18351
ATbanner.jpg
  • G_ArchAngel #9761
    Mivel en Galaxy S-t is hasznaltam ezert tudom, hogy nagy szar a hypehoz kepest, ami korulveszi.
    Es igen, az iPhone 4 is az.
    Egyiket sem vennem meg sajat magamnak, mert mindketto egy lufi.
    Az iPhone ezernyi apro sebbol verzik, ha veletlenul olyan kerul hozzad, ami a szalag rossz oldalan jott le, a Galaxy S + Android meg borzasztoan lassu es lag-ol a kordulekeny IOS-hez kepest.
    Ezt onmagaban nem is veszi eszre az ember, csak ha 3GS vagy 4-es iPhone utan akarja hasznalni.
    Az erintesekre meg vagy reagal vagy nem...

  • 5c0rp330n
    #9760
    self-pwnage
    kizarolag szarral tud dobalozni es arra mondja hogy troll aki esz ervekkel szetrombolta a faszsagot amit mondott. FAKKJE, igy kell ezt csinalni. jobs buszke lenne rad!
  • GregSB
    #9759
    Nem kezdődik, mert Goto -> #9756 :D
  • Bercy #9758
    apa kezdődik...
  • 5c0rp330n
    #9757
    lol? trolling failed :)
    hw oldalon gyakorlatilag mindenben ugyanolyan vagy erosebb, ram ugyanannyi, cpu, gpu, aksi erosebb. 2 dolog van osszesen amiben az iphone4 jobb itt: vaku (led-es -> szart nem er, zseblampanak mondjuk jo, azt el kell ismerni), minimalisan nagyobb kijelzo felbontas (3,5 colon epeszu tavolsagbol eszre nem veszed, ellenben a samoled ezerszer jobb szineit, kontrasztjat, valaszidejet, betekintesi szoget sokkal inkabb eszreveszed)
    sw oldalon meg szerintem ne menjunk bele h melyik os a nagyobb tudasu :D
  • GregSB
    #9756
    "a nala nagyobb tudasu"

    Muhahaha. Nem veszekszek veled, troll.
  • 5c0rp330n
    #9755
    "Ennyivel nem drágább a szifon a többi okostelefontól."
    azert ne vicceljunk mar, dehogynem dragabb ennyivel. siman masfelszer dragabb a nala nagyobb tudasu Galaxy S-nel, de meg Desire HD-nel is jocskan dragabb.
  • Dzsini
    #9754
    de pont erről beszéltem, hogy nem fogja neked egy cég elmondani, hogy egy típusra bontva mekkora bevétele/profitja volt - abból tudod kikövetkeztetni, hogy az adott eszköznek kb. mennyi a gyártási költsége (ez megbecsülhető), és hogy mennyit adott el belőle (mert ezt elmondják)

    nincs olyan információ, hogy "a Nokia 1234-en százhuszonnyolc dollár profitunk volt az évben" - olyan van, hogy "tizenöt Nokia 1234 kelt el idén" és "háromszáztizenhét dollár bevételünk volt idén" - ebből a kettőből kell sakkozni :) Igen, az apple-nél a szűk termékpaletta miatt könnyű számolni, a többinél viszonylag nehéz, ezért nem is teszik meg, csak a legnagyobb modellekkel.

    és amibe végképp nincs belelátásod, az a negyedik helyezett ZTE-nél általános, szolgáltatói telefonokból (pl. a Vodafone sajátmárkás kínálata) származó bevétel... még csak megtippelni sem lehet.
  • Pio
    #9753
    kiegészítés: Apple esetében talán még léteznek is erre vonatkozó becslések, hisz összesen két típusú iphone 4 van, szerintem egy hozzáértőnek nem nehéz a közzétett adatokból VISZONYLAG pontosan megbecsülnie a haszonkulcsot. De az ilyen dolgok felkutatása már a Te asztalod. :)
  • Pio
    #9752
    Nem kell ehhez semmiféle bekerülési költség, pont ugyan azok az adatok kellenek, amiket amúgy is megkapunk, csak típusokra lebontva.
  • franc0
    #9751
    Amit leírtál azzal semmi gond nincs, csak nem bontod ki minden részletét a dolognak. Mondjuk egy sörös este is kevés lenne erre szal nem gond. Egyébként a chartokkal jól állok köszi, közgazdász vagyok :)
    Először is, a dolgok vizsgálatánál a magyar piacot kompletten felejtsük el, az csak félrevezet. Az iPhone-on nagyobb a haszonkulcs, mint a konkurensek csúcsmodelljein, Magyarországon ez nem igazán áll meg.
    A szolgáltatós részben igazad van, de ne gondoljuk, hogy azt a szolgáltatók nem hárítják át a fogyasztókra részben.
    A RIM azért áll ilyen jól amúgy, mert baromi nagy pénz van a BES-ben, illetve valamivel kevesebb, de még szép summa a BIS-ben.
    A HTC is valahol gané társaság, mert nagyjából hasonló lehet a haszonkulcs (ez az én becslésem) a közép és felső kategóriás készülékein, azaz aránytalanul drágának találom a középkategóriás modelljeit. Tehát az ő esetükben kicsit nehezebben elfogadható az az egyébként teljesen logikus érv, hogy az olcsóbb modelleken kisebb a haszonkulcs.
    Az mondjuk kényes, hogy az operating profit számítási módja számunkra ismeretlen, de tisztán látszik az Apple adó.
  • Dzsini
    #9750
    egyetlen gyártó sem fogja elárulni egy készülék bekerülési költségét, csak tippelgetni lehet, de a fejlesztést, egyebeket még nehezebb dollárra váltani.
    ezt amúgy meg is szokták tenni:
    múlt nyári adatok alapján egy iPhone 4 alapanyagára kb. 187 dollár (kép) - ehhez hozzájön a szabadalmak díja, a gyártás, a szoftver, és minden ilyesmi... hasonló táblázatot elkészítenek minden nagyobb eszközzel kapcsolatban.

