18351
ATbanner.jpg
  • 5c0rp330n
    #9801
    kedves Greg, arra kene csak emlekezned, ahonnan a vita kiindult, es maris minden vilagos lesz. epp azon ment a csodalkozas, hogy hogy lehetseges, hogy az apple-e a teljes mobilpiac profitjanak >50%-a mikozben gyakorlatilag teljesen jelentektelenek piaci reszesedest nezve a teljes piacon. erre irtad te, hogy:
    "Ennyivel nem drágább a szifon a többi okostelefontól."
    amire en mondtam, hogy de, nagyon is dragabb ennyivel, elkepesztoen draga es a brutalisan nagy profitjuk amit felhalmoztak valoszinuleg nagyreszt ebbol szarmazik. ezt cafolando/alatamasztando alakult ki a vita, ami nagyreszt egy konkret pelda menten folyt: SGS vs iPhone4. siman masfelszer dragabb az utobbi, ugyanakkor az elobbi olyan dolgokban amik a gyartasi koltseget jelentik (ezek nem szubjektiv dolgok termeszetesen) foleg hangsulyozva itt a hardveres reszet a telefonnak osszessegeben siman ugyanolyan ill. tobb dologbal egyertelmuen jobb.
    tehat egyszeruen azert van nagy profitjuk, mert sokkal nagyobb profitot tesznek minden egyes termekukre, mint barki mas, mert tudjak, hogy igy is megveszik.
    az pedig most hogy konkretan valakinek melyik a jobb, nyilvan szubjektiv szempontokon is mulik (illetve az esetek tobbsegeben jelentosen azokon mulik). soha nem mondtam hogy aki mast valaszt mint en az zombi, nem is nagyon lenne jogom ilyet mondani, mivel az elozo telom iphone volt. csak azt mondtam, hogy (ami az eredeti vitankban nezve fontos) objektive nezve abszolut nem felsobbrendu az iphone4 az sgs-hez kepest, mikozben jelentosen dragabb, es a nagy profitjuk foleg ebben keresendo.
    szerintem sincs ertelme ezen tovabb ragodni.
  • GregSB
    #9800
    ""sgs-t csak azok a csórók vesznek, akiknek nem teli ájfónra, háhá, lúzerek"."

    Az az ember, aki ilyet mond, az szimplán primitív, nem kell foglalkozni vele.
  • Pio
    #9799
    "Elhiszem, hogy valakinek csak az SGS-re telik, mindenki addig nyújtózkodjon ameddig a takarója ér!"

    Na ez viszont szerintem egy erősen undok érv. Nem abban a formában, ahogy Te most felhoztad, de sokszor látom azt, hogy "sgs-t csak azok a csórók vesznek, akiknek nem teli ájfónra, háhá, lúzerek".

    Nem különösebben akaszt ki az, ha valaki X más valaki meg Y telefont használ és próbálják meggyőzni egymást totálisan szubjektív "érvekkel", de amikor egymás pénztárcájában kezdenek turkálni, az már szerintem túlmegy egy határon.

    Csak magamból kiindulva nem kevés ájfónt vehetnék úgy, hogy az az életmódomra semmilyen káros hatással nem lenne, mégis egy ZTE-t vettem dominora mert amire nekem igényem van, arra ez tökéletesen megfelel.
    Ha valakinek pedig tényleg annyira rosszul megy, hogy iphone-ra már nem futná de mégis összekaparja azt a kevéske pénzét és elcs*szi egy SGS-re (vagy bármilyen más 100+ezres telefonra) annak van elég baja anélkül is, hogy még mások cs*szegetik.
  • GregSB
    #9798
    *iPhone helyett.
  • GregSB
    #9797
    Én 140 ropit fizetek ki a 4-es szifonra 1 év alatt. Így van egy T-s függő telefonom, ami engem egyáltalán nem zavar, mert tuti nem fogok szolgáltatót / díjcsomagot váltani, és más SIM-el sem akarom használni. Ezt jelenlegi munkám mellett kényelmesen meg tudom tenni, pedig nem vagyok top menáger. Elhiszem, hogy valakinek csak az SGS-re telik, mindenki addig nyújtózkodjon ameddig a takarója ér!

