18351
ATbanner.jpg
  • ddany7
    #9441
    safariban nekem miért nem akar működni a 3ujjas lap aljára és tetejére való ugrálás? Firefoxban megy pl.
  • grizzly21
    #9440
    Itunes-ban az erase and sync mit csinal 1 iphone-al? Ha megcsinalom, akkor lehet baj a jailbreak-el ?
  • passatgt
    #9439
    most látom, hogy én kapok xms-nél 10% kedvezményt, úgyhogy így már tuti imac lesz ebből:D
  • passatgt
    #9438
    kommenteket olvasd el, elég sok embernek működik, de van 1-2 akinek nem:)
  • pyrohun #9437
    Nekem ez egész Bp-et mutatja :)
  • pyrohun #9436
    Jaa, világos.
  • Dzsini
    #9435
    Régi a cikk, azóta ha jól tudom javították az API-t (és emiatt volt letiltva pár hónapon át a Geolocation az Operában is, ahogy most a WebSockets van letiltva, mert biztonsági hibás az egész protokoll).
  • GregSB
    #9434
    OFF: Hiszem ha látom. Összes ismerős Renaultja összeszarta magát. 2 Meganeban a komplett váltószerkezet adta meg magát, egy közeli haver Cliójában először a turbo szart be, aztán az egész motor. Amint kijött a nagy javításól (gyakorlatilag új motort kapott) már 1 hét múlva megjelent az "injection fail" hibaüzenet a műszerfalon. Haver most adta el és vett egy zsír új Laguna-t. Kiváncsi leszek én arra a javulásra :D
  • Dzsini
    #9433
    Internetszolgáltató-függő, és nem a géped MAC-ét adja ki, hanem azét a routerét, bázisállomásét, amin keresztül a netkapcsolatod van (kábelmodem, ház előtti elosztó, mikrohullámú adó/vevőkészülék, akármi). Van, amelyik szolgáltató kiadja ezeket az információkat az adatbázisoknak, és akkor működik a valamennyire pontos geolocation (nekünk pl. Szegeden a szemközti háznál volt a helyi elosztója a szolgáltatónak, és oda mutatott), ha pedig nincs ilyen információ, akkor végső esetre az IP tartományok alapján próbál bemérni - abból pedig marad annyi, hogy Budapest - a google mapson meg a 0 kő van ott :)

    Mobiltelefonoknál annyi a plusz, hogy az adótornyok adatai alapján első körből is sokkal pontosabb helymeghatározásra van lehetőség, a geolocation kérésre (ha nincs is bekapcsolva a GPS) megadja a telefon böngészője (IOS3-as Safari, Opera Mobile 10+, stb.) azoknak a tornyoknak a kódját, amiket lát, és az alapján háromszögeléssel pár méteres pontosság rögtön van.
  • passatgt
    #9432
    Megtaláltam
  • pyrohun #9431
    0 kilóméterkőhöz rakott engem is...
  • pyrohun #9430
    De ezt nem értem. A MAC cím az csak a hálózati eszköz egy azonosítója, mi köze annak ahhoz, hogy merre vagy? Akár át is írhatod a MAC címet, mint XP-n csináltam is sokszor, amikor a chello-nál új IP-t akartam kapni :)
  • Dzsini
    #9429
    szolgáltató és egyébfüggő, a geolocation ugyanazt dobja ki elméletileg, mindegy, hogy melyik weboldallal vagy programmal kéred le :)

