18351
ATbanner.jpg
  • passatgt
    #8760
    nekem is szokott villogni tök random, amikor visszajön a gép pl sleepből

    nálam a megoldás az, hogy kihúzom egy időre, és utána visszadugom, akkor megnyukszik:D

    de nekem ezt csinálja már mióta megvan a gép, lehet hogy az átalakító nem jó, esetleg a monitor tápkábelét lehet cserélni hátha
  • pyrohun #8759
    "Később tudtam meg mikor mar elromlott hogy ha hdmi-t használ az ember akkor ki kell kapcsolni a kijelzőt mielott összeköti őket az ember...ha nem így teszel akkor elromolhat"

    Hmm, ezt jó tudni! :)

    A Samu TV-d emiatt romlott el? Mi lett a baja? Mert az enyémnek van egy "érdekes" hibája, ami ritkán jelentkezik és nem reprodukálható, de idegesítő és hiba :(
  • Pio
    #8758
    VGA csatlakozás van.
  • Tikal #8757
    Nekem a Samu tv-m csinálta hogy elment néha a kép... Később tudtam meg mikor mar elromlott hogy ha hdmi-t használ az ember akkor ki kell kapcsolni a kijelzőt mielott összeköti őket az ember...ha nem így teszel akkor elromolhat... Persze gondolom te itt nem hdmi-t hasznaltal...
  • Pio
    #8756
    Sajnos nem segít. Egyetlen dolog segít, mégpedig az, ha elteszem a monitort a natív 1440×900as felbontásáról. Ha visszateszem arra, újra villogni kezd.
    Amúgy ASUS monitor és semmi baj nem volt vele a 10.6.7-ig.
    Szerencsére a használati szokásaimmal annyira nem ütközik a dolog, mert mindig csak péntektől hétfőig kötöm rá a monitort a heti egy restart péntekenként pedig úgyse árt, de azért gáz...
    A hiba kizárólag akkor jelentkezik, ha bekapcsolt gépre kötöm a monitort. Ha kikapcsoltra kötöm akkor utána akármit csinálok, sleepbe rakom a gépet, restartolom, felbontást változtatok, satöbbi, nincs gond.
  • pyrohun #8755
    iMac-nél is van ilyen (nagyon ritkán, bár érdekes módon csak a Dell monitor csinálja, a Samsung TV nem) - ilyenkor a monitor ki-bekapcsolása (nálam) 99%-ban segíteni szokott.
  • Pio
    #8754
    10.6.7 telepítése után előjött egy ilyen probléma:



    Ha megy a gép és közben kötöm rá a külső monitort az mindig így villog, használhatatlan.
    Ha ki van kapcsolva a gép, amikor rákötöm, aztán bekapcsolom, akkor jó.
    Elég sokfelé olvasni erről a problémáról, ha minden igaz a 10.5.6-nál jött be és hol jelentkezik, hol nem, de működő megoldás nincs sehol.
    Itt valaki esetleg?
  • G_ArchAngel #8753
    Safari 5.0.3 is available
  • G_ArchAngel #8752
    Irsz nekik egy emailt vagy felhivod oket:)
  • Verseghy
    #8751
    Azt honnan tudom megnézni, hogy Liverpoolban mi a helyzet?:)

    Bocsi Dzsini szelektív a látásom.
  • Dzsini
    #8750
    akkor most olvasd el kettővel feljebb is
  • Verseghy
    #8749
    :(:( Pedig csütörtökön megyek Angliába.
  • G_ArchAngel #8748
    Hetfon voltam a Covent Garden-i Store-ban, ott volt az eladok mogott egy halom, raadasul sor sem volt. O2-nal is van raktaron...

    Igaz, ez az Apple legnagyobb uzlete, lehet vigyaznak ra, hogy itt mindig, minden legyen, mert iPad-bol is rengeteg volt.
  • Dzsini
    #8747
    és ez karácsonyig így is lesz gondolom...
  • GregSB
    #8746
    Adnak, ha van raktáron. Sztem sehol nincs készleten, mindenhol várólista van.
  • G_ArchAngel #8745
    Tessek - ott van: SIM-free
  • Verseghy
    #8744
    Ha Angliában bemész egy Apple Storeba akkor adnak független iPhone 4-et? Ha igen, tud valaki árat mondani?:)
  • Dzsini
    #8743
    a Beatles az iTunestól függetlenül aranybánya, bármilyen kiadvány, könyv, plüssbábu, papucs, óvszer, fagylalt jobban megy, ha Beatles-es.

