18351
ATbanner.jpg
  • Pio
    #9000
    *szubjektívabb "előnyöket", nehezebben körülírható
    helyett természetesen
    szubjektívabb, nehezebben körülírható "előnyöket"
  • Pio
    #8999
    Azért vannak benne elavult cuccok, mert évente csak 1, max 2 hardverelemet cserélnek, hogy ne legyen túl drasztikus az ugrás de elég legyen ahhoz, hogy az igazi megszállottak éventte, max 2 évente mágis fejlesszenek. :)
    Persze ez nem így van, de tényleg felfoghatatlan, hogy a professzionális felhasználóknak szánt, igen drága gépeikben miért C2D csücsül.
    Bár engem ez nem zavart, amikor megvettem, nem érzem olyan komoly problémának ezt.

    Egyszerűen azt kell megérteni, hogy az ár/teljesítmény mutatót el KELL felejteni, ha Apple termékekben akarsz gondolkodni. El kell fogadni, hogy ennél sokkal szubjektívabb "előnyöket", nehezebben körülírható kapsz a felárért (és pesze tudni kell, hogy azért a csócsált alma logó is rádob egy 10-20%ot az árra...). Amint valaki elkezd ár/teljesítmény mentén gondolkodni máris biztos, hogy sose vesz Apple gépet. Ha számodra ez nagyon fontos mutató, akkor szerintem felejtsd is el ezt a márkát.
  • Dzsini
    #8998
    Amelyiken nincs MacOS és a hozzá tartozó programcsomag. Ne csak a vasat nézd.
    Plusz a macbook házak általános minőségét nem sokan tudják utánozni, a touchpadról nem is beszélve - a használati élményt pedig nehéz forintosítani, egyénfüggő.
  • franc0
    #8997
    És te hiszel egy "pártatlan" blog(!) ilyen összehasonlításának?
    Venni kell a fáradtságot, és utánanézni a dolgoknak. Meggyőződésem, hogy az Apple sikerének az az egyik nagy titka, hogy utánanézés nélkül is jó cuccot kapsz. De ha értesz hozzá, kapsz jobbat a pénzedért.
    A nekem megfelelő ThinkPad T410-ért 240K-ért tudok hozzájutni, MBP esetén ez 400K lenne.(persze mindkét esetben okoskodás van, de van gari és számla is)
  • grizzly21
    #8996
    Azert mert a mac gepek arban es boritasban szamitanak csucsgepeknek, belul ugyanaz vagy meg kicsit elmaradotabb cucc van mint minden masban
  • grizzly21
    #8995
    Ez egy darab konkret laptopra vonatkozik, es itt is a vegen azt irjak hogy kicsit azert dragabb, ilyen kategoriaban sokkal dragabb nem is nagyon lehetne.

    Ami teny hogy egy mac laptop arban legalabb 100.000-el dragabb egy ugyanolyan hardveru minosegi laptopnal. Elonyok hatranyok mindket oldalnal vannak, vitat inditani nem erdemes dontsd el, mire hasznalod. Ha nem akarsz osx-re atallni akkor nem erdemes macet venni szerintem
  • kidboy
    #8994
    Hát igen érdekes a cikk, köszi a gyors választ. Neked milyen Apple géped van, mióta használod és mi a véleményed róla?
  • LoDMaSt
    #8993
    Amikor én kerestem gépet, akkor is azt találtam, hogy a hasonló windowsos gépek is kb ennyibe kerülnek.

