18351
ATbanner.jpg
  • G_ArchAngel #9080
    legyen Custom PC vagy Win PC, de csak PC?

    ez igy kirekesztes, diszkriminacio!

    OMBUDSMAN!!!
  • Dzsini
    #9079
    ja, most kezdjük a "perszonal kompjuter" dolgot - az Amiga is az :)
  • I.C.ram
    #9078
    Jajj ne mááááár.
  • G_ArchAngel #9077
    A Mac is a PC halmaz resze...
  • I.C.ram
    #9076
    *Mac-esek
  • I.C.ram
    #9075
    és ehhez jön, hogy az Asus notik fele annyiba kerülnek, mint a PCsek :)
  • Dzsini
    #9074
    nekem nem rémlik (bár lehet, hogy hiányoltam, pl. a 17-es MBP-ről, ahol bőségesen elférne), ráadásul nagyon régóta lehet kapni usb-s numpadot :) ez mondjuk legalább designban illeszkedik a mókás billentyűzethez :)
  • GregSB
    #9073
    Úgy emlékeztem te hiányoltad állandóan a numpadet az Apple cuccokról, de lehet tévedek :)
  • Dzsini
    #9072
    mé' pont nekem? :) (a laptopomon 5+ éve nincs numpad...)
  • GregSB
    #9071
    Dzsininek, és minden numpad fétisisztának egy hasznos kiegészítő:

  • Dzsini
    #9070
    minden napra egy ingyen játék a Gameloft-tól
  • grizzly21
    #9069
    Ahany statisztika annyi eredmeny, itt pl a pcworld olvasoit kerdeztek, nem igazan reprezentativ.

    Az egesz ertekerol annyit, hogy az Acer elobb vegez mint a Dell, a Lenovo, meg HP ..lol:)
    MSI 4. hely?:)

