18351
ATbanner.jpg
  • GregSB
    #9481
    A Samsung bejelentette a legkönnyebb és legvékonyabb 13.3-as notebookot.

    Kapaszkodjatok meg :D Vastagságra ugyanazt tudja, mint a 13,3-as MacBook Air, mindkét laptop 0.68 inch a legvastagabb pontján. Súlyra viszont, a MBA 2.9 fontot nyom, a Samu viszont 2,89 font. Beszarok :D
  • I.C.ram
    #9480
    most tényleg vannak, akik istenként tisztelik ezt a zsugori, kapzsi szerencsétlent? :D
  • neevous
    #9479
    Ma délután elmentem itthonról, az aksiban 12% volt. Most értem haza, az aksiban 0% (nem altatva volt), a 80% körüli health visszaesett 58%-ra, mindezt 191 cycle után.
    Szerintetek törődjek bele, hogy 200 ciklust sem bírt a cucc, vagy az kijelzéssel lehet valami gebasz?

  • GregSB
    #9478
    feketében.
  • GregSB
    #9477


    Fehérben, feketében.

    :)
  • G_ArchAngel #9476
    Remelem ertelmezheto volt a kommentem elso par szava, a "minosulnenek" felteteles modban valo hasznalata, illetve a smiley:)
  • GregSB
    #9475
    Ezt a BBC csinálta, reklám a műsornak. Tehát nem össze van vágva a műsör részeiből. Egyedül Jobs van bevágva, amit a többiek mondanak az direkt van és a reklám kedvéért vették fel.

    Szerintem így is poén, nem kell komolyan venni :)
  • I.C.ram
    #9474
    Remélem az azért leesett, hogy ez csak egy ügyes videómontázs? :)
  • GregSB
    #9473
    Ezt aki komolyan veszi, az már tényleg egy óriási Apple fanboy. Nem tudok erre mást mondani. Amikor a nő elkussoltatja Jobsot, azon sírva nevettem :D
  • G_ArchAngel #9472
    Oke, hogy poen, de ha a komolyt oldalat nezed, akkor ezek a befektetok innentol alkalmatlannak minosulnenek, hiszen az elutasitott termek majdhogynem az huszonegyedik szazad legsikeresebb IT eszkoze:)
  • GregSB
    #9471
    Ez qrva nagy :DDDD

  • ddany7
    #9470
    videónál sajna nem megy , de azért köszi a tippet!
  • passatgt
    #9469
    Edit, auto flip new photos talán, de lehet az videónál nem megy
  • ddany7
    #9468
    macbookon hol tudom beállitani,hogy a Photo Booth kamerafelvétele te tükrözzön? Mert most ha felveszek vmit felcserélődnek az oldalak,tehát pl. jobbkezes ember balkezesnek látszik a videoban.

    Köszi
  • Bercy #9467
    Az iPad és a wacom tábla más technológiával működik, egyértelműen profi rajzot csak wacom táblával...
  • G_ArchAngel #9466
    Nezd, a Wacom egy profi eszkoz, meg a belepo Bamboo is: nyomaserzekeny, figyeli a pen dontesenek szoget, ha ecsetkent hasznalod, ergonomikus. Ezzel szemben az iPad-dal rajzolas egy ugyes es erdekes lehetoseg.
  • atenza
    #9465
    Azt gondoltam, de nagyon nagy a különbség?
  • G_ArchAngel #9464
    Wacomnal ertelemszeruen gyengebb, de amugy lehet hozza kapni - Pogo Stylus-nak hivjak a legnepszerubbet.
  • atenza
    #9463
    Az ipad-nek mennyire használható az érintőképernyője rajzolásra? Láttam pár videót ahol ujjakkal rajzolnak, lehet hozzá kapni külön rajzceruzát is? Esetleg egy sima wacom digitális táblával összehasonlítva milyen?
  • Tikal #9462
  • GregSB
    #9461
    Az Angry Birds egyik fejlesztője Appfejlesztésről, iOS-ről és Androidról.

    Érdekes olvasmány, egy két kiemelés:

    "Apple will be the number one platform for a long time from a developer perspective, they have gotten so many things right. And they know what they are doing and they call the shots. Android is growing, but it’s also growing complexity at the same time. Device fragmentation not the issue, but rather the fragmentation of the ecosystem. So many different shops, so many different models. The carriers messing with the experience again. Open but not really open, a very Google centric ecosystem. And paid content just doesn’t work on Android.

    ...

    Free is the way to go with Android. Nobody has been successful selling content on Android. We will offer a way to remove the ads by paying for the app, but we don’t expect that to be a huge revenue stream.

    ...