    (az idokep.hu pl. személyre szabott időjárás előrejelzéshez használja, de rákeresve a geolocation demo-ra vagy hasonlóra még ezernyi lehetőséget találni)
  • passatgt
    #9428
    nem ez volt az, viszont ez pontosan, 0 m-es eltéréssel bejelölt:)
  • Dzsini
    #9427
    http://html5demos.com/geo
  • Dzsini
    #9426
    nekem Szegeden az albérletben az utca túloldalán levő házra mutatott a Geolocation a laptopon, itt Budán pedig a 0 kilométerkőhöz (a város szélén vagyok) - ugyanaz a netszolgáltató, ugyanúgy dinamikus IP.
  • passatgt
    #9425
    a mac cím alapú meghatározás tökéletesen működik, nálam az pont nem, de a legötbb embernél utca/házszám szerint megmondja
    van erre valahol egy demo oldal, google maps-et használ, de most nem találom a címét
  • Dzsini
    #9424
    http://en.wikipedia.org/wiki/W3C_Geolocation_API
  • pyrohun #9423
    Szerintem ebből maximum a wifi-nek van értelme, de akkor is csak úgy, hogy ha az imac-nek be van kapcsolva az AirPort-ja és észlel is nyilvános Wifi-t a környéken, ha nincs vagy nem talál, akkor annyi :(. Kábeles szolgáltatónál az IP címeket tudtommal nem feltétlenül a földrajzi hely szerint osztják ki, pláne ha dinamikus. Persze lehet, de az egész már ott meg van lőve, hogy ha ellopják a gépet, akkor nem hiszem, hogy uninstall vagy bármi nélkül nekiállnak majd netezgetni rajta :))) Szóval nyilván van értelme az alkalmazásnak, de szerintem közel sem annyi, mint amilyen komolynak tűnik.
  • passatgt
    #9422
    wifi, ip, maccím alapján
  • pyrohun #9421
    Ezek amúgy hogy működnek? Mármint, az iMac-ben nincs GPS vevő, akkor hog fogja megtalálni?
  • passatgt
    #9420
    Ide jelölt be a térképen, és igazából én a hunyadi elején vagyok, tehát kb 50 métert tévedett, bőven jó
  • passatgt
    #9419
    én felraktam, szerencsére még nem kellett használnom, de kipróbálni kipróbáltam már, és tökéletesen működik, 10 percenként küld infót a gépről, a fizikális pozícióját, webkamera képet, ip/mac címet(ha esetleg a pozíciót nem írta ki, ez alapján is be lehet határolni nagyjából), futó programok listáját, illetve hangot is lejátszik 30 secenként, alert üzenetet lehet feldobni a gépen, háttérképet megváltoztatni, illetve 1 kattintással törölni lehet emaileket, jelszavakat, browser historykat.
  • LoDMaSt
    #9418
    Hmm, tudsz mondani róla bővebb infót? Elolvastam, amit a honlapon írnak róla, de tapasztalat érdekelne. :)
  • passatgt
    #9417
    Prey

    ingyenes és kb 64-szer többet tud:)
  • G_ArchAngel #9416
    Hidden - januarig ingyenes tracking app
  • Dzsini
    #9415
    Windowson se kellett régen program, nekem még a korai Vistában ott van a Windows Movie Maker - amit azóta kiszedettek.
    Böngészőt se kellett régen, mert volt IE - amit azóta kiszedettek.
    IM se kellett, mert volt WLM - amit azóta kiszedettek.
    Lejátszó se kellett, mert volt WMP - amit azóta kiszedettek.

    és még sorolhatnám. (a fentiek során eltekintve attól, hogy milyen minőségűek a programok, alap felhasználásra bőségesen elegendőek, a jobb minőséghez ugyanúgy fizetni kell itt is, ott is)
  • passatgt
    #9414
    "Osx-re felteszed a bongeszot, IM klienseket, munkahoz kapcsolodo nehany programot es kesz is. Nincs is ezzel baj, de ha egy win-es geppel is igy banna az ember az is tisztabban mukodik"

    És ez miért van? Azért, mert mac-en nagyon ritkán kell extra programot feltepelítenem, mert gyakorlatilag mindent tud alapból. Például egy videóból szeretném kivágni az első 2 percet. Erre windows-on program kell, mac-en meg a quicktime-ban 2 kattintás.
    Vagy ha képernyőt kell felvennem. Windowson program kell hozzá, mac-en szintén a quicktime elintézi 2 kattintással.