    Néztem, az SGS normális netes díjcsomaggal hasonló konstrukcióban 100 ropiért van. Azonban az SGS nálam több dolog miatt szóba sem jöhetett, szinte mindegyik szubjektív tényező:

    1. Nem futtatja azokat az appjaimat, amiket előző iphoneomon megvettem. (igen, fizettem sokért, mert ha már 0-24 használom őket és megkönnyítik a munkámat, életemet, akkor megtisztelem ennyivel a fejlesztőket). Biztos van mindegyikre alternatíva androidon is, de nincs kedvem új felhasználói fiókokat létrehozni azoknál, amik nem multi-platformosok.
    2. Nem tetszenek a kijelzőjének az eltúlzott színei.
    3. A recsegős műanyag hátlapja sem tetszett.

    Nagyjából ennyi, egyébként semmi bajom az Androiddal, tudnék vele élni. Azt kéne felfogni, kedves Skorpió, hogy egy telefont pusztán objektív tényezők alapján (proci sebessége, kamera felbontása, OS tudása) csak a vérkockák és techbuzik vesznek. Az emberek nagy része szubjektív tényezőket is figyelembe vesz telefonvásárláskor (ami sok esetben lehet a pénztárca mérete is!). Biztos vagyok benne, hogy rengeteg ember szubjektív okok miatt választ iPhonet egy SGS helyett. Biztos vagyok benne, hogy sokan szubjektív okok miatt választanak SGS-t iPhone miatt (pl az előbb említett pénztárca mérete). Próbáld meg megérteni, hogy emberek vagyunk, különböző igényekkel, szokásokkal, és vásárlási preferenciákkal, és az aki nem olyan szempontok alapján vásárol, mint Te, az nemfeltétlenül egy idióta zombi, csak egyszerűen más.

    Ezzel jó lenne lezárni ezt a vitát, mert kezd egyre értelmetlenebb lenni.
  • Tikal #9796
    Emlékszem eleinte milyen sokan mondták hogy nagy tepsi az iphone :)
    Mikor először megláttam a galaxy S-t, nem hittem a szememnek . igaz nem sokkal nagyobb, de optikailag baszottul.
  • 5c0rp330n
    #9795
    eddig en linkeltem egy oldalt (ahol mert adatok szerepelnek-ezzel vitazni nemigen lehet), es o linkelt egy oldalt, ami szinten az en igazamat tamasztja ala, es azt hogy o hazudott. tehat meg egy darab teszt nem szerepelt itt ami az iphone4 kijelzojet hozza ki gyozteskent, akar tolem, akar mastol, szoval nemtom mirol beszelsz. :)
    a fotokhoz meg lehet h ertesz, de a kijelzokhoz ugy tunik mar kevesbe :) persze ebbe nyilvan jocskan benne van az izles is es hogy kinek milyen szempontok a fontosabbak, de ha csak a szaraz tenyeket nezzuk hogy melyik kijelzo mellett mennyi elony van, eleg erdekes az iphone4-et kihozni gyozteskent.
    en meg senkivel nem talalkoztam akinek problemaja lett volna azzal h beferjen az sgs a zsebebe, igencsak valoszinutlen hogy egy zsebbe egy iphone beferjen egy sgs pedig nem. amig iphone-om volt addig en sem ereztem h szuksegem van nagyobb kijelzore, most viszont kifejezetten kicsinek tunik. ahogy amig csak 15"-os monitort lattam, nem tunt fel hogy az szar, csak 19"-es utan mar szar erzes volt visszaulni ele. ugyanerrol van itt szo, te is a kis kijelzokhoz szoktal, ezert mondod. nem veletlen, hogy a Desire HD-nek 4.3"-os kijelzoje van. igeny van nagy kijelzokre, mert a nagy kijelzok jok, az mar nyilvan egyeni preferencia kerdese hogy kinek mekkoranal nem kell nagyobb, de ez idovel valtozhat is. iphone topicba jartam eleget amig iphone-om volt, most sok ertelmet nem latnam azt latogatni. ez az egesz tema nem is tolem indult ki, szoval nemtom miert nekem magyarazod hogy nem ide valo ez. az apple sokaknak egy vallas ezert a vegletekig is elmennek hogy megvedjek a szent markajukat es nem zavarja oket ha minden letezo teny ellenuk szol, mostani vita is hasonlo mopdon juthatott el erre a szintre, de errol a legkevesbe sem en tehetek, sokkal inkabb az apple vallast nem csak hobbikent uzo kollegaid.
    az utolso mondatodat abszolut nem ertem. az elozo hozzaszolasom utan nyilvanvalova kellett volna valnia, hogy neevous hazudott, azt pedig hogy en barmiben hazudtam volna itt, semmi nem tamasztotta meg ala, ugyhogy barhogy is jutottal erre a kovetkeztetesre, erosen gyanus hogy nem teljesen helytallo :)
  • G_ArchAngel #9794
    Nezd, Te megint idezel onnan, ahol az eredmeny neked megfelelo, erre jon egy valasz majd egy masik oldalrol, ahol az SGS lesz elverve. Ennek soha nem lesz vege...