    ilyen szempontból tökre illik az Apple filozófiához :D
  • Pio
    #8742
    Én még abban se vagyok biztos, hogy meglepően nagy aranybánya lenne. Persze valószínűleg így van, csak ennyi adatból ez nem szűrhető le. Mindenből megy az átlagos, hétköznapi fogyasztás, erre kijön valami hosszú ideje emlegetett, agyonhype-olt, exkluzív valami, nyilvánvalóan a toplisták élére ugrik.
    Steamen például szinte bármi a toplista élére kerül, ha kihírezik preorderre és picit is ismertebb névről van szó.
  • Dzsini
    #8741
    az várható volt, hogy üzletileg a Beatles még mindig aranybánya, CD-s kiadás ide vagy oda - az meg, hogy a geekek nem osztják Steve zenei rajongását :) hát, előfordul. a cég szerencséjére ez egy hangos, ámde apró csoport, aminek üzletileg láthatóan nincs sok hatása (mondjuk az iPhone4 antenna-mizériánál elég hangosra sikerült a dolog)

  • G_ArchAngel #8740
    iTunes chart-ok fullon vannak The Beatles-szel:)

    Es a forumokbol latszik, hogy ez nem az Apple-fanokon mult, mert azok inkabb negativ elojellel udvozoltek a tortenelmi bejelentest...
  • GregSB
    #8739
    Csak vicceltem. Látod, ott egy emoticon! :)
  • Dzsini
    #8738
    és mit raksz a fa alá? internetkábelt?
  • GregSB
    #8737
    Már hogyne tudnád ajándékozni? Van iTunesban gift lehetőség :D
  • Dzsini
    #8736

    (bár lesz Beatles-es giftcard)
  • pyrohun #8735
    LOL?

    http://appleblog.blog.hu/2010/11/17/egy_17_eves_gyerek_hulyere_kereste_magat_a_feher_iphone_4_gyel
  • Dzsini
    #8734
    napi szinten végül is -1,77%-on zárt az AAPL
    GOOG -1,97%-, AMZN -0,70%, EBAY -0,96%, NFLX -1,72%, MSFT -0,88%, YHOO -2,14%

    nem történt semmi tegnap.
  • Dzsini
    #8733
    mp3-ban (és FLAC-ban) csak a lenti különleges limitált almát vehetted meg idáig, az Amazonon csak CD-ket árulnak Beatles-ből (mp3-ban csak tribute-ok vannak)

    ...viszont az is igaz, hogy a rajongók már 1 éve megvehették a fullos cd gyűjteményt tokkal vonóval, amiből akár az iTunes is csinált nekik mp3-at.

    az pedig, hogy pl. az oroszok már évek óta árulják a Beatles mp3-akat, az lényegtelen.
  • grizzly21
    #8732
    ez egy vicc gyerekek, 2 napig talalgat mindenki hogy mi lesz aztan bejelentik, hogy mostantol megveheted az itunes-on is, amit eddig is megvehettel pl amazon-on mp3ban, vagy akarhonnan. Ki az akinek pont most kell megvennie ? (Azt leszamitva, hogy dec8-an lesz 30 eve halt meg John.)
    Az erdekes az, hogy sokan meg fogjak venni..
  • Dzsini
    #8731
  • Pio
    #8730
    Ja, arra a postra ráfért volna egy SarcMark vagy valami...! :)
  • Dzsini
    #8729
    ajánlom figyelmedbe a 30 éves találmányt, amely érzelmek közvetítésére lett kitalálva: az emotikon

    ( ;) )
  • GregSB
    #8728
    Ki feszült?

    Jó lenne ha lehetne egy hangulat jelet csatolni a fórum postokhoz, mert én qrvára nem vagyok feszült. Pont hogy mindjárt elalszom az unalomtól :D
  • Dzsini
    #8727
    attól függ, hogy milyen stílusban kereskedsz - ha napi szinten, akkor egy ilyesmi nem jó - ha pár hétre, akkor október végén volt ilyen alacsony utoljára. amúgy augusztushoz végéhez képest jelentős pluszban van, márciushoz képest meg főleg.
  • Pio
    #8726
    Ne legyél már ennyire feszült, senki nem gondolja ezt komolyan, csak poénkodunk a témával. :)
  • Dzsini
    #8725
    néztem, azóta ment lefele is - csak közben rájöttem, hogy a Yahoo finance legalább 30 perces késésben van (az ingyenes felhasználóknak persze), a nasdaq oldala csak 15 perces - ott épp felfele szalad - persze a nyitóárhoz képest még mindig -2% környékén van.
  • GregSB
    #8724
    És ennek mind semmi értelme. Bírom amikor ilyenkor percről percre vizsgálják az emberek a részvény alakulását. Nézzetek hosszab intervallumot 1-2 hetet, hónapot. Már 12.-én elkezdett zuhanni a részvényérték, amikor még sehol nem volt a bejelentés.
  • Dzsini
    #8723
    és mindezt úgy tették közhírré, hogy 1 napja az egész Apple oldal azt trombitálta a világba, hogy "ma valami felejthetetlen történik" - és picit túl magasak lettek az elvárások, amihez képest ez (bár nagy dolog kétségtelenül) kicsit kevés lett.
  • Pio
    #8722
    Ne hamarkodd el, nézz csak rá újból! :)
  • GregSB
    #8721
    ... és ezzel ők az első digitális disztribútorai az együttesnek. Netről eddig max CD-t vagy DVD-t tudtál venni tőlük, digital download még nem volt.