18351
ATbanner.jpg
  • Pio
    #9120
    Olyan baromira sokan élünk a világon, hogy statisztikailag kis elterjedtséggel is hatalmas fogyasztói bázisod lehet.
    Épp ezért sose kell attól félni, hogy az iOS meghal, annak ellenére, hogy kódolva van az Apple politikájában az, hogy rohamosan esni fog a százalékos listán.

    Szerintem nagyon jó összehasonlítás az, amit írsz, pont, mit a számítógépek piaca.

    Itt is legfeljebb annyi fog történni (mint a számítógépek piacán is), hogy esetleg egy idő után megcserélődik a sorrend és előbb jönnek androidra a cuccok, utána pedig iOSre.

    Nem is az a lényeg amúgy, hogy olcsók az androidok, eddig is volt nagyon olcsó android. A nagy változás az, hogy most már az olcsó android is egy teljes értékű okostelefon a legtöbb programot futtatni tudó hardverrel. Ez eleinte nem így volt, az olcsó androidokon kábé már a főmenü is akadozott. Legdurvább példát nemrég említettem, Orange San Francisco az angoloknál, 600mhz-s processzor, 3d gyorsító modul, 512 ram, 800×480as amoled képernyő, egyszóval szinte minden tekintetben erősebb, mint a 3gs és 99 fontért adják hűségidő nélkül.
  • GregSB
    #9119
    Idővel itt is átveszi majd a vezetést az Android. Sok lúd disznót győz, Android már most ott van 30-40 ezer Ft-os telefonokon, iOS-nél a legolcsóbb eszköz a 60-70 ezer Ft-os iPod Touch.

    Hosszú távon, a sokkal szélesebb termék-portfólióval az Android a Symbian babérjaira fog törni. Kérdés ez mennyiben baj az Applenek, a PC-bizniszben is csak a prémium szegmensben játszanak, mégis évről évre növelik az eladásaikat.

    Ettől függetlenül a telefon biznisz kicsit más, ott számít mennyire vagy piacvezető, mert akkor többet fognak náladreklámozni, + a fejlesztések a te platformodra jelennek meg előbb.

    Jelenleg még ezt látni, az összes komolyabb App iOS-re fejlesztik a nagyok, rögtön utánna pár héttel adjákki Androidra. De ez változhat, ha ez utóbbi nagyobb kösönséget fog elérni.

    Kíváncsi vagyok mik lesznek az Apple lépései a következő években, mert ha minden marad úgy ahogy most, akkor bizony az Android el fog húzni. Kérdés, hogy ez nekik baj é, és ha igen, akkor fognak e olcsóbb iOS-készülékeket kiadni?

  • Lacee
    #9118
    nagy eséllyel ki fogják bontani a csomagot, és onnantól ugyanaz a procedúra. Ha nincs mellette alapból, akkor kérnek róla számlát, ami alapján kiszabják a díjat.
  • passatgt
    #9117
    és ha van egy amerikai ismerősöm, ő megveszi ott az ipad-et, és simán elküldi a csomagot nekem

    akkor is kell vám+áfa?
    mert lényegébe ő odakint vette meg, tehát értitek:D
  • Pio
    #9116
    Alapvetően bármilyen statisztikába bármit bele lehet magyarázni. :)
    Hogy is mondta Churchill? "Csak abban a statisztikában hiszek, amit én magam hamisítok.". :D
  • G_ArchAngel #9115
    Ebbol is latszik, hogy iOS-on elmeny netezni: az alacsonyabb eladasi szam ellenere is tobben neteznek vele, ami ugye az egyik fontos tulajdonsaga a smartphoneoknak.
  • Pio
    #9114
    Az eladási statisztika így nézett ki Q3ban:

  • GregSB
    #9113
  • Zsoltika 007
    #9112
    Eu-n belül szoktam vásárolni az nem para. De van pár dolog amit csak pl usából lehet beszerezni.
    Az előző komment Tikal-nak ment.
  • Zsoltika 007
    #9111
    Nekem az bassza fel az agyam hogy nyitva hagynak maguknak kiskapukat amik alapján úgy bírálják el ahogy akarják.

    Pl a cikkben is:"Például a számítógép, a laptopok, ezek egyes alkatrészei, egyes perifériái, kiegészítői - így a billentyűzet és a monitorok zöme is." Ez is gyakorlatilag egy pofon a szrnak. Mert azt nem mondják meg mik ezek a kritériumok ami alapján erre kell majd vagy nem. Tudtommal a tapasztalatok alapján ugyanúgy rá vágják a komplett szgépre is a vámot. Akkor mos kinek higyjen az ember? Vagy ki mondja meg fixre hogy ez most zsebbe nyúlós lesz. Majd csak akkor derül ki ha kapod az értesítőt a csomag helyett. Ettől van hányingerem nagy fejetlenség az egész.
  • Tikal #9110
    szerintem USA-ra gondolt...