    Ettol fuggetlenul fotoskent mondom, hogy szarabb a kijelzoje. Csodalatos, nagyon jo, atlagon feluli, de az iPhone 4-enel szarabb.
    Szembol leginkabb. Mondjuk en soha nem ertettem ezt a betekintesi szoges marhasagot, mert nekem soha nem jutott eszembe sajat telefonom kijelzojet kis szogben bamulni.
    Az meg, hogy egy telefon 4"-os inkabb hatrany, mert nem akarok ovtaskat vagy hatizsakot hordani melle.
    Persze ez is emberfuggo, de nekem egyelore tokeletes a szemem, nem kell ekkora mobilmonitor. (szvsz az iPhone is lehetne miattam kisebb)

    A monitoros hasonlatod pedig elege santit, mert ugye egy inch vs 6. kicsit eltulzott pelda.
    Raadasul mig egy telefonban az a jo, hogy zsebben is elfer, a monitornak ennek a kitetelnek nem kell megfelelnie.

    S vegul ez altalanos Apple topic, ha gondod van, akkor menj at az iPhone-ba es ott probalad meggyozni a kozonseget.
    Termeszetesen ide is irhatod a velemenyed, de a legkisebb szemelyeskedest sem fogom toleralni - egyik oldalrol sem.
    (a bevezetesedre gondolok, mert neevous is mas oldalakra tamaszkodott, ergo vagy Te is hazudsz mert mashonnan idezel vagy egyikotok sem)
  • 5c0rp330n
    #9793
    aztarohadt, reg lattam ennyi hazugsagot es suletlenseget egy ilyen kis helyre osszehalmozva :D akkor lassunk neki :D
    volt iphone-om, lattam mindket szoban forgo kijelzot eleget a sajat szememmel, semmi okom nem lenne hazudni, az elfogultsag a legkevesbe sem jatszik abban amit magyarazok, nekem az kell amelyik a jobb, es az szamomra egyertelmuen az SGS. te pedig latszik hogy meg eletedben nem is lattad azt a kijelzot a sajat szemeddel amit szapulni probalsz. es nem Pio, nem azert jobb az SGS mert annak ellenere hogy mennyivel olcsobb a masiknal megis mennyire jol teljesit. az arakat abszolut nem nezve is siman elveri gyakorlatilag majdnem mindenben, es pont ez benne a szep. igen, annak ellenere, hogy az iphone 4 siman masfelszer dragabb. ilyen kepmeretben SOKKAL tobbet szamit az a +0.5", mint az iphone 4 tobbletfelbontasa azon a miniatur kijelzon. ez kb ugyanolyan minthogy szivesebben nezel egy 22"-es 1080p monitort, mint egy 16"-es 1560p-set (nem is hiszem, hogy letezik ilyen, nem veletlenul). normal nezesi tavolsagbol teljesen minimalis a kulonbseg. a szinekrol is mar leirtam egyszer, hogy iphone4-en legalabb annyira pontatlanok (vagy ahogy te fogalmazol: aberaltak) a szinek, csak iphone-on aberaltan halvanyak a normal szinekhez kepest.
    hadd ne kelljen idezni a tesztbol amit linkeltem nemreg:
    SGS: "Photos and Videos have too much color and accurate contrast, saturation Too High - Gaudy Colors"
    iphone4: "Photos and Videos have too little color and too much contrast, saturation Too Low - Subdued Colors"
    ezt egyebkent a masik teszt is alatamasztja, lasd: kesobb. szoval az SGS szinei siman ugyanott, vagy valamivel kozelebb vannak a valodi szinekhez, mint iphone4-en.
    a betekintesi szogrol szolo keped nagyon szep es jo LENNE, ha igaz lenne. az eredeti tesztre nem volt nehez ratalalnom amit te magad linkeltel. a telefonok valodi sorrendje az altalad linkelt kepen SGS, 4, 3G. nem is ertem hogy gondoltad hogy egyszeruen azt hazudod hogy az SGS kepe a 3G-e es forditva, legkozelebb probalj meg kissebbet hazudni es akkor valaki lehet hogy nem veszi eszre :) egyebkent a rendes, pontosan lemert teszt szerint 30%-os szogben az iphone 4 fenyerejenek majdnem 60%-at elveszti, ming az SGS feleannyit sem veszit el, lehet persze ilyen 70-80%-os szogben keszult kepeket is nezegetni, de sok ertelme nincsen. a kijelzo tukrozodeseben is egyebkent jelentosen rosszabb az iphone4 kijelzo.
    egyebkent a tesztet vicces volt vegigolvasni, hogy ez az altalad linkelt teszt lenyegeben pontrol pontra alatamaszt MINDENT amit mondtam es pontrol pontra rombadonti minden egyes erved ami valaha elhangzott a temaban. egy olyan tesztbol linkeltel kepet, ami lenyegeben el is donti a vitat az en iranyomba :) most nem is fuznek hozza kulonosebben semmit, annyira egyertelmuen megfogalmazza pontosan azt amirol beszeltem. csak 1-2 kiemelt reszlet:
    "The SuperAMOLED technology is superior to LCD, especially on hand-held"
    "All that said, we really believe that the Samsung I9000 Galaxy S takes an edge on the more important parts of the display performance. Plus it gets an extra point for the extra size to win this one.
    Apple iPhone 4: 9/10 • Samsung I9000 Galaxy S: 10/10"