    Fragmentation on the device side is not a huge problem, but Steve is absolutely right when he says that there are more challenges for developers when working with Android. But that’s fine, developers will figure out how to work any given ecosystem and as long as it doesn’t cause physical pain, it’s ok;-) Nobody else will be able to build what Apple has built, there just isn’t that kind of market power out there.
    That doesn’t mean that model is superior, it’s just important to understand that Apple is Apple and Google is Google. Different. And developers need to understand that. Different business models for different ecosystems."
  • G_ArchAngel #9460
    hehe, beszart az iMac csodapanelje: az egyik fele, mintha fele fenyeron lenne a masikhoz kepest, de neha visszajon - ezert most fasza lesz, ha visszaviszem es a szervizben nem produkalja a hibat
  • G_ArchAngel #9459
    szerintem csak rosszul tartod
  • passatgt
    #9458
    aúgy valszeg újat adnak, mert szétszedni nemigen lehet
  • passatgt
    #9457
    :D!
  • Pio
    #9456
    GLHF! Mondjuk ha ilyen egyértelmű a baj, akkor biztos nem lesz gond.
  • franc0
    #9455
    A karácsonyra vett iPod shuffle meghozza életem első garanciális ügyintézését. A FWD gomb szar így out-of-the-box.
  • Pio
    #9454
    Nem tudom, hogy köze van-e ehhez, de az agresszív árpolitika ellenére se lett átütő siker a termék, csak most jelentették az első millió eladott példányt.
    Steve annó azt nyilatkozta a cuccról, hogy csak amolyan "hobbiból" csinálják, kérdés sikerül-e kinőnie magát a jövőben.
  • joebacsi
    #9453
    Nem felesleges 2 reget tartani? :)
  • passatgt
    #9452
    csak azért kérdezem, mert ha jól tudom a hardware mgegyezik az iphoneéval, és ott már a 3gs is megbírkózott az 1080p-vel
  • GregSB
    #9451
    Ha jól tudom már a iPhone 3GS is vitte az 1080p-t (jailbreak után). Az Apple TV-ben meg az iPhone 4 hardware van, szóval tuti bírnia kell :)
  • passatgt
    #9450
    hardwareileg bírná?
    mert van a http://firecore.com/atvflash-black, és azt írja, hogy a későbbiekben támogatni fog több formátumot is, hátha megbírkózik majd vele:)
  • GregSB
    #9449
    Ettől még persze idegesít, hogy nem tudja, mert kicsi, szép, és nem drága, sokkal esztétikusabb mint egy Linksys MCE, vagy egy Xbox (ha nem akarsz játszani). De ugyanakkor belátható, hogy a fő piacaikon (USA, Ny - európa) a usereik elenyésző %-ha használná ezt a fícsört, nem csoda hogy kihagyták.
  • GregSB
    #9448
    A saját üzleti modelljük szerint nincs is szükséged 1080p-re. Az iTunes Storeban csak 720p-s videók vannak, nincs fullHD. Ha meg abból indulunk ki, hogy nem warezolod a fullhd-t, akkor tuti van egy blu-ray-es lejátszód a TV alatt. Ez a modell mondjuk azt is feltételezi, hogy te nem akarsz streamelni 1080p-s videót, ami azért valljuk be, nem túl gyakori a fő piacaikon. Melyik az az _átlag_ user, aki 20-30 gigás (vagy 8-10 GB-ra butított) BR ripeket tárol otthon? Geekeken kívül nem sokan.

    Itt kelet-európában lenne talán magasabb az 1080p streamre, mert itt többen warezolnak.
  • pyrohun #9447
    igen, elég gáz, egyébként az apple mindig ilyenekkel cseszi el. kihoznak egy nagyon jó terméket, tegyük fel még az ára is tűrhető (apple tv-nek egyenesen jó ára van) és akkor mondjuk EGY eléggé alapfunkciót nem tud.. :( imacből pl. az eSata nagyon hiányzik!
  • GregSB
    #9446
    Kurva gáz, hogy az Apple TV nem támogatja az 1080p-t, pedig nem lenne drága, és jól is néz ki :( Tesómék most akarnak egy set top-boxot venni, amivel át tudják streamelni a fullHD TV-re az otthoni gépekről a filmeket. Ha tudna 1080p-t már vennék is, így marad egy Media Center Extender, vagy egy Xbox.
  • grizzly21
    #9445
    Ertem, koszi!
  • passatgt
    #9444
    "Amennyiben szerződőtt felsőoktatási partnernél dolgozol vagy tanulsz, 10% kedvezményben részesülhetsz."
  • GregSB
    #9443
    Erase & sync-et akkor ajánlja fel általában az iTunes, ha egy másik gépről tettél rá cuccokat (zenéket, filmeket, csengőhangokat, stb..), és ha egy másik gépen fel arsz rá tenni tartlmat (ami nincs authorizálva a te accodra), akkor ezt másolásvédelmi okokból csak úgy teheted meg, ha minden mást törölsz a készülékről. Nem lesz semmi baja a telónak, még akkor sem ha Jailbreakelt. Ha havernál rá akarsz másolni pár zenét, vagy filmet, és azt akarod hogy megmaradjnak a saját cuccaid, akkor érdemes egy filekezelő progival rámásolni a telefonra Wifin vagy iTuneson keresztül ezeket (Air Sharing, GoodReader, iFiles, stb).

    Jailbreakelt iPhonenál csak 1 dolgot nem szabad csinálni, az "Erase all data"-ra rányomni, mert az megöli az OS-t, be se fog tudni bootolni utánna, egy teljes restore javítja csak meg.
  • pyrohun #9442
    ezt honnan látod? :)