18351
ATbanner.jpg
  • Dzsini
    #8880
    meg mihez kezdenek, ha tényleg elterjed a 4G hálózat, ahogy 2011-re ígérik Európára és Egyesült Államokra is - már most működik több városban:
  • Tikal #8879
    nekem csak bal alsó meg jobb felső volt aktivnak állitva, bal felső nem, mert az alma menu miatt mindig aktiváltam... de jobb fenn meg bal lenn semmi nincs... sőt jobb lenn is rendben
  • G_ArchAngel #8878
    Nekem nem zavaro, de ugye en 27-es iMac-rol beszelek, tehat az Alma menutol a sarok 5mm, Neked 2mm - lehet ez is beleszamit az elvezeti ertekbe?

    Amugy tessek megtanulni, ablakot CMD+W-vel zarunk be.
    Nyelvek közti váltásra pedig custom shortcut-ot állítottam be: Shift + CMD + A
    Csak utálom használni, mert a PS-ben az angol kiosztás szerint jegyeztem meg a gyorsbillentyűket.
  • Pio
    #8877
    Nem erről van szó, csak mondjuk szélre húzom akkor is az egeret, ha ki akarok menni a külső monitorra, bal felsőbe megyek a menüért, ablakokat ott zárok be, jobb felsőben váltok billentyűkiosztást, satöbbi...

    Mondjuk nem nagy probléma, logitech egeremen belőttem külön-külön gombra az exposét-spacest-dashboardot, csak érdekelt. :)
  • I.C.ram
    #8876
    Vagy lehetne akár már 4G is, de akkor a sok hülye tuti összekeveri. Így is minden haverom, akinek 4-ese van, meg van róla győződve, hogy az biza 4G, és ezért gyorsabb a net is rajta. :)
  • G_ArchAngel #8875
    se uj csengo es uzenethangok, de kereses a bongeszoben, de Find My Phone - amit a 3G kapott, az 300+ MByte adatforgalom es semmi mas:)))
  • G_ArchAngel #8874
    Gyorsan osszeszedtem, hogy milyen valtozast erzekeltem a 3G-n az iOS 4.2.1 telepitese utan:






    (ezt mind)
  • G_ArchAngel #8873
    de zavar...





    ...t, aztan 2 perc alatt megtanultam kezelni az egerem:)
  • Pio
    #8872
    És Gregnek is szól.

    Ez a funkció Titeket nem zavar?
    Én is beállítottam az aktív sarkakat, nagyon jó ötletnek tartottam, de folyton véletlenül odacsúszott az egés és máris exposé/spaces/anyámkínja és azt se tudtam, hol vagyok. :)
    Egy szó, mint 100 nekem emiatt nagyon zavaró volt, nektek nem szokott ilyen gondotok lenni?
  • Tikal #8871
    az a nagy minusz hogy airtunes csak a kis routerük tud, a nagy nem. ez hatalmas fail...
  • G_ArchAngel #8870
    vagy 4S
  • I.C.ram
    #8869
    Hát akkor még ennyi sincs benne számomra :)

    Kéne már egy 4-es szifon, de lassan jön az 5 is :D
  • GregSB
    #8868
    Zsír ez az AirPlay:

  • Dzsini
    #8867
    a füled mellett meg a pajeszod :)
  • GregSB
    #8866
    Nade az iPhoneon a Proxy fent van, a hangszóró mellett, a füldenél :)
  • Dzsini
    #8865
    mobilarenán egy Galaxy S-es panaszkodott, hogy mióta megnőtt a (kör)szakálla, a sötétebb területen a proxy szenzor neki is meghülyült... egy borotválkozás "megjavította" a telefont :)
  • GregSB
    #8864
    Egyébként állítólag a 4.2.1-el ezt tovább tweakelték, szóval várjuk a beszámolót 1-2 nap használat után :)
  • GregSB
    #8863
    Nálam meg kb iPhone 4-es ismerősök fele panaszkodik, a másik fele meg holtig állítja, hogy a 4.1 óta semmi para nincsen. Úgy látszik mégiscsak van hardverhez is köze, mert van olyan teló amin folyamatosan szarakodik a Proximity, valamelyiken meg egyáltalán nem.
  • pyrohun #8862
    Igen, de annyit veszít az értékéből, hogy szarfoshugy az érzékelője, ami kikapcsolja a kijelzőt (ezaz, hogy sokszor bekapcsolva marad, vagy összevissza kapcsolgatja), amikor az arcodhoz emeled a telót, hogy hihetetlen. Én 10-ből 8x mute-olom a másikat... De volt már, hogy egy tök más emberrel "akartam" FaceTime hívást kezdeményezni közben, stb. És minden iPhone 4-gyel rendelkező ismerősöm erre panaszkodik :)
  • GregSB
    #8861
    Nem akarlak rábeszélni, de a 3G-hez képest fényévekkel jobb a 4-es. Kijelző, sebesség, használhatóság (multitask).

