18351
ATbanner.jpg
  • Lacee
    #9361
    alienware vagy mac? :)

  • Bercy #9360
    Csak insomniax-el lehet (legjobb tudomásom szerint). Én is azzal csinálom amikor külső monitorra kötöm.
  • Tikal #9359
    Nem az eladó sózta rám a tápot, tájékozodtam, teszteket olvasatam és döntöttem. Volt 8ezer forintos tápom, meg is halt, zajos is volt és a leadott teljesitménye ugye nem annyi volt mint ami rá volt irva. Ha csak egy optikai vinyo lenne a gépemben meg egy HDD akkor se vennék bele 8-10ezer forintos tápot... attól még az alaplapomat is félteném :)

    Ház: nem sok minden fűznék hozzá, ha neked megfelel az a coolermaster akkor oké... nekem nem... és a design feleslegességéről beszélgetni egy Apple topikban szerintem Fail, még akkor is ha az asztal alá dugod a gépet :) Nekem fontos volt hogy jol nézzen ki, ne legyen műanyag hatása, elég volt ha hátul szellőzik, a két 120as venti kiszivja a meleget így is, nem kell még az oldalára is zajkeltő :)

    billenytuzet: jelenleg egy genius-t használok a PC-n, 5-6ezer forintos kategoria.. ultra szar a macbook pro-hoz képest, nekem nem alternativa, neked lehet az. ezen folyamatosan mellé ütök, szar a gombok lenyomása, nem oylan finom... most akarom lecserélni egy slim logitech-re remélem jóó lesz, 5e ft :)

    webkamera: egy normális kamera jó 10 ezer felett van.
  • franc0
    #9358
    "Amúgy nekem asztal alatt van a ház, szóval nem is igazán látszik, a dizájn addig számít, amíg reggelente egyszer megnyomom a bekapcsoló gombot."
    Pontosan. Épp ezért nem értem, hogy miért is lenne sokkal impresszívebb egy iMac, mint egy ház az asztal alatt rejtve, az asztalon 2 db U2311h monitor, egy kis kábelmenedzsmenttel. Tőlem akár Apple billt meg egeret is lehet venni hozzá, még így is beljebb vagy anyagilag bőven, és legalább olyan impresszív lesz az asztalod. Vagy akkor valljuk be, hogy az Apple logó ami számít.

    Én amúgy nemrég vettem ajándékba egy Trust Isla billt 3ezer forintért. Majdnem olyan dizájnos, mint egy Apple bill, és legalább ugyanannyira kényelmetlen.
  • Pio
    #9357
    Ja és ON kérdésem is lenne:

    Van arra mód, hogy a macbook pro érzékelje, ha külső monitor van rákötve és olyankor automatikusan clamshell módra tudjon váltani (magyarul lecsukott képernyővel is menjen tovább, mintha a külső monitor lenne az egyetlen képernyője)?

    Meg tudom oldani insomniac-kal, hogy mindig clamshell legyen, illetve azt is, hogy külső input eszközzel felébresszem lecsukott állapotban, de jó lenne, ha alapból ha külső monitor van rákötve nem aludna el lecsukásra.
  • Pio
    #9356
    Egy ilyen gépet annyira szívesen tesztelnék pár napig. Komolyan kíváncsi lennék rá, hogy mit lehet belőle kipréselni.
  • Pio
    #9355
    ArchAngel:

    Ismét sztereotípia eloszlatás a célom.

    Tartósság, hibátlan működés:
    Az iMac pont ugyan úgy egy épített pc, ráadásul nincs normális hűtése, mert dizájnromboló lenne, ha kicsit zajosabb lenne és egymásra vannak zsúfolva az egymást melegítő hardverek, ezért sokkal kevésbé tartós, mint egy jól szellőző házba rakott konfig.
    Teljesítményének a tartósságát tekintve pedig meg se közelíti az azonos árú DIY konfig tartósságát.
    Az a sztereotípia, hogy az alkatrészenként összeállított PC ne lenne időtálló, strapabíró nem tudom honnan jön, rendszeresen olvasom Apple oldalakon. Miért lenne így? Komolyan érdekelne erre valami épkézláb indok, mert nem tudom hova tenni a dolgot. Ugyan az az intel gyártja bele a CPU-t, ugyan az a Kingston a memóriát, ugyan úgy Kínában készítik, stb.
    Bizonyos szempontból időtállóbb is, mert ha esetleg jó a gép, de a videókártya már kezd kevés lenni, akkor veszek bele egy újat abból az egy alkatrészből és kész.
    Az én 9 és 6 évvel ezelőtti konfigom (3 évente szoktam újat venni körülbelül) a helyi általános iskolának lett adva, ott én szoktam nyáron karbantartani a számítógépeket, a mai napig mindkettő tökéletes, üzemképes. Persze a teljesítményük siralmas, de sajnos Magyarországon ez még jónak számít egy vidéki általános iskolában.