    http://appleblog.blog.hu/2010/05/19/draga_e_az_uj_macbook
  • kidboy
    #8992
    sziasztok srácok. Szeretnék tőletek kérdezni valamit. Már a gépem elmúlt 3 éves, és szeretném lecserélni és gondoltam valami új dolgot kellene már valami egyedit. Erre elkezdtem nézegetni az Apple gépeket (Macbook Pro és IMac) és hát igen borsos áruk van. Magyarázza már el nekem valaki, hogy egy Macbook Pro laptopba mi a francnak kell belerakni Core2Duo processzort amikor az már elavult? A mai gépek szinte már csak Core2Quad (minimum) illetve corei5 és core i7 procikat használnak, akkor miért erőltetik a core2 duot, főleg egy ekkora cég...!? Ne értsetek félre nem fikázni akarom az Apple-t nekem nagyon tetszenek a laptopjai és főleg az IMac. De egy 13" Macbook Pro ért amibe csak core2 duo proci van elkérni közel 500 ezer Ft-ot ez igen kemény lehúzás. Tudom a minőséget meg kell fizetni. A másik meg a Macbook Air, ami viszonylag elérhető árba van de nincs benne dvd író meg core2 duo proci is, elképesztő...:S
  • GregSB
    #8991
    Fail :D

  • Pio
    #8990
    Left 4 dead 2 kötelező darab, a Galcon Fusion egy ősi C64es játék klónja, én nosztalgiázás céljából tettem fel annó, 1-2 óránál tovább nem tudott lekötni, de akinek bejön a játékmenet az sokáig ellesz vele.
  • Pio
    #8989
    Nem olyan nagy eresztás ez, ilyenek minden másnap vannak a spektrumon és társain.
    Múltkor valami tehenész csávó számítógépről vezérelt egy egész tehénfarmot etetéssel, fejéssel (!!) együtt és ha valami gond volt a rendszer akár sms-t is küldött neki.
    Max ott nem hangsúlyozzák, hogy mondjuk Dell laptopon vezérli Windows XP alól és Sony-Ericsson-ra kapja az SMSeket. :)
  • G_ArchAngel #8988
    Left 4 Dead 2 - £3.75
    Galcon Fusion - £1.75
  • GregSB
    #8987
    Mondjuk ehhez havi 9e Ft-os előfizu dukál.

    Kíváncsi vagyok a T milyenkonstrukcióban fogjaadni itthon.
  • GregSB
    #8986
    Szerintem még eléggé kiforratlan az UI, de jó az irény. Nagy lehetőségek lesznek a home automationben iPaddal...


    Más:

    Orange UK bejelentette, hogy 200 fontért (kb 65e Ft) vihető az iPad 2 év hűség aláírása esetén.

  • joebacsi
    #8985
    kicsit feszült a csávó :)
  • passatgt
    #8984
    ez már túl sok
  • GregSB
    #8983
  • Pio
    #8982
    Nekem egy logitech egerem van, semmi problémám nem volt az egérkezeléssel.
    A játékok teljesítménye viszont tényleg ég és föld akár a 2 éve 100ezerért vett asztalimhoz képest is.
    De azért macbook pron is bőven az élvezhető kategóriába esnek a Valve játékai. Na persze elég régi motorról van szó.
  • LoDMaSt
    #8981
    Ikoncsere osx-en, hátha valakinek új, nekem tegnap az volt:

    Szóval egy program, vagy file ikonját ki lehet cserélni, hogy 'get info'-t nyomsz rá, és akkor a bal felső sarokban van az ikonja. Ha alap rendszerikont akarunk a helyére rakni, simán finder-ből kimásoljuk cmd+c vel az ikont, és a kívánt file 'get info' paneljében rákattintunk a bal felső sarokban az ikonjára, majd cmd+v. Ha saját képet akarunk berakni, akkor én ezzel az ingyenes progival csináltam:

