18351
ATbanner.jpg
  • GregSB
    #9641
    Nem ugyanaz.

    Vannak extra UI fícsörjei az iPhonehoz képest, amik kihasználják a nagyobb képernyőt. Drop-down menük, popup menük, popup ablakban megjelenő input-mezők, amiket tudsz mozgatni, és közben látod a hátteret (ezek iPhoneon jellemzően úgy jelennek meg, hogy kitakarják az egész képernyőt).

    Ezek apróságnak tűnnek, de óriási különbség van használhatóságban a két készülék között. A 4.3-után pedig még több különbség lesz. (4 és 5 ujjasgestureök iPhoneon nem lesznek).

  • Pio
    #9640
    Mindenféle piszkálódási szándék nélkül kérdezem, mert én ipadet pár órára használtam és az alapján nem tudok biztosat leszűrni: az ipaden nem ugyan az az ios van ugyan azokkal a funkciókkal és dizájnnal, mint mondjuk egy iphone-on?
    Ha nem, akkor miben/mennyire térnek el?
  • neevous
    #9639
    Tim Cook interjú:

    5:32PM Q: How do you view the iPad's competitors?

    5:34PM A: Tim -- if you look at what's out there today, there's not much. There's the ones that use Windows, they're generally big and heavy and expensive. They have weak battery life, they require a keyboard or a stylus as an input device, customers are frankly just not interested in them. Then you have Android tablets, and the varieties that are out shipping today, their operating system wasn't designed for tablets. Google has said this, this isn't just Apple saying this. That means you have the size of a tablet that just isn't reasonable for what we call a 'real tablet experience.' That's just a scaled-up smartphone, which is a bizarre product category. If you do a side-by-side with an iPad, you'll pick an iPad.

    5:53PM Q: Last call, Steve had a lot of comments around Android, some of its disadvantages. Any other comments you'd like to make?

    5:56PM A: Tim -- [...] We firmly believe that our integrated approach is better than the fragmented approach. You can see this in a number of ways -- from the number of fragmented app stores with a variety of ways to pay, people will pull their hair out. Who's on the latest OS -- Android always lags ... In net we think our integrated approach is better, rather than making the end user a systems integrator. I don't know a lot of people who want to be systems integrators. And I think the same thing about iPad. It's the same set of issues, at the end of the day.
  • Pio
    #9638
    Profitról nincs hasonló diagram? Az érdekesebb lenne, mert azért lássuk be, ez így nem túl meglepő, hisz az ipadek jóval drágábbak, mint az ipodok.
  • GregSB
    #9637
    Bocs, ez csak negyedéves adatokat ábrázoló diagramm, nem egész éves. De az éves eladási adatok pontosak :)
  • GregSB
    #9636


    Durva. A "semmire nem jó, felhízlalt iPod Touch" 1 év alatt nagyobb bevételt hozott az Applenek 2010-ben, mint az iPod eladások, és majdnem annyit, mint a Mac eladások. 14 milliót adtak el, a legmerészebb pénzügyi elemzők is 9 milliót jósoltak.
  • GregSB
    #9635
    Az amcsi tőzsdén 5%-ot esett. De ki van ez találva, ma este lesz a negyedéves pénzügyi jelentés. Megint rekord számokat fognak bejelenteni, és vissza fog ez az esés állni hamar...
  • Verseghy
    #9634
    Az iPadben még mindig nincs flash legális úton?
  • Pio
    #9633
    Az amcsi tőzsde még nem reagált a hírre, hisz tegnap Martin Luther King nap volt és szüneteltek.
    A németeknél majdnem 8%ot estek.
    Holnapra derül ki, mi lesz a hatása az amcsiknál.
  • LoDMaSt
    #9632
    annyi sok sz*pás, és sz*patás után nem tudom, kinek ne lenne. :)
  • grizzly21
    #9631
    na mi ez a nagy apple ellenszenv, az imac miatt?:)
  • GregSB
    #9630
  • G_ArchAngel #9629
  • Dzsini
    #9628
    A Windows 7 nagyobb kiadásában teljes Windows XP mód van. Annál régebbi dolgokra ott a DosBox.
  • GregSB
    #9627
    Ehh hülye vagyok és nem szól senki? :D

    A 10.7 lesz a Lion, a 1.6.6 még Snow Leo :)
  • GregSB
    #9626
    Magyar Storeban nekem sem jelenik meg felül. Amcsiban ott an, de oda magyar kártyával nem tudsz regisztrálni. Gift carddal viszont fel tudod tölteni...
  • Bercy #9625
    Esetleg annak lehet szüksége régebbi windows-ra akinek használni kell valami speciális alkalmazást ami csak arra van (ó szegények).

    #9624: nekem nincs ott olyan, lehet azért, mert az itunes-om még sose "látott" ipod-ot
  • oneal1
    #9624
    ez nem igaz, appstora rámész felül legördül a menü és ott van hogy games for clickwheel.