    ----------------------------------

    Tikal:

    Depo-n vagy argepen vagy olcsobbat-on nézz körül, van bőven választék ilyen áron.
    Leírom, hogy az én gépemben mi van és mi a tapasztalatom velük.
    Hangsúlyozom, tuningra összeállított gép, amibe alap a drágább táp, ház. Rég vettem (2 éve), szóval jó eséllyel már nem kaphatók ezek az alkatrészek vagy csak 1-1 helyen csillagászati áron.

    TÁP
    FSP 500W Blue Storm II - ATX, Aktív PFC 3 év garancia - Ára: 17030 Ft
    Ez kényelmesen meghajt 2 optikai meghajtót, 3 vinyót, túlhúzott processzort, videókártyát.
    Ez az árkategória már bőven tuning táp. Felejtsd el, hogy egy 1 vinyós, 1 optikai meghajtós, túlhúzás nélküli gépbe 10ezernél drágább táp kéne. Rengeteg ilyet szereltem már össze, sose volt bajuk a 6-8ezres, 350-es tápokkal se. A 10-ezres táp NEM spórolás a tápon, max a bolti eladó akart rádsózni drágát. Spórolás a tápon az a 3ezer forintos ModeCom/Mercury táp, attól én is óva intek mindenkit.

    HÁZ
    Én praktikusabb ember vagyok, ráadásul szeretek tuninggal szórakozni (régen hobbim volt, ma már csak nagyritkán), nekem a háznál a jó szellőzés, sok ventilátorhely fontos, nem az, hogy hangszigetelt legyen. Jelenlegi házam:
    Cooler Master CM 690 - 17000 Ft - már nem igazán forgalmazzák.
    Szép, letisztult ház, viszont mezei konfighoz felesleges, direkt tuningra van kitalálva, mindenfelé szellőzik és végtelen mennyiségű ventillátornak van benne hely kialakítva.
    További jósága az, hogy rezgéscsillapítós HDD fiókok vannak benne, ami nagyon durván kíméli a HDD-ket.
    Ezen kívül rengeteg kábelcsipesz, nagyon jó kialakítású, alul van a táp, satöbbi.
    40ezres házat eszembe nem jutna vásárolni. Persze elfogadom, ha valakinek olyanra van igénye, de Te is fogadd el, hogy 15ezres árkategóriában bőven lehet találni minőségi házat.
    Amúgy nekem asztal alatt van a ház, szóval nem is igazán látszik, a dizájn addig számít, amíg reggelente egyszer megnyomom a bekapcsoló gombot. :)

    Billentyűzet - ebből mit jelent az igényes? :D Általában bemegyek egy tescoba, végigpróbálom a 3ezer alatti billentyűzeteket, amelyik jobbnak tűnik az megy a kosárba. Nem szeretem, amikor valaki mindent az árral akar alátámasztani, ez egyszerűen nem így van. Szerintem! A macbook promat például otthon a saját billentyűzete helyett egy 1500 forintos noname USB billentyűzettel használom.
    Az asztali gépemhez egy DTK Computerest használok, ajándék volt, nem tudom az árát, olyan 3-4ezer lehet maximum. Nagyon kényelmes a billentyűk használata és vannak rajta külön médiabillentyűk is, ami nálam pluszpont.

    Egér - erre kicsit háklis vagyok én is, nem szeretem a pontatlan egereket. Viszont volt "szerencsém" magic mouse-t próbálgatni, maradjunk annyiban, hogy nem győzött meg, de rosszat nem írok róla, mert nem sokáig teszteltem. Az asztalimnál egy rég nem forgalmazott Logitech MX310 van, 5500 forint volt, ha jól emlékszem, nagyon imádom, félek is, hogy lassan el fog romlani, úgy 5 éve húzza az igát. A macbooknál nem úsztam meg ilyen olcsón, mivel Bluetooth-os kellett, ami nem olcsó, ráadásul olyan, aminek van normális szoftvere OS X-re. Logitech M555b-re esett a választásom, amit nagyon nem bántam meg, zseniális cucc. 10ezer körüli ára van, szerencsére sikerült elcsípnem egy akciósat 8000 környékén.

