18351
ATbanner.jpg
  • Tikal #9841
    Használ valaki windows 7 + safari combot?
    Gmail- ben ha a beállításokra kattintok, nem tudok semmi állítani, mert se a szűrők, se labs, semelyik tab nem aktiv, hiába kattintok rá, semmi nem történik, plusz levélírásokr ha a formázásra nyomok, akkor se történik semmi... mi lehet ez? IE 7 alatt megy a gmail.
  • LoDMaSt
    #9840
    megkeresem, köszi a gyors segítséget!
  • Dzsini
    #9839
    gondolom mert azokat nem indexeli be - lásd még file keresése külső meghajtón című móka pár hónappal ezelőttről :)
  • LoDMaSt
    #9838
    Gyanús lett a dolog, igen, alapból mutatja, viszont egy pendrive-on levő file esetében már nem, ezért nem értettem, hogy mivan.
  • Pio
    #9837
    Jobbklikk, Get Info és ott a More Info rész alatt Dimensions: mellett ott a méret.
  • Tikal #9836
    Miért te eddig azt hitted hogy soha nem fog elromlani a géped? iletve hogy esély sincs rá? ...
  • Tikal #9835
    Pontosan, haver HPje alaplap hibás lett ( a pontos tipusát nem tudom, a macbook pro design-os ), égnek állt a haja mikor közölték vele az árat...
  • Dzsini
    #9834
    (ez biztos, hogy nem a legjobb, de a kulcsszavak alapján már tudsz te is keresni valamit, ami használható)
  • Dzsini
    #9833
    ilyesmi? ez nincs beépítve?
  • LoDMaSt
    #9832
    Valakinek van valamilyen ötlete, hogy egy képnek az oldalméreteit hogy tudom get info alatt látni? Valahogy úgy, mint windows alatt, hogy kiírta, hogy mekkora, vagy akár, hogy milyen képpel lett csinálva, stb.. Ilyet lehet valahogy egyszerűen kideríteni?
  • passatgt
    #9831
    ebayen nézegettem, 100e alatt azért meglehet úszni a dolgot, + a beszerelés ugye

    de én is azt javaslom, hogy vidd el az i-dokihoz, hátha lehet valamit forrasztgatni rajta és megjavul, és akkor megúszod pár ezer ft-ból:)
  • Zsoltika 007
    #9830
    Nem csak az apple csinálja így..
  • G_ArchAngel #9829
    Ha Windowst használnék én sem vennék Mac-et, de ha az OSX futna más gépen, szerintem akkor sem.
  • Pio
    #9828
    Teljesen abszurd ár. Persze Hozzád hasonlóan én se kétlem, hogy tényleg van pofája az Apple-nek ilyen áron adni, ez nem a szervizesek hibája.
  • Pio
    #9827
    Ha wint használnék laptopon én se macet vennék. A touchpad talán hiányozna, de annyi bőven belefér.
    Ha nem iOS-esítik el túlságosan az OS X-et és nem megy a Tiedhez hasonlóan magától tönkre a laptopom ~3 év múlva, amikor cserélni tervezem legkorábban (persze ez a hardveres fejlődés ütemétől, az akkori macbook típusoktól, a windows 8-tól, a többi UNIX alapú rendszer alakulásától, a 2012-es világvégétől és még egycsillió egyéb dologtól is függ), akkor szerintem maradok macnél.
  • grizzly21
    #9826
    ezt irtak:
    "Valamivel 200e forint felett lenne csak az alkatrész ár, ami a gép piaci értékét jeleneti ha a gép hibátlan lenne"

    Nincs is ezzel semmi baj amugy, tenyleg ennyi valoszinuleg..csak azt mondom, hogy nincsenek csodak, az apple ugyanabbol a kinai szarbol epiti a laptopjait mint mindenki mas.
  • grizzly21
    #9825
    Nem azzal van a baj, hogy a laptop semmit nem er gyakorlatilag ha meghalt az alkatresz, es mashol is igy van valoszinuleg. A baj azzal van, hogy ezzel hogy meghalt, szamomra semmiben sem er tobbet hardveresen sem egy mac. Eleve windows-t hasznalok mostmar, ha ugyanazt a gepet megkapom minimum 100e-el olcsobban, inkabb 200 a csucsgepeknel (+alap 3 ev vilaggari peldaul dell-nel), akkor minek vegyek ezekutan mac-et.
  • G_ArchAngel #9824
    A lényeg: nem az Apple laptoppal van a gond, hanem az Authorized SP árképzésével.