    akit reszletesebben erdekelhet, elolvashatja a tesztet itt.
  • G_ArchAngel #9792
    Nem, nekem nem is jegyzi meg:)))
  • I.C.ram
    #9791
    Nektek is csinálja a fos szifon, hogy pár hetenként teljesen elfelejti a historyt? Nagyon idegesítő, hogy újra irkálhatom be a címeket.
  • G_ArchAngel #9790
    Nekem mindketto ugyanolyan szar:)))

    Ha kell vmi ultrakonnyu gep, akkor inkabb az uj, 11-es Air, de az is csak rancfelvarras utan (villagito bill.).
    1kg vs 0.7 koszi, de nekem MaxiTouch nem kell:)
  • Pio
    #9789
    Az SG tab azért jóval szélesebb tudású eszköz, mint a ipad.
    Már ami a technikai paramétereket illeti, szóval nem szükséges erre senkinek beírni, hogy "OMG ololo én próbáltam mindkettőt és a tab/ipad sokkal sz*rabb, nem is tudom, hogy gondolták ezt!!44!négy!44!".
  • G_ArchAngel #9788
    Ez meginkabb erthetetlenne teszi a SG Tab es iPad arkulonbozetet...
  • Pio
    #9787
    Megkerestem a T-nél a magyar domino-s árat is webshopból, mert listaáron csak az sgs kapható és a domino-nál montható el legkevésbé az, hogy a szolgáltatás ára befolyásolja a készülék árát:
    sgs: 123 491 Ft
    iphone 4: 179 990 Ft
    ártöbblet: ~46%
    Szóval még szélsőségesebb, majdnem másfélszeres ártöbblet.
  • Pio
    #9786
    Az a baj, hogy arról az apróságról megint elfelejtkeztek, hogy a Galaxy S ára és az iphone 4 ára közt alaphangon van egy 25-30%-os különbség.
    Tényleg tök izgalmas azon vitatkozni, hogy mikroszkóp alatt melyiknek szebb a kijelzője, de amíg az egyik 30%kal drágább, mint a másik, addig higgyétek el, nem ez lesz az elsődleges összehasonlítási szempont (na jó, ez igazából sose lesz az, de mindegy) a fogyasztók részéről és egyetlen értelmes ember se fog többet várni egy ennyivel olcsóbb terméktől.
    Tudjátok, "ha valami túl szép ahhoz, hogy igaz legyen, akkor az biztosan nem az".
  • neevous
    #9785
    Most olvastam végig a hsz-ed...hát az agyam eldobom :D

    Képméret:

    Jobb egy kissebb felbontású nagyobb kijelző ugyanakkora nézési távolságra? Hááát ööö..