    igen, a lenti grafikonon a függőleges vonal az egységre jutó átlag profit, így a teljes profitot a téglalapok területe adja.
  • Pio
    #9749
    Épp ezért kéne abszolút statisztikák helyett relatív statisztikákat vizsgálni.
    Például az utóbbi ábránál SOKKAL informatívabb lenne egy százalékos ábra, ami az eladott készülék árának arányában jelzi az egy készülékre jutó profitot.
    Így ez az adat szerintem annyira nem meglepő. Ahogy mondod, egyrészt a többieknek vannak sokkal olcsóbb telefonjaik is másrészt azért valamennyit nyom a latba az almalogó felára is. Ráadásul ha jól értelmezem súlyozzák a statisztikát a darabszámmal is, tehát ha a nokia elad 1 darab drága telefont 101 dolcsis haszonnal és 99 olcsó telefont 1 dolcsis haszonnal, akkor a statisztikában 2 dollárig fog felkapaszkodni a csíkjuk (igaz cserébe baromi széles lesz).
  • GregSB
    #9748
    1. Azért tettem be, mert érdekesnek találom, és mivel ez Apple topik gondolom bőven elfér itt. Nem örülök neki, nem is utálom miatta az Apple-t, szerintem bárki akit kicsit is érdekel a közgazdaságtan az érdekesnek fogja ezt találni.

    2. Mint írtam ez nem azt jelenti hogy az Apple adja neked a legnagyobb haszonkulccsal a telefonját. Az iPhoneon nincsen sokkal nagyobb haszon, mint egy csúcs HTC-n, vagy BlackBerryn. Amiért ennyire kiugrik a 2. charton az Apple a többi gyártótól, az amiatt van, hogy csak csúcskategóriás telefont árulnak, a legdrágább árkategóriában, messze ők adják el a legtöbbet ebben a kategóriában, a többi gyártó pedig rengeteg olcsóbb telefont is árusít, amin sokkal kevesebb a haszon. Ezen kívül az Apple kap részesedést a szolgáltatóktól is. Ennyi, rólad a vásárlóról szinte semennyivel nem húznak le többet, mintha egy csúcs HTC-t vennél. Épp ez a "gyönyörű" benne, hogy így sikerült nekik a mobilpiac profitjának felét bezsebelni.

    Közgazdaság OFF, topic ON.
  • SlickAdam
    #9747
    ember...
  • franc0
    #9746
    Értem én hogy Apple topik, de most ennek mint végfelhasználó (feltételezem nem vagy részvényes), te örülsz? Az alsó chartra gondolok.
    Mert ez semmi mást nem jelent, hogy akkor keresnek rajtam a legtöbbet (magasan a legtöbbet), ha Apple telefont veszek.
    Nem tudom hogy vagy vele, de én kurvára nem szeretem ha rajta keresnek. Inkább én keresnék másokon, ha lehet. Ez a táblázat (ha valós adatokon nyugszik) már önmagában elég indok nekem, hogy ne vegyek iPhone-t.
  • GregSB
    #9745
    Még 2 chart ezzel kapcsolatban, és ígérem leállok :)



    És most figyeljetek, ez a kókemény. Azon gondolkodom, hogy ez hogy lehetséges? Ennyivel nem drágább a szifon a többi okostelefontól. Lehet a többi gyártó statisztikáját az húzza le, hogy sok olcsóbb készüléket is árulnak. + lehet az Apple egyéni megállapodásai is okolhatók (részesednek a szolgátatók bevételeiből is):

  • Dzsini
    #9744
    már visszajött, az Opera Mini szerverek második napja fogadnak Egyiptomból indított kéréseket.
  • G_ArchAngel #9743
    Egyiptom, iPhone...