    Az Appl meg az Asus megerdemelten jo helyen vannak.
  • Dzsini
    #9068
    érdemes elolvasni a jelmagyarázatot, meg oldalt a felfele mutató nyilat :)
  • LoDMaSt
    #9067
    fekete kocka: better than average.
  • passatgt
    #9066
    nem teljesen értem
    tehát pl a legelsőnél a fekete kocka azt jelenti, hogy náluk hibás a legtöbbet, vagy hogy náluk nem?
    nem egyértelmű
  • GregSB
    #9065
    Link.
  • GregSB
    #9064
  • Tikal #9063
    Mondjuk ahogy látom sokan fikkázzák ezeket az ujságokat... érvük: a neten ugyis meg van minden... hát nem tudom..
  • Tikal #9062
    Branson is beszállt az újság bizniszbe :)
  • Tikal #9061
    én már csaak viccelődtem :)
  • Pio
    #9060
    Félreértettél ezek szerint.
    Véletlenül se azt mondtam, hogy aki a digitálisat preferálja az képmutató.
    Amiket leírsz azok valós érvek. Én is azért veszek például játékokat inkább digitálisan, mert kényelmesebb, nem foglalja a helyet, nem kell lemezt pakolászni, bármikor letölthető, a boltba se kell elmászni, satöbbi.
    Én azt mondtam, hogy aki azzal érvel a digitális vásárlás mellett, hogy így kevésbé szennyezi a környezetet az képmutató. De még így is erős jelző volt, talán a "naivan trendi" jobb lenne.
  • Dzsini
    #9059
    Lehet ilyet, ha megfizeted (nem elterjedt, de van rá lehetőség) - egyébként ott a katalógus, ha jól fel van dolgozva, akkor tartalomjegyzék-szinten kereshetsz benne, megkapod a számokat, azokat kikéred, és ízlés szerint fénymásolsz belőle.
    Ha sietsz, akkor vannak fizetős adatbázisok, amelyekkel sokkal hatékonyabb lehetsz - vagy, ha a kiadó foglalkozott vele, akkor kereshető hozzáférést nyújt a digitális archívumhoz, és akár szövegre, akár kulcsszóra kereshetsz benne.
    De ez (ahogy az otthoni keresés sem) nem könyvtár vagy könyvtáros kérdése, hanem a kiadó elhatározásán múlik - ha megcsinálják, akkor elérhető.
    Ott van pl. az Arcanum kiadó, aki csinált olyat, hogy: bluray-en kiadta a Vasárnapi újság összes számát kereshetően 1854-től 1921-ig. Nem egyszerű munka egy ilyet összeállítani, és ha a kedvenc folyóirataidból nincs ilyen, akkor marad a könyvtár (ahol talán egy tartalomjegyzék van az adatbázisban), vagy otthon a papírszámok átlapozása.
  • Tikal #9058
    egyébként régen jártam ujságokat olvasgatni könyvtárba... de nem mindig volt meg a legfrissebb :)
  • Tikal #9057
    Oké, és ott majd a könytáros néni kikeresi nekem az Aero magazinbol meg az aranysasból azokat a cikkeket amikben az ah-64es harci helikopterről van szó én meg csak besétálok mire végzett és kifénymásolom amire szükségem van( lehet ilyet? )vagy basszak el ott egy napot ezért én és keresgessek? :)
    Nem egyszerűbb az én itthoni archivumomban keresgélni mondjuk spotlight-tal? :)
    ez nem csak lustaság kérdése... IDŐ.. egy nagyon fontos faktor...
  • Dzsini
    #9056
    Ajánlom figyelmedbe az antik kor óta létező "könyvtár" nevű intézményeket, ott ma a régi újságok általában megvannak, és ki tudod nyerni az információt belőlük. A digitalizálásuk is folyik (bár anyagi okokból nagyon lassan), lustábbaknak :)
  • Tikal #9055
    a környezetszennyezés már régen bejött.. csak eddig le volt szarva.... azért most már több ember tud róla, több info jut el az emberekhez és ez jó... nem tudom hogy képmutatásbol vennék e inkább elektronikus ujságot vagy azért mert a több év alatt felhalmozott ujságaimat már nem tudom hova pakolni a lakásban... ráadásul ha egy régi ujságbol kéne valami info akkor hogyan találom meg? rengeteg előnye van az elektronikus ujságnak...ugy hogy én képmutatásbol majd ipaden fogok olvasni ezekután :D
  • Pio
    #9054
    Pont ezt írtam én is.
    "ilyen szint" alatt pedig azt értem, hogy ha ez szempont lenne akkor,a mikor eldöntöm, hogy valamit nyomtatva vagy számítógépen vásárolok meg. Az az ember, aki egy ilyen döntést környezetvédelmi megfontolásból hoz meg képmutató. Szerintem. :)

    Tessék csak megnézni, hogy a környezetszennyezés mikor jött be a képbe, mint probléma, a könyvnyomtatás korában vagy az információs társadalom korában? (poénnak szánva) :P
  • Tikal #9053
    ebben igazad van, már mindenre ráragasztják ezt a címkét, ez is csak egy reklám eszköz lett...
  • Dzsini
    #9052
    Plusz előállításkor már nagyon sokszor pl. hulladékműanyagot használnak, és csak átpérselik őket egy új formába, a doboz újrapapír, a dokumentáció az eszközön van rajta elektronikus formában (se CD, se újság), stb. - ilyen pl. a SonyEricsson-ék GreenHeart családja.
  • G_ArchAngel #9051
    rovidtavon az e-termekek talan szennyezobbek, de evtizedek mulva megterulhet, ha rendesen megtanuljak ujrahasznositani, nem csak afrikai kisgyerekek egetik el a muanyagot a szinesfem vezetokrol...
  • grizzly21
    #9050
    Nem tudom...a lenyeg csak annyi hogy kornyezetszennyezo mindketto, es az ipad nem javit sokat a helyzeten. Nem akarok kornyezetvedelmi vitat inditani, mert en is ugyanugy megveszek sajnos sokszor minden szart, de rengeteg olyan dolog van, amirol beetetik hogy kornyezetbarat, ezzel rendbetesszuk a lelkiismeretunket, es kozben ugyanugy meg a rongalas tovabb. egy masik pelda
  • Tikal #9049
    teát gondolod hogy ujrahasznositják a kukába vágott ujságot, de az szaküzletben leadott elektronikai hulladékot meg szerinted kidobják a kukába :) azért ez fura gondolat...
    egyébként szerinted a szemét telepen szorgos kis kezek válogatják szét minden nap a papirt a többi szartól? ezért lenne a szelektiv hulladék gyűjtés, ha ott külön dobod a papírt akkor jo eséllyel ujrahasznositják...
  • G_ArchAngel #9048
    Igen, sajnos az ujsagok, kulonosen a magazinok nagyobb resze eleg, sokat bonyolult is lenne ujrahasznositani a nehez festekek miatt.
    Londonban igenyelhet mindenki kulon haztartasi szelektiv hulladektarolokat:
    - fem es uveg
    - novenyi eredetu
    - egyeb

