18351
ATbanner.jpg
  • GregSB
    #9401
    Viszont nem rohadnak le minden bokornál, hogy utánna a szervízben otthagyd a gatyádat is :D (bocsi, ez már OFF)
  • pyrohun #9400
    Egyedül a dizájn a relatív. De a halk működés, a hardver / szoftver összhang, a terméktámogatás, a minőségi anyagok használata, a tartósság, az idő és értékállóság... ezeket nem mondanám relatívnak.

    A Magic Mouse az munkához zseniális, főleg a tapizós tulajdonságai miatt :) Egyébként én FPS-t is játszok vele (L4D2 pl.) és használható arra is, de valóban nem játékra találták ki, ez tény, de ettől még jó minőségű hardver, igen.

    Az a baj, hogy nem AKAROD megérteni, hogy miről beszélek. Neked és általában a legtöbb PC-s felhasználónak csak egyetlen dolog lebeg a szemük előtt. Az árat nézitek a teljesítmény függvényében. Igen, ha csak ezt a 2 összetevőt nézzük, akkor esélye nincs versenyezni az Apple-nek, de ezt elmondhatnánk, a Sony-ról vagy a Dell-ről is ugye...

    Csak tudod nekem 1989 óta van PC-m (persze akkor még nem a sajátom volt), és 2010 elején váltottam Mac-re, szóval hidd el, hogy van összehasonlítási alapom. Mindig minőségi gépet raktam össze, kínosan ügyelve a részletekre és mindig fél év után úgy éreztem, hogy valami nem stimmel. Ez persze lehet, hogy a Windows hibája volt, mert az OSX után számomra az NEM oprendszer. De a lényeg: hiába volt csúcshardverem, soha nem éreztem azt (még megvétel után sem), amit az iMac-nél, ami immár egy éve megvan és ugyanolyan gyorsan és profin működik. És ez nem csak a hardveren múlik és nem is csak a szoftveren, hanem azon, hogy mennyire használja ki mondjuk az OSX az iMac hardverének minden egyes összetevőjét. És igen, ide beletartozik a Wifi is meg a BT, vagy az INFRA, vagy a webkamera, de még a gpu is stb. És persze lehet azzal érvelni, hogy megveszed ugyanazokat a PC-dhez is. De utána mi fog következni? Driverek telepítése, a Windows belassulása, a dirverek összeakadása, néha működés-néha nem működés. Kinek van ehhez kedve? És kinek van erre ideje? Én naponta minimum 10 órát dolgozom a gépen, nem engedhetem meg magamnak, hogy megbízhatatlan legyen. És akárhogy válogatod össze az egyes hardver elemeket, mindig lehet inkompatibilitás, míg Mac-nél azért jóval kevesebb féle hardverből tudsz választani, de ezzel az is biztosítva van, hogy azok 99%, hogy tökéletes összhangban tudnak működni. És ezt érdekes módon minden PC-s elfelejti (nem rólad beszélek, hanem általában), hogy amikor mennek nyavajogni, meg topicokat nyitni a kismillió probléma miatt, aminek a legnagyobb része az összetákolt hardverre vezethető vissza... én bemehetnék vreni a mellem, hogy na ILYEN szinte sosincs Mac-nél.

    Rengeteg IDŐT spoórolok, mert nem kell telepítgeti, beállítani, installálni, stb. És az idő, mint tudjuk, pénzt jelent, hogy ha az ember már felnőtt és dolgozik.

    Persze akik CSAK játékra, meg netre veszik, nekik elhitzem, hogy nincs rá szükségük, de nem is erről megy a vita, mert ebben a topicban azért eléfg sok alkotó (értsd grafikus, föotós, webfejlesztő, stb) jár - talán nem véletlenül, és talán nem véletlenül van mindegyiknek Apple gépe. Játékra amúgy meg konzol... szerintem, de ez is relatív.

