18351
ATbanner.jpg
  • ddany7
    #9281
    német-angol, vagy netalántán egy német-magyar szótárat honnan szerezhetek be MAC-re?
  • Zsoltika 007
    #9280
    Nekem volt már d-link gamerlongue meg láttam sok félét de eddig az Airport Extreme ami tökéletesen tette a dolgát és SOHA se hülyült meg. Drága, de megbízható és idoki is megmondta hogy még nem találkozott hibással. KATT
    Akik ismerősök eddig vettek, csak dicsérték.
  • Sn00thy
    #9279
    2 fal meg kb 10m
  • franc0
    #9278
    Ez egy fasza router. A felsoroltakon kívül van még rajta USB is merevlemez megosztáshoz.
  • Pio
    #9277
    Ha nincs túl nagy táv/túl sok fal a gépek között, akkor egy pár ezer forintos D-Linket.
  • Sn00thy
    #9276
    Hali!

    Milyen routert ajánlotok egy macbook és 2 windows-os gép mellé?
    Szemezgetek az airport extreme-mel, de annyiból már lehet venni egy "normál" a/b/g/n-es routert meg 2 usb adaptert a windowsos gépekhez.
    UPC-s internetem van jelenleg.

    Köszi
  • Pio
    #9275
    Vagy annak van ilyen laptopja, aki a szépérzékét ki tudja elégíteni a barátnőjével is, nem kell hozzá egy dizájnos laptopot vennie. :)

    Cserébe mondjuk kevés annyira strapabíró laptop van, mint ezek. Egy átlagos leejtés meg se kottyan neki.
    A kifordítható touchscreen pedig csillagos ötös.
  • Dzsini
    #9274
    a képviselőket se a szépségük miatt (nem) szeretjük, miért pont a laptopjuk legyen jobb? :)
  • franc0
    #9273
    Hát ilyet én se.
    Egyébként nem azért néz ki így, mert a kínaiaknak nincs szépérzékük, vagy nem tudnak megfizetni egy designert. Épeszű ember hosszútávra amúgysem a legszebb nővel tervez :)
  • GregSB
    #9272
    Valahova ez kell, meg bizonyos feladatokra sokkal jobb mint egy dizájn PC / MacBook, de magamnak otthonra soha nem vennék ilyet.
  • passatgt
    #9271
    4 macbooknyi vastag öklömnyi lyukakkal, trendi recés műanyaggal, hátul kilógó superakksi stb:)
  • pyrohun #9270
    Ez valami hányadék (megjelenésre).

  • Tikal #9269
  • GregSB
    #9268
    Nagyon komoly tudású gép, de valami eszméletelnül ronda :)
  • Dzsini
    #9267
    hmm, akkor nem a képviselői, ők ilyet kaptak...
  • franc0
    #9266
    Ha jól látom az egy HP EliteBook. Nagyon helyes.
  • Dzsini
    #9265
    ez gondolom a képviselői laptop, az alma meg vagy saját, vagy kampányeszköz volt :)

    dehát mit lehet elvárni? :) (ha ez valós információ)
    "infrastruktúrában nagyon sokat fejlődtünk.... áttértünk egy online adatbázis kezelési módra...amikor én ezt az elnökség elé terjesztettem akkor Orbán Viktor nem igazán ért a számítástechnikához, most már sokat léptünk előre, mert például SMS-t tud küldeni-fogadni, és tudja mi a fax és az email közti különbség, kis túlzással, de.." (forrás)
  • GregSB
    #9264
    Hova tűnt a trendi Apple laptop? :DDD

    Vagy az csak kölcsönbe volt a kapány idejéig? :P
  • GregSB
    #9263
    Ha gyári tokban tartod, aminek ugye "rácsukható" a fedele a képernyőre, akkor szerintem felesleges a fólia. A kezeddel nem fogok megkarcolni, amikor leteszed / táskába rakod akkor meg védi a tok.
  • oneal1
    #9262
    Akinek van ipadje attol kerdeznem, hogy hasznal e kijelzo vedo foliat?
    Applecase Ben tartom az ipadet es van rajta folia is, de zavar.
    Szoval az erdekelne hogy a kijelzo mennyire karcolodik?