    http://www.img2icnsapp.com/

    bármilyen képet átalakít ikon formátumúvá, és az előző módszerrel bemásoljuk a cserélendő ikon helyére.
  • G_ArchAngel #8980
    Nekem sem volt egy alom, csak hozzaszoktam. Persze lehet a korabbi tobb eves, parkapcsolatokat is zatonyra futtato Battlefield klan-korszaknak koszonhetem:)
  • grizzly21
    #8979
    Magis Mouse-al is igy tolod ?! minden elismeresem:) Ha ugy adodik tenyleg probald ki azert win-en meg esetleg logitech-el, nekem osx-en meg az is sokszor nehezseget okozott hogy elsore gyorsan eltalaltam az ablakot bezaro piros kort a sarokban
  • G_ArchAngel #8978
    Nem tudom, nekem semmi gaz nincs vele, altalaban L4D2-ben is en fraggelek legtobbet, pedig mesterlovesz fegyverekkel lovok, tavcso hasznalata nelkul es Magic Mouset hasznalok:)
  • grizzly21
    #8977
    orulok hogy mennek ezek osx-en is, de probakepp ugyanarra a gepre feltehetnetek windows ala is. teljesitmenyt lehet hogy kicsit megdobna..a masik meg a kurzorkezeles, smit en evek alatt sem tudtam megszokni osx-en, es egy fps-nel kulonosenszamit
  • G_ArchAngel #8976
    jaja, megvan, nehez volt lejonni rola, de sikerult...

    most meg a halloweenkor 5 GBP-ert beszerzett Left 4 Dead 2-t nyostolom, de halvany jelek mar utalnak ra, hogy kezdem unni... (100 ora jatekido felett :D)
  • Pio
    #8975
    Valóban jó játék, de ez a kijelentés azért kicsit erős... Még műfajában se nevezném a legjobbnak.
    Na persze ez szubjektív. :)

    Torchlight szerintem tipikus timesink játék. Ebből a szempontból ugyan olyan, mint a tegnapi EVE, csak a megvalósítás egészen más. :) Amúgy nagyon jól sikerült darab.
  • passatgt
    #8974
    machanarium megvan, best game ever, a msáik meg nem érdekel:D
  • G_ArchAngel #8973
    Machinarium: £3.75
    Torchlight: £3.75
  • G_ArchAngel #8972
    kevesebb, mint 15 perc van az EVE Online-t megvenni, aztan jonnek az uj ajanlatok - kibirnek egy 5 GBP-s CIV5-t:)
  • passatgt
    #8971
    megvan-file-OneStep DVD form Movie
    beraktam a videót és kérdés nélkül írta:D
  • passatgt
    #8970
    van egy videófájlom(iphoto-val kiexportáltam egy slideshow-ot)
    hogyan tudom ezt kiírni dvd filmként idvd-vel úgy, hogy ne legyen előtte a sok szemét menü meg szarok, hanem csak a videó amit kimentettem iphotóból?
  • passatgt
    #8969
    megvettem steamen a zen bound 2-t, állat:d
  • Zsoltika 007
    #8968
    Drágaszáág review
  • G_ArchAngel #8967
    hopp, elfelejtettem asszony taccsara feltenni 4.2-t, rendes vagyok
  • GregSB
    #8966
    Nem, de ott majd el tudod vinni 50-60 ezerér, ha két évre eladod a lelkedet nekik.
  • grizzly21
    #8965
    tremobilnal sem lesz olcsobb
  • GregSB
    #8964
    Jaja.

    Ki kéne ezeket plakátolni a Librik előtt :D
  • Dzsini
    #8963
    sőt, vannak egy napos adventi kirándulások hajnali indulással - 6-8 ezer forint, és még városnézés is van :)
  • GregSB
    #8962
    Nem kell angliáig menni aki akar venni, kimész bécsbe és megveszed 140-ért a Wifiset. Pofátlanok ezek a Libris árak, dehát megtehetik, ők az elsők akik bejelentették itthon hogyforgalmazni fogják.

    De tényleg, még ha nem lenne kocsim, akkor is olcsóbban megúsznám ha bécsbe venném egy retúr buszjeggyel együtt :)
  • Zsoltika 007
    #8961
    Nem értem honnan szülik ezeket az árakat. Az iPhone 4 is(gyárilag FÜGGETLENÜL!!) meg ez is tízezrekkel olcsóbb odakintről(Nem! Nem Usából hanem Eu-ból).