    Nincsenek csodák... el kéne fogadni, hogy ami jó, az jó. És ha nem fele, hanem ötödennyibe kerülne egy ugyanolyan TELJESÍTMÉNYŰ PC, akkor is Apple gépem lenne. És a többieknek is. És ez nem sznobság, egyszerűen nekünk megéri a plusz pénzt a PC-vel való kínlódások nélküli élet.
  • pyrohun #9399
    De nem azért verik magukat adósságba, mert annak más a márkája / gyártója, hanem azért mert JOBB és mert SZÜKSÉGE VAN RÁ a kényelméhez, stb. Pontosan erről szól a PC / Apple vita is. Nem csak a teljesítményt kell nézni, hanem még van kb. 15 más összetevője is az összehasonlításnak szerintem.
  • G_ArchAngel #9398
    Az a mondat annyira nem legbol kapott, ha az emberek elegedettek lennenek a 3 millas Renaultval/KIA/Peugeot/akarmivel, akkor nem vernek magukat adossagba VW/Opel/Skoda autokert, amelyek ugyanakkorak, de 1 gurigaval dragabbak, mert nemetek...
  • grizzly21
    #9397
    Ezek mind relativ dolgok. Barmit csinal az apple, ugyanolyat nem fog csinalni mas gyarto, es ha neked az apple tetszik, akkor soha semmilyen gyarto nem fog olyat csinalni ami elnyeri a tetszesed. De ugyanez forditva is igaz, ezen kar vitatkozni, es nem is errol szolt az egesz, hanem arrol, hogy technikai parametereket figyelembe veve, jozan esszel szamolva mennyi az arkulonbseg egy mac-es es egy nem mac-es gep kozott hasonlo teljesitmenyben.
    Nyilvan a lekerekites szoget nem lehet penzben merni mint technikai jellemzo, de pont a magic mouse-al jossz a jo minosegu hardverre? Elhiszem hogy tetszik, de annal funkciokban szegenyebb, lassub, hasznalhatatlanabb egeret nagyon keveset lattam eletemben. A nehany ezer forintos logitech-em sokkal jobban kezre all. Persze ez is relativ, hogy kinek mi tetszik, de nem veletlen hogy fps-ekhez, ahol a teljesitmeny szamit soha senkit nem lattam magic mouse-al szenvedni.
    Szerintem tovabbra is dragabb a hasonlo teljesitmenyu imac, de errol nem fog tudni senki meggyozni. Aki merlegel az eldonti hogy neki mi eri meg.
  • pyrohun #9396
    Még most sem teljesen jó. Az egyik accountom megy, a másik nem :)
  • pyrohun #9395
    "Ugye tudjuk, hogy Magyarországon mindenki 1 kategóriával jobb autóval jár, mint amit megengedhet magának."

    Szép mondat, kár, hogy légből kapott.
    Ha a racionalitásban hiszel, akkor fogadd el azokat a racionális érveket, hogy a dizájn, működés, hang (azaz a halkság), a terméktámogatás, a hardver és a szoftverek tökéletes összhangja, plusz az imac-ben lévő hardverek (és nem az ahhoz hasonlító gagyi termékek) igenis megérnek ennyi pénzt.

    " aki erre háklis, az vegyen Enermax PRO82+-t (18-22K)"

    Ja értem. Akkor folytatnám, aki háklis a gyenge minőségű egérrel / billre, az vegyen jobbat, aki háklis a hangra, az vegyen jó hűtést, aki háklis a kijelzőre, az vegyen LED-es jó minőségű monitort, folytassam? Akinek szüksége van rá, vegyen mellé BT, WIFI, INFRA, stb, stb...

    Inkább veszek iMac-et, amiben benne van minden és még csak össze sem kell raknom. Ráadásul a legtöbb helyről ingyen kiszállítják, a szoftverek előre telepítve vannak, stb, stb. Hol kapod ezt mind meg egy összetákolt PC-nél? SEHOL! A brand gyártók meg árban ott vannak, ahol az iMac (csak éppen dizájnban meg halkságban még mindig elmaradnak).
  • G_ArchAngel #9394
    A skype.com sem mukodott tegnap.
  • Sn00thy
    #9393
    Mint utólag kiderült, tényleg nem... , a skype szerverei voltak halottak.