    Tehát i-Doki. Még az is lehet kicserél egy ellenállást 3e-ért és jó lesz:)
  • Pio
    #9823
    Egy átlag logic board 30-40ezer forint, de jó, tegyük fel, Apple nem szarral gurigázik, legyen náluk a 3 éves, elavult, Afrikában konténerszámra kiszórt alaplap 80ezer. És számoljanak fel a fél-egy órás cserére valami abszurd magas költséget, mert azért mégis csak drága az az Authorized Service Provider embléma. Legyen mondjuk 40ezer forint.
    Az akkor 120ezer.
    Ezzel szemben egy új pro alaphangon 350ezer forint.
    Jó, van hardveres különbség simán, de azért szerintem nem 230ezer forintnyi.

    És hogy lásd, nem csak a levegőbe beszélek: Ezüst billentyűzetes macbook pro alaplapcsere munkadíjjal együtt 295 dollár (~60000 forint) 6 hónapos garanciával. Nyilván a Dzsini által vázolt úton beszerzett alkatrésszel, szóval nem újjal, hisz azt nyilván nem kaphatnának, de a 6 hónapos garancia azért elég nagy biztosíték.
    Mivel 3 éves gépről van szó, gondolom ilyen modellje van grizzlynek is.
  • G_ArchAngel #9822
    Nem azt írta, hogy drágább, hanem aránytalanul magas...
  • G_ArchAngel #9821
    Akkor talán az összes terméket el kellene felejtened, mert az alaplap az adott laptop árához képest mindig drága lesz.
    Talán az alsóbb kategóriában nem, de a Sony, HP és DELL prémium gépeit ki is húzhatod a listádról.

    (ugyanez áll minden termékre, autótól a kávéfőzőig)
  • Pio
    #9820
    Igen, ez lesz az. Emlékeztem, hogy valami gagyi i-s szójáték a neve, de egyszerűen nem ugrott be.
  • Dzsini
    #9819
    i-Doki?

    Amúgy én (az akkor 3 éves) ASUS laptopomhoz próbáltam szerezni 1 billentyűt (! - eltörött a támasztó akármi alatta, és kijárt a helyéről) - azt mondták szerezzek egy azonos típusú elhullott laptopot, mert pont azt a billentyűzetet már természetesen nem gyártják, nem utórendelhető, az újabbakon pedig más technológiájú a felfüggesztés (megnéztem vagy 5-6 hasonló kategóriás asus laptopot, tényleg). Cserélni nem lenne gond, ha lenne alkatrész hozzá... te is megpróbálhatod esetleg, hogy veszel (szerzel) egy más szempontból hulla, azonos típusú gépet, és akkor egy szervizes már nagyobb gond nélkül összelegozza a kettőből az 1 működőt :) De azért a bontókban nem gyakori vendég az MBP.
  • Pio
    #9818
    Van az a maszek magyar Apple szerviz, nem emlékszem a nevére, valaki linkelt itt cikket róluk, az alapján őket nem köti az Apple belsős szabályzata, a nevét biztos valaki be tudja írni. Ott tegyél szerintem egy próbát, hátha megcsinálják.
  • Pio
    #9817
    Bocsánat, youtube-on találtam videókat, simán cserélhető a logic board a macbookokban, még csak nem is egy hosszadalmas folyamat.
  • Pio
    #9816
    Valamit igen, de javítást, azt nem.
    Hardverszervizben dolgoztam elég sokáig. Egy alaplapcsere drágább lenne, mint egy új laptop? Meglepne. :)

    Itt is valami olyasmi áll a háttérbe, hogy az Apple dizájntermékeket gyárt, ha valami hibás, az egész hibás.

    Lásd nekem gyenge volt a zsanér. Ezt egy átlag laptopnál még akár házilag, 1-2 csavar meghúzásával lehet javítani, de szervizben 10 perces munka lenne.
    Ezzel szemben macbook pro-nál ez egy teljes panelcserét igényelt volna, ami olyan költséges, hogy inkább azt mondják, amíg 45 fokról nem csukódik le nem garanciális a hiba, használjam így.... Az egy hete 370ezerért vásárolt eszközt... Mert egy nappal lekéstem a csereszavatosság határidejét.
  • SlickAdam
    #9815
    gari nelkul valoban rohadt draga. bar nem ertem ezt az idezetet. ha nincs garid, egyszeruen megmondjak mennyi a javitas es vagy kicsengeted, vagy nem. legalabb ajanlottak vmit.:) :(
  • grizzly21
    #9814
    Na ezert nem fogok tobbet mac-et venni:

    "Számítógépének javítása sajnos aránytalanul magas költséggel járna a termék értékéhez viszonyítva, ugyanis az alaplap hibásodott meg.