    és még sorolhatnám:)
  • pyrohun #9413
    Különben pedig békés, boldog Karácsonyt mindenkinek :)
  • pyrohun #9412
    Eyébként ezt kezdem utálni az AppStore-ban is, most már túl sok egy kaptafára való program van. :)
  • Dzsini
    #9411
    működik is, van egy 5 éves laptopom, Vista van rajta kb. attól a naptól, hogy elérhetővé vált MSDNAA-n át, van rajta kb. egy tucatnyi alkalmazás, és kész - gyors (már amennyire egy 5 éves gép az), stabil (az elején volt egy kis gyűrés, amíg az alaplap XP-s drivereit beleerőltettem, mert az ASUS nem készített Vistás drivert ehhez a géphez), és többet megy vele a laptop akkumulátorról, mint előtte XP-n.

    Persze megvolt már az előzetes szívás XP-n, amíg kialakítottam a szoftverkörnyezetet - így az új rendszeren nem volt fent tucatnyi konvertáló, csak Mediacoder (videókhoz) és DBPoweramp (hangokhoz), egy böngésző (Opera), egy IM kliens (Miranda), egy vírusirtó (Avast), egy médialejátszó (KMPlayer) és így tovább - plusz nem tweakeltem agyon a rendszert, nem tiltottam le meg kapcsoltam át mindent, amitől azt írják, hogy "ettől sokkal gyorsabb lesz", hanem hagytam, hogy a rendszer karbantartsa magát (egyetlen változtatás, hogy az automata defragot kilőttem, nagyon lassú a vinyó). A bootolási idő ugyanannyi, mint 2 éve is volt, bár kb. havonta egyszer van rá szükség, mikor az update-re befut a havi frissítési csomag. Egyébként működik, teszi a dolgát, és még 720p-s videót is tudok rajta nézni, bár akkor sok minden nem futhat mellette :)
  • Tikal #9410
    no igen, ami előny az lehet hátrány is... én is így jártam legutobb mikor twitter klienst kerestem, találtam millio darabot, aztán tölthettem le mind végig nézni :)
  • Tikal #9409
    görgetés: nekem nagyon bosszanto, ha pl több ablak van megnyitva és egy sor görgetés miatt mindig aktivvá kell tennem egy ablakot aztán visszakattintani... véletlenül még sose görgettem ablakot OS X-en :)

    quick look: igen ,de csak olyasmit, mert ugye ilyen OS Xen is van, plusz quick view.

    move file: szintén, ez müködik OS Xen is, de jó lenne ha ezért ne a tree nézetben kéne mászkálnom, persze el vagyok azzal is, nem olyan nagy hiba ez, mint mondtam csak aproságok...


    Az hogy te tele pakoltad a windowsot szerintem még nem jelenti azt hogy más is... én windowsra is feltettem a skypot, böngészőt, munkához kapcsolodo progikat és kész is...
  • grizzly21
    #9408
    mindket oldalt vannak irritalo dolgok, ez teny. Nekem is van ami hianyzik osx-bol,... de osx-en pl nincs ctrl-x, nincs olyan felulirasos masolas, ami ne torolne a celmappaban azokat a file-okat amik a forrasmappaban nincsenek is benne.

    -gorgetes: elkepzelhetonek tartom hogy beallitas kerdese, de szerintem igy jobb ahogy most van..veletlenul ne gorgethessek mas ablakot..
    -quick look: ha nagy thumbnailmeretre valtasz akkor ilyesmit ersz el
    -move file: bele tudsz menni csak nem a fo ablakban kell, hanem baloldalt a "tree" nezetben, ott szepen kinyilnak.

    Jelentos reszben szerintem igen: persze most csak az uj win7-rol beszelek. Egyreszt de igenis lassult az osx-em is az evek alatt, masreszt nagy kulonbseg a 2 rendszer kozott az volt, hogy windows-ra jatekoktol kezdve tenyleg minden szarral telepakoltam a rendszert. Osx-re felteszed a bongeszot, IM klienseket, munkahoz kapcsolodo nehany programot es kesz is. Nincs is ezzel baj, de ha egy win-es geppel is igy banna az ember az is tisztabban mukodik
  • pyrohun #9407
    TUDOM, hogy Mac-ed van, írtam is, hogy nem neked címzem a "PC-s" jelzőt.