  • Dzsini
    #9392
    csakhogy a racionalitásba egyszerűen sehova nem lehet beépíteni a "kényelem", "élmény", "szépség", meg hasonló, végtelenül szubjektív dolgokat. Egy táp vásárlásakor kevésbé fontos az, hogy milyen a szellőzőrácsának a mintája - beszereléskor látod, aztán szevasz. Az viszont már fontosabb, hogy milyen csatlakozók hogyan vannak rajta, moduláris-e vagy fix csatlakozós - ezek már a kényelem kategóriája, mert el lehet lenni egy fix csatlakozóssal is, ugyanúgy leadja a szükséges teljesítményt. Egy teljes gépnél viszont, ami napi munka- esetleg hobbieszköz, a fenti dolgok sokkal lényegesebbek, és nem tudod őket objektív módon mérni, pénzértékre váltani.

    Te mégis megteszed, hiszen "nem szimpatizálsz" az iMac-el, így rögtön lejjebb rontod magadban az értékességét.
  • franc0
    #9391
    Az autós példákat szeretjük :) Ugye tudjuk, hogy Magyarországon mindenki 1 kategóriával jobb autóval jár, mint amit megengedhet magának. Miközben pont ugyanolyan jó lenne a Mondeo, de nem, ide nekem az Audit, mert csak.
    Én közgazdászként a racionalitásban hiszek, és puszta jófejségből erre is próbálok terelni mindenkit a környezetemben.
    Soha sem mondtam, hogy tűzre az iMac-ekkel, de azt gondolom hogy egy ilyen beruházásnál igenis jó számbavenni minden lehetőséget a döntés meghozatala előtt. Kellő ismeretek hiányában nem lehet racionális döntést hozni. Basszus, én még egy telefonvásárlásra is több időt szánok, mint az átlagmagyar egy lakáshitelre...
    Korábban például ment itt az eszmecsere a tápokról. Én sem értek hozzá, bevallom, de kb 20 perc alatt kiderült számomra a prohardvert böngészve, hogy aki erre háklis, az vegyen Enermax PRO82+-t (18-22K, teljesítménytől függően). Szerintem ennyi időt igazán rászánhatna mindenki a dolgokra.
    Szóval én segíteni próbáltam, nem fikázni. Az tény, hogy az iMac-kel nem szimpatizálok.
  • pyrohun #9390
    Kétféleképpen reagálok:

    Az első, hogy miért ugyanazt hasonlítjuk? Azért mert a Mercedeshez sem hasonlítják a Fordot, pedig mind a kettő autó. Tehát egy minőségi, igényes (felhasznált anyagok, megmunkálás, design, stb.) ne hasonlítsunk már egy filléres tömegterméket. Mert árban persze a filléres tömegtermék lesz a nyerő, csakhogy aki Apple-t vesz, annak nem (csak) az ár a fontos. És innentől kezdve felesleges is az egész hasonlítgatás.

    A második, hogy mi minden van benne a Mac-ben és mi értelme:

    Bluetooth szerinted nem kell egy mai gépbe? akkor a vezetéknélküli cuccokat hogyan párosítod?

    Wifi szerinted nem kell a gépbe? Nos, nekem jól jön, mivel az iMac egy kattintással wifi routerként működik, ergo az egész lakásban wifi-n osztja nekem a netet, így iphone, ipad, meg bárki aki hozzám jön, tud netre kapcsolódni. Ugye nem akarod azt mondani, hogy felesleges? Olcsóbb, mint külön venni egy n-es wifi routert, hidd el.

    Webcamet is használok, skype, Facetime, stb, stb. KELL, sok ismerősöm is használja, bár ez tényleg szubjektív.

    Infra a távirányítóhoz kell, mikrofon meg alap.