    Színek:

    Attól, hogy szaturáltabbak a színek, nem azt jelenti, hogy jobbak a sznei az adott kijelzőnek, maximum azt, hogy sokkal abberáltabbak. Ez akárt tetszhet is. Elfogadom viszont, hogy a legtöbb embernek elbaszott az ízlése. A lent említett pentile matrix szerkezet az additív színkeverést is befolyásolja, gondoltam erre magadtól is rájössz. Sajnos tévedtem.

    Kontraszt:

    Jobb az amoled a képpontvezérelt képitartalom miatt.

    Betekintési szög:

    3GS, 4, SGS



    Válaszidő:

    SGS a jobb, viszont én a válaszidőt olyan kijelzőknél hoznám fel érvként, amin folyamatos gyosan mozgó képitartalmat jelenítünk meg. Pont ezért vagyok plazma párti.
    Ha valaki nem HC gamer szerintem már egy asztali monitornál sem szempont semennyire a váaszidő.

    Kiszálltam.
  • neevous
    #9784
    A nagyítóval való pöcsölés csupán az okokra mutat rá. Látom sikerült értelmezned.
  • 5c0rp330n
    #9783
    Kosz az infot captain obvious, es hogy eredmenyesen bemutattad azt amire en csak ugy hivatkoztam, hogy nagyitoval valo pocsoles :D
    Ha el is tekintunk attol, hogy a valos hasznalat kozben ennek minimalis jelentossege van, ez akkor is csak 1 pont az iphone mellett az sgs mellett felsorakoztatott kb 5 mellett (kepmeret,szinek,kontraszt,betekintesi szog,valaszido)
    Szoval ez meg nagyon keves lesz, de azert nice try, majd legkozelebb :D
  • neevous
    #9782
    Te is csak trollkodsz, aztán legszívesebben Amoled kijelzőn retusálgatnál, lévén referenciakijelző (not). :D
  • neevous
    #9781
    Azért hülyeség, amit írsz, mert az RGB színtér teljes lefedésének az az alapfeltétele, hogy a kijelzőben ugyanakkora méretű, ezáltal ugyanakkora intenzitású alképpontoknak kellene lennie, csak a helyzet nem ez:



    Ebből adódik, hogy az Amoled kijelző az RGB színtér 60-65%-át tudja lefedni. Ugyanúgy sávosodik a színátmeneteknél, mint a régi plazmák.



    A fehér megjelenítése azért nem tökéletes, mivel a fehér színkódja 255, 255, 255, így mindhárom alképpontnak azonos intenzitással kellene működni, de ez ugye nem jön össze.

    Emiatt az úgynevezett pentile matrix miatt az effektív febontása a 480*800-as kijelzőnek 392*653. Részben emiatt, részben a layout miatt halál fehér alapon fekete szöveget olvasni rajta.



    A pixelsűrűségről csak annyit, hogy az általad említett 30cm-ről 477ppi a szemünk felbontása, ami jócskán több, még az iPhone4 336ppi-s felbontásánál is. 47 centire kell tartani az i4-est, hogy tényleg "retina display" legyen. Lehet számolgatni ugyanezt a 392*653-as felbontással...
  • 5c0rp330n
    #9780
    Dicserendo, hogy az eredeti vita szempontjabol egy teljesen jelentektelen reszletre hivatkozva lezartnak tekinted a vitat, de ezzel nem leszel sokkal elorebb :) egyebkent nemtom mi szerint adjak meg a gamut-ot es mi szamit a 100%nak ott, igy tunt logikusnak de igazabol teljesen mind1, a lenyeg csak annyi hogy az iphone4 ebben is egy kalap szart er az sgs-hez kepest. :)
  • G_ArchAngel #9779
    "vagyis tobb szint tud megjeleniteni, mint amennyit az emberi szem erdemben erzekelni kepes."