    Koszi
  • GregSB
    #9261
    Sry, ezt iPhone topicba akartam.
  • GregSB
    #9260
    Ez nagyon need, ritkán szoktam Taxizni, és pont emiatt soha nem tudom kit érdemes hívni. Ez az az App, amiért még fizetnék és pár eurót :)
  • joebacsi
    #9259
    tegyé fel vindózt
  • Dzsini
    #9258
    majd pár hét múlva lehet mondani, hogy "there's an app for that" :)
  • Pio
    #9257
    Ilyen pipáért Steve Jobsnál lehet reklamálni. Vannak rajtad kívül pár ezren, akik már megtették, sajna ők is le lettek tojva... :)
  • G_ArchAngel #9256
    koszonom, de en arra gondoltam, hogy valahol kiveszek egy pipat egy negyzetbol:)))
  • Lacee
    #9255
    a szakértők segítségét szeretném kérni... az alábbi parancsokat írtam be a terminalba:
    sudo ln -s /System/Library/Filesystems/fusefs.fs/mount_fusefs /usr/bin/mount_fusefs
    mkdir /Volumes/Windows
    sudo /usr/local/bin/ntfs-3g /dev/disk0s2 /Volumes/”Windows” -o ping_diskarb,volname=”Windows”

    minden oké is lenne, de valamiért eltűnt a többi kliens a helyi hálózatról.
    Tudom, hogy elvileg a kettőnek nincs köze egymáshoz, de más változás nem történt a gépen, és egy ismerős is járt már úgy, hogy valamilyen terminalos állítgatás után nem működött a videokimenet... A kérdésem az, hogy hogyan tudom visszacsinálni a változtatásokat? Másképpen, mi a fenti három parancs ellentétes verziója?
  • oneal1
    #9254
    nem volt fennt a mobilinst crack...


    a fruit ninja HD-t nem tudjátok honnan tudnám leszedi?
  • oneal1
    #9253
    ipad re szeretnék progikat tenni de ezt írja ki mindig telepítés után és persze sikertelen.

    hibakód: 0xe8008001

    előre is köszönöm a segítséget!
  • cscsiga
    #9252
    Sziasztok.
    Vettem az Iphone-omhoz egy dokkolót. Egy JBL On stage III-at. Ha beledugom a telefont nem, játsza rajta a zenét. ahogy rádugom azt írja hogy a készülék nincs ehhez optimalizálva. De egy másik dokkolón szólt. Hogy tudom megoldani a problémát?
  • kidboy
    #9251
    Oké köszi figyelek rá. Amúgy xbox360-hoz is gyárilag ilyen van a dobozban. Tescoban vettem PC-s tápegység kábelt az van bedugva xboxba.
  • passatgt
    #9250
    annyi hogy ez angol dugós:


    vagy szerzel egy ilyet itthon is használható verzióban, vagy csak veszel egy átalakítót, műszaki boltokban, tescoban stb helyeken párszáz forintos tétel
  • kidboy
    #9249
    Na ez jobban tetszik. köszi srácok. :D
  • passatgt
    #9248
    ja és mivel eu, nem kell rá fizetni semmit, megrendeled, bankkártyával kifizeted és küldik
  • passatgt
    #9247
    vagy angol amazon

    így a gép 500e-re jön ki, ami itthon 650, tehát ha még durva esetben rájön 50e posta(annyi tuti nincs, sokkal kevesebb) még akkor is spórolsz 100k-t, ami azért számottevő
  • kidboy
    #9246
    Hát akkor nem éri meg... Akkor megveszem Budapesten. köszi
  • passatgt
    #9245
    0% a vám és 25% az áfa, tehát 575e+posta, szóval inkább itthon vedd, és legalább magyar a billentyű
  • Pio
    #9244
    Kicsit olvass vissza épp ez volt a téma nemrég...
  • kidboy
    #9243
    sziasztok. Ma voltam benn számtek üzletbe, és azt mondta ismerősöm, hogy Apple gépet ne vagyek Magyarországon mert még azt is felszámolják amit nem kéne és ezért jön ki a 600 ezer Ft ár. Na ami itthon Apple MacBook pro kerül 660.000 Ft-ba amit én kinéztem, az kinn Amerikába 460.000 Ft. Ismerős kinn van Amerikába azt mondta megveszi nekem és beküldi. Kérdéseim a következők: Megéri kintről behozatni? Spórolok-e annyit hogy megérje? Mennyi idő alatt ér be? Milyen költségekkel számoljak még és azok mik és mekkora összegek? köszönöm. üdv
  • Pio
    #9242
    Terminálba:
    cd /Applications/iTunes.app/Contents/MacOS
    sudo mv iTunes iTunes_
    sudo chmod uog+x iTunes_

    Ha sudora kér adminjelszót, akkor add meg.

    Applescript editorba:
    tell application "Finder"
    try
    set name of document file "iTunes_" of folder "MacOS" of folder "Contents" of application file "iTunes.app" of folder "Applications" of startup disk to "iTunes"
    end try
    tell application "iTunes" to activate
    set name of document file "iTunes" of folder "MacOS" of folder "Contents" of application file "iTunes.app" of folder "Applications" of startup disk to "iTunes_"
    end tell

    Ezt mentsd el Application-ként és ha kell a későbbiekben az itunes, akkor ezzel indítsd el a saját indítója helyett.