    ---

    Alapvetően én megértem, hogy nincs szüksége valakinek ilyen meg olyan hardverre, elszarja, hogy hangosa a gép és csúnyább is, nem kell jó kijelző, stb, stb. Csak akkor nem kell Apple topicba hozzászólni, hogy ezért meg azért éri meg jobban a pc. Olyan ez tényleg, mintha a Mercedes szalonba bemennék és megpróbálnám elmagyarázni, hogy én azért veszek Fordot, mert... furcsa, és nem is értem mi értelme van.
  • GregSB
    #9389
    Aki kicsit is ért a fényképezéshez, az szedje le a szifonjára az új Camera+ appot, k. jó, lehet vele külön fókuszt állítani, külön fényt mérni (2 ujjal kell megérinteni a képernyőt, az első ujj helyére a fókuszt, a 2. ujj helyére a fényt méri), + lehet lockolni a WB-t is. Van lehetőség alap utó-kezelésre is (crop, kontraszt, stb).
  • pyrohun #9388
    150-100-ra? :)

    LED-es fullhd SIPS, valami nem szar wifis cucc, bluetooth, normális egér, normális billentyűzet, normális halk ház (minimum 40k, ami tényleg halk), normális hűtés belülre (minimum 20k), normális táp, soroljam? Ugyan már...
  • passatgt
    #9387
    nemhiszem hogy ez a két dolog összefügg
  • Sn00thy
    #9386
    Csak azt nem tom a skype miért nem megy rajta
  • Dzsini
    #9385
    Ezzel futottak már köröket, akkor lenne árukapcsolás, ha lehetne akármelyik összetevő nélküli csomagot is kapni - a Windowsos laptopoknál pl. keresztülment a dolog, és kötelezték a gyártókat arra, hogy Win nélküli rendszert is árusítsanak, vagy tegyék lehetővé a csatolt Windows visszaváltását, ha a felhasználó úgy dönt, nincs rá szüksége.
    Jelenleg viszont te iMacnél a gépet veszed oprendszerrel (ez idáig jelenleg rendben van, hiszen nem kapható OSX nélküli iMac, és nem lehet önmagában feltelepíteni pl. egy Windowst egy "szűz" gépre, kell hozzá szoftveres támogatás (bootcamp és társai)).
    Ehhez a csomaghoz pedig mondjuk ajándékba kapod az egeret (én is kaptam a laptophoz ASUS egeret), iLife-ot, stb. Ebbe így egyelőre nem lehet belekötni.

    Persze ha az almás gépeknek lenne olyan részesedése, akkor valószínűleg foglalkozna velük is a bíróság, valószínűleg találnának fogást is rajtuk, és létezne iTunes nélküli OSX, meg lenne böngészőválasztó képernyő is. Kell az?
  • passatgt
    #9384
    itthon wifi van, legalább 1 kábellel kevesebb hátul, sebesség meg ua
    ilife-ot én se használom, vagy szökőévente egyszer
    webkamerát szoktam használni, és a mikrofon tök jó, hogy beépített
    infrát szoktam használni, mivel az apple remote ezen megy, zenét elindítani ágyból stb tökéletes:)
    BT-t is gyakran használom, ha fotózok valamit telefonnal, egyszerűbb úgy átküldeni, mint kábelezgetni
    a fos egért még nemtudom, hogy fos e, majd kiderül:)

    tehát ami benne van, azt én pont használni is fogom, de egyetértünk, ezek nem mindenkinek kellenek, egyénfüggő erősen a dolog

    amúgy nézegettem a brandpc-ket is, főleg all-in-one-t, mint imac, és nem találtam egy darab alternatívát sem, így nem tudok árat mondani róluk:D (mindegyikben tft van, intel atom és társai...)
  • franc0
    #9383
    Ha jól látom az eddigi hsz-eket, egy fontos dolog mellett azért elsiklottunk közben.
    passatgt is azzal jött, hogyha UGYANAZT akarom PC-ből összerakni, akkor már annyira kicsi a különbség, hogy megéri a Mac.

    Azt kell mondjam, ezzel vitázni nem lehet.