    Amit fel tudunk ajánlani fájdalom csillapításként az 5% kedvezmény egy új MacBook Pro árából, vagy pedig egy már 3 napon belül visszahozott és javított gép, ezek jelentősen olcsóbbak mint az újak, viszont már ugyanúgy hibátlanok, viszont alkalmi vétellévén a készlet belőlük folyamatosan változik, az értékesítő kollégák tudnak pontos készlet információval ezekről."


    Nem azt mondom, hogy rosszabb mint egy atlag pc laptop, mert nem az, de nem er tobbet mint egy minosegi pc laptop, ami viszont joval olcsobb, nagyobb garival, kisebb javitasi koltseggel...ez igy egy vicc. Persze, pont napra pontosan 3 ev utan romlik el, most gondoljatok bele milyen agyfaszt kaptam volna, ha megveszem a garit es 3 ev + 1 nap mulva hal meg..szerintem Jobs beleepitett valami idozitot ami 3 ev utan szeteget valamit az alaplapon:D
  • grizzly21
    #9813
    De, csak azt nem vettem meg hozza, ugy lett volna a legviccesebb hogy megveszem es nem aznap 3 ev utan, hanem masnap doglik be:) Utanaolvastam, es az akkori szeriaknak amibol en is vettem az az egyik baja, hogy a videokari hibas: nvidiga 8600gt M, es ha emiatt doglik be a gep akkor az apple allitolag javitja ingyen 3 even belul, akkor is ha nem terjesztettem ki...
  • grizzly21
    #9812
    de, sokfelekepp probaltam, vinyot is csereltem, netes otleteket is kiprobaltam (mindenfele pram reset meg mit tudom en), de semmi.
  • grizzly21
    #9811
    koszi ezt kiprobalom
  • passatgt
    #9810
    külső monitorra rádugva nem próbáltad?
  • GregSB
    #9809
    Ja a lényeget lehagytam: úgy tudsz rámásolni tartalmat, hogy nem tűnik el semmi a telóról. Az Apps fülnél le kell görgetni az oldalt a szinkronizált progik alá, ott tudsz feltölteni rá tartalmakat, de tudsz Wifi hálón keresztül is.
  • GregSB
    #9808
    Szedd le az OPlayer ingyenes változatát, abba bele tudsz másolni bármilyen filmet és lejátssza. Addig jó lesz aíg nem kapod vissza a gépedet.
  • G_ArchAngel #9807
    3 ev a kiterjesztett gari, nem?:O
  • grizzly21
    #9806
    Napra pontosan 3 ev utan egyik naprol a masikra meghalt a macbook pro..:(
    Soha semmi baja nem volt, most pedig egyszer csak bekapcsolom es fekete kepernyo, ventillator megy, hang van, cd-t bevesz, de nem reagal semmire. Beadtam szervizbe, kivancsi vagyok mi lesz.
    Igy most az egyetlen apple cuccom az iphone, de azt is lehet cserelem, mert most pl egy videot akartam ramasolni, de egyszeruen nem lehet, mert a regi gep amin szinkronizalva volt (mbp) most nem elerheto, egy masikhoz pedig ha hozzakotnem filemasolasra, akkor letorolne mindent a telorol a szinktronizalassal. probalkoztam video lementos progikkal is, de rendes appstore-ba nincs, cydia meg most nem mukodik a telon...
  • 5c0rp330n
    #9805
    hagyjuk.
  • neevous
    #9804
    My bad, elbasztam a sorrendet a képnél, de az, hogy szándékosan hazudok, miközben nem fűz hozzá semmilyen érdek elég meleg.
  • GregSB
    #9803
    De azt már leírtam, hogy ott más is közrejátszott, hogy így néz ki az a diagram.

    + az a baj, hogy ezek fiktív dolgok. Találgatások vannak arra, hogy melyik készülék mennyibe kerül, de azt soha nem fogjuk megtudni, hogy fejlesztést, marketinget, terjesztést és minden más beleszámítva mennyibe jön ki egy készülék legyártása és fogyasztóhoz eljuttatása az egyes cégeknek. Lehet az SGS-ben jobb, drágább proci / kamera / akármi van, de maga a készülékház és a műanyag hátlap előállítása olcsóbb, mint a 4-es fém + üveg kombója. Ésígytovább. Nem mondom, hogy az Apple termékeken nincs nagyobb haszon, de nem annyival több, mint amennyi a lent linkelt diagrammon látható.
  • Dzsini
    #9802
    kicsit keresgéltem:
    iPhone4 BOM (alapanyagár) 187$, a Galaxy S-ről csak becslést találtam, kb. 20%-al kevesebbre teszik az iPhone4-nél.
    iPad 264$(-384$), Galaxy Tab 205$