    Innentol nincs mirol beszelnunk.
  • 5c0rp330n
    #9778
    en nem tesztekrol beszelek, mindket telefont lattam, hasznaltam. illetve ami tesztrol beszeltem ott muszerekkel mertek le az ertekeket es nem sok szegyenkeznivaloja van az sgs-nek. azt is megneznem akinek max fenyeron keves a samoled kijelzo, nekem konkretan retinaegetonek tunik. aki meg a szineit szarozza, nemtom mit szolna egy LCD szineire (tobb nagysagrenddel szarabb, csak a technologia miatt). a kemeny expertekrol mar lattam eleg izelitot ahogy hogy ezt kicsit megmosolyogjam :D a profi grafikus munkak pedig mobilkijelzokhoz plane abszolut nem ertem hogy kapcsolodnak. talan te iphonon nyomod a photoshopot? :D a teszt amit linkeltem szepen leirja h legalabb olyan szarok az iphone4 szinei mint a samunak, csak mig samuban altalaban tul sok, tul elenk a szin (szerintuk), addig iphone-nal ez pont a forditottja: fakoak a szinek, keves a kontraszt. egyebkent ha visszakeresed a hozzaszolasomat amivel elindult reszemrol a vita, lathatod, hogy csak egy nyilvanvalo kerdest valaszoltam meg, ami greg trollkodasanak koszonhetoen bontakozott ki abba a flame-be, ahol most tartunk, tehat el lehet gondolkozni hogy ki a troll es ki nem az.
  • GregSB
    #9777
    Oajajajajaaj

    Sent from my Alcatel 25678
  • G_ArchAngel #9776
    Vagy nezzuk meg az Engadget osszehasonlitasat, ahol szepen leirjak, hogy szep-szep az AMOLED, csak szarok a szinei?:)))
    Raadasul kicsit halott a fenyereje (hwsw.hu), de videken, Nokiarol atszokva egesz jo:)))

    Mindig vannak tesztek, ami a masik oldal szajizenek megfeleloek:)

    Amugy Te csak trollkodni jarsz ide? Mert itt eleg kemeny expertek vannak, tehat sokaig nem erdemes ugralni:)

    Az utolso mondatod meg akkora hulyeseg, hogy ketszer fordultam le a szekrol:)))
    Az EIZO majd sirva konyorog, hogy ezentul Samsung panel legyen a pro grafikus munkara tervezett monitorokban:DDD
  • 5c0rp330n
    #9775
    mindket telefont lattam eloben, egy atlagos emberi szemnek teljesen elhanyagolhato a felbontas kulonbseg valos hasznalat kozben, 20-30 centirol vagy tavolabbrol vizsgalva. aki nagyitoval vizsgalja, az verheti arra a 100 pixelre iphone4-en amivel ott tobb van szelteben/hosszaban, ettol meg normal hasznalat soran semmivel nem fog tobbre menni vele 3,5"-on mint egy sgs vagy hasonlo pixelsurusegu teloval. szoval normal hasznalat soran rohadtul nem tunik fel hogy pixelsurusegben barmilyen kulonbseg lenne, illetve ami kulonbseg feltunik, az teljesen minimalis. sokkal inkabb feltunik a kijelzomeretbeli kulonbseg (4"-hoz szokva a 3,5"-os iphone-ra raneznem kb olyan volt, mint 19"-es monitor utan egy 15"-os ele beulni), a tobbirol nem is beszelve.
    ami sokkal inkabb meresz, az az iphone4 kijelzojet jobbnak mondasa, ami egy sima LCD panelt hasznal annak a technologianak minden hatranyaval (nevetseges kontraszt, nevetseges szinek, nevetseges valaszido, rossz betekintesi szog) amikben a samoled mind-mind felmossa vele a padlot. tessek csak megnezni ezt a tesztet. a nagyobb fogyasztason kivul feher kijelzonel (ami egy nagyobb oled kijelzonel termeszetesen igy van), 1 helyen tudtak komolyabban belekotni az sgs kijelzojebe, ami a tul nagy (lol) szinskala volt, vagyis tobb szint tud megjeleniteni, mint amennyit az emberi szem erdemben erzekelni kepes. (iphone4 kijelzoje pl feleakkora reszet nem tudja a szinskalanak megjeleniteni)
  • neevous
    #9774
    Az iPhone4-nek jócskán nagyobb a felbontása, mint a GalaxyS valós(!) felbontása. Ha visszaolvasol a HTC topikban, leírtuk Greggel, hogy mi a bajunk a SGS kijelzőjével. Attól még jobban be is jöhet, de az elég merész, hogy jobb a kijelzője.
  • Pio
    #9773
    A dolgok értéke szubjektív.
    Én ha fegyvert tartanának a fejemhez se adnék ki mondjuk maximum 40ezer forintnál többet egy telefonért (és hogy ne lehessen belekötni havi 10+ezres díjcsomagos kiskapuval sem :) ) tudjon az bármit, más meg igen, szerintem ezt azért lehet simán tolerálni, elfogadni még ha megérteni nem is tudod (ahogy én sem).
    Bár korábban már mondtad, hogy te eléggé rühelled a diplomatikus, semleges véleményeket, szóval értem, hogy miért írod, amit írsz.
  • GregSB
    #9772
    "a 4-es eros visszalepes"

    Igen, erős visszalépés, megyek ki is dobom és veszek inkább egy 3GS-t.