    DE. A probléma szerintem ott van, hogy baromira meg van kötve az ember keze, nem tudod rendesen személyre szabni. Meg kell rendelni az egész cuccot, amiért el is kérik az árát.
    Nekem pl tökre nem kell a webcam. Másfél év Mac után fingom sincs mire jó az iLife, egész egyszerűen nem érdekelt. Mégis ki kellett fizetni. A sort folytathatnánk az említett infrával, BT-vel, beépített wifi-vel (asztaliba???). Illetve a Mac-et védők legfőbb érvével, az IPS panellel. Az emberek túlnyomó többségének hót felesleges. Amúgy ugyanez a panel (asszem az LG gyártja, de nem tuti) van a Dell monitorokban (u2410 és u2711), azért ajánlgatjuk azt mindenfelé. Vagy ott az a fos egér, azt is kifizettetik.
    Egy négymagos rendszerért a beugró 2000$, itthon 629 ezer forint. Ezis WTF? x végtelen
    Szóval az én szememben ez árukapcsolás, azt pedig nem komázom.
  • G_ArchAngel #9382
    En tovabbra sem estem hanyat az iMac-tol, de az a durva, hogy a rengeteg hibajaval egyutt is vallalhatobb, mint egy epitett WinPC.

    Brand asztali gepem soha nem volt, igy azokhoz nem tudom hasonlitani...
  • Pio
    #9381
    Azért nem mindig működik az... :D

    Számomra egyszerűen fura, hogy valami ennyire drága, ennyi baj van vele (lásd link) és mégis ennyire többre tartjátok bármi másnál. Korábban mind panaszkodtatok az imacre nem is keveset, azt hittem, egyet fogunk érteni, hogy nem épp egy jól sikerült termékről van szó, tévedtem, ez van. :)
  • grizzly21
    #9380
    Ha belevesszuk a dolgokat amiket irsz, akkor is meg nagy arkulonbseg van. A 200K-bol lehet lecsokken 150-re, esetleg 100ra a kulonbseg..
    Az hogy a szepseg az egyik fo indok a mac-ekkel szemben amikor az ar elokerul az sok mindent elmond..
    En is mac-et hasznalok, igenyes jo minosegu cucc, szep a kijelzoje, de nem tagadom hogy ugyanolyan hardveru cuccot pc-bol ossze tudtam volna rakni legalabb 100,000-el olcsobban. Csak azt mondom naivsag nem elhinni, hogy a mac aranak egy reszeben a marketing, az "eleterzes" is benne van jocskan..

    Meg jo hogy a mac-es taviranyito mukodik egy mac-hez:) Viszont azon a nehany kiegesziton kivul amit a mac-hez vehetsz az osszes tobbi ami szoba johet az valoszinubb hogy gondokkal fog kuzdeni osx-en
  • pyrohun #9379
    Na kezdődik...

    "Ezzel elvileg az iMac összes alkatrészét lefedtük."

    kivéve a wifi-t, bluetooth-t, meg az infrát.
    Nem beszélve az Archangel által leírtakról.
    Billentyűzet, amit alapból adnak hozzá, az általam használt eddigi legjobb billentyűzet, amit próbáltam (még játékra is teljesen jó), nem összehasonlítható a 2-5 ezer forintos műanyag vackokkal.
    Magic Mouse-ról ugye nem kell beszélnünk, persze ízlések és pofonok, valakinek nem jön be.
    Egy - már megbocsáss - szarfos alsókategóriás samsung lcd-t ne hasonlítsunk már a LED-es iMac-hez... kicsit egyoldalúan válogattad össze az alkatrészeket.
    Hűtésre mennyi pénzt szántál? Mert ha olyan halk gépet akarsz összerakni, amely megközelíti az imac-et (elérni mondjuk nehezen fogod), akkor az megint nem 5 ezer forint lesz, hanem csendes táp, csendes ventik, vagy vízhűtés, stb. Máris elköltöttél vagy 40-50 ezret,
    És akkor még mindig ott van, hogy egy külön házat bámulok, ami nagy, gusztustalan (egy iMac-hez képest mindenképpen), hangos, tele megy porral és 100 millió kábel jön ki belőle...
    Meg vegyük hozzá, hogy az OSX az hardver szinten együttműködik mindennel, normálisan. Szóval ha megveszem a távirányítót, akkor minden szart tudok vele vezérelni a VLC-től kezdve az iTunes-ig mindent. Nem kell külön programokkal, driverekkel tökölni, stb, stb.