    Webkamera:
    ebben elismerem, nem vagyok egyáltalán képben, csak tippeltem. Nem szervizeltünk webkamerákat, saját magamnak sose vettem, használni addig használtam, amíg megnéztem a photo booth nevű szoftvert osxen. Szóval elismerem, itt könnyen lehet, hogy csúnyán alábecsültem.
    A többinél viszont tartom magam ahhoz, hogy teljesen reálisak az árak, amiket írtam, sőt...
  • Sn00thy
    #9354
    Tudtok mondani egy jó, de nem túl drága webkamerát, ami müxik OSX-en?
    Köszi
  • Tikal #9353
    Faterom vett egy ilyet, jó gép, szép, gyors, de elkérték az árát annak is.. egyébként ha nem zavarta volna fatert hogy az OS X angol, akkor iMac-et vett volna :)
  • Tikal #9352
    Azért egy két cuccon igencsak sporoltál :)

    táp 10ezerért, ráadásul chieftec? :) nem tudom milyen van az iMAcben de ilyet én nem tennék a házamba, az tuti, a mostani tápom egy 460as Corsair, 18e. Szvsz tápon ne sporolj mert hazavághatja az egész rendszered.

    ház: 15ezerért mutatnál nekem szép, csendes házat? mert akkor nem tudom megintcsak mire dobtam ki 40ezret mikor megvettem az Antec házat, ami szép és csendes is és nem sajnálták belőle az anyagot... azért az iMac háza valószinüleg nem a 15ezres kategoria...

    igényes billenytuzet plusz egér 10ezerért? Kérlek linket is dobj, rohanok megvenni!!

    webkamerát 1-2ezerért? Azt hittem már nem tudod fokozni, de legközelebb téged kérlek meg hogy dobj össsze nekem egy konfigot, ugy látszik valami fasza nagykerbe jársz. A mostani webkamerám a PChez egy logitech, 4500ft volt, de olyan otvar szar hogy a macbook pro-val köszönö viszonyban sincsenek, egy pixeles gány.


    persze még így is olcsobbra jön ki a konfigod, de nekem az egybeépitettség, design, használhatoság megéri a különbséget, arról nem is beszélve hogy az alap win7 közel nem olyan jol felszerelt mint az OS X, szerintem :)
  • G_ArchAngel #9351
    "Ez az amit az epitett PC nem tud felmutatni, nemhogy az Apple-vel, semmilyen notebookkal szemben sem"

    Az osszes laptopot allitottam szembe az epitett PC-kel, nem csak az Apple-t.

    A masik, hogy tudod mire gondolok, amikor epitett PC-rol irok, akkor miert forgatod ki a szavaimat?
    Azert mert a motoromon ki tudok cserelni dolgokat, az meg nem azt jelenti, hogy az OCC epitette nekem egyedi alkatreszekbol.

    Miert kell kidobni? Nekem 2 evig ment az MBP, mikor lecsereltem. Az HP nx9420 5 eve megy. Nem mindenkinek kenyszer a legutolso termekeket birtokolni.
  • Dzsini
    #9350
    azért ilyen alkatrészeket (procimodulok, "alaplap") - egy-két kivétellel - nem lehet beszerezni.
  • grizzly21
    #9349
    ez nem jo pelda, a minosegi pc laptopok ugyanugy jol ossze vannak rakva: dell, hp, lenovo stb. A peldadnal maradva: vagy veszel egy jol osszerakott draga kutyaolat ami jol birja, vagy veszel egy meg dragabbat, ami ugyanolyan csak feher festek van rajta, es a haz szeleit lefaragtak ivesre.
    Epitett pc? Milyen szempontbol ne tartozna ebbe a kategoriaba a mac is ? Ha laptopokat nezzuk, akkor biztos vagyok benne hogy alapvetoen ugyanazokat az alkatreszeket hasznaljak, ugyanugy rakjak ossze oket stb. A mac pro es imac eseten talan kevesebb a customize lehetoseg de gyakorlatilag az is ugyanaz, csak nem tudod boviteni miutan megvetted Vegyel ujat, legyen jo 1-2 evig, aztan mivel nem tudod boviteni dobd ki es vegyel egy ujat ujra (imac eseteben pl). nyilvan igy kell profitot maximalizalni, de ez kornyezetgazdasagi szempontbol is kemeny..
  • grizzly21
    #9348
    de az imac-nek szep feher lekerekitett haza van! :D
  • G_ArchAngel #9347
    Ha az iMac monitorjahoz hasonlo minosegut szeretnel, akkor az a 173e-s mozgaster mar csak 100e inkabb.
    Onnantol meg mar mindenki el tudja donteni, hogy ennyit meger-e egy kevesebb helyet foglalo, csendes gep iLife csomaggal ezert a kulonbozetert vagy sem.

