? Mert szerintem a 70%-nak legalább 90-95-nek kéne lennie.
  • I.C.ram
    #8583
    Nyilván nem annyit várok. De jelenleg még az 5-6 mbit is alig-alig csurdogál át. Míg a notinál simán kijön a 15 mbit.
  • Dzsini
    #8582
    Azért az 54 mbit az a teljes adatfolyam szélessége akkor, ha ott áll egymás mellett a két eszköz, és teljesen titkosítatlanul, autentikáció nélkül csak önti az adatot.
    Minden biztonsági intézkedés, minden centi távolság és minden adat becsomagolása (lásd még: OSI modell) az effektív sávszélesség rovására megy - hogy mennyire, az változó, de semmiképp ne várj 54 mbitet, az a reklámszöveg.
  • I.C.ram
    #8581
    Hát de mi az, hogy ennyit bír? n szabványú airport kártya... a routerem G-s, szóval 54 mbitnek ki kéne jönnie simán, nem hogy a 15nek. A macbook pro-ban, amiben szerintem amúgy tök ugyanez a hardver van, simán megy max sebességgel.
  • Pio
    #8580
    packet loss nem volt közben?
    Próbáld még ki azt, amit Dzsini írt, ha ugyan az az eredmény, akkor el kell fogadni, hogy ennyit bír, ha nagyon fontos a sebesség és a megbízhatóság akkor meg össze kell spórolni valami izmosabb cisco cuccra.
  • Pio
    #8579
    Fura, itt mindenhol win7 van RTM óta (2009 július), sehol semmi baj nincs vele.
    Én meg például nem különösebben kímélem/tartom karban. Havi egy ccleaner aztán annyi, töredezettségmentesítve sose volt (egy 750 gigás satás samsung spinpoint van benne).
    Nem lehet, hogy a hardver kezdett "kikopni" és arra hitted azt, hogy az oprendszerrel vannak bajok?
  • I.C.ram
    #8578
    Nekem 2 éve van fel rakva ugyanaz a win7 a pcmre, és még csak egy defragot se nyomtam. Tökéletesen működik a mai napig. Nem is emlékszem, mikor fagyott le utoljára.
  • GregSB
    #8577
    " ha munkára használod a gépet és nem telepítgetsz rá minden butaságot, akkor egy Win7 is bőven gyors, kényelmes marad, asztali gépnél hasonló a helyzet."

    A fenéket! Nálam 1 év használat után úgy belassult, hogy egy kínszenvedés használni. Amikor feltelepült a gépemre a win7 villám gyors volt. Utánna nem telepítettem rá mindent ész nélkül. Került rá egy office, PS, Vegas Pro, + az egy év alatt felkerült és uninstallálódott róla kb 5-6 játék. Ezen kívül sorozatokat, filmeket szedtem le rá, amik megnézés után külső vinyóra kerültek. 2-3 havonta lefuttattam rajta egy defragot + registry cleant. Mint mondtam köze nincs a gépnek a kezdeti állapotához, pedig nem ész nélkül használtam.

    Kiváncs vagyok hogy a Mac hogy fogja bírni 1 év után...
  • I.C.ram
    #8576
    Ezt valamiért nem fogadta el. Csak behozta a parancsokat.

    A sima ping bix.hu parancsot elfogadta, és ilyen 9-250 ms pingek voltak.
  • Dzsini
    #8575
    Hálózaton belül, egymás között milyen sebesség van? Egy méretesebb filenál nézd meg mennyit hoz - ha hálón belül hozza a maximumot, utána lehet nézelődni, hogy internet irányba mi lehet a baja.
  • Pio
    #8574
    Terminálban futtass egy ilyet és mondd, hogy mi lett az eredmény:

    ping bix.hu -c100 -i0.2
  • I.C.ram
    #8573
    Ne beraktam a cuccot a gépbe, de baromi lassú valamiért. 15 mbites netem van, de ebből csak 7-8 mbitet használ a wifi, és a böngészés is sokkal lassabb. A macbook pro-m ugyanezen a hálózaton simán hozza a 15 mbitet, és a böngészés is gyors. Olvastam csomót fórumokon, de sehol nem találtam megoldást :(
  • Pio
    #8572
    Úúúúú, meghívott handrás kávézni? Akkor te nem akárki lehetsz! :D Teljesen irigy vagyok! :)

    Nekem 0-ból 0 a mérleg amúgy. ;-)
  • G_ArchAngel #8571
    nekem 3-bol 2x volt ott, akkor mindketszer meghivott kavezni
  • franc0
    #8570
    Dehogy, hisz celeb :)
    Én 2x vásároltam ott, eddig 1-1 a mérleg.
  • I.C.ram
    #8569
    Áh nem mentem oda hozzá kezetfogni, mert éppen valakivel néztek valamit, gondolom a következő blogbejegyzés készült :D

    Amúgy ez a fickó mindig a boltjában van?
  • Pio
    #8568
    Volt "hellomi"? :D
  • G_ArchAngel #8567
    autogramot kertel?
  • I.C.ram
    #8566
    Na, megvettem ma az airport kártyát a mac pro-ba. Láttam handrást is a boltban :)
  • franc0
    #8565
    A mostani 13 colos Apple gépek seperc alatt fognak elavulni, elsősorban a Core 2 Duo procák miatt, de a grafikus chipjük is gyenge lehet neked.
    Összeszedtem pár gépet, amiben tervezői kártya van és szerintem jobban jársz velük, fusd át őket:
    egy, kettő, három, négy, öt.
  • passatgt
    #8564
    kicsit elkéstek vele, de pár hét múlva lesz natívan mac-re gta 3, san andread meg vice city:D
  • Dzsini
    #8563
    a maces hardver sem fejlődik attól, hogy almalogo van rajta :) ugyanolyan "elavult", "lassú" lesz a hardver az újabb generációkhoz képest.

    viszont ha tervezésre, CAD-re használod (ahova felbontás és teljesítmény IS kell), akkor lehet, hogy jobban jársz azonos áron talán egy kicsivel erősebb, márkás laptopra - ha munkára használod a gépet és nem telepítgetsz rá minden butaságot, akkor egy Win7 is bőven gyors, kényelmes marad, asztali gépnél hasonló a helyzet.

    A szoftverek kezelhetősége meg nem hiszem, hogy lényegében más lenne a két gépen, a 4000 dollár pedig, amibe egy AutoCAD kerül úgyis úgyis rúg egy nagyot a költségvetésbe.
  • cscsiga
    #8562
    Köszönöm a válaszokat Es a beszolasokat is :D. Azért gondolkozom rajta mert jómagam szakközépiskolába járok Es informatikát tanulok Es a jövőben is ezzel szeretnek foglalkozni. Es nem nagyon van lehetőség hogy iskolai szinten Apple gépeken tanitsanak minket. CAD szempontjából gondolom gyorsabb egyszerűbb mint a win gépeken. Jelenleg iPhone om van Es nagyon elégedett vagyok vele minden szempontból. Ezért is érdekel hogy milyenek a gépek mert akkor inkább beruházok egy macbookra ami jó munka/tervezés Es felhasználó szempontjából is, minthogy veszek egy jó laptopot vagy pc-t ami 2 év múlva elavul.
  • I.C.ram
    #8561
    Hát, aki igazán profi, azért az nem fogja HDMIvel küldeni az analóg erősítőbe. Ez a hobbi annyira nem sznob, szerintem.