    Szerintem köszönőviszonyban nincs egy PC az iMac-kel, akárhonnan is hasonlítgatjuk. Persze, akiknek elég egy csúnya, nagy, hangos doboz, cserébe azért, hogy bővíthesse, hát hajrá. :)
  • Sn00thy
    #9378
    Megvettem...

    És tényleg fasza :D
  • Pio
    #9377
    Elég prózai oka van, az Alien Computers (remélem jól emlékszem a nevükre, ott vettem ezt a konfigot, mert sok jót hallottam róluk és ki akartam próbálni) nem forgalmazott Chieftec-et (vagy épp nem volt náluk, nem emlékszem). Összes többi gépemben az van/volt (kivéve a legelsőt, abban nem emlékszem, mi van), szerintem teljesen megbízható márka. Ígérem a következő gépemben is az lesz! :)

    Ugyan ezen okból került a gépbe például Kingston helyett Corsair memória, ami utólag jobb döntésnek is tűnik, passzív hűtés van rajtuk, jól tuningolhatóak.
  • Tikal #9376
    Miért is nem Chieftec 500ast vettél magadnak? Bocs, de a szelektiv agyam ezt nem látja..jó az az FSP, tudom :)
  • Pio
    #9375
    Szelektív olvasás FTW! :)
  • Tikal #9374
    WD, Samsung, Seagate viynom is ment már tönkre... Hitachi még nem ;)
  • Tikal #9373
    Nyilván nem csak amiatt az egy rossz tapasztalat miatt nem veszek8-10ezer forintos tápot, más okai is vannak. De mint látom, magadnak azért te is FSP-t vettél :)
  • Bercy #9372
    Ezt nem akarom elhinni, hogy van ilyen weboldal
  • Sn00thy
    #9371
    Ja ezt láttam én is, meg az árát is :-S
  • passatgt
    #9370
    http://www.mac-compatible-web-cam.com/
  • G_ArchAngel #9369
    Logitechnel csak ez az egy van Mac kompatibilis.
  • passatgt
    #9368
    szerintem mindegyik működik, de általában a dobozokra rászokták írni
  • Sn00thy
    #9367
    Tudtok mondani egy jó, de nem túl drága webkamerát, ami müxik OSX-en?
    Köszönöm
  • passatgt
    #9366
    Szerintem, iponról összerakva:
    INTEL Core i3-540 3.06Ghz 1156 BOX - menny: 1 db - egységár: 28.079 Ft
    KINGSTON 4096Mb DDR3 1333Mhz CL9 KIT KVR1333D3N9K2/4G menny: 2 db + egységár: 11.837 Ft
    SAMSUNG 500GB F3 7200rpm 16MB SATA2 HD502HJ menny: 1 db + egységár: 10.187 Ft
    SAPPHIRE 11138-34-20R HD4670 1GB DDR3 HDMI PCIE menny: 1 db + egységár: 19.062 Ft
    PIONEER DVR-218LBK OEM fekete menny: 1 db + egységár: 5.188 Ft
    ASROCK H55M Pro menny: 1 db + egységár: 20.525 Ft
    CHIEFTEC BD-02-B-B355 355W menny: 1 db + egységár: 17.787 Ft
    LOGITECH HD Webcam C270 menny: 1 db + egységár: 6.562 Ft
    GENIUS SP-700 menny: 1 db + egységár: 7.900 Ft
    MICROSOFT Wireless Laser Desktop 6000 Angol menny: 1 db + egységár: 20.500 Ft
    FSP FSP400-60GHN menny: 1 db + egységár: 11.712 Ft
    ASUS USB-BT211 Fekete menny: 1 db + egységár: 3.963 Ft
    XTREAMER WIFI USB Antenna menny: 1 db + egységár: 7.125 Ft
    MICROSOFT Windows 7 Home Premium 64bit Magyar OEM menny: 1 db + egységár: 27.500 Ft
    Kosárban: 15 tétel
    Összesen: 209.764 Ft