  • G_ArchAngel #9742
  • Dzsini
    #9741
    Az általam linkelt lista a negyedik negyedévről szól - Q4 2010, és az előző év negyedik negyedévével veti össze (nálad a szövegben pl. meg van említve a Samsung-féle 80,7 milliós negyedik negyedéves adat).

    Egyébként globális, és mindenféle telefon.
  • GregSB
    #9740
    Érdekes, itt teljesen mások a számok :D

    Jó lenne tudni melyik piacról (globális vagy regionális) szólnak ezeka táblázatok.
  • Pio
    #9739
    OFF
    Nem semmi ez a ZTE erősödés. A Blade-et megvettem én is, bár gyanakvással voltam felé és mégis: ennyi pénzért ilyen minőségű és teljesítményű okostelefont képtelenség más cégtől vásárolni. Sőt, még kétszer ennyiért is.
    Kíváncsi vagyok, mi lesz velük 1-2 év múlva.
  • Dzsini
    #9738
    Ami félelmetes, hogy a teljes világszintű telefonpiacon már nincs az első ötben se a Motorola, se a Sony Ericsson... viszont az Apple igen (sorrendben Nokia, Samsung, LG, ZTE, Apple), pedig róluk nem igazán lehet elmondani, hogy széles termékpalettával terítenék be a piacot. Ezért is ilyen hihetetlen nagy a profitjuk - nincs 'óccó, kici' telefonjuk.

    forrás
  • GregSB
    #9737



    Jelenleg a mobiltelefon piac 4.2 százalékát teszik ki az iPhoneok, a forgalmazásukból bejött profit viszont már a teljes piac 51%-át teszik ki. Magyarul az leguóbbi pénzügyi negyedévben a globális telefon eladásokból származó profit fele az Applenél landolt. És akkor még csak most fog elstartolni a készülék a 2. legnagyobb amcsi hálózaton, a Verizon-on, ahol becslések szerint csak idén 25 millió darabot fognak értékesíteni.

  • GregSB
    #9736
    Én feltettem, azóta is faszán működik. Lavolom, hogy 1db ablaka van, a régitől már néhaagyfaszt kaptam, amikor keresgélni kellett külön-külön a kontaktlistát, meg a cseteléseket :)
  • Sn00thy
    #9735
    Köszönöm, jó lett
  • passatgt
    #9734
    örülök neki, de nálam meg nem:D
  • G_ArchAngel #9733
    nekem akadas nelkul frissitett mindent...
  • passatgt
    #9732
    felraktam, rányomtam egy contactra, fél percre lefagyott, majd betöltötte az 1 napos beszélgetéseket, ezuán megynitottam egy másik contactot és 99%-on pörgette a procit megállás nélkül
    ennél a pontnál raktam vissza a 2.8-at:)

    én adtam neki esélyt, de ha egyszer nem, hát nem
  • G_ArchAngel #9731
    az első 2 nap én is úgy gondoltam, mikor a beta-t feltettem, aztan rájöttem, hogy beszteszt szkájp evör
  • passatgt
    #9730
    skype 5:



    delete
  • Gabor1990
    #9729
    Használom...
  • G_ArchAngel #9728
    van uj iTunes es Skype 5
  • G_ArchAngel #9727
    click-to-flash
  • passatgt
    #9726
    onyx

    1. Maintenance fül / Permissions / Execute -- várunk amíg végez, kb 5-6 perc is lehet
    2. Cleaning fül / itt van 6 darab alfül ezeken alapbeállításokkal nyugodtan végignyomkodjuk mindegyiket az Execute paranccsal
    3. Restart és visszakapjuk az újkori gép sebességét
  • Gabor1990
    #9725
    Safari nekem is állandóan strandlabdázik. Megvan nyitva két tab és így elfoglal 418 MB memóriát és marad 80 MB szabad a 2 GB-ból.
  • Sn00thy
    #9724
    Hali!

    Mit tok csinálni, ha kegyetlenül be van lassulva egy 4 hónapos rendszer?
    Főleg a safari... :(
  • Pio
    #9723
    Pedig nagyon egyszerű, ha a "szürke lett a menü"-ből elveszel 18 karaktert és hozzáadsz 12-t pont kijön, hogy "Magyarország", ez nyilván nem lehet véletlen.
  • Dzsini
    #9722
    dehogynem, csak egyelőre nem jöttem rá, hogy melyik ország lottójának a számai... :D