    Par dolog meg, amiert fizetni kell, mert ahogy latom Neked a Skoda = Audi, csak mert egy konszernnel vannak es 5-en ulhetnek bele:
    - igenyesebb eger + bill. kombo a Logitechtol sosem jon ki 10e-bol, halvanyulo emlekeim szerin 30-50e korul voltak anno
    - a 20e-s Logitech webkameram soha nem hozta az iSight-ok minoseget (van is otthon arcleeses, amikor Mac-rol, Mac-et hivunk)
    - az iMac szep, ha szep hazat akarok, akkor az szinten nem megy 15-bol (az utolso hazam, ami minosege kb. az iMac alu reszeivel volt megegyezo kb. 50e HUF volt)

    Megertelek, mert igazad van, ez is egy opcio: ossze lehet rakni custom WinPC-t, de ez nem ugyanaz a kategoria. Nem kell agyatlanul kifizetni minden penzt egy designtermekert (ezert is ignoralom a Sony-t, ahol tobbet fizetsz a logoert, mint az Apple eseteben), de egy osszeepitett, feltetelezzuk, hogy mostanra jol osszecsiszolodott es csinos kulsovel rendelkezo eszkozt hasonlitani egy DIY termekhez eleg badarsag.

    Egyszeru pelda: en a nagypapammal epitettem kutyahazat - nagyon jo moka volt, talaltunk regi deszkakat, maradek zsindelyt es osszeraktuk, lefestettuk: evekig allt, aztan az Ido vasfoga legyozte ezt a konstrukciot.
    Utana vettem egyet, nagyon sok penzert. A mai napig hibatlan (jovore lesz 10 eves), festeni sem kell gyakran, a teteje es ajtaja nyitodik/zarodik, mintha uj lenne.
    Ez az amit az epitett PC nem tud felmutatni, nemhogy az Apple-vel, semmilyen notebookkal szemben sem: a konstans hibatlan mukodest, komfortot es tartossagot.
    100e-t pedig ez igencsak meger nekem:)

    (szoval valojaban semmivel nem olcsobb a Win PC)
  • oneal1
    #9346
    erre valaki?
  • neevous
    #9345
    Szerintem egy iMAc-et leginkább egy Inspiron One-hoz érdemes hasonlítani árban.
  • Pio
    #9344
    OFF

    Előrebocsájtom, nem kell megmagyarázni, hogy az imac sokkal dizájnosabb, hogy így sok boltba kell menni és hasonlóak, tisztában vagyok vele, nem "mac or pc" flamewart akarok indítani, csak passatgt-nek csinálok egy árösszehasonlítást.
    Semmiféle meggyőzési szándékom nincs, csak legyünk reálisak és lássuk tisztán, hogy mennyivel olcsóbban ki lehet jönni egy pc-vel. Ez az előnye mindenféleképp elvitathatatlan.
    A jó minőségű márkákat választom, csak azokon belül futtatok a főbb alkatrészeknél egy olcsobbat.hu keresést. Szóval nem egy gagyi de olcsó konfig összeállítása a cél, hanem egy tökéletesen használható, jó minőségű, iMac körüli hardvertudásúé.

    Processzor - boxot veszek, hogy ne kelljen külön hűtő - 26910 Ft
    Memória - a Kingston nagyon jónak tartott márka (ha jól tudom az Apple is azt tesz a gépeibe) - 2×5778=11556 Ft
    Videókártya - a Sapphire egész jó Radeonokat gyárt, de a többi márka is hasonló árban van. Megjegyezném, hogy ez 1 GB-s videókártya szemben az iMac 256 megásával, aminek a miértjét valaki elmagyarázhatná - 19062 Ft
    HDD - 500 gigás WD, egyik legjobbnak tartott márka - 9900 Ft
    Monitor - Samsungot tettem bele végül, nem pedig az elérhető legolcsóbbat, hogy ne érje szó a ház elejét, illetve az egy pixelhiba garancia miatt. Ráadásul szintén fullHD-t - 39701 Ft
    Alaplap - én az ASUSt tartom a legmegbízhatóbbnak, ha valaki nem ASUSt vesz sokkal olcsóbban megússza. Ráadásul jól tuningolható is, de ebbe ne menjünk bele - 17300 Ft
    Táp - ezen se spórolunk, bár semmi szükség rá, legyen egy 500 wattos Chieftech, ami remek márka - 11887 Ft