    Iponon nem találtam ISP-s monitort, ez 21,5"-osban legalább 60.000 Ft, de inkább több

    Tehát 100.000 Ft a különbség, viszont a wifi/bluetooth/hangszóró/webkamera/billentyű/egér drótos vagy bedugós, tehát megint 5000 kábel lesz az asztal mögött. Tobábbá a ház valami gagyi műanyag, hangos, porosodik ésatöbbi. A billentyűzet/egér nem bluetooth-os (ez még durván egy +10-es, de iponon nem találtam ilyet). Plusz 2 év múlva ezt eltudom adni 200.000 Ft-ért röhögve, míg az összerakott pc-met maximum a kommunális elektronikai cikk lerakójánál veszik át.
  • Pio
    #9365
    Akkor vegyél inkább SSD-t, úgyis sokan ajánlották itt! :)
  • Dzsini
    #9364
    "Például nekem egyszer tönkrement egy WD vinyóm, ezért sose veszek többé olyat,"

    Ilyen alapon se én, se sokan mások nem tudnánk vinyót venni, már pusztult el az összes fajtából néhány az elmúlt tizensok év alatt.
    Még emlékszem, amikor a WD volt az, amitől óva intett mindenki :))

  • G_ArchAngel #9363
    Akkor azzal le is zarhatjuk a vitat, hogy valtott muszakban, napi 16 oras hasznalat mellett az iMac kibir eveket grafikai studiokban, mig az epitett PC-hez a csodalatos hutes miatt fel evente hozza kellett nyulni?

    Jo esetben a porszivot nem kellett ketszer kitakaritani:)

    Attol fuggetlenul, hogy eleg sok epitett PC-n tulvagyok, lenyegesen tobb hutesi problema volt veluk azonos programok hasznalata mellett, mint akarmilyen gyartmanyu laptopommal.
    Mert ugye az sem mindegy, hogy - esetemben - Gaborka otthon osszelegozza a dobozt, vagy megveszi azt a kis helyre osszezsufolt hardvert, ami rendesen tesztelve, tervezve lett az adott terheles elviselesere. Mindemellett nem szivja be az osszes port a reseken:)
  • Pio
    #9362
    Részemről az utolsó a félig-meddig OFFba, bőven át lett beszélve a dolog

    Úgy érzem visszajutottunk oda, ahonnan az egész kiindult és végső soron ugyan arról beszélünk. :) Elvitathatatlan az alkatrészenként összerakott gépek igen komoly árelőnye, de a hozzáadott, főleg szubjektív értékeket ebbe belevéve nincs a Földön ember, aki igazságot tudna tenni. Szerintem nincs is "igazság".

    Táp témához még egy picit hozzátennék:
    Ha 500 komplett gépet nem szereltünk össze, akkor egyet se, nagyjába 10ezer alatti táp került, nem voltak velük komoly bajok és ha volt az is a már említett két "márkával" általában.
    Neked volt egy nagyon rossz tapasztalatod, teljesen érthető, hogy "jobb félni, mint megijedni" üzemmódra váltottál én is és mindenki más így tenne. Például nekem egyszer tönkrement egy WD vinyóm, ezért sose veszek többé olyat, pedig a nagyátlag azt tartja a legjobbnak.

    Végképp OFF sztori:
    Amúgy egyszer nálunk is pusztult el alaplap táp miatt. Egyik LANpartyn egyel kevesebb gép volt, mint ahányan játszottunk volna és összeraktunk plusz 1 gépet úgy, hogy mindenki összeadta a kiszuperált alkatrészeit. Az egész gép elég "maszek" volt, de a táp benne volt a hab a tortán, egyetlen információ nem volt rajta, csak egy fémdoboz, hátulján rács, elejéről lógtak ki a kábelek. Egy lengyelpiacon lett véve 500 forintért. :)
    Nem lett volna kár egyik alkatrészért se, szóval bevállaltuk és az volt a durva, hogy bírta a gép a 4 napos lanpartyt, pedig egész nap ment. A negyedik nap közepén viszont enyhe égett szag kíséretében nyugovóra tért és magával rántotta az alaplapot is.