    Majd nézd meg a bikaerős laptopot egy év múlva, használhatatlan lesz. A Te MacBook Pro-d, meg 2 év múlva is használható lesz. Persze a Dellen segíteni fog egy Win reinstall és akkor megint jó lesz, egy ideig. Erről beszéltem. Had ne ismételjem magam. Nem csak a hardvert fizeted ki, hanem a működést is. És igen, egyébként tényleg nem alu, tudod mi maradna belőle, ha mondjuk leesne az asztalról...

    "nem raksz ra programokat mivel osx-re alig van valami"

    Őőő, lol, na persze, nem kellene túlzsokba esni.
    Mac-re van ugyanúgy minden, ezt te is jól tudod (ok, eltekintve tényleg 1-2 fontosabb dologtól, pl. CAD jelenleg nincs, de ha jül tudom újra lesz), meg a játékok 95%-ától.

    Viszont az is igaz, hogy egy adott programból nincs 625 féle Mac-re, csak lehet, hogy 3, de az mind minőségi, például:

    Elmondjam az én PC-m mitől lassult be? Egy konkrét esetre emlékeszem is. Szerettem volna egy normális minőségű video konvertáló alkalmazást, de legálisan, ingyenest. És akkor elkezdődött a keresés... PC-re milyen jó, hogy mindenből van 1000 féle, mert mire megtaláltam a megfelelőt, addigra kb. 25 programot próbáltam ki, amik uninstall után sem törölték ki maradéktalanul magukat, foglalva ezzel helyet, erőforrást, stb, dll-eket töltött be a win indításkor, amiket addig nem, szóval egy trehány trágyadomb lett a frissen telepített gépem, csak azért mert EGYféle alkalmazást kerestem.

    Míg Mac-en ez hogy volt? ELSŐ találatra megvolt a HandBrake - és nekem Mac-en teljesen kielégíti az igényeimet. Ennyit erről. Csupán 3 órával vagyok beljebb, ha összehasonlítom, hogy PC-n mennyit szenvedtem és nem lassult be a rendszer sem.

    PC-n persze amikor mást kerestem, akkor ugyanez volt.

    Volt fent Win7 az én iMac-emen is, semmi gondom nem volt vele, de...
    ...őszintén, az OSX után nagyon gyerek még. És semmi logika nincs benne. OSX-en valahogy mindig minden ott van, ahol keresem (beállítások, stb) és bár le vannak kerekítve az ablakok, meg van árnyék, mégsem érzem, hogy túl lenne csicsázva, míg a Win7-nél az az érzésem, hogy a sok csicsa meg effekt először is azért kell, hog elvonják a felhasználó figyelmét a hibákról és hiányosságokról, másodszor pedig azért, hogy elvonják a felhasználó figyelmét a hibákról, meg a hiányosságokról :)))))))))

    És ezt nem viccből írom. Ráadásul még a Win7 SEM kezeli gördülékenyen hardveresen a gpu-t. Pedig azért illene neki. Lemezkezelésről, meg registry-ről ne is beszéljünk. De mondjuk ez már nagyon sarkallatos OS fikázás, nem is akarok ebbe belemenni. A Win7 egyébként az eddigi legjobb Windows, ami létezik, ez tény. De közel nincs az OSX-hez. Tudom szubjektív ezért ide is írom, hogy ez az én véleményem.

    Egyébként sokan írták anno, hogy Mac-en JOBB a Win7, mint egy átlag összerakott PC-n - vajon miért? :)
  • G_ArchAngel #9406