    Bővebb info itt Zsoltika 007
  • G_ArchAngel #9109
    EU-n belul nincs AFA es vam szvsz, en eddig mindig kezipoggyaszban vittem haza muszki cikkeket es a kutya nem foglalkozott vele. Legutaljara iPad-ot.
  • Zsoltika 007
    #9108
    De mi az hogy össze vissza? Szégyen b+ magyarisztán.
  • passatgt
    #9107
    össze-vissza van ez, úgy számold inkább, hogy van és akkor nem ér meglepetés:)
  • Lacee
    #9106
    eddig nem úgy volt, hogy számítástechnikai eszközökre nincs vám, csak az ÁFA? Vagy az csak alkatrészekre vonatkozik, komplett gépekre nem?
  • Pio
    #9105
    Kössz, hasznos kép, elteszem emlékbe! :)
  • Dzsini
    #9104
    ha már offolunk - tulképpen az Ubuntu Debian alapokra épít, kezeli a .deb pakkokat, így sokadik leszármazottnak elfér :)
    (kép: http://photos1.blogger.com/blogger/3370/2500/1600/GNULinuxupdatedw4.0.jpg)
  • Pio
    #9103
    MS-DOX
    Solarix

    Chrome OX viszont idiótán hangzik (krómökör??!?! :D )
  • Pio
    #9102
    Semmi gond. :D

    Amúgy érdekes, hogy - tudtommal - BSDből semmilyen más igazán felhasználóbarátnak szánt operációs rendszer nem származik.
    Talán a Debiant említeném meg óvatosan, mert azt átlagfelhasználó-kompatibilisnek nevezni igen erős túlzás. :)

    Na de "ez nem az a topik", úgyhogy OFF vége részemről.
  • Dzsini
    #9101
    Windowx
  • G_ArchAngel #9100
    OSX, Linux, Unix, Xerox...


    Egykutya, mind x-re vegzodik
  • Dzsini
    #9099
    akkor is Unix :) (igazad van amúgy, csak kötözködök :) )
  • Pio
    #9098
    Idézem: "gyakorlatias szemmel", nem pedig - chorme-osan - a motorháztető alatt. :)
  • Dzsini
    #9097
    pontosabban Unix, és BSD alapokra is épül.
  • Pio
    #9096
    Az osx amúgy gyakorlatias szemmel nézve egy normálisan használható grafikus felülettel és szoftvertámogatással rendelkező linux. :)
  • Tikal #9095
    először a vámot teszik rá, aztán arra a 25%ot...
  • Zsoltika 007
    #9094
    Akkor általában 25+8% ha kintről rendelsz?
  • G_ArchAngel #9093
    Raadasul desktop gepekre nincs is vilaggarancia, csak a hordozhato eszkozokre...
  • grizzly21
    #9092
    hat ja, kicsit olcsobb szokott lenni de nem annyival hogy megerje a veszodest..ugy eri csak meg, ha ismeros hozza repulon.
  • passatgt
    #9091
    vagyis 9000 ft-al olcsóbb lenne:D
  • passatgt
    #9090
    ja mindegy, de kb annyira jön ki mint itthon, szóval nem éri meg a vesződést...
  • grizzly21
    #9089
    a vam annyira nem durva, az asszem 8%, az afa a baj, az kb 20-25. De mindegy minek nevezzuk, a lenyeg hogy azzal szamolj..
  • passatgt
    #9088
    ebay.com-on van egy 21.5-ös imac, ami kereken 100e-el olcsóban jönne ki postával együtt, mint itthon, csak nem merem megrendelni vám miatt:S
  • Dzsini
    #9087
    igazából nem, mert nincs benne BIOS, hanem EFI van.
    (meg nézz meg belülről egy Mac Pro-t, most volt tesztje a Prohardveren, ahol szétkapták)
  • joebacsi
    #9086
    Az intel procival már ennek is megfelel, nem?
  • I.C.ram
    #9085
    Ez most komoly??? Kb olyan, mintha azon vitatkoznánk, hogy a 4 kerekű jármű, amibe beleülsz, nem autó, hanem személygépjármű, mivel az autó lehet haszongépjármű is.

    Nevetséges....
  • Dzsini
    #9084
    hát, azért a különféle linuxok-unixok desktopos 1% körüli részesedést tekintve tényleg csak "Mac van meg PC" :)

    - egyébként igazad van, ezért is tolja pl. a Microsoft a "Games for Windows" márkajelzésüket. De ez ugyanúgy beidegződött, hogy sokaknak a Google a böngészőjük, (Magyarországon a startlap), és lefagyott a gépen az Internet, és így tovább... helytelen kifejezéshasználat, de az átlag embert ugyanúgy nem érdekli, ahogy az sem, hogy a busznak nem járata, hanem viszonylata van, hogy a CD lemez szóismétlés, és hogy a baconszalonna hülyeség :)
  • franc0
    #9083
    Hát pedig de már.
    Óriási tudatlanság (és sajnos nagyon elterjedt), hogy "van a Mac és van a PC". Ez általában lefedi azon emberek halmazát, akik szerint csak 2 operációs rendszer létezik a világon: a Win és az OSX.
    Akkor most hova soroljunk egy laptopot amin mondjuk csak Ubuntu van? OSX-like PC?
    Vagy akkor most van a Mac és minden más. Jaok.

    Tudom hogy te ezt vágod, de én személy szerint mindig helyreigazítom az embereket, hátha kevesebb lesz a hülye a világon.
  • Dzsini
    #9082
    volt régen egy szép neve - IBM kompatibilis PC
  • joebacsi
    #9081
    Az egész epöl marketing a pozitív diszkriminációra épít :)