    3G-ről nagyon megéri váltani. Persze ha neked nincs rá szükséged akkor nem kell :)
  • G_ArchAngel #8860
    Nem izgat, nem fogok szerintem 4-est venni, feheret akartam, leszarom, mindenre jo nekem a 3G, amit elvarok egy telefontol...
  • GregSB
    #8859
    És emellett a Galleryt is ingyenessé tették:

  • G_ArchAngel #8858
    Find My Phone only for iPhone 4, iPad, iPod Touch 4:)
  • GregSB
    #8857
    Egyérdekes anomáliára lettem figyelmes OSX alatt:

    Ha fut a Starcraft 2 ablak módban (eredeti dobozos, nem warezolt), és fut mellette a Chrome, akkor iszonyatosan belassul a desktop és maga a Chrome. Darabos lesz minden animáció, és akadozik az egész rendszer. Amint kilépek Chromeból minden felgyorsul. Próbáltam minden más progival (FF, Safari, stb), minden más mellett tökéletesen ment minden, csak a Chrome idézi ezt elő...
  • G_ArchAngel #8856
  • GregSB
    #8855
    Tedd fel nyugodtan, én már teszteltem és tökéletesen működik, megbízható. Én leszedtem ,mert nekem jobban bejön a klasszikusnézet.

    ha el akarod távolítani, akkor:

    "o completely remove WideMail from your system follow these steps:

    Delete the files located at:
    Where ~ is your home directory

    ~/Library/Mail/Bundles/WideMail.mailbundle

    ~/Library/Preferences/com.daneharnett.widemail.plist"
  • GregSB
    #8854
    http://widemailplugin.com/

    http://widemailplugin.com/releases/WideMail-2.0-prerelease3.dmg.zip
  • Dzsini
    #8853
    akkor tiszta ügy :) nekem hiányozna.
  • G_ArchAngel #8852
    Lehet mar kerdeztem, de a Mail-t nem lehet atallitani?
    Nekem az kellene, hogy egy oszlopban legyen a lista es mellette a level (elo)nezeti kepe, ne egymas alatt...
  • Tikal #8851
    sose használtam, nekem elég ha én görgetek :)
  • Dzsini
    #8850
    Igen, az a gomb nálam az autoscroll - a kurzor 4irányú nyíllá változik, és amerre húzom az egeret, arra scrolloz - attól függő sebességgel, hogy milyen messze húzom az "origótól". Nagyobb képeknél, széles/magas weboldalaknál, táblázatoknál jól jön.
  • Tikal #8849
    a görgető nálam is scroll, de van egy gomb funkcioja is, ha megnyomom, arra gondoltam hogy még elférne a win+tab kombó.
  • Dzsini
    #8848
    nekem az egyik régebbi Logitech egeremhez volt lehetőség ilyesmit beállítani, igazából nem szerettem...

    most viszont az ősrégi laptop touchpadnál (még multigesture sincs) megtaláltam a lehetőséget, hogy a pad sarkaihoz rendeljek funkciókat, és azokat szeretem :)
    meg van rajta folytatólagos scrollozás, egérmozgatás ha a pad széléhez érek, egész hasznosak. Pl drag-dropnál ha megfogok valamit és messzebb kell vinni, mint az egérpad széle, akkor az irányt megtartva folytatja a kurzor mozgását nyomáserősségtől függő sebességgel - nem kell elengedni, újrafogni.
  • Tikal #8847
    a különbség a felfogásban ott van, hogy win-en parancsikonokat teszel az asztalra, míg OS X-en a fájlokat maikkel éppen dolgozol... legalábbis én így teszek.. OS X-en semmi indito fájl, ide oda mutogato link nincs a desktopon, csak éppp használt doksik, képek stb... amiket vagy aznap még elpakolok, felhasználok, vagy ott maradnak, mint egy rendes iroasztalon, aztán majd rendet rakok ha van kedvem, de addig is látom mi az amivel épp foglalkozni kéne :)
  • GregSB
    #8846
    Nekem:

    bal felső exposé - összes ablak
    bal alsó: exposé - aktív program ablakai (nagyon hasznos!)
    jobb felső: desktop
    jobb alsó: -
  • G_ArchAngel #8845
    nekem amugy:

    bal also: spaces
    bal felso: -
    jobb also: expose
    jobb felso: hide all/show desktop
  • G_ArchAngel #8844
    en soha nem szoktam pakolni desktopra, esetleg munkafileokat, azt is csak listakent, legkisebb ikonnal...

    nehogy beletakarjon a hatterkep csajba!:)
  • Dzsini
    #8843
    nálam a görgető az autoscroll, de ízlések és pofonok :) (nálam az előre-visszából csak a vissza maradt meg, az előre olyan ritkán kell, hogy arra ott az Opera mozdulatparancsa, vagy végső esetben a gomb)

    Oké, így már értem - hát, ez szerintem csak onnantól működik, hogy meg van nyitva legalább egy sajátgép, azt nem nyitja meg magától. Akkor viszont oldalt a folders-ben elég csak mutogatni, és nyitja az almappákat amíg le nem dobod.
  • Pio
    #8842
    Ugyancsak filozófiai különbség van a két felhasználócsoport között. A winesek körében sokkal inkább használt a desktop, mint osxes körökben. Nekem például van a desktopon legalább 30-40 parancsikon (mappákra, programokra egyaránt), épp ezért hasznos az, ha nagyon gyosan el tudom érni, ezért jó a jobb szélső pont, amire nem csak ráhúzom az egeret, hanem rákattintok.
    Bár még inkább használt a win+d billentyűkombináció.
  • Pio
    #8841
    Windowson annyira nem széleskörű a dragndrop támogatás, wines körökben épp ezért nem is annyira használt, sokkal megszokottabb egy ilyet úgy intézni, hogy:
    1. kijelölöd a file-t, nyomsz rajta egy ctrl+x-et
    2. kitallózod a mappát
    3. ctrl+v

    De biztos van rá valami sufnituning megoldás. :)