    Skype
  • G_ArchAngel #9405
    Ez kb. igaz volt 2006-2007-ig, azota nagyot leptek elore a franciak a minoseg teren, Korea pedig le is hagyta a kozep es az alatti kategoriaban levo europai gyartokat:)
  • Tikal #9404
    ja, és 3.1 óta használok windowst, szóval láttam már ezt azt :)
  • Tikal #9403
    Egy hónapja raktam fel a PC-mre a win7-et... nem szeretem. Az okai sok kis apróságból fakadnak amikre rácsodálkozom, hogy ez meg miért nem megy itt? Pl miért nem tudok görgetni egy inaktiv ablakot ha rámutatok egérrel, miért nincs quickview, miért nem tudok egy fájl-al a "kezemben" belemenni egy mappába ( ugye OS X-en ha rámegyek egy mappára egy fájllal akkor bele tudok lépni ) ??? és még sorolhatnám.. egyébként tényleg stabil, eddig még nem volt fagyásom, ami volt azt ki tudtam lőni a feladatkezelőben, összeségében elégedett vagyok vele, de azért mégse egy OS X.... A vezérlőpult is egy káosz szerintem, mindig is az volt...


    " Ez egy nagy tevhit szerintem az osx-el kapcsolatban: nyilvan nem lassul le ha nem raksz ra programokat, es nem raksz ra programokat mivel osx-re alig van valami...egy windows-os lelassult gep foleg azert megy tonkre mert minden szarral telerakja a felhasznalo..ez nem az os hibaja."
    na nem mond már hogy az os x azért nem lassul mert nincs mit rá feltenni, a windows meg azét lassu mert azt telepakolja az ember :DD
  • grizzly21
    #9402
    A legtobb PC felhasznaloval ellentetben en 3 eve mac-et hasznalok (meg most is arrol irok). Ha az ar lebegne a szemem elott, akkor nem vettem volna Macbook Pro-t. Pont ezt mondom, hogy a dell-nel is dragabb a mac. Ocsemnek 16"-os, fullHD felbontasu, bikaeros Dell XPS laptopja 1600 dollarert vette, szembe az en 2000 dollaros 15-os MBP-mal. Objektiven mondom, hogy minden hardveres szempontbol megveri az enyemet, es ugyanugy van benne webcam bluetooth, sot 2 helyett 3 USB, hdmi es display port is, kinezetre is meggyozo, a kijelzoje pedig eleg szep. Persze ilyenkor jonnek a "dehat nem alu", "nem eleg lekerekitett" "nincs rajta alma logo" ervek, na ezek azok amikre nem tudok es nem is akarok reagalni, itt most csak az objektiv minosegi hardveres felepitesrol beszelek.

    Lehet hogy csak en vagyok vele igy, de nekem soha nem sikerult az osx-es egerkezelest megszoknom, sokkal gyorsabban tudok dolgozni igy, van rajta elore/vissza gomb is ese azon kivul 3 masik, egyszerubben gyorsabban tudok dolgozni igy.

    En 89-ben 2 eves voltam, de kb 10-15 eve en is hasznalok pc-t. A mac-et en is szerettem, aztan mostmar belatom lassan, hogy nincs varazslat. Kivancsi vagyok 2 ev mulva mi lesz a velemenyed.
    Szerintem ne legyenek illuzioid az imac-el kapcsolatban, ugyanolyan pc-s alkatreszekbol tevodik ossze, az osx nyilvan stabilabb rendszer, mert unix alapu, de nekem mar jonehany honapja windows7-em van, egyszer nem fagyott le, soha igazabol semmilyen gondom nem volt vele..nem lassul le - nem is telepitek ra faszsagokat. Ez egy nagy tevhit szerintem az osx-el kapcsolatban: nyilvan nem lassul le ha nem raksz ra programokat, es nem raksz ra programokat mivel osx-re alig van valami...egy windows-os lelassult gep foleg azert megy tonkre mert minden szarral telerakja a felhasznalo..ez nem az os hibaja.

    Driverekkel sem volt gondom, felraktam a win7-t, a boot camp-es drivereket es minden ment hipp hopp-ra. Nem tudom hasznaltad-e mar, de majd lehet meger 1 probat.

    Valoban volt, reszben ma is van egy tendencia hogy webdesignerek/fotosok mac-et hasznalnak, de azert ez messze nem jellemzo mindenhol. 2 nagy cegnel voltam eddig, a programozok mindenhol pc-t hasznaltak, a designerek 1 resze (75%) mac-et, tobbi pc-t.