    A további tételeknél nem teszek be linkeket, inkább erősen felülről becsülöm őket:
    Ház - ebben a választék szinte végtelen, 8ezer körül már tökéletes házak vannak, de szánjunk rá többet, mert jól kinézőt akar az ember - 15000 Ft
    DVD író - 4000 körül gyorsabbak vannak, mint az iMaces. Szánjunk rá 5ezret - 5000 Ft
    Vezeték nélküli egér+bill - 4-5ezerből simán megoldható, de menjen rá több, hogy legyen lehetőség Neked tetszőt választani. Annyit azért hozzátennék, hogy fix, asztali konfighoz ajánlottabb vezetékes eszközöket használni. - 10000 Ft
    Webkamera - ez tényleg no comment, 1-2 ezer forintosak, de vegyünk valami űberdurvát, ami legyen 5ezer forint - 5000 Ft
    Hangszóró - 1-2 ezerért már lehet kapni sztereó hangszórót és meglepne, ha egy 5ezresnél akár csak egy jottányival is jobban szólna a built in speaker - 5000 Ft


    Ezzel elvileg az iMac összes alkatrészét lefedtük.

    ÖSSZESEN: 176316 forint
    iMac: 376900 forint

    Különbség: ~200000 forint

    Ha ragaszkodik a fogyasztó egy eredeti windows 7-hez és nincs egyetlen egyetemista ismerőse se, aki ad neki egyet ajándékba (MSDNAA csodái...), akkor az még 27000 forint, számoljuk be ezt is.

    Különbség oprendszerrel: ~173000 forint


    Hangsúlyozom, hogy ha valamelyik hardver nagyon nem tetszik, akkor baromi nagy mozgástér (173ezres, majdnem a vételár fele) maradt módosítani azon, továbbá amit összeírtam az nem egy alja, olcsó gép, hanem teljesen korrekt, minőségi konfig, a végén még erősen túl is becsültem a perifériákat (mert láttam, hogy bőségesen belefér :) ).
    Ha valaki egyben akarja megvenni, akkor elmegy mondjuk az iponba vagy a pclandbe és megmondja, hogy teljes konfigot venne. Lehet, hogy nem épp ott minden a legolcsóbb (bár 10%nál nagyobb árkülönbözet nem fog kijönni semmire), de általában teljes konfigot egyrészt összeszerelik, tehát az égvilágon semmi dolgunk nincs vele, másrészt kedvezményt adnak rá.
  • passatgt
    #9343
    nyugodtan meg lehet cáfolni, de amit leírtam, abba nem tudsz belekötni:)
    csak a hw komponenseket összeadod, majdnem ott vagy árban, és így egybe megvenni sokkal kényelmesebb nekem:)
  • franc0
    #9342
    Szerintem ez parttalan vita, már eldöntötted. Aki mást mond az hülye, nem? :)
  • neevous
    #9341
    Ez igaz lenne, ha nem létezne más-más vezérlés és mesterséges termékpozicionálás.
  • Pio
    #9340
    szerk.: most nézem, közben a Samsung is visszatért a legtöbb monitoránál a Zero Bright Pixel Defect Warranty-ra.
  • passatgt
    #9339
    illetve a megjelenés is fontos, ha jön egy ügyfél, akkor egy profi eszközt lát, nem egy összetákolt valamit
  • Pio
    #9338
    Csakhogy nem lesz rosszabb a képminőség attól, hogy tn panelesből a 30 vagy az 50 ezres monitort veszed meg, mivel magát a képernyőt szinte biztos, hogy ugyan az a Samsung gyártósor köpi ki magából függetlenül attól, hogy BenQ, LG, ASUS vagy bármi más a márka.
    Vannak azért más gyárak is, de nem túl sok és nem túl nagy kapacitásban dolgoznak. Állítólag azért ilyen monopol a piac, mert nagyon költséges egy ilyen gyárat megépíteni.