    Rendesen magyar reget kell csinálni hogy elfogadja a kártyámat?
  • Dzsini
    #9623
  • GregSB
    #9622
    Mac OSX 1.6.6 Lion BootCampje nem fogja támogatni a Windows XP-t és Vista-t. (mondja ezt egy maces portal, akik már a betat nyúzzák)

    Mondjuk aki 2011 végén XP-t akar telepíteni egy zsír új gépre a Win7 helyett, az szerintem hülye...
  • GregSB
    #9621
    Nem. AppStoreban csak iOS-es készülékekre tudsz alkalmazásokat venni, iPod Classicra külön kellett asszem megvenni a játékokat a fejlesztők oldalain.
  • oneal1
    #9620
    erre valaki?
  • Dzsini
    #9619
    az a lényege a többmagos mobil procinak, hogy a standby, telefonálás, sms-ezés idejére elég a kicsi, a mostaninál visszafogottabb teljesítményű processzormag is, ami csökkenti a fogyasztást. Amikor pedig kell a kakaó, akkor beindul a másik is, és erősebb lesz, mint most a laptopom :)
  • I.C.ram
    #9618
    Gondolom amiatt, hogy a betegség ellenére is marad.
  • G_ArchAngel #9617
    AAPL erosodott a bejelentes ota...
  • I.C.ram
    #9616
    Nem hiszem, hogy tovább csökkenne az üzemidő. Gyakorlatilag mindenki erre panaszkodik, szóval tuti beleraknak valami bika akksit.
  • Bercy #9615
    Ebben az a félő, hogy ha a nagyobb teljesítménnyel a fogyasztás növekszik akkor az üzemidő lecsökken...

    Amúgy az itt iPhone 4-et használóknak kb mennyi ideig bírja a telefon? Bekapcsolt mobilnetes push szinkronizációval érdekelne.
  • I.C.ram
    #9614
    Kiszivárogtak pletykák az iPhone5ről, hogy már dualmagos lesz. Nem tudom, minek, de ők tudják. Még PCn se használja ki a programok 90% a 2 magot...
  • Dzsini
    #9613
    jobbulást neki.
  • neevous
    #9612
    Team,

    At my request, the board of directors has granted me a medical leave of absence so I can focus on my health. I will continue as CEO and be involved in major strategic decisions for the company.

    I have asked Tim Cook to be responsible for all of Apple’s day to day operations. I have great confidence that Tim and the rest of the executive management team will do a terrific job executing the exciting plans we have in place for 2011.

    I love Apple so much and hope to be back as soon as I can. In the meantime, my family and I would deeply appreciate respect for our privacy.

    Steve
  • GregSB
    #9611
    Nem tudom mi mehet tönkre rajta, de nem ez az első eset, hogy gond van egy régi Westeles kártyával iPhoneban.
  • Dzsini
    #9610
    mi baja lehet egy bármilyen SIM-el? Mindig tanul az ember...
  • GregSB
    #9609
    SIM kártya probléma lesz, a másik topicban már megfejtettük :)
  • Dzsini
    #9608
    a 3G antenna szerintem még mindig külön van (ez alapján is), a többi az lehet, hogy tényleg végfok - bár a végfokhiba általában piszok gyors lemerüléssel is jár, mert a telefon folyamatosan próbálkozik...

    bár ki tudja iPhone-okban ez hogy van :/
  • oneal1
    #9607
    még1 kérdésem volna.

    ipod classicra a magyar storban nem tudok játékokat vásárolni?
  • I.C.ram
    #9606
    külön lenne a 3G antenna? Szerintem ezek már egyben vannak a telefonbeszélgetéssel. A GPS antenna az más nyilván, de a 3G/Edge/GPRS szerintem egyben van.
  • oneal1
    #9605
    ha kérdezzem meg tud e segíteni valaki abban, hogy mi a legegyszerűbb módja annak, hogy albumborítókat adjak az ipodomon lévő zenéimnek?

    nem létezik erre valami program?

    köszönöm
  • Dzsini
    #9604
    http://appleblog.blog.hu/2010/10/25/nem_szeret_az_iphone_om
    http://appleblog.blog.hu/2010/07/09/i_doki_megmondja_az_iphone_halala

    ilyen 2 éves gépeknél elég gyakorinak írja az antenna megszédülését, lehet, hogy nálad nem a wifi, hanem a 3g antenna borult meg (hamarabb)
  • I.C.ram
    #9603
    Ajjaj :(

    Megkérdezem ott is, köszi!
  • GregSB
    #9602
    Ez az elmondottak alapján lehet hardver hiba (GSM végfok elromlott, én legalábbis azt olvastam ha nincs Edge vagy 3G akkor ez azt jelenti).

    Kérdezd meg iPhone topicban is, ott vannak 3G tulajok, hátha ők okosabbak...