    Oh, várjunk, inkább mégse.
  • G_ArchAngel #9771
    Ez van, az Android legnagyobb elonye, hogy a buheratorok, geekek le tudjak kotni vele a felesleges idejuket es energiajukat.
    DELL notebookra sincs OSX, aztan megis van:)

    Sot, en mar Nokia N(nemtudommelyiken) lattam szinten OSX-et. Kicsit lassu volt, de mukodott.

    Ettol fuggetlenul tovabbra is tartom, hogy a jelenlegi ket csucstelefonja az Androidnak es iOS-nek kozelsem er annyit, mint a fanok szeretnek...
  • 5c0rp330n
    #9770
    tudom, letezhetne, de eleget bujok kinti forumokat hogy tudjam, hogy stabil 2.3 meg nincs sgs-re a mai napig. kulonbozo erosen betas valtozatok vannak, de mindennapi hasznalatra egyik sem javasolt, komoly bugok vannak bennuk, nem mukodik a kamera/gps, stb.
  • Pio
    #9769
    Ez nem feltétlenül akadály, az én ZTE Balde-emre sincs hivatalosan 2.2 mégis az van rajta már december óta. A nyíltság szépségei. :)
  • 5c0rp330n
    #9768
    az erdekes mert 2.3-at meg ki se adtak arra a telora :)
  • Pio
    #9767
    Én vagyok amúgy a világon az egyetlen ember, aki nem használt már minden olyan eszközt, amit nem is birtokol? Minden fórumon, blogkommenteknél csak pislogok, hogy minden fikázó (most teljesen mindegy, hogy androidot, iphone-t vagy bármi mást fikáz és persze akinek nem inge...) "használta már" az adott épp szidott eszközt, legyen az iphone 4, ipad, galaxy s, galaxy tab, nexus one, windows mobile, vagy bármi egyéb.
  • G_ArchAngel #9766
    Az oktoberin 2.2 volt, a ket hete visszaadotton 2.3 - es igen, jo szoftver, jo telefon, csak nem iOS4 utan...

    Mintahogy az uj Mondeo, amit Mo.-i hasznalatra kaptam szinten jo auto volt, amig nem ultem be az 530 XD-be...
  • G_ArchAngel #9765
    Ez jo volt kiserleti dummynak, majd a kovetkezo generacio jo lesz:)
    A 3G jo telefon volt, a 3GS meg jobb lett, de a 4-es eros visszalepes. Gondolom a hibakat es a hianyossagokat kijavitjak es igazan jo lesz az idei iPhone.

    Kicsit mas:
    Az elejen az Apple-t ekezik, de szinte barmilyen ceg behelyettesitheto: China's dirty secrets
  • Dzsini
    #9764
    A "tvájsz ez ömézing" szupertörhetetlen gorillaüveg pedig a második csúnya ránézésre ripityára törik :)
    (és ezért perelik is őket)

    Mondjuk máig nem értem, hogy minek kellett a hátlapot is ezzel fedni...
  • 5c0rp330n
    #9763
    mindkettot hasznaltam, nem kell roluk meselni. galaxy s-bol minden bizonnyal valami fos alap 2.1-es szoftvert foghattal ki amit nem frissitettel, ezert tunhetett lassunak, ujabb, jobb szoftvereken (2.2.1-tol kezdodoen jellemzoen) minden teljesen gordulekenyen megy. erintesekre kb tokeletesen reagal, fel evig hasznaltam iphone-t es nem volt jobb semennyire (mondjuk semmi masban sem). az egyetlen valos elony az iphone mellett az ottani appstore elorebbhaladottsaga (azon a platformon szivesebben vesznek meg az emberek minden szart mint androidon - milyen meglepo:) ), de ez nem noveli meg a telo eloallitasi koltsegeit, amirol ugyebar eredetileg szo volt.
  • GregSB
    #9762
    :D

    Te már alapból paranoiás vagy az iMaces mizériád óta (mondjuk nem csodálom). Ismerettségi körömben 8db iPhone 4 van, egyiknek sincs semmi baja.