    Ebben az esetben az árkülönbözetet inkább az adja, hogy a hátulján hányféle csatlakozó van, milyen minőségű hangfalat szerelnek bele, mennyire dizájnosak a gombok, a menürendszer és főleg, hogy melyik cégé a logó a készüléken.
    Ez utóbbi elsősorban azért, mert más pixelhibaszámnál cserélnek a különböző cégek.
    Ebben amúgy az Apple kritikán aluli, imacen például ha jól tudom 9/11 hibás pixelig szóba se állnak veled.
    A Samsung például tudom, hogy 4/7-nél cserél, de ha közel esik egymáshoz 2 hiba, akkor egynél már kapod is a cserét.
    Még egy példa, az ASUS egyetlen világos hibára azonnal cserél mindent 12 hónapon belül.
  • passatgt
    #9337
    a legkisebb imacet házzal+monitorral 200 körül lehet összerakni, ehhez jön még táp, webkamera, hangszóró, egy minőségi bluetooth-os billentyűzet+egér, + legális szoftver(munka miatt kell) + wifi kártya, bluetooth modul stb
    így már azért elég közel van árban, sőt..

    és ehhez még hozzájön az összeszerelés, több napos guglizás, mert tuti valami szar lesz, ormótlan ház, zaj, fogyasztás

    nekem ennyit megér, és a szar tescos monitorokkal meg hagyjatok békén:)
  • neevous
    #9336
    A macbookokba, illetve akármelyik más laptopba az olcsósága mellett a fogyasztás miatt kerül TN panel. Az hogy desktop környzetben hány ember használ TN panelt, az irreleváns.

    TN panelből is van egész jó, de az nem is olcsó (annyira). Ha nem szorít a nadrágszíj, akkor érdemes kicsit többet rá költeni, mert egész korrekt VA, illetve IPS paneles monitorokat lehet kapni 60körül. Hamarabb spórolnék a ramon, mint a monitoron.
  • Pio
    #9335
    1. az igazi hc gamerek crt-t használnak :D
    2. akkor nagyon óvatos becsléssel a tft-t használók 90%ának (de lesz az inkább 99 is) 2 anyja van? Köztük többek az összes macbookot, macbook prot, 20colos iMacet használónak is?

    A szubjektív részébe (tényleg ennyire nézhetetlen lenne az egész világ nagyja által használt TN panel?) inkább bele se megyek.
  • neevous
    #9334
    Miért?
  • franc0
    #9333
    Az ár/érték aránnyal vannak ott nagy gondok. Persze értem hogy ebben a termékkategóriában erről kevesebb szó esik, de szerintem akkor sem mellékes.
    A lényeg, ha vesz is, ne itthon tegye. Ennek az árából kijön egy fehér MacBook amerikából hozatva PLUSZ egy asztali gép ugyanezzel a hardverrel itthon összerakva. IPS monitorral. (Nem légbőlkapott, az imént összeraktam gyorsba)
  • Pio
    #9332
    Mondjuk én passatgt helyében nem adtam volna el a prot egy imac miatt, hanem vettem volna inkább egy 30ezres monitort. Ha a konkrét esetet nézzük.

    Ha viszont az én helyzetemet, akkor ilyenen nem is agyalok, mivel meg se fordulna a fejemben apple asztali konfigot vásárolni.


    neevous: azért remélem Te is érzed, hogy mennyire nagyon nincs igazad. Persze kézenfekvő visszavágás volt, ezzel egyet értek.
  • neevous
    #9331
    Vegyen TN-t a HC gamer, meg akinek két anyja van.
  • Dzsini
    #9330
    és milyen gépet mellé? a macmini túl kicsi, a macpro túl nagy.
  • Pio
    #9329
    22-es monitorokat 30 körül simán lehet kapni.
  • G_ArchAngel #9328
    ha valaki szopott az iMac-kel az en voltam, de jelenleg en sem tudnek jobbat ennyiert, amin megy az OSX...
  • franc0
    #9327
    http://buyersguide.macrumors.com/#iMac
    Szerintem április-május előtt biztos nem lesz.
    Azt meg gondolom hiába mondom, hogy iMac-et ne.
  • passatgt
    #9326
    szerintetek új imac mikor jön?
    januárban tervezek venni egyet, vagy inkább várjak 1-2 hónapot és jönnek az újak?
  • oneal1
    #9325
    ipad-hoz skin matricákat nem tudjátok hol kaphanék itt Magyarországon?

    ilyenekre gondolok:
    skin
  • Tikal #9324
    Nem független 3Gmet 50ért boldogan elvitték, de 40ért tuti elkapkodják...
  • I.C.ram
    #9323
    ja, de jailbreakes, akkor is adnak érte szerintem 35öt.
  • I.C.ram
    #9322
    Szerintem a szifon simán elmegy 45ért is. Touchot nem tudom.