    Tehat el lehet kepzelni, hogy mennyi papir lesz ujrahasznositva...
  • grizzly21
    #9047
    Nem tudom hogy mukodik, de gondolom hogy ujrahasznositjak, mivel eleve olyan anyagbol vannak. Az hogy beveszik mint elektronikai hulladek az lehet de hogy utana mit csinalna vele az mas kerdes. Szerintem kidobjak a nap vegen a bolt elotti kukaba..

    Nem vitatom hogy az ujsagok is kornyezetszennyezoek, de hogy azzal probalnak eladni egy ugyanugy kornyezetrongalo termeket, hogy kornyezetbarat az nem semmi
  • Tikal #9046
    miota hasznositják ujra a kidobott ujságokat? vagy te összegyűjtve leviszed minden honapban a MÉHbe? Én ugy tudtam a szeméttelepn végzik ezek az ujságok.... az iPad-od meg beviszed bármelyik műszaki boltba és átveszik mint elektronikai hulladék...
  • Tikal #9045
    milyen szinten? ...
  • grizzly21
    #9044
    Szerintem ezt vasarlasi ervnek odairni hogy kornyezetbarat annyira alszent es nevetseges hogy felall a szor a hatamon. Egyreszt szerintem meglepoen kis kulonbseg lenne kornyezetrongalasi hatasokat tekintve, mert: egy ipad elkeszitese eleg pusztito, ujsagokat ujrahasznositjak, mig a fel ev mulva megjeleno uj ipad miatt kidobott ipad-eket mar kevesbe. Ezen kivul aki ipad-en olvas az szerintem nem ujsag helyett fog ipad-et olvasni, hanem mas netes magazinok/hirportalok helyett, aki naponta nepszabadsagot olvas az nem fogja abbahagyni az ipad miatt.

    Meg eleve az egesz kornyezeti kartekonykodasunk oka a consumer society aminek alapja hogy vegyunk vegyunk vegyunk, de hogy ezt ugy probaljak meg inkabb reklamozni hogy belekevereik a kornyezetkimelest az meses.
  • Pio
    #9043
    Ha ilyen szinten számítana a környezetbarátság se laptopon, se nyomtatva nem olvasnál magazinokat. :P

    Ez is csak egy szlogen, amivel hatni lehet a mai "értelmiségre", "szonobokra". És itt véletlenül se az alma cuccokról beszélek, ma már minden sz*rra rányomják, hogy környezetbarát ez-az-amaz.
  • G_ArchAngel #9042
    Ez a jovo, bevallom orulok neki: tobb szaz magazin lehet nalam, mindossze 0.7kg sulyban.
    Most meg negyedevente dobalok ki 50kg-nyi ujsagot...
  • GregSB
    #9041
    Egyelőre. Hosszú távon tuti pénzért adják majd az új számokat.