18351
ATbanner.jpg
  • Dzsini
    #9681
    adj neki a demókkal - azok megborítják a gépet :)
  • Bercy #9680
    Hidd el a 3%-os terhelés nem borítana ki...
    Megnézem majd milyen verziójú flash player van a laptopomon, de nekem igen rendesen (80-90%) terheli a gépet (core 2 duo 2Ghz, 4gb ram) egy youtube videó.
    Mondjuk ha jól értem az újabb flash a vga-t is bevonja a lejátszásba.
  • pyrohun #9679
    Az flv a flashvideo-nak a kiterjesztése, vagy rosszul tudom? :)
  • passatgt
    #9678
    macen ilyen fos csak, nálam is bármilyen youtube proginál pörögeti mint az állat, de winen állítólag 5-10% körül eszik csak:)
  • Dzsini
    #9677
    A videó nem flash alapú, az flv vagy mp4, és írtak hozzájuk sokféle flashes lejátszót, többek közt a Youtube-ék is. (meg most már lehet h264 is meg WebM, amit a html5 <video> tagen keresztül a böngésző tud lejátszani - itt most még kérdés, hogy melyik formátum lesz az elterjedtebb)

    A Flash böngészőfüggetlen, tulajdonképpen oprendszerfüggetlen felület, valahogy úgy, mint pl. a Java. A Quicktime lejátszó pedig konkrétan bele van építve az oprendszerbe, ki tudja használni annak minden képességét, a gyorsítási lehetőségeket, hasonlókat - ezáltal természetes, hogy jóval kevésbé terheli a gépet.
    Ugyanígy pl. mobilokon van youtube lejátszó szoftver, ami megkapja az flv/mp4 adatot a flash lejátszó helyett, és azt már jól le tudja játszani. Egy olyan mindenes, mint a Flash erre nem képes, mert nem pont erre találták ki, még a mostani GPU gyorsított dolgokat se nagyon.
  • pyrohun #9676
    Miről beszélsz?

    4 magos i7-es imac-en ha youtube videókat nézek, akkor egy idő után hallható hangja van a gépnek, ez akármilyen durva javascriptnél vagy html5-ös videónál SEM következik be. És ne mondjuk már, hogy a youtube szarul van megírva... :) Azért ez vicces, hogy ha azt mndjuk szar a flash, akkor most már más érv nincs, mint az, hogy "jajj a programozók nem tudnak jól programozni" - igen, persze. A programozók hibája, nem a szarfos, cpu zabáló flash-é...
  • Pio
    #9675
    Igen, engem is kiborít ez a 3%os leterheltség, levihetnék 1-re (na jó az igazsághoz hozzátartozik, hogy néhafelugrik akár 5-ig is 1-1 másodpercre).
    Úgy tudom OS X-re is kijött már a bétája a 10.1-es flash playernek.
  • Bercy #9674
    Most kicsit megint elment ez a beszélgetés abba az irányba, hogy egyetértünk-e az apple flash ellenes mentalitásával, de nem ez lenne a cél.

    Én azt nem értem, hogy egy flash alapú videó lejátszása miért kell, hogy ennyire terhelje a gépet. A safari alatti clicktoflash pluginnal a flash videókat ugyebár quicktime segítségével próbálja lejátszani a böngésző és úgy sokkal kisebb terhelést ró a rendszerre. Szóval ez zavar engem.
  • Pio
    #9673
    Dzsini írta a megfejtést. :)
  • Dzsini
    #9672
    ott már a 10.1 flash GPU támogatása dolgozik - nálam 1,5GHz Pentium M van, egy régi Intel videocsippel, itt a proci dolga minden :)

    @9670: A WebM-et tolják ezzel, a H264 (esetleg fizetőssé váló)-el szemben, szerencsére az mindenhol támogatható lehet
  • grizzly21
    #9671
    ez html5 ? A proci itt nem szamit, mert az szinte biztos hogy gpu tamogatassal jatszod le, milyen videokartya?
  • grizzly21
    #9670
    Nem igazan hiszem el, hogy az apple-nek tenyleg ez volt a fo motivacioja, de ok.
    A html videoval meg az a baj, hogy egyszeruen nem tudnak megegyezni, varhato is volt mondjuk:
    http://www.engadget.com/2011/01/11/google-will-drop-h-264-support-from-chrome-herd-the-masses-towa/
  • Pio
    #9669
    Google Chrome 10.0.634.0-nál nálam youtube-on 720p-s videó 3%os prociterhelést okoz. O_o
    Igaz ez 3GHz-s core2duo
  • grizzly21
    #9668
    felreertetted: azt irtam, hogy a flash oldalaknal, ha hasznaljak is az over es a move esemenyeket, annak az oldal funkcionalitasa szempontjabol nem nagyon van jelentosege. Az hogy egy touch telefonon lemaradsz arrol, hogy mas szinure valt egy gomb ha fole viszed az egeret, az nem jelent semmi gondot, a lenyeg hogyha rakattintasz az mukodjon.
    Jo lenne mar megerteni, hogy ennek semmi koze a flash-hez. Ha html5-ben ir valaki jatekot / egeresemenyekre nagyban epito interaktiv honlapot, akkor ugyanezek a problemak merulnek fel.
    Nem meglepo mellesleg, hogy nehez flash oldalakat iranyitani touch-on, iphone-on is, android-on is kiprobaltam eleg sok alkalmazast, jatekot (nativat), a 99%-uk hasznalhatatlan a touch miatt. Azok jo jatekok, amiknek eleg primitiv az iranyitasa ahhoz hogy ne legyen gond a touch csokottsege, pl: angry birds, ahol csak huzni kell egyet, vagy labyrinth ahol donteni kell a telefont, de a legtobbnel, pl valamilyen hidepitos mar kifejezetten zavaro hogy ahova nyulsz ott nem latod mi van alatta, nem lehet pontosan kezelni. fps-ekrol meg ne is beszeljunk.
  • Dzsini
    #9667
    nem az Adobe hibája, ahogy az sem a Microsoft hibája, hogy még mindig óriási a részesedése az IE6-nak.

    A WebM videókat az Opera dekódere híresen rosszul játssza le (a többiekhez - IE9, Chrome, Firefox, Safari képest), de ott meg tudok nézni egy 720p-s videót. Igaz, nálam nincs hardveres gyorsítású 10.1 Flashre lehetőség.

    Az általános letiltás onnan érthető szerintem, hogy vagy működjön jól, vagy ne működjön, de ne legyen kényelmetlen/problémás a használata.
  • Dzsini
    #9666
    720p-s videót csak mp4-ben, letöltve tudok nézni (olyan 50% körüli terheléssel), flashben olyan 1-2 frame fut be másodpercenként :)
  • grizzly21
    #9665
    ugyanott van a html5 azzal a kulonbseggel, hogy a bongeszok 5%-a tamogatja. Nekem mellesleg szaggatott a html5-os videok joresze egy 2.2 ghz-es mbp-n.
  • grizzly21
    #9664
    az hogy rosszul irnak meg egyes flash oldalakat az igy igaz, de ez sokadjara irom le, hogy a keszitok hibaja nem az adobe-e. ugyanazt megcsinalni html-ben sem lenne gyorsabb, sot.
    Az pedig nem ertem miert indok, hogy problemas a flash -> ezert tiltsuk le? Tegyuk fel van egy akadozo flash oldal, amin nehez kivalasztani egy menut, de azert el lehet jutni a keresett infohoz, ennel jobb helyzet az, hogy egy 1-soros uzenet lat az ember, miszerint nincs megfelelo flash player-e, vagy egy kek lego kockat? nem ertem
  • Bercy #9663
    'de ott benchmarknak hívják, és nem "webesign"-nak'
    Ezt tetszik :))

    Amúgy tényleg durva, hogy egy flash video (pl youtube) vagy egy flash jaték (pl cartown) mennyire meg tudja enni egy gép teljesítményét.
  • pyrohun #9662
    "az hogy valami mouseover-re, vagy mousemove-ra reagal az altalaban csak kinezeti dolog, nincs funkcionalis szerepe"

    Hát ez nagyon nem így van. Már alapból ott kezdődik, hogy a "klikk" az egy pillanatnyi esemény, a move viszont egy hosszabb ideig tartó esemény, ugyanolyan a különbség, mint érintőképernyős GUI-nál a tapintás, meg a slide / swipe. Teljesen más a kettő és teljesen máshogy lehet funkcionálisan kihasználni.
  • Dzsini
    #9661
    Megoldani sok mindent meg lehet, de jelenleg ez a helyzet - én erre próbáltam utalni. Ezért érthető ebből a szempontból, hogy érintőképernyőn problémás a flash, és esetleg pl. egy Apple (más indokok mellett - pl. ne legyen ilyen konkurenciája az Appstore kisjátékainak) úgy dönt, hogy nem támogatja. Mások úgy döntenek, hogy támogatják, aztán a felhasználó esetleg nyűglődik, hogy ez az oldal emiatt, az meg amiatt nem működik (vagy megeszi az akkumulátort) - plusz persze van rengeteg oldal és tartalom, ami teljesen jól működik - ha más nem, a reklámbannerek legalább.

    Azért az tényleg vicc, hogy egy manapság összerakott flashes oldal a netbookokat és az én laptopomat megborítja, de még egy komolyabb rendszert is érezhetően leterhel, pedig csak van rajta mondjuk egy plusz átlátszó réteg (azt már felfedeztem, hogy az okozza a legtöbb gondot). Persze, lehet ilyesmit csinálni html+js-ben is, de ott benchmarknak hívják, és nem "webesign"-nak. A mobil eszközök pedig most kezdik elérni ezt a teljesítményt (GHz körüli sebesség 2 maggal).
  • grizzly21
    #9660
    Ezekhez csak annyit tennek hozza, hogy:
    - az hogy valami mouseover-re, vagy mousemove-ra reagal az altalaban csak kinezeti dolog, nincs funkcionalis szerepe, masreszt ilyet html-ben is lehet irni, es flash-ben sem muszaj
    - zoomolni ugyanugy lehet flash oldalaknal, ez is megvalositas kerdese

    A kerdes, hogy arrol beszelunk-e hogy a mostani flash oldalak nagyresze jol meg van-e oldva mobilkliensekre (nem), vagy hogy meg lehet-e egyaltalan oldani.
  • Dzsini
    #9659
    Azért a nagyítás és egy linkre rányomás, és az alapvetően kurzorpozíció-érzékenyre írt felület nem ugyanaz, azt ugye te is érzed :)
    Igen, lehet olyan flasht írni, ahol nem használják ki a kurzor meglétét, de több olyan van ahol igen, míg a sima HTML-nél ez elég ritka. Az áttördelés és folyamatos nagyítás lehetősége is elvész flashnél, és még lehet sorolni a problémákat, ami felmerül az érintőképernyő + flash esetén.

    Emellett természetesen az is benne van, amit írsz.
  • Pio
    #9658
    *esgés hasonlat okostelefonra és nem tabletre értendő
  • Pio
    #9657
    A weblapokat is egérkurzor-érzékenyre írják, nekem például simán zoomolni kell az esgéhun, ha rá akarok kattintani valamire, most akkor tiltsák be a nem telefonra írt webes tartalmak böngészést az okostelefonokon?

    Szerintem a vak is látja (kivéve ha szemellenzős ;-) ), hogy ez az egész egy szimpla kinek nagyobb a p*cse versenyről szól a két illetékes cég között.
  • Dzsini
    #9656
    Az értelmes és számomra elfogadható indok inkább a kezelhetőség - a flasht (a legtöbb helyen) egérkurzor-érzékenyre írják, az egérmozgást és a klikkelést kell külön kezelni. Ez pedig egy érintőképernyőn érdekes feladvány, főleg, ha nincs is konkrét kurzor (márpedig egy érintőképernyőn alapesetben nincs). Vannak rá megoldások (virtuális kurzor, duplaklikk=1 klikk és hasonlók), de nem olyan kényelmes flasht kurzor nélkül - ezen pl. alakíthat a nemrég bejegyzett Apple szabadalom, ami közelséget, a képernyő felett valamennyivel lebegő ujjat is pontosan tud érzékelni - úgy már talán jobban megvalósítható lesz.
  • grizzly21
    #9655
    Nem akarom megint felhozni az ertelmetlen flash vs html vitat, tovabbra sem tartom a ket dolgot egymas konkurenciajanak es tovabbra is igaz hogy sokan flash-ben csinalnak meg olyan oldalt, amire eleg lenne a html.
    DE! Az sem teljesen korrekt, miszerint az iphone-on azert nincs flash, mert lassu lenne, kiprobaltam egy Galaxy s-en tobb flash oldalt is, meg 3d-seket is, amik a rendes pc-ket is megeszik neha, kifejezetten gyorsak voltak.
  • Dzsini
    #9654

    forrás
  • GregSB
    #9653
    Valaki (lehet nem itt) kérdezte múltkor, hogy vajon meddig tudja még növelni az Apple (meg a Google ez Androiddal) az eladásait a telefon piacon. Erre válaszul itt egy amcsi diagramm:



    Ebben persze benne vannak az olcsó kategóriás telefonok is.
  • passatgt
    #9652

  • GregSB
    #9651
    Eric Schmidt Április 4. után nem lesz többé a Google CEO-ja. Helyét Larry Page, Google alapító veszi át. Schmidt marad a cégnél, tanácsadóként és "Executive Chairman" szerepben.

    Mindezt miért írom az Apple topicba? Azért, mert Schmidt régi puszipajtása Jobsnak, és egészen addig amíg a Google az Androiddal nem lett erős konkurense az Applenek, Eric benne volt az Apple vezetőségében (Board of Directors).

    Kérdéses mennyire fog tovább távolodni a két cég egymástól ezzel a lépéssel.
  • GregSB
    #9650
    "With sales of its iPhone handset and accessories hitting $10.47 billion in the winter 2010 quarter, Apple has now surpassed Nokia to become the world's largest mobile phone maker in terms of revenue."

    Ahogy Pio mondta, profitra itt is kíváncsi lennék.
  • passatgt
    #9649
    jailbreak-el megoldják:)
  • GregSB
    #9648
    Ó fákk, úgy látszik ez már iOS 5 fícsör lesz :(

    “iPad’s new gestures not coming in iOS 4.3

    This feature will not be enabled in iOS 4.3 for customers, but we are providing this preview to gather input on how these gestures work with your apps.”
  • Pio
    #9647
    Az előző hírrel összekombinálva: multitouch playmate-ek? :)
  • Dzsini
    #9646
    érintésérzékeny fóliák (képernyőre és touchpadra) - annál strategicebbet náluk nem tudok elképzelni :)
  • GregSB
    #9645
    "according to CFO Peter Oppenheimer and acting CEO / COO Tim Cook, the company's made a two-year, $3.9 billion deal with three suppliers to secure a "very strategic" component for its products."

    Lehet tippelni mi lehet ez :)
  • GregSB
    #9644
    Jiieah!

  • ddany7
    #9643
    azt valahogy el lehet érni,hogy "numbers"-ben ha dátumokat írok betűkkel kiirva,akkor azt időrendbe tegye sorba,ne ABC szerint?
  • neevous
    #9642