18351
ATbanner.jpg
  • G_ArchAngel #17466
    Mai event az iPad-rol es OSX-rol fog szolni?
  • Jim Morrison
    #17465
    Vagy csak figyelmeztetnek, hogy vard meg a 8.1et :/
  • ddany7
    #17464
    mar most le van terhelve az apple szerver? ios8 200kbs-el jon le.
  • GregSB
    #17463
  • asysoft
    #17462
    Most már ideje lenne, építgetik sorra a data centereket, erre mindig lehal a közvetítés...:D
  • GregSB
    #17461
    http://www.apple.com/live/

    Ez is nézhető lesz élőben, remélhetőleg most megoldják hogy ne kaksizza össze magát a stream.
  • Tikal #17460
    mert az volt a nagy újítás... nekem sincs vele sok bajom, de mint látod az emberek utálják..
  • Jim Morrison
    #17459
    En meg azt nem ertem miert kell a csempeket mindig elohozni... En is annyit hasznalom hogy gyorsan inditok progit mert nagy ikonok es sok minden kifer, gyors. De alkalmazasokat nem haszbalon. Start menut meg visszahiztak ami nem csinal semmit es tok folosleges...
  • Tikal #17458
    lol, az Index megint megszakérti a dolgokat...

    és még azt is megfejti a cikkíró szakértő mi lesz az Apple veszte és miért olyan szuper jó a Windows 10 :DD

    (amúgy elég nagy ciki, hogy két verzió kellett a Microsoftnak, hogy rájöjjenek nem kell az embereknek a csempe, és mindent vissza kell csinálni ahogy volt, most meg úgy akarják eladni mint forradalom... :)
  • GregSB
    #17457
    Október 16. 19:00

  • Firerock
    #17456
    Sajnos ez sem segített.
  • Firerock
    #17455
    Köszönöm,elkezdtem! 19 óra az első fázis :D Ebben azért még bízok egy kicsit :)
  • passatgt
    #17454
    telepítéskor formázol? Próbálj meg úgy formázni, hogy a Most Secure-ra legyen húzva a csúszka, így kurva lassú lesz, de tuti leszed róla mindent

  • Firerock
    #17453
    Nade' pont akkor romlott volna el amikor a Time Machine-al vissza lett állítva? Ez a gyanús nekem csak.
  • passatgt
    #17452
    Mondjuk attól még lehet hdd gond. Vagy GPU:D egyszerűbb ha elviszed valami szervizbe és bevizsgálják, annyit megér.
  • Firerock
    #17451
    Disk Utility azt irja hogy teljesen jó. A ventillatort nem tudom,majd megnezem, de nem melegszik durván igy kivulrol
  • passatgt
    #17450
    tuti valami hw gond, szerintem hdd. Disk Utility-ban a Verify - Repair stb gombokra nyomj rá(lentebb írtam már hol van) és ha ott a gond, akkor ki fogja írni elvileg, hogy faulty vagy irreparable(javíthatatlan).

    Vagy esetleg a ventillátor tuti pörög? Melegedéstől szokott belassulni még.
  • passatgt
    #17449
    Jobb klikk - Clicktoplugin Preferences. Media Player fülön van lehetőség legfelül, hogy automatán betöltse, de sajnos ez az összesre vonatkozi, nem csak a youtubera. De szerintem jobb az 1 kattintás, pl sg-n bemennél valami topikba és játszana mindent egyből:) + eddig is kellett kattintani a reklám befejezéséhez:D
  • Firerock
    #17448
    Senki?? Fontos lenne :/
  • ddany7
    #17447
    hu ez szuper. valami olyan beallitasa nincs, hogy a youtube vidiket rogton lejatsza? mert jelenleg, alapbeallitas mellett, mindig ra kell nyomnom a html feliratra.
  • Jim Morrison
    #17446
    Ha jól emlékszem, talán 3-4 éve (:D) passatgt írt valami olyasmi hozzászólást, hogy ezert szereti osx-et, és egy olyan programot linkelt, amiben be lehetett állítani, hogy munkaidő, szabadidő, stb, és amikor az egyik lejárt, bezárta azokat a programok és megnyitotta mondjuk a szabadidő programhoz használt alkalmazásokat. Ha jól emlékszem designban szép narancs meg zöld színek voltak. Remélem valaki (főleg te passatgt :D) tudjátok mire gondolok^^
  • passatgt
    #17445
    Igen, alap beállításokon megy simán, nem kell piszkálni. Alapjáraton minden flasht blokkol. Jobb kattintásra lesz pár új lehetőség, ha az oldalon kattintasz akkor tudod engedélyezni összes flasht(egyszer vagy folyamatosan), de külön a blokkolt flash tartalomra is lehet kattintani, akkor betölti csak azt az egyet.

    Azt nem mondom, hogy az összes lejátszót lecseréli html5-re, de nagyon sokat felismer. Youtube-on így nem lesz reklám, le tudod tölteni jobbklikkel a videót és ha van appletv-d, akkor airplay is működik, át tudod rakni a képet tv-re 1 kattintással:)
  • ddany7
    #17444
    ezt a clicktoplugin dolgot elmeselned reszletesen? hogy mukodik stb? flasht blokkolni szeretnem en is, es a html5-re atvaltani a lejatszokat, koszi
    vagy ha letoltom, alap beallitasokkal ez lesz?
  • Firerock
    #17443
    igen. mind a Windows mind a Mac telepítése lassú.
    Én így valami hardwer hibára gyanakodtam. De onnantól van ez a lassulás hogy rá lett téve Time Machine-al a backup.
  • passatgt
    #17442
    hdd vagy gpu gond szerintem
    telepítés is lassú volt?
  • Firerock
    #17441
    Sziasztok!
    Van egy Macbook Pro-m ami hihetetlenül lassú. Volt rajta egy windows 8 ami tökéletesen futott ezután a tulajodnos egy másik ugyanolyan macbook pro-ról áttett egy mentést Time Machine-el. Azóta teljesen használhatatlan a mac,próbáltam már teljes formázás után feltenni a mavericks-et,az is olyan lassú volt. Most visszatettem rá a windowst teljes formázás után,viszont mostmár az is lassú.
    Ma leszedtem a hátulját és kifújtam,de semmi változás.

    Tudtok valami megoldást? Fontos lenne.

    Utoljára szerkesztette: Firerock, 2014.09.28. 15:54:13
  • passatgt
    #17440
    Az a baj, hogy megpróbálsz windowst csinálni belőle a szokásaid miatt:)

    Aktuális programok között ablakot váltani expose-val a legegyszerűbb. Beállítások / trackpad / more gestures-t nézd át, ha jól emlékszem 3 ujj lefelé az alap, nekem 4 ujjra van beállítva. Egyébként próbálj meg trackpadot használni, kényelmesebb, mint a magic mouse. Billentyűzetről ctrl + lefele nyíl.

    Legjobban a flash és a 100%-os fényerő az, ami húzza az akksit. Én safarit használok, ahol a Clicktoplugin-el tiltva van minden flash és a videólejátszókat átalakítja html5-ös lejátszóra. Chrome-hoz van e ilyen, azt nem tudom.

    Ramnál meg tudod nézni, melyik program eszik nagyon sokat. De igazából ezt sosem értettem, azért van benne ennyi ram, hogy használva legyen. Mi értelme a 8gb-nak, ha mondjuk csak 2gb-ot használ folyamatosan?:) Majd szépen beosztja magának ha programot váltasz.
  • magus
    #17439
    ja, meg még egy, hogy lehet átállítani, hogy a kukac ne olyan veszélyesen közel legyen a kérdés nélküli program kilépéshez, hanem mondjuk ott ahol windowson volt, az alt gr + v-n? : )
  • magus
    #17438
    Hello!

    Most lettem tulaja egy új retina macbook pro-nak, életemben először van a kezemben os x, mint több mint 15 év windows felhasználó, ezekre a kérdésekre nem igazán találtam semmit a googleban, hogy hogy lehetne kiírtani az osx-ből, ha valaki már belefutott, és talált jó megoldást, akkor kérem válaszoljon, mert amilyen jó dolgai vannak ennek a rendszernek, ettől a falnak megyek : )

    -Hogy lehet kikapcsolni a scrolling accelerationt? A smoothmouse nevű addonnal már kiírtottam, hogy maga az egér gyorsuló legyen, mert a magic mouse kb használhatatlan úgy, de a görgetést hogy lehet? Sehol sem találtam rá addont.
    -Hol lehet beállítani, hogy a cmd+tab az ne a programok, hanem az ablakok között ugráljon? Elég sok chrome ablakom van nyitva folyamatosan, mert abban dolgozom, és így elég zavaró, hogy állandóan a sarokba kell vinnem az egeret.
    -Az normális, hogy úgy, hogy tegnapelőtt vettem ki a dobozából, maximum 4,5 órát írt ki 100%-os töltöttségen? nem hajtottam szét, futnak böngészők (olyan 10-15 ablakkal), meg pár segédprogram (bettertouchtool, valami memory clean, sophos, egnyte, citrix receiver, scrollreverser, egy naptár, hogy mutassa a napokat ha rákattintok az időre)
    -Ja igen, van egy memóriafigyelő program, miért van az, hogy a 8gb-ból csak 1.31 szabad, amikor most épp fut a fentieken kívül egy dashlane meg egy böngésző 5 ablakkal? Ennyit biztos, hogy nem eszik meg ez a pár program.

    Előre is köszi a választ : )
  • ddany7
    #17437
    menniyre varhato hogy a macbook air retinasan fog erkezni legkozelebb?
  • skinnyman
    #17436
  • Bercy #17435
    Hat ennek en se orulok, jo lenne ha az iOS-el egyutt jelenne meg, foleg most, hogy a rendszerek egyre erosebben integralodnak, fuggenek egymastol. Lasd iCloud Drive.
  • Tikal #17434
    az előtte lévő három meg nyáron jött..most megint elmennek az ősz felé..
  • Bercy #17433
    Csuszik? OSX oktoberben jon. Mavericks is akkor jott. Ez az event iPad event lesz es bejelentik hogy a Yosemite letoltheto.
  • Tikal #17432
    sokat csúszik már ez a Yosemite.. minek neki még egy event egyébként is?
  • GregSB
    #17431
    "Report claims Apple will hold Oct. 21 event for new iPads and Yosemite"
  • sirpalee
    #17430
    Nekem is az elmúlt pár hónapban hasonló problémáim voltak, és múlt héten szántam rá magam, hogy végre utánajárjak. Nálam nem voltak gondok sima win / osx futtatásnál (2012es rMBP, ott azért táposabb a proci), viszont win 8 alatt már alapból is pörgött a venti, és játékokban folyamatosan akadozva mozgott. Próbáltam mindent, smc reset, nvram reset, de semmi sem segített.

    Utánanéztem gpu-z-vel win alatt, és kiderült, hogy az eredeti 950 / 1250ről levette a gpu-t folyamatosan 200 / 300 -ra kb, és emiatt volt az idegesítő akadozó mozgás (pár frame alacsony frekivel, pár frém normális frekivel, míg be nem lassult rendesen). Szereztem pentalobe csavarhúzót, lekaptam a hátulját, kitakarítottam és láss csodát, megint halk és tökéletesen fut ingame. (bf4 stabil 50+ fps)

    Ha neked is ezek az akadozva game futtatások vannak, folyamatosan ugráló frameratek és smc / nvram reset sem segít, akkor lehet meg kéne próbálni egy portalanítást.
  • passatgt
    #17429
    Hát ha szűz a rendszer, sok jót nem tudok mondani. Esetleg ezt próbáld meg, hátha segít, amikor lassul ez mindig segít:

    1. Utilites / Disk Utility, bal oldalt válaszd ki a hdd-t, és a Verify Disk, Repair Disk, Verify Disk Permission, Repair Disk Permission gombokat nyomd végig.
    2. Ezt szedd le: http://www.titanium.free.fr/downloadonyx.php
    3. Maintenance fül / Permissions / Execute -- várunk amíg végez, kb 5-6 perc is lehet
    4. Cleaning fül / itt van 6 darab alfül ezeken alapbeállításokkal nyugodtan végignyomkodjuk mindegyiket az Execute paranccsal
    5. Maintenance fül / Scripts menüpontban van még pár olyan funckió, amit az osx automatán lefuttat bizonyos időközönként, ezeket kézzel el tudod itt indítani, ez is segíthet
    6. Indítsd újra és imátkozz
  • Firerock
    #17428
    Ahogy mondod. A lassúság mindenhol érzékelhető,kattintás után évek telnek el mire történik valami,viszont játékoknál csak néha akad meg (Minecraft tesztelve)
  • passatgt
    #17427
    Szóval kompletten formázva lett minden és egy szűsz mavericks lett rárakva, de lassú? Hol